Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi napıyosun askerden gelmişsin keyifler iyidir umarım
    askerlik biteli çok oldu.. hamdolsun iyiyim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerlik biteli çok oldu.. hamdolsun iyiyim..
    allah bozmasın abi, sen gidince tadı kaçtı buranın bende koptum bayadır arada aklıma gelirse bakıyorum, okana burdan selamlar, hayırlı geceler herkese..

Motosikleti
    okan da takılmıyor artık.... neyse ben yatar...
    Recaİ bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar eskilerden kimse kalmamış :D Benim motor yatıyor satmadım, binmiyorumda.. 2011 eski kasa 8000 kmde..
    biz daha ölmedik
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    ENDURO
    Ramazan Ağabi sen cbf'ye iyi demiyordun..CBF'yi seçme sebebin nedir?
    ENDURO

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, Yamaha Motor Türkiye'yi aradım.
    Herşeyden önce çok anlayışlı ve nazik bir müşteri temsilcisi ile konuştum, buradan birkez daha teşekkür etmek isterim.
    Tüm kurumsal firmalarda görmek istediğimiz yüzler bunlar.

YBR 125'in enjeksiyonlu modelinin gelmeyeceğini; Türkiye pazarında satılan modelin Türkiye'ye özel üretildiğini söylediler.
    2013'te de gelecek modeller yine karbüratörlü ve şuanki siperlik tasarımıyla satılacakmış.
    Resmi ağızdan kesin bilgidir.

Bu durumda, en azından benim için YBR125, alternatiflerim arasından çıkmıştır!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyden önce çok anlayışlı ve nazik bir müşteri temsilcisi ile konuştum, buradan birkez daha teşekkür etmek isterim.

YBR 125'in enjeksiyonlu modelinin gelmeyeceğini; Türkiye pazarında satılan modelin Türkiye'ye özel üretildiğini söylediler.
    2013'te de gelecek modeller yine karbüratörlü ve şuanki siperlik tasarımıyla satılacakmış.

sırf siperlik hoşuna gitmediği için mi almayacaksın

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırf siperlik hoşuna gitmediği için mi almayacaksın
    yok hocam.. karburatordeki problemlerden dolayi cekiniyorum acikcasi.. surekli jikle ile calistirmak zorunda kalmak, bogulma konusu falan.

Motosikleti
    2000 ford

Ya arkadaş biz ne zaman insan muamelesi görücez..yurdum insanı neden enjeksiyonun tadına bakmasın offf offf...

Motosikleti
    Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan Ağabi sen cbf'ye iyi demiyordun..CBF'yi seçme sebebin nedir?

cbf iyi demiyorumki halen.. tamamen duygusal sebeblerden cbf... cbf in bir tek selesi iyi...

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş biz ne zaman insan muamelesi görücez..yurdum insanı neden enjeksiyonun tadına bakmasın offf offf...
    Kimse almasın yamaha o zaman görürsünüz muameleyi, bak nasıl enjeksiyonlusunu getiriyorlar.
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse almasın yamaha o zaman görürsünüz muameleyi, bak nasıl enjeksiyonlusunu getiriyorlar.
    Öyle bişey olmayacağı için yamaha gene her halükarda gözde ne yapalım.. sineye çekeriz alıştık zaten..

yok hocam.. karburatordeki problemlerden dolayi cekiniyorum acikcasi.. surekli jikle ile calistirmak zorunda kalmak, bogulma konusu falan.
    benimki 2011sabah akşam hiç cikle istemiyor sadece 1 hafta falan yatarsa

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm.

Abilerim, benim ybr'yi kompresyona bırakınca egzoz mogurdanıyor Yani patlıyor. Hoş, tok bir sesi var ama neden yapar acaba? Motosiklete zararı varmıdır?

Benim düşüncem yakıt tam yanmadan atılıyor buda egzoz patlamasına sebeb oluyor. Yüksek sesle patlamıyor sadece ben duyuyorum ama eski 2011 model ybr'mde böyle bir ses yoktu ve 2011 model ybr'min gaz kolunu çevirdiğimde verdiği tepkiler şuanki 2012 model ybr'min verdiği tepkilerden daha atik ve seriydi. Gaz kolunu çevirdiğim an 3. vitese kadar motosiklet kafa kaldırıcak gibi oluyordu maşallah'ı vardı. 2012 model ybr'mde gaz kolunu çeviriyorum gazı yavaş yavaş, sakin bir şekilde yiyiyor. Birde dokunduğum gibi uzamıyor. Neden dolayı bu şekilde yapar? Egzoz'da meydana gelen patlamanın motora zararı varmıdır?

Fatih abi ve Ramazan abi sağolsun motosikletinde sıkıntı yok sıkma canını dediler ama asıl merak ettiğim neden böyle yaptığı?

Birde Fatih abi 2012'lerin yeni sistem olduğu için yakıt sarfiyatını azaltmak adına gaz tepkilerinin daha sakin olduğunu söylemişti. Ama 2011 model ve 2012'lerde benim bildiğim bir makyaj farkı vardı. Yoksa mekanik olarakta farklılıklar varmı?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abilerim, benim ybr'yi kompresyona bırakınca egzoz mogurdanıyor Yani patlıyor. Hoş, tok bir sesi var ama neden yapar acaba? Motosiklete zararı varmıdır?

Benim düşüncem yakıt tam yanmadan atılıyor buda egzoz patlamasına sebeb oluyor. Yüksek sesle patlamıyor sadece ben duyuyorum ama eski 2011 model ybr'mde böyle bir ses yoktu. Neden dolayı bu şekilde yapar? Zararı varmıdır?

Fatih abi ve Ramazan abi sağolsun motosikletinde sıkıntı yok sıkma canını dediler ama asıl merak ettiğim neden böyle yaptığı?
    benimkide yapıyor birşey olmaz

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide yapıyor birşey olmaz
    Benim merak ettiğim neden yaptığı Sağolsun Ramazan abi ve Fatih abi yardımcı oldu.

Benim merak ettiğim neden yaptığı Sağolsun Ramazan abi ve Fatih abi yardımcı oldu.
    bilmiyorum bende sormuştum burda bişey olur u diye olmaz dedi ramazan abi tamam dedim

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015

Benim düşüncem yakıt tam yanmadan atılıyor buda egzoz patlamasına sebeb oluyor. Yüksek sesle patlamıyor sadece ben duyuyorum ama eski 2011 model ybr'mde böyle bir ses yoktu ve 2011 model ybr'min gaz kolunu çevirdiğimde verdiği tepkiler şuanki 2012 model ybr'min verdiği tepkilerden daha atik ve seriydi. Gaz kolunu çevirdiğim an 3. vitese kadar motosiklet kafa kaldırıcak gibi oluyordu maşallah'ı vardı. 2012 model ybr'mde gaz kolunu çeviriyorum gazı yavaş yavaş, sakin bir şekilde yiyiyor. Birde dokunduğum gibi uzamıyor. Neden dolayı bu şekilde yapar? Egzoz'da meydana gelen patlamanın motora zararı varmıdır?

Birde Fatih abi 2012'lerin yeni sistem olduğu için yakıt sarfiyatını azaltmak adına gaz tepkilerinin daha sakin olduğunu söylemişti. Ama 2011 model ve 2012'lerde benim bildiğim bir makyaj farkı vardı. Yoksa mekanik olarakta farklılıklar varmı?

Aleykum selam, fazla sıkıştırırsan çoğu motor patlatır zaten
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykum selam, fazla sıkıştırırsan çoğu motor patlatır zaten
    Hocam böyle yazdım diye beni acemi sanma 125cc'lik bir motorun nesini sıkıştırayım. Üstelik bu ilk motosikletim değil. Ben yokuş yukarı bile max 7.000 devirde vites değiştiriyorum. Onun harici düz yolda 6.000/6.500 devirde vites değiştiririm. Seyir hızım 60 ile 80 km arasındadır. Sadece sollama vb bir durumda gaz açıp 90-100 km dolayındaki hızlara çıkıyorum. Onun harici hız yapmayı sevmem. Zaten küçük cc motosikleti sakin kullanmak zevk veriyor insana.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Hımm karbürator hava ayarını kontrol ettin mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler