Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nın yeni scooter'ı PS 150 i enjeksiyonlu bilginiz olsun...

http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ter/ps150i.htm
    İyide bunun tüm özellikleri neredeyse Dylan'la aynı. Sırf enjeksiyonlu diye bu motora geçiş yapılmaz Dylan'a alternatif olacağınıda sanmıyorum bi defa en başta tipi güzel değil.

Bu arada dün Dylan'la 2 kişi günü birlik İstanbul-Balıkesir, Balıkesir-İstanbul yaptım.
    Motorun rötanajı yeni bitmişti ve hemen servise götürdüm yağını değiştrim sabahtan çıktım yola Yalova'dan 2 saat 15 dakika da Balıkesir'e indim. Yeni motor fazla açılmaz sanıyordum ama iki kişi düz yolda hiç zorlanmadan 110+ a çıkabildi. Eğimli yollarda 130 u geçmek üzereyken artçım frenledi.

Dönüşte izmiti dolandım ve toplamda 650km yol yaptım. Gece yolculuğu oldukça zor olmasına rağmen Dylan her km'nin hakkını verdi.
    Tam dolu depo ile 260.km'de ben her ihtimale karşı benzin aldım belki daha da yol alabilirdi.

Dylan bahsettiğiniz kadar güzel bir makine imiş. Her ne kadar 2 haftadır kullanıyorduysamda Rötenaj yüzünden pek anlamıyordum ama şehirler arası yollarda bolca test imkanı bularak puanımı verdim 10/10.
    Yokuşlarda hiç zorlanmıyor. Durayım gitmeyeyim demiyor. Isınma ve hareret hiç olmadı.

Yanlız bi sorum var. Ön camı biraz yükselttim ve bana hiç rüzgar gelmemesine karşın artçım (sevgili eşim) başına çok fazla rüzgar aldığını söyledi. Ben inanmadım ve motoru ona kullandırtıp arkaya geçtim ve hakikaten kaskın içinde durulamayack kadar çok rüzgar giriyor ve kafayı sabit tutamıyorsun yüksek hızlarda. Önde cam yokken böyle bi sorun yoktu Bu işin mantığı nedir? Ne yapmak gerekir ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Dylncılar size kötü haberim var...DYLN 150 stokları bittiği an itibariyle artık DYLN 150 gelmeyecek...Honda Fabrikadan ve bayiden teyit edilmiştir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Ne kötü haberi iyi haber bu. Çoğalmasın fazla bir bizde olsun. Karaborsa. Parçası gelsin yeter.

anlız bi sorum var. Ön camı biraz yükselttim ve bana hiç rüzgar gelmemesine karşın artçım (sevgili eşim) başına çok fazla rüzgar aldığını söyledi. Ben inanmadım ve motoru ona kullandırtıp arkaya geçtim ve hakikaten kaskın içinde durulamayack kadar çok rüzgar giriyor ve kafayı sabit tutamıyorsun yüksek hızlarda. Önde cam yokken böyle bi sorun yoktu Bu işin mantığı nedir? Ne yapmak gerekir ?
    Bunu daha önce duymuştum. Muzaffer abi söylemişti galiba. Tam sebebini bilmiyorum ama anafor oluyor herhalde camdan dolayı. Sürücü cama çok yakın olduğu için kurtarıyor ama arkadaki yolcu rüzgarı yiyor. Hatta direk karşıdan geliyor gibi değilde yanlardan ve arkadan rüzgar geliyormuş gibi hisseder.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kötü haberi iyi haber bu. Çoğalmasın fazla bir bizde olsun. Karaborsa. Parçası gelsin yeter.

.
    siz mutluysanız sorun yok ama kawa er 5...gs 500...falcon...en kral en baba makinalar böyle getirilmeyerek yok oldu...nesli tükendi yani...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Led Flaşör

Selam arkadaşlar,
    Gece trafikte araçlara daha görünür olmak için bişeyler planlıyordum ve sonunda hayata geçirdim.Bunu yaparken motorun elektrik sistemine müdahele etmek istemediğim için bunu pilli olarak tasarladım.2 adet beyaz led sağlı sollu çakarak yanıyor.bir plastik ince hortum içine koyarak çanta aparatı bağlantı ayaklarından çıkarttım.Sıkışarak duruyorlar.kabloyu da bagaja koyacağım pil kutusuna bağladım.açma kapama işini bu kutu üstündeki düğme ile yapıyorum.Resim ve video aşşağıda:

http://www.youtube.com/watch?v=NlvYlAZGdO8

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    güzel olmuş ledli flaşör, iyi fikir.
    kaç kuruşa mal oldu bu iş?
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    İzel çok da ucuz aslında.Gerekli malzemeler 2 tane beyaz parlak led, bir kulaklık kablosu(ince ve kendinden jaklı olduğu için), bir tane dişi yuva(jak için), herhangi bir kutu(ben adaptör kasası kullandım), açma kapama düğmesi, 3 tane ince kalem pil ve flip-flop denen mini devre.hepsi 6 lira falan sanırım.
    Selamlar
    Emrah

not:genelde flip-flop devreler 12 volt için yapılıyor.biz 4.5v kullanacağımız için ledlere gelen devre yolu üzerindeki dirençleri kullanmıyoruz.

Motosikleti
    SH 300
    Bugün 7 8 tane yunusun altında Dylan vardı. Kadıköyde devriye geziyolardı. Hepsi siyah. Süper görüntüydü. Emniyete lazımdı zaten bukadar kıvrak ve seri bir motor. Doğru yolu bulmuşlar. Varederolarla olacak iş değildi o trafikte gitmek. Emniyet teşkilatını bu doğru kararlarından dolayı kutlarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN

Motosikleti
    BMW F650GS - 2001
    Sevgili Arkadaşlar,
    Dylan almama en büyük sebep sizlersiniz; hem alım aşamasında hem de kullanırken formunuzun çok yararını gördüm. Bir senede 5400 km koydum ve sadece şehiriçi bu... Sizinle bir geziye katılmak da istedim ama fırsat olmadı. Ama... Enduro'ya geçiyorum ve ikinci bir motora sahip olmak beni sıkıştırdı; dolayısıyla 2007 Martta aldığım Dylan'ımı satıyorum. Çok temiz; kapalı garaj motoru. Detaylar için

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibi...?keyword=güçlü

linkine (sahibinden.com ilan numarası: 6953131) bakabilirsiniz. 4000 YTL

Çok teşekkürler...
    Konfiçyüs der ki : Motor tekliyorsa hemen karbüratör değiştirme; benzin hortumlarını kısalt...

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    ucuzmuş bu flaşörler
    Kamo, hayırlı olsun. Darısı başımıza...
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Ya ben hiç begenmedim valla bedava verseler binmem bu motora ya
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    dötlü göbeki bişi bu yaa. nerde dylanın yakışıklılığı, nerde bu!... buna bineceğime beverly'e binerim daha iyi, gerçi beverly'i de hiç sevmiyorum ama anlayın artık buna olan bakış açımı..
    Hayatonda

Motosikleti
    Honda Dylan 150 Ses
    Ve Sonunda...

365 Gün Sonra ... Stoklarda kalan 13 bordo dylan'dan biri benim artık... Stoğa sipariş verildi nasipse 2 gün içinde motor bursaya geliyor... Her ne kadar üretimi durdurulmuş olsada Dylan hastalığı başka bir şey... Ps alabilirdim ama almıyacağım, dylana görünüş olarak benzemiyor.Zaten dylan yola koyuldu bile.Bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim,özellikle Fikret abi ( Konti ) ye onunla burada tanışma fırsatım oldu ve motorun her şeyini en ince ayrıntısına kadar anlattı birlikte kaza bile yaptık.Dylanın kazası bile bi başka oluyor Artık bende Dylan ekibinin ( Dylan'lı) üyesiyim...

Bu haftanın bitmesi için dua edeceğim, haftaya altıma 0 km bordo dylan geliyor.Bu arada honda satış bayiden nolan kask aldım 220 ytl' ye modeli N62 bu kask iyimidir, kaza anında beni korurmu kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim...

HONDA DYLAN 150 SES
    ....:::: EMEĞE SAYGI ::::....

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yusuf tebrikler Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Evet artık honda'nın karbüratörlü modeli kalmayacak hiçbir motor türünde,hepsi yeni enjeksiyon sistemiyle geliyor.Ps de bunlardan biri..Ama bencede dylan kadar yauşuklu değil Enjeksiyon sistemi nedeni ile artıcak fiyat da cabası.Bordo da güzel renk canım(benimkide ondan da)
    N62 güzel kasktır.Güvenlik sertifikasına sahiptir.Bir an önce diğer korumalarını da tamamlamanı tavsiye ederim."Sıcak soğuk" demeden, "mesafe kısa boşver" demeden heraman ful koruma çık yollara.
    Tekrar hayırlı olsun,
    Emrah

Not: Bugün kalkışta abimiz tarafından geçildim.Silverving! Jet gibi kalkıyor yaw.Eee ne de olsa Honda..

Motosikleti
    çok yakında inş
    Allah kahretsin yaa. bizdede şans yokki yaa. param olsa hemen gider alırdım ben bu motoru. napalım artık 2. ellere bakarız. veya bu yeni gelenin fiyatı iyi olursa onuda düşünürüz. 1-6 nisan arası bursa otoshow fuarı olacak ordan iyice bilgi alırız bunlar hakkında.

Motosikleti
    SH 300
    Not: Bugün kalkışta abimiz tarafından geçildim.Silverving! Jet gibi kalkıyor yaw.Eee ne de olsa Honda..
    Neee silverwingemi geçildin? Ben silverwingi hem tek elim gazda hemde tek tekerim havadayken geçiyorum kalkışta. Ama gece saat 3-4 sularında uykudayken. Birden gerçek sandınız dimi??? Belki kayışı değiştirsem, çakarlarımı açsam lastikklerimide miçlen yapsam bi ihtimal. Oda yine uykudayken. ama miçlenlerle tek teker yapamam. Çok iyi yol tutuyo namussuz. Öntekeri asvalt bırakmazki kaldırayım. Çok espritüelim gece gece yaa. Neyse haydi iyi geceler. Yatayımda bir bakayım bu gece sırada kim var RR mı R6 mı? Silver milvır artık klasmanım değil.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    yusuf kardeşim hayırlı olsun dylanın bugün serviste gördüm senin motoru gerçekten bordo çok yakışıyor dylana..güle güle kullan diyorum..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    çok yakında inş
    arkadaşlar burda bu soru soruldumu sorulmadımı bilmiom ama ben başlardan baya bi sayfaya göz attım ama bi türlü göremedim. bunun yakıt tüketimi nasıl. yani bi depoyla ortalama kaç km gidiyonuz,100 km de ne kadar yakıo? birde bi videoda görmüştüm virajlarda biraz fazla yatınca yan alt kısımları yere sürtüo sanırım doğrumu? bişi olmuomu altına ???

Motosikleti
    Honda Dylan 150 Ses
    Alıntı omer_fx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar burda bu soru soruldumu sorulmadımı bilmiom ama ben başlardan baya bi sayfaya göz attım ama bi türlü göremedim. bunun yakıt tüketimi nasıl. yani bi depoyla ortalama kaç km gidiyonuz,100 km de ne kadar yakıo? birde bi videoda görmüştüm virajlarda biraz fazla yatınca yan alt kısımları yere sürtüo sanırım doğrumu? bişi olmuomu altına ???

Korkma arkadaşım o izlediğin video yu bende izledim, zaten türkiyede o kadar yatırmaya kalkarsan yeri öpersin o yüzden o kadar yatıramayacağını göz önüne alarktan motorunda altının yere sürtmeyeceğini varsayarsak % 100 nişi olmuyo ...

Ve Honda dylan ile 3 saatlik yolculuk sonrası evdeyim, motor güzel ve seri diyeceğim yok ama lastikler sanki yolu tam tutmuyo gibi geldi, bu arada ark ı alayım derken evlerinin önündeki kaldırıma bindirdim motorun altı azcık çizildi ilk günden moralimi bozdu ama olsun o da nazarlığı olsun...
    ....:::: EMEĞE SAYGI ::::....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler