Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga ben siyah ı hiç sevmezdim ama bundan sonra mötür alırsam ilk sırada kırmızı 2 sırada siyah var bi cila çektin mi on numara oluyor
    şekilll yani birde siyah vizör lü kask
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Siyah güzeldir yaa
    Hadi ben kaçtım iyi geceler Fatih.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi97 çok dertli gördüm seni :S Yakıt tüketiminin düzeldiğine sevindim.Akü işi kolay sarjda sıkıntı yoksa 30-40 liraya piyasada akü var.Xenonda dediğin gibi şase olabilir söküp bakmalısın.Vizeye giderken komple orjinale çevirmeni tavsiye ederim çantalarıda sökmelisin.Motorun vizesi 10-15 dk sürüyor.Sınavlar konusundada allah yardımcı olsun demekten başla birşey gelmiyor aklıma.
    h4 duy lazım. uzun kısadan +ları alıp -yi şaseye vereceğim. osram nightbreaker h4 lambam var. onu takarım.

yalnız benim motur komple tadilatlı. çantalar, xenon, sis farları, müzik sistemi, çakmaklık var. xenon ve sislerin düğmesini sağ ve sol kütüğe koydum. orijinal gibi duruyor ama "tadilat" diye geri çevirirler mi?

çantalar neden sökülüyor yahu?!?

Allah hepimizin işini gücünü rasgetirsin...

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max kardeşim bırak şu hurda ybr yi sana sıfır esd yakışır veya 2013 te fazer 150 gelirse ondan alalım ikimiz de
    ben bırakacam da o beni bırakmıyor . yok abi yakıt konusu benim hatammış. şu an motordan memnunum. sadece hızı yetmiyor gibi o da zaten 125 ccden anca bu kadar olur. yakıtı güzel. normal bakım zamanı geldi, ayda 1200 km yaptığımdan 1.5 ayda bi bakıma sokmam gerekiyor.

bir de bunu satarsam bi daha 125-150cc almam. 250ccye geçiş yaparım. hatta abartıp bi honda nc 700x patlatıp ömür boyunca bi daha motosiklet almamayı düşünüyorum. yalnız evlilik durumum da olduğundan o iş de biraz nanay.

bi yerden para bekliyorum. lütfedip de paramı verirse önce öğrenim kredisini kapatırım, gerisine de bi cbr 250 alıp 3lü çanta, xenon, mişlin lastik takarım. ybryi de satıp bi tane skoda favorit alırım artık.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    İRC lastikler nasıldır? Kullananınız varmı?

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İRC lastikler nasıldır? Kullananınız varmı?
    kendi motorumda kullanadım ama ırc takılı ybr kullandım fena dağildi kullanılabilir ama biraz daha çıkarsanız dura tractıon önerebilirim :D
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi motorumda kullanadım ama ırc takılı ybr kullandım fena dağildi kullanılabilir ama biraz daha çıkarsanız dura tractıon önerebilirim :D
    Sadece arka lastik fiyatı ne Pirelle Duraction'un? Ben internette tek olarak bulamadım.

Tamam buldum 85'liraymış.

İRC'yi ben 55 lira civarında alıcam. Maddi durumda biraz sıkıntılı. Şuanda Mt65 var üzerinde ama servis değişmesi gerektiğini söyledi birde patlak zaten arka lastiğim şişirip durmaya bıktım. Oda ayrı bir dert.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sadece arka lastik fiyatı ne Pirelle Duraction'un? Ben internette tek olarak bulamadım.

Tamam buldum 85'liraymış.

İRC'yi ben 55 lira civarında alıcam. Maddi durumda biraz sıkıntılı. Şuanda Mt65 var üzerinde ama servis değişmesi gerektiğini söyledi birde patlak zaten arka lastiğim şişirip durmaya bıktım. Oda ayrı bir dert.
    durum ırcye yetiyosa onu al geç eski lastikle kullanma bence sıkıntı olabiliyor :D birde bence internette sipariş vermektense birebir konuşup al yakınlarında sanayi varsa orda bi sor hem takmasını da onlar yapıyo uğraşmassın
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    ENDURO
    Yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama sen başkalarının yaşını bildiğin halde terbiyeni aşıyorsun. Karşında ki insanlar senden büyükler ve saygı göstermek ZORUNDASIN!!!

Madem bu kadar bilgilisin yazdıkların doğrultusunda konuşuyorsun. Buraya gelip kimseye soru sormana gerek yoktu. Hani çok bilgilisin burada ki insanların düşünce ve fikirlerini neden ihtiyaç duydun anlamadım. 30 yaşında ki bir adama "bak kadeş diye hitap edilmez. egelim 43 seni o konuda bilgilendirmiş. Saygısızlığın luzumu yok. Belki ağır olucak ama çok burnunun dikine gidiyorsun ben bunu ailenden nasıl gördüyse öyle davranır diyorlar ya ona benzetiyorum. Bell ki, ailende diktatör olan insanlar var ve hep dediğim dedik diyorlar. Unutmasınlar ki, her bilinen doğru değildir ve şuda bir gerçek ki, senin internette okuyarak edindiğin bilgileri sana sunan insanlar motosiklet üzerinde tecrübe etmiş olan insanlardır. Sen gelmiş şöyle böyle diyorsun. Sadece terbiyeni bil.

En basit yoldan abi kusuruma bakma yaşını bilmiyordum. Bir saygısızlık ettiysem özür dilerim. Ben internette araştırdım bunları öğrendim ne kadar doğrudur değildir diye sorabilirdin.
    Neyse ben sana tek kelime daha etmicem. Sen kafanın dikine gidip mutlaka seviyesiz konuşacaksındır yine şahsen tahsins abinin yaptığı gibi bende sana aldırış etmicem.
    Bir Er insan bile ne kadar bilse de bazen bir deliden bile ögrenecek cok seyi olur.Öğrenmenin yaşı yoktur.

Ve haklısın Tahsin ağabey konusunda.Benım hatam özür dilerim tahsins.fakat başta yaşını başını bilmıyordum.
    Burada ki tartışma bi motosiklet yuzunden basladı ve bir kac kısıde buna karsın bu olayda kı bı kac kısıde işi farklı yerlere saptırınca bende biraz haddimi aştım.Saygımı bozmak İstemem Özür Dilerim Tahsin Ağabey.Böyle gereksiz etten puften meselelere giripte bir daha birbirimizi kırmayalım.Saygılar..
    egelim 43 bunu beğendi.
    ENDURO

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    mehmetim nbr ne yapyıno bugun görüşşelim dedim sesin cıkmadı
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motor ayak marşından zor çalışıyor neden olabilir

Motosikleti
    Motosikletime osram ampül almayı düşünüyorum. Kullanan varmı? Birde tam olarak bizim modellere osram'ın uyumlu olan ampulünün marka modeli nedir? Ben baktım ama bulamadım.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim. Farlar hiç göstermiyor neredeyse. Arkamdan gelen arabanın farlarıyla idare ediyorum.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    senin sorunun iç statör dostum

---------- Post added at 03:03 ---------- Previous post was at 02:45 ----------

memo bu resimleri ben çektim kafam güzel ken hemde len bu yaz her nöbet tatilinde iznikteyim haberin olsun seni ararım memo kardeşim bana soğuk şarap getir diye
    umarım beni kırmassın
    Getiririm fatih abi ne demek hatta atarız yine çadırları da
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bı yılda güzel bi rota planım var sanırım akdeniz sahillerine gideceğim eğer yıllık izinim ağustos ayında olursa ver elini akdeniz olmadı balıkesir veya izmirde olabilir bakalım kısmet

Motosikleti
    Yamaha
    İnş. abi bende yıllık iznimde gidicem rota hazır bursa-izmir sonrasında da akdeniz tarafı ama ybr'yle nasıl gidicem orası düşündürüyor tabi tek korkum o, yolda sıkılmak

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o kadar yolda sıkılmazsın korkmana gerek yok
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    inş. fatih abi bakıcaz artık :D hem güzel bi tecrübe hem güzel bir anı hayallerim depreşti yine

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bı yılda güzel bi rota planım var sanırım akdeniz sahillerine gideceğim eğer yıllık izinim ağustos ayında olursa ver elini akdeniz olmadı balıkesir veya izmirde olabilir bakalım kısmet
    fatih abi beklerim antalyaya güzel bi ortam kurarız burda sana merak etme gezilecek cook yer var hem buralarda
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

aladag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 2007
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor ayak marşından zor çalışıyor neden olabilir
    Havaların soğuması 1. etkendir diye tahmin ediyorum.Birde ayak marşı ile çalıştırmanın kolay yöntemini okumuştum bir yerde onu uyguluyorum.2-3 pedalda çalışıyor: Kontağı çevirmeden 2-3 defa ayak marşına basıp daha sonra kontağı açıp ayak marşı ile çalıştırıyorum.
    Birde benzin anahtarını kapatıp uzun süre motor çalışmadan beklemişse benzin musluğunu açtıktan sonra çalıştırmadan önce birkaç dakika beklemenin çalışmasını kolaylaştırdığını tecrübe ettim.
    Motoru stop ettiğimde yakıt musluğunu kapatma gibi bir alışkanlığım var.Bu yüzden kaç defa yola çıkıp motor stop ettiğinde panik yaşadım hatırlamıyorum

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gökhan kısmet diyelim yengen yollama taraftarı değildi ama nasıl olduysa takıl kafana göre dedi
    şimdi kıvırmaya çalışsa da imkanı yok söz ağızdan bi kere çıkar yani

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

Alıntı aladag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havaların soğuması 1. etkendir diye tahmin ediyorum.Birde ayak marşı ile çalıştırmanın kolay yöntemini okumuştum bir yerde onu uyguluyorum.2-3 pedalda çalışıyor: Kontağı çevirmeden 2-3 defa ayak marşına basıp daha sonra kontağı açıp ayak marşı ile çalıştırıyorum.
    Birde benzin anahtarını kapatıp uzun süre motor çalışmadan beklemişse benzin musluğunu açtıktan sonra çalıştırmadan önce birkaç dakika beklemek çalışmasını kolaylaştırdığını tecrübe ettim.
    Motoru stop ettiğimde yakıt musluğunu kapatma gibi bir alışkanlığım var.Bu yüzden kaç defa yola çıkıp motor stop ettiğinde panik yaşadım hatırlamıyorum
    bu alışkanlık bende de vardı ybr yi ilk aldığımda kapatıyordum bi gün sonra bi tanıdıkta kaldık bebeğim yeni oldu diye orda kalıyorduk güzel bi evi var garaj lı vs neyse gece işe gideceğim biraz da alkol aldım başladım ayak marşına basmaya yok arkadaş çalışmıyor 3 km rampa aşşağıya ittim gene yok gene yok en son aklıma geldi benzin kapalı olduğu ama kıçımdan ter aktı yani
    o gün bu gündür benzin açıp kapama ile hiç oynamam anca yedeğe düşerse yukarı çeviririm

Motosikleti
    rks 150 titanic
    sa beyler benim bir sorum olacak. akşam işden çıktım şişliden bağcılara geldim 17 km lik bir yolculuktan sonra motoru eve parkettim bi eczaneye gideyim dedim ama birde baktım farın lambası kısada yanmıyor ama uzunda yanıyor sebebı nedır acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler