Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bişey olmaz üzerine su dök yeter benim çok başıma geldi alıştım bi ara kimi özür diler kimi iplemez geçinip gidiyoz
    bi zararı yoksa iyi adama söylüyorsun gene dangalak dangalak hareket yapıyor zaten bundan sonra pek mümkün değil opet harici hiç bir yerden almıycam mecbur kalmadıkça zaten 3 kuruşluk benzin alıyoz oda heba oluyor adamın canını sıkılıyor boş yere artık daha dikkatli oluruz cevapladığın için teşekürler kardeşim iyi akşamlar
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim 2011 model ybr nin üzerinde orjinal lastiği var ..ben sadece ön iastiği mişlen alsam.. nasıl olur... bazen farkında olmadan ön fireni kotrolsüz sıkıyorum......bilgi lütfen
    103 hp

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 2011 model ybr nin üzerinde orjinal lastiği var ..ben sadece ön iastiği mişlen alsam.. nasıl olur... bazen farkında olmadan ön fireni kotrolsüz sıkıyorum......bilgi lütfen
    bana kalırsa arkayı al.. arka daha önemli..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bugün bi ara pense lazım oldu bi lastikciye uğradım baktım bi cbf..dayı yağ çubuğunu açmış bakıyo..biraz sohbet ettik..debriyajını ayarladım sağını solunu falan hallettim..bana durdu yahu ben bununla trakyaya gidiyorum arada sırada..yağını koyuyorum gelince yağ kalmıyor dedi..başladım gülmeye..dayı dedim 10,40 koyma 20,50 koy azaltması düşer dedim dayı şok oldu biraz sohbet ettik neyse çıkarken bana sibop kapağı hediye etti ve ben o kapakları nerelerde aradım da bulamadım hacı bak bunları da yedek verdi bunlar çıkma sıfırları da motorun üstüne taktım..http://g1205.hizliresim.com/x/y/77tnf.jpg
    Dayı iyi dua eder sana
    Kapaklarında hayırlı olsun

Arkadaşlar yolda giderken zincir sesini duyuyor musunuz? Boşta çevirirken bile bayağı ses var
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olur 30bin km götürüyor gözümle gördüm..hani virajda motoru yatırıyorsun ya bu lastikle motoru yatırırken ellerini bırakabiliyorsun motor yatarak dönmeye devam ediyor..defalarca denedım..kaymıyor da motor diklesıp viraj dışına da gitmiyor.. acayip tuhaf bir his..ben böyle lastik görmedim..keşke daha önce alsaymısım diyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayı iyi dua eder sana
    Kapaklarında hayırlı olsun

Arkadaşlar yolda giderken zincir sesini duyuyor musunuz? Boşta çevirirken bile bayağı ses var
    zincir dişlilere tam oturmuyordur ya da yağsızdır..zincir gerginliğini tam ayarla güzelce de yağla devam et..oringli zincir üzerindekı sessizdir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm yumoşlar ulem durmuş yine olta atmışın buralara...
    hacı abi bunlar benim son zamanlarım..çok çok çok geç kalmış bir askerlik var..ee evlilik var..zaten kawayı almam pek yakın..bidaa bulamazsin beni buralarda özlersin diye çadır kurdum sana..

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

[/COLOR] zincir dişlilere tam oturmuyordur ya da yağsızdır..zincir gerginliğini tam ayarla güzelce de yağla devam et..oringli zincir üzerindekı sessizdir..[COLOR="Silver"]
    Zincirin gerginliği iyi 1,5-2 cm esniyor vede yağlı, sadece ön dişliden geliyor tam baklalar dişliye otururken ses yapıyor anlamadım?

motorun gücü zincire binince zincir geriliyor o baklalara tam denk gelmiyor ondan yapıyor işte arka kulaklardan gerginliği tekrar ayarla zinciri çok az gevset ya da sık hangisinde ses yapmazsa o halde bırak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

ihtiyar bi ara avrupa yakasına geçersen bana bi alo yap şu emanetini ya da beğendiklerini ve borcumu vereyım sana artık yahu ayıp sen nasıl alacaklısın? gel al artık borcunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

MAXIMUZ SEN DE BI ZAHMET ŞU FORUMA BI ARA UĞRA hatta sen direk buraya gelmeden 2 GÜN IÇINDE PTTYE GIT
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    motorun gücü zincire binince zincir geriliyor o baklalara tam denk gelmiyor ondan yapıyor işte arka kulaklardan gerginliği tekrar ayarla zinciri çok az gevset ya da sık hangisinde ses yapmazsa o halde bırak..[COLOR="Silver"]
    Ayarını ellemek istemiyordum ama neyse zaten öğrenmek lazım her işini yarın bir emek edeyim çözerim işi

Ben kaçtım size iyi geceler

arka dişliye dikkat et janta ya da dışarı bakan kısımlardan zinciri yeme yapmasın tam ortalı yapmaya bak ayarı..yani direk kulaklara güvenip ayarlama körü körüne? kapiş?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

sepet bı iki resim at da millet motor görsün artık ben kendi motorumu koymaktan bıktım usandım

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon

[/COLOR]sepet bı iki resim at da millet motor görsün artık ben kendi motorumu koymaktan bıktım usandım
    alıın size ybr lerin dedesi 2001 model millet ybr görsün

ne kadar asil duruyoor demi arkadaş;

dağlar kurdun yollar ybr nin

resimler bunlar ama maalesef bu motürü satmak zorunda kaldımmmm

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    İyi geceler arkadaşlar çok şükür artık 43 plakayı taktık bu gün kaç ay öncesinden ayırtmıştım bu plakayı "Kütahya (Ben) Ahmet-(Yengeniz)Nevin(Motürümüz) 125 cc" ilk bulduğum fırsattada baya teferruatlı bi bakım yapıcam artık salcoma şöyle hava filtresi buji falan bi keşfedelim değilmi
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlı olsun egelim. Senin devir saati bozuktu bi aralar. Naaptın?

Motosikleti
    Sağol kardeşim Devir saati kendi kendine düzeldi maşallah bi sabah çalıştırdım bi baktım eneeee vıyır vıyır çalışıyii

---------- Post added at 00:58 ---------- Previous post was at 00:56 ----------

Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıın size ybr lerin dedesi 2001 model millet ybr görsün
    http://b1205.hizliresim.com/x/z/780dg.jpg

http://b1205.hizliresim.com/x/z/780hc.jpg

ne kadar asil duruyoor demi arkadaş;
    http://b1205.hizliresim.com/x/z/780k0.jpg

dağlar kurdun yollar ybr nin
    http://b1205.hizliresim.com/x/z/780ln.jpg
    resimler bunlar ama maalesef bu motürü satmak zorunda kaldımmmm
    2001 de efsaneymiş maşallah ya satılırmı hiç bu motür dicem ama sende ben gibi bila mecburi satmak zorunda kaldın sanırsam bende 2004 Rafimi satmak zorunda kalmıştım zorunda değildim belki ama iyi para verdiler die verdim
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    egelim, benim 2005 titanda esd modelleri değilde, önceki modellerin devir saati var. Önceden taktırmıştım. Ama bozuldu ustaya götürüp gösterdim içini bile açıp sökmeden yanmış dedi arada bi çalışır gibi oluyodu. Hatta bazen çalışıveriyodu ama genelde çalışmıyodu. Bugün kendim söktümicinde devir ayarlama vidası veya öyle bi şey var. Bi sıktım devir saati çalıştı biraz gaz veriyom ibre 12 ye dayanıyo neyse ayar vidasından ayarladım. Tam dört dörtlük oldu. Derkeeen akşam işe giderken bi sıfıra iniyo bi 12 ye dayanıyo sizce bozukmu ayarmı gerekiyo? Delii, pelüüşş,koray, ramço herkesten cevap bekliyom. Yarın akşama bakcam. Cevap bulamazsam kulaklarınızı çekerim haaa

Motosikleti
    Valla bence sökülüp mekaniğine bi bakılması gerekiyor bizim burada bi saat tamircisi dede vardı bi zamanlar her türlü km saati devir saati v.s tamir ediyodu fakat 2-3 yıl önce rahmetli oldu o günden beride kimseye tamir ettiremiyoruz o tip mekanik saatleri oralarda anlayan uğraşacak bi saat tamircisi varsa göstermeni tavsiye ederim ben

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    egelim zaten yenisini sipariş verdim 4 ay önce. Hala gelcek yarın yine uğraşcam arkadaşlar bakalım yarın ne önerecek? Ona göre uğraşcam. Elektirik geliyo saate ama bi mokluk var saate. Ne güzel çalıştıydı yolda gene bozuldu.

Motosikleti
    Haa benim devir saati gittiğinde buradaki usta!!! ların yorumlarını bi duysan küçük dilini yutardın motor şarj etmiyodur diyen bile vardı elektrik tesisatında bi sıkıntı vardır kablolarına tesisatına bakmak lazım diyenler mantıklı gelmişti bana seninde tesisata bakmak gerekebilir yani

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok dostum tesisat sağlam mokluk saatin kendisinde. Ayar vidasını sıktınmı devir saati fazladan göstererek çalışıyor. Biraz gaza dokundummu 6 bin devir diyelim, 12 bin devir gösteriyo. Tam gevşet hiç oynamıyo. Ortalarda bi ayar tuturdum güzeldi, yolda bozuldu nalet.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    günaydın arkadaşlar. yukarda sorduğum soruya cevaplar bekliyom. Öğleden sonra bakçam haaa ona göre. Her konuya atlayan deli ekmek arası özellikle sen. Yazmassan pompayla şişircem biyerlerini ona göre

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar. yukarda sorduğum soruya cevaplar bekliyom. Öğleden sonra bakçam haaa ona göre. Her konuya atlayan deli ekmek arası özellikle sen. Yazmassan pompayla şişircem biyerlerini ona göre
    günaydın adem abi anlasam cevaplardım ama bilmiyorum
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler