Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi yaw abi resim çektinmi ben bi türlü gidemedim o tarafa..Sor bakalım abi kaç paraymış neymiş..
    Bizim lastikler gerçekten tam bir facia..Bugün bi yuvarlakta dönüş yaparken biraz gaz açtım bi baktım motorun arka taraf kaydı yanıma geldi noluyoz dedim yaw.Hemde yol hafif nemliydi yani öle çok bi ıslaklıkta yoktu
    bugun sordum cem brıgestone hoop modelı 260tl dıyorlar.kredı kartını 5,e boluyor.sokme takma da ıcınde.

arkadaslar bısey sorucam.bugun bır motor ustası ya bu dylanlar guzelde ,ıste bı BUJI YAKMA HASTALIGI var bunlarda dedı.varmı acaba basına gelen .
    MOTOR bence bır hastalıktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun sordum cem brıgestone hoop modelı 260tl dıyorlar.kredı kartını 5,e boluyor.sokme takma da ıcınde.

arkadaslar bısey sorucam.bugun bır motor ustası ya bu dylanlar guzelde ,ıste bı BUJI YAKMA HASTALIGI var bunlarda dedı.varmı acaba basına gelen .

Anladım abi aşağı yukarı michelinle aynı araya geliyormuş. Şimdi desenine baktımda pek beğenmedim yalnız bridgestone nın sitesine baktımda bide battlax modeli var o çok dişli deli bişeye benziyo acaba onundabizim motorlara uygun modeli varmı..

Abi bide sana özel mesaj attım ama gerek kalmadı artık.Burada olduğuna göre bi sorun yoktur umarım..

aaa şimdi tekrar inceledimde aynı hoop mdelinin başka desenleride var abi diğer desen güzelmiş bak :

bak abi buradak model..

http://www.bridgestone.com.tr/urunler/hoop/b02/

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    evet cem benım dedıgım desen buydu.

Valla ben michelin pilot sporttan soğudum o zaman..ZAten çok yumuşak hamurlu olduğu için pilot sport çok çabuk bitiyor diyorlar abi..Birde arkadaşın nasıl memnunmu abi, virajı filan nasılmış ki..

Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    bır kac kısıyede sordum,arkadasta kesınlıkle herkz bırıgestone al dıyorlar.arkadasım sunu soyluyor,lastıge verdıgın paraya acıma uzerındekı lastıkler olakı kayarak kaza yaptırırsa sana donusu kat kat fazla olur dıyor.dusununce mantıklı konusuyor dedım kendımce.herelde yakın zamanda degıstırıcem

Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bır kac kısıyede sordum,arkadasta kesınlıkle herkz bırıgestone al dıyorlar.arkadasım sunu soyluyor,lastıge verdıgın paraya acıma uzerındekı lastıkler olakı kayarak kaza yaptırırsa sana donusu kat kat fazla olur dıyor.dusununce mantıklı konusuyor dedım kendımce.herelde yakın zamanda degıstırıcem

Anladım abi bende değiştirirsem bridgestona takıcam gibi ama daha eğil tabi..Kesinlikle haklılar söylenilenlerde dönüşü çok daha tuzlu olabilir..Neyse abi sen tak bakalımda senin görüşün ne olacak bakalım....

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    sero 35 in buji yakma konusuna açıklık getireyim. dylan larda böyle bir hastalık yoktur. ancak soğuk havalarda veya motor soğuk iken ilk çalıştırmada otomatik jikle devreye girer motor zengin karışım ile çalışarak ısınır takriben hava sıcaklığına bağlı olarak 1-2 dakika sonra devreden çıkarak normal rölantisine gelir.şimdi buraya dikkat et. sen eğer otomatik jikle devreden çıkmadan motora fazla gaz verirsen sorun yaşayabilirsin. motorunu ilk çalıştırdıktan sonra 1-2 dk.ısıtmalısın. bu ısıtma işi yazın 30 saniye. motoruna ısınmadan kesinlikle fazla gaz verme.keyifli sürüşler
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hava sıcakken ısıtmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama soğukken çalıştırdığınızda motor biraz yüsek rolantide çalışıyor doğru 30 saniye sonra falan düşük rolantiye geçiyorç Bu durumda motora binip yola koyuolduğunuzda ilk birkaç km boyunca 20-30km hızı geçmeyin. Sonra istediğinizi yapabilirsiniz
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Arkadaşlar yakıt tüketimleriniz nasıl...4 Litre'yi geçiyormu...Bu arada çok az kaldı Dylan almama...Ben genelde 80-110 km/h kullanırım motoru...Bu şekil kullanmamda yakıt ne olur...Ben az çok biliyorum ama birde size sormak istedim...

Abi taş çatlasın benimki gibi 3,5 lt yi geçmez ben diyim sana bende öyle o hızlarda kullanıyorum ortalama, hatta benim motor biraz fazla yakıyor bile 3,5 lt yi geçmiyor pek....

Bu soruya en güzel cevap Deryali biden gelir.En güzel hesaplayan o

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    CBA ben benzin ile ilgili yeteri kadar cevap yazdım. Bu soruyu soran arkadaş şöyle zahmet edip bir kaç sayfa geriye gitse ayrıntılı raporlarımızı okuyabilecek.
    Dylan alacak biri bu forumu didik didik ederdi. Tekrar tekrar yazarak forumu gereksiz doldurmanın bir manası yok diye düşünüyorum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dostum haklısın ama herkes birşey söylüyor...Dylan benim eski motosikletlerimden biridir...Çok az kullandım kendisini 200 km boyunca az çok yakıt konusunda fikir edindim ama yinede sizlere sormak istedim...Neyse eski sayfalara göz gezdireyim...Deryali özür diliyorum...

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Arkadaşlar, yapmayın böyle
    Sizi daha önce de uyarmıştım zannederim. Bu motorlar 150 cc. zaten ne yakacak, bahçe hortumu ile benzin bağlayacak değilsiniz herhalde.

O kadar ince hesap yapmayın, ama size bir önerim var. Kendinize bir Todey 50 alırsanız bundan az yakacağı kesin. Ama gidişine karışmam

Takılmayın böyle şeylere, selamlar hepinize

Erol ağabey scootercılar olarak toplaşıcaz biliyormusun gelicekmisin.
    Diğer sitede konu açıldı okumuşsundur umarım

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erol ağabey scootercılar olarak toplaşıcaz biliyormusun gelicekmisin.
    Diğer sitede konu açıldı okumuşsundur umarım
    tabiiki ordayım cba dostum. izmirli scooter'ciler olarak herkesi 13 mart cuma saat 20 de izmir kordon da, gündoğdu meydanına davet ediyorum. inşallah havada güzel olur.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

İnşallah hava güzel olurda abi şuan çok fena yağmur yağıyor. :(:(

arkadaşlar merhaba .dylana soğuk çalıştırmada hafif bir gaz veriyormusunuz.vermeden denediğimde çalışmıyor çünki.bu arada soğuk havalarda jikle olayı nasıl ben pek yüksek çalıştığını farkedemedim.farkettiğimde 10 saniyeyi geçmedi hemen rölantiye düştü.acaba bir sorunmu var normal çalışmasımı böyle.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Arkadaşlar daha yeni motorumu aldım Runner'i verdim...Mat siyah Dylan 12.000 km 2007 model 3.800 YTL...Galiba bütün gün forumda olmam hava çok güzel Dylan ile Adana'ya gideceğim gidiş geliş 500 km yaklaşık...Görüşmek üzere...

Kazasız belasız abi. Fiyatıda fena değilmiş.
    Resimlerini bekliyoruz...
    +1 Dylan'cı daha

hayırlı olsun güle güle kullanın.kazasız belasız inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler