Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    arkadaşlar selam
    öncelikle kazasız sürüşler dilerim regal raptor kullanıcısıyım işe gidip gelmek için honda dylan'a geçmek istiyorum fakat bir sürü ses çıkıyor bilinçli bilinçsiz kafalardan bende dostluğun ve motorcunun bol olduğu motosiklet.net üzerinden sizlere sormak zorunda kaldım bilgi veya ilgili linki paylaşabilirseniz çok memnun olurum
    aklımdaki sorular
    kaç beygir kimi 16 kimi 26 diyor
    fren sistemi kimi kombine fren diyor ön arka tek fren elciğinde kimi ayrı ayrı diyor
    uzun yola mesela durmadan en fazla kaç km yapabilirim yani bu motorla tatile gidilirmi

yardımcı olursanız çok sevinirim kazasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:46 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 AM ----------

birde bu ses 150 var birde dylan 150 var aradaki far nedir acaba
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı bypipo79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merabalar ben yeni üye oldum. 1 ay önce 2006 model honda dylan aldım. 2 hafta bindim motor şarj etmemeye başlardı hep akü boşalıyordu. Servis şarj startörünün yandığını söyledi.startörün fiyatı 500 tl ben statörü sardıttım oldu ama motorun üstünde zonon far var zenonu açtığım zaman motor şarj etmeyi kesiyor.acaba zenon far motorsikletler için zararlı mıdır.önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/tek_ve_oze...XQQdisplayitem

motoru bu linkten görebilirsiniz.

Aramıza hoşgeldiniz. Xenon far sistemleri böyle elektrik sorunlarına neden olabiliyor, bende bu nedenlerden dolayı taktırtmadım.. Yinede servise danışmanız en iyisi olur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:52 PM ----------

Alıntı cenkerdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam
    öncelikle kazasız sürüşler dilerim regal raptor kullanıcısıyım işe gidip gelmek için honda dylan'a geçmek istiyorum fakat bir sürü ses çıkıyor bilinçli bilinçsiz kafalardan bende dostluğun ve motorcunun bol olduğu motosiklet.net üzerinden sizlere sormak zorunda kaldım bilgi veya ilgili linki paylaşabilirseniz çok memnun olurum
    aklımdaki sorular
    kaç beygir kimi 16 kimi 26 diyor
    fren sistemi kimi kombine fren diyor ön arka tek fren elciğinde kimi ayrı ayrı diyor
    uzun yola mesela durmadan en fazla kaç km yapabilirim yani bu motorla tatile gidilirmi

yardımcı olursanız çok sevinirim kazasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:46 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 AM ----------

birde bu ses 150 var birde dylan 150 var aradaki far nedir acaba

bende 17 beygir olarak biliyorum
    fren sistemi kombine ama istersen iptal edilebiliyormuş
    valla bu motorla istanbul-antalya yapanlarımız var, 150 şer km aralıklarla istediğiniz yere gidersiniz diye düşünüyorum..

Motosikleti
    valla bu motorla istanbul-antalya yapanlarımız var, 150 şer km aralıklarla istediğiniz yere gidersiniz diye düşünüyorum..[/QUOTE]

Üstat kusura bakma normali kombine sağ tarafdakini sıkınca iki teker birden frenliyor eğer istersem ikiye ayırabiliyorum doğrumu anlamışım

kombine daha mantıklı değilmi?

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı cenkerdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bu motorla istanbul-antalya yapanlarımız var, 150 şer km aralıklarla istediğiniz yere gidersiniz diye düşünüyorum..

Üstat kusura bakma normali kombine sağ tarafdakini sıkınca iki teker birden frenliyor eğer istersem ikiye ayırabiliyorum doğrumu anlamışım

kombine daha mantıklı değilmi?[/QUOTE]

Dostum aradadığın TÜM BİLGİLER VE FAZLASI bu başlık altında var. Yıllarca bir sürü birikimizi aktardık. Bir search edersen tüm sorularına cevap bulabilirsin.

Dylan 16 Beygir, su soğutmalı, kombine fren sistemli sorunsuz bir motordur. Alırsan pişman olmazsın.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kombine daha mantıklı değilmi?

Dostum aradadığın TÜM BİLGİLER VE FAZLASI bu başlık altında var. Yıllarca bir sürü birikimizi aktardık. Bir search edersen tüm sorularına cevap bulabilirsin.

Dylan 16 Beygir, su soğutmalı, kombine fren sistemli sorunsuz bir motordur. Alırsan pişman olmazsın.[/QUOTE]

teşekkürler bende aradım bulamadım bu yüzden yazmıştım kusura bakmayın.

Motosikleti
    ybr 125
    150 km şer arayla digil ben ankaradan fethiyeye (630km) 7 bucuk saatte indim ve hiç durmadım hep basarak geldim durmaya gerek yok yani motor cok sağlam motorda tık yok fethitedende istanbula geldim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:27 PM ----------

ben motora sis farı düşünüyorum sizce nasıl bişey alıyım nereye takıyım?

Alıntı hamdi-hmd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 km şer arayla digil ben ankaradan fethiyeye (630km) 7 bucuk saatte indim ve hiç durmadım hep basarak geldim durmaya gerek yok yani motor cok sağlam motorda tık yok fethitedende istanbula geldim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:27 PM ----------

kardeş 7 buçuk saat nasıl durdun motorun tepesinde yaw,naptın sen yanlışın var herhalde ben 1 saat gidiyom tuhaf oluyom

Bence sis farına gerek yok çünkü bizim motorlarda ayak marşı yok ve elektrik sistemiyle oynamak aküye zarar verme olasılığı yüksek böyle bü akü problemindede yolda kalma olayı başını ağrıtabilir..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07

sisfarını nereye monte edeceksın,ayrıca extra aydınlatma takarsan konjektoru yorarsın.belkı arızalanabılırde,zaman zaman aku problemıde yasarsın.boozma dylanın sadelıgını
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Motor giderde hocam sen dayanamazsın
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Dylan 15.8 beygir yuvarlanarak 16 beygir olan bi motordur. Kombine fren sistemi mevcuttur. Çalışma sistemi arkayı sıkarsanız belli bir miktarda önüde sıkar. Ancak önü sıkarsanız arkayı sıkmaz. Buda zaten gerekli birşey değildir. Arka sıkılınca önüde sıkması önemli bir konudur. Buda istenirse iptal edilebilirki bu sistemi kullanınca normal bağımsız çalışan fren sistemi çok güvensiz gelmeye başlar . Dylan 150 ile ses 150 ayrı motorlar değildir. Dylanın honda da ki tam adı Dylan Ses 150 dir. Yani dylanın farklı versiyonları yoktur. Herzaman söylüyorum Dylan siz üzerinde durabildiğiniz sürece kesintisiz yol gider. Şişme,inme,çatlama,patlama,ayılma,bayılma vs. ile işi olmaz. Ben dylan ile 13 saat benzin ve yemek molaları hariç 900 km yolu tek seferde gittim. Daha da çabuk gidebilirdim ancak gece gittiğimiz için fazla yüklenemedik. 1 haftada 2800 km yol yaptım. Zenon farın araba için olanları kullanırsanız sorun yaşarsınız ama motosiklet için olan özel kitleri kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Ama ben hiçbir şekilde okadar yüksek amper çeken birşeyi Dylanın elektirik sistemine bağlamam. Akü kaldırsa bile bunun konjektörü var alternatörü var kabloları var düğmeleri var. Birinden biri kaldırmazsa al başına belayı. 500 liradan başlar masraf
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    ybr 125
    aklısınız ben öyle düşünmemüştüm sitemin kaldırıp kaldırmıcanı bende de zenon var oyüzden sis farı istemiştim ama vaz geçtim zenon 1 seneden beri var allahtan bişey olmadı:D walla 7 buçuk saat olayına gelince de gayet alışkınım daha önce de çok uzun yola gittim uzun yolda durmayı sevmiyorum hiç oyüden motor üstünde olmaya alışkınım çok sevdiğim için olabilir benzini bittikçe benzin aldım okadar yapılmaz diye bişi yok alışkanlıga ve uzun yolu motoru sevmeye bağlı

Kardeş xenon'un farsa daha ne sis farı istiyonki zaten yetiyodur xenon..
    Bu arada xenon farın bugüne kadar elektirik sisteminde bi sorun çıkarttımı.

kadiRR_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın bi arkadaşım stopu led yaptı. stopun tavan kısmına passat'ın yuvarlak ledini koydu park yanarken o yanıyo geceleri çok güzel bi kırmızılık oluyo. onun dışında fren yandığında ortada 10-12 ledli yuvarlak bi led var daha küçük çaplı. birde sinyallerin içine ters şekilde 3'er tane şerit led koydu. çok güzel oldu.

Bu arada orjinal dylan egzozu olan varmı tamir görmemiş az kullanılmış vs.

cenkerdemir bu motoru hiç düşünmeden al başka bişi demem.

SAhibinden.com da bikaçtane satılık egzos vardı abi istersen bak..

bide şu dediğin stop grubunu merak ettim fotosu varsa eklerssen sevinirim abi..

fotosu yokta çekerim bi akşam eklerim. çıkma egzozların bozuk olma olasılığı var. şu an egzoz açık yani boşaltıldı içi hem ses hoş olmuyo.. hemde yakış çok arttı.

illaki orjinal egzos olsun demiyorsanız ixil diye bi markada dylan için egzos üretiyor. Ben daha evvel yurt dışında kullanalarını görmüştüm, sitemizdn Serkan (-BSI-) arkadaşımızda istanbulda araştırmış ve foruma yazmıştı verdiğim linkteki sayfayı okursanız bilgilere ulaşacaksınız..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-231.html

çok km yaptığım için yakış önemli benim için. 20 tl ile 200 km giderken şimdi 160-170 km gidebiliyorum. onun için spor egzoz açık egzoz düşünmüyorum. mecburiyetten bunu boşalttırdık içi dağılmıştı iyice.. spor egzoz alıpta orjinalini bi kenarda tutan bulursam alırım. Aceba PS'nin egzozu buna uyumlumu belki PS'lerde egzoz sorununu gidermişlerdir.

AYnen öyle zaten garantiden değiştiği zzamnada ps egzosu takılıyor yakın zamanda bende göstericem garanti daha var ama egzos pas yapmya başladı,ben bu yüzden garantiye yollıcam..Abi bence bu ixil egzoslar yakışı çok fark ettirmez.

http://www.sahibinden.com/honda_dyla...=dylan%20egzos

insan güvenemiyo ki burda birisinde bulsam dahi 1 hafta kullanırım ustaya baktırırım öyle alırım ancak. ilan çanakkale 450 TL alsak elimizde patlayabilir. bakalım bi sirkeciye aydın motora gidiyim. bu arada teşekkürler ilgin için.

Doğru söylüyorsun cambaz dolu ortalıkta
    En güzeli dediğiniz gibi aydın motora bi bakın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler