Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banane banane banane......
    Araştırmalarım devam ediyor Abi benım motor rölantide stabil durmuyor neden acaba.Bi düşüyor bi çıkıyor.
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmalarım devam ediyor Abi benım motor rölantide stabil durmuyor neden acaba.Bi düşüyor bi çıkıyor.
    hava alıyordur..............
    sen video yu buul.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar herşey güzelde... motorumun şasisinde kockoca "made in china" yazması bilinç altımı karıncalaştırıyo valla ..yakışmıyo dicem... neyse..

babamın bi lafı vardı.. daha ilk motor almaya giderken çinli malları daha ucuz görmüştü bende ona çinliden uzak durmalıyız falan demiştim sağlamlığının açısından

oda "çinli minli oda allahın kulu" diyerek tarihi açıklamasını yapmıştı.. şaka bi yana bu çinliliere kızıyoruz ama zamanı gelecek adamlar çok çok kaliteli mallar yapacaklar .. hemde çok ucuza:D

vericekler ağzımızın payını

Motosikleti
    çin malı kötü değil.................
    rain planet ve gk070 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    çin malı kötü değil.................
    ramazan kardeş... motor yavaş yavaş geliyor 250 km ye...hız olarak 60'ı ve 5000 deviri hala geçmiyorum........ rodaj a devam... geçmiyeyim değilmi ?...

500 km den sonra sonra denemem gereken bişey varmı...devir ya da hız yükseltme falan ?...

800 km gelsin yağ değişimine götüreceğim imama...

Motosikleti
    ben rodaj hakkında fark bilgi ve tecrübeye sahibim.. poresedür bana uymuyor.. sen bilgini yap...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    hava alıyordur..............
    sen video yu buul.....
    Abi ne kadar aradiysam bulamadim.Servisde sokmuslerdi temizlemeye acaba ordanmi spigot.Subaplarida ayarladiydi ondan sonra basladi.
    HONDA

Motosikleti
    Abi ne kadar aradiysam bulamadim.Servisde sokmuslerdi temizlemeye acaba ordanmi spigot.Subaplarida ayarladiydi ondan sonra basladi.
    subab ları çok sıkmış olabilirler...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    subab ları çok sıkmış olabilirler...
    Isınınca düzeliyor ama arasıra bi düşüyor devir.Biraz ılık olsun motor onceden calısıyordu sımdı dusuyor cıkıyor.Yalnız adam sentille ayarlamadı
    HONDA

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    uzun zamandır takip ediyorum ama yazmıyodum artık. Bişey danışmak için yazıcam. Eşime ve kendime 1 er motorcu montu alıcam ama internetten siparişle değil, üstüme deneyerek almayı düşünüyorum. Büyük veya küçük gelmesin diye. Şimdi bu honda ve yamaha bayilerinde satılan motorcu montları var. Markasını bilmiyorum ama 200-300 tl arasında sanırım fiyatları. Orlardan motor montu alan varmı? Veya alınırmı? Yardııımmm

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    İçim içimi yiyor söylücem..Bu cb cilerin motorları 750 ml yag alıyormus Ama honda dahil 1000 ml koyuyor Gecende biri yag yakıyor dedi. 250 Ml sanırım yag yakıo diye fazla :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    günaydın millet............

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    S.a beyler jant sticker aldım aparatıda var ama bir türlü oturmuyor nasıl yapılıyor yapan foto çeken varsa bi gösterebilir mi

Motosikleti
    Isınınca düzeliyor ama arasıra bi düşüyor devir.Biraz ılık olsun motor onceden calısıyordu sımdı dusuyor cıkıyor.Yalnız adam sentille ayarlamadı
    ne biçin yetkili servis orası yaw.. sentilsiz ayarlanırmı...

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    S.a beyler jant sticker aldım aparatıda var ama bir türlü oturmuyor nasıl yapılıyor yapan foto çeken varsa bi gösterebilir mi

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümselam birader. evet janta tam oturmaz bende rialliden almıştım sonra çakmakla ısıtıp biraz eğdim birazda eğe ile eğeledim tam oturacak şekilde ayarladım janta sonra uyguladım 10 numara oldu

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

O kadar hassas bir şeyi elle nasıl ayarlarlar yaaa milimetrenin onda birinden hassaslıkla ayarlanması lazım adam elle ayarlıyor, 3 kuruş verip bi sentil çakısı alamıyorlarsa yapmasınlar kardeşim o işi

Öyle servise götüreceğime alırım kendim yaparım

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçim içimi yiyor söylücem..Bu cb cilerin motorları 750 ml yag alıyormus Ama honda dahil 1000 ml koyuyor Gecende biri yag yakıyor dedi. 250 Ml sanırım yag yakıo diye fazla :D
    Birader nasıl oluyor o iş yaa? Bunun yağ çubuğu filan yok mu? Adam koyduktan sonra bakmıyor mu çubuğa?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar bence bu ayar işleri vs boşuna eğer motor a sübab ayarı gerekiyorsa yaptırın yoksa km kaç olduğu fark etmez elletmeyin belli bi km de bozulan veya yapılması gereken bi ayar değil bence
    ben çok sıcak havalarda geziyorum geziyorum deli gibi geziyorum motordan bi sesler geliyor akla hayale sığmaz ama stop ediyorum soğuduğu zaman ne ses ne bişey aynı ilk günkü gibi çalışıyor
    birgün 400 km yol yaptım gece eve giderken de bi abinin yanına uğradım motoru yeni almıştım o zamanlar adam bi tur attı abisi bu çok sesli çalışıyor dedi eee abi belki 60 km dayama gaz geldim sıcak havadan dolayı o şekildir dedim hiç takılmadım
    sonra bir kış günü hava yağışsız günlük güneşlik o abi ile göl kenarında çay a gittik gene çalıştırdı abisi sen buna sübab ayarımı yaptırdın dedi ben yoooo dedim ee bi gece denediğimde çok sesli çalışıyordu dedi abi o gün sıcaklık 35 derece civarı 400 km yol yaptım çoğuda sıkıştırarak dedim yani öyle olması normal yani çok garip dedi eee abi
    boru mu bu ybr dedim taş gibi motor öyle 400 km de sübab ayarı bozulmaz
    ama cbf olsa o kadar yolu o sıcakta yapsın bak ses nasıl şıkırtılı motor soğusa bile o ses gitmiyor ayar bozuluyor ybr en güzel özelliklerinden biri de çok sık sübab ayarı istememesi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    arkadaşlar bencede motor çok aşırı ses yapmadıkça subab ayarı yapmayın.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Benim gibi acemi çaylaklar bu videoyu izleyin

http://www.motosiklet.net/forum/suru...yanlislar.html
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Elletmeden önce motor rahat çalışıyordu sanırım subaplardan.Neyse kendım tekrar ayarlıcam artık.Tam olcude sentıl bulabılsem ısım daha rahat olacak.
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler