Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim aynen öyle müptelası oldum :-) şaka bir yana ilerde yüksek cc bir motosiklet almak istediğim için 2. motosiklet olarakta kullanırım diye düşündüm onun için yine ybr aldım malum en sağlam commuter :-)
    reiz hayırlı olsun.mentıklı bir seçim yapmışsın.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reiz hayırlı olsun.mentıklı bir seçim yapmışsın.
    teşekkürler

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    abi sıfır km beyaz aldım pazartesi plaka işlemlerini başlatıyorum 2. elden vazgeçtim sanada hayırlı satışlar ne zaman yedircen kebabımı
    Hayırlı olsun abi,motorun gelince bol bol resim isteriz..Forumdan daha 2014 beyaz alan olmadı..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elimde 1 lt castroll 90 numara şanzuman-dişli yağı var.Bu yağı zincir yağlamada kullansam bir sorun olur mu?
    Ben artık bu tip yağlarla yağlıyorum. Sorun olmuyor. Sadece janta biraz sıçratıyor ve uygulaması spreye göre zahmetli.

Bu arada bugün aldım elime enjektörü,motordan çıkan yağ ile tüm yağları,arka fren yaylarını,orta sehpayı vs yağladım. Debriyaj,gaz kolu pamuk oldu. Tavsiye olunur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

abi sıfır km beyaz aldım pazartesi plaka işlemlerini başlatıyorum 2. elden vazgeçtim sanada hayırlı satışlar ne zaman yedircen kebabımı
    Hayırlı olsun
    E-TEKİN bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    35tl veripte castroll sprey zincir yağı almak istemiyorum.Eğer 90numara yağ sorun olmucaksa onu kullanıcam.Diş fircası ile az bir şekilde yağladım dün,bugun baktım hiç yere damlamamış.Az sürmekte fayda var.250-300km de bir bu şekilde yağlarsam sorun olmaz diye düşünüyorum.Birde 1000km de bir gaz yağı ile güzelce zincir dişli kitini yıkarım tam olur

teşekkür ederim yarın bayide çekerim fotoları plaka çıkıncada artık detaylı bolca foto yüklerim

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Arkadaşlar ben de mecburen yine yeni yeniden YBR 125 aldım, sıfır km, plaka ruhsat tamam şu an 23 km oldu tek sorun rodaj dönemi, İstanbul gibi bir yerde 5000 deviri geçmeden 60km/h üzerine çıkmadan 1000 km'yi tamamlamak çok zor olacak.

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de mecburen yine yeni yeniden YBR 125 aldım, sıfır km, plaka ruhsat tamam şu an 23 km oldu tek sorun rodaj dönemi, İstanbul gibi bir yerde 5000 deviri geçmeden 60km/h üzerine çıkmadan 1000 km'yi tamamlamak çok zor olacak.
    hayırlı olsun

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35tl veripte castroll sprey zincir yağı almak istemiyorum.Eğer 90numara yağ sorun olmucaksa onu kullanıcam.Diş fircası ile az bir şekilde yağladım dün,bugun baktım hiç yere damlamamış.Az sürmekte fayda var.250-300km de bir bu şekilde yağlarsam sorun olmaz diye düşünüyorum.Birde 1000km de bir gaz yağı ile güzelce zincir dişli kitini yıkarım tam olur
    Bende kalın yağ ile yağlıyorum hep ama dikkat etmek gereken bir kaç konu var;
    zinciri devamlı kontrol etmek gerekiyor yani ben öyle yapıyorum kurumaya başladığı zaman hemen yağlıyorum, birde mutlaka yıkadıktan sonra yağlayın.
    Ben fırça ile yağlıyorum 2 dk bile sürmüyor, o nedenle 100 150 km yol yaptığım zaman yağlıyorum, ilk anda sıçrıyor sonra ise pek sorun olmuyor. Tavsiye ederim.

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S.a Kardeşler Motoliz'e bu ay başında kapora verdim. 2014 model Siyah model için. Hala sevkiyat bekliyorum. Aldığım ve plaka cart curt işlemleri hallettiğim zaman bol bol foto atarım.

İnşallah daha fazla bekletmezler.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Aleykümselam,
    hayırlı olsun güle güle kullanın

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Arkadaşlar aranıza bende yeni katıldım sayılır birbuçuk ay kadar oldu YBR mi alalı. Henüz 750 km. de. Şu ana kadar sorun yaşamadım. Fazla bir bilgi birikimim olmadığı için sizlerin paylaşımlarınızı okuyarak bilgi edinmeye çalışıyorum. Ayrıca ben gibi yeni YBR ci ve tüm diğer arkadaşlara kazasız belasız günler diliyorum...

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı liberty16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza bende yeni katıldım sayılır birbuçuk ay kadar oldu YBR mi alalı. Henüz 750 km. de. Şu ana kadar sorun yaşamadım. Fazla bir bilgi birikimim olmadığı için sizlerin paylaşımlarınızı okuyarak bilgi edinmeye çalışıyorum. Ayrıca ben gibi yeni YBR ci ve tüm diğer arkadaşlara kazasız belasız günler diliyorum...
    Sende hoş geldin
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı drobgyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese bursadan selamlar. aranıza yeni katılıyorum. motosiklet tecrübem hiç yok. bir defa CBR 250R sürmüşlüğüm var, O da birkaç tur, trafik dışında. ama çok güzel bir his. artık ben de motosiklet sürebilen birisi olmak istiyorum. en ideal başlangıç motosikleti olduğunu öğrendğim için bu hafta bir YBR 125 almaya karar verdim. kask, mont, eldiven, dizlik vs hepsini sipariş ettim. motosiklet için bir bayi bakıyorum bursada. buradaki tecrübeli arkadaşlara birkaç şey sormak istiyorum. forumda arama da yaptım ama çok derli toplu, her şey bir arada bilgi bulamadım. (eğer varsa link verirseniz sevinirim, konu kalabalığı yapmamış olayım). motoru alırken ne yapmak lazım. yani parayı verip bayiye, motoru alıp çıkacak mıyız yoksa mesela motoru alırken yapılacak özel bir şey var mı? yağ değitirmek mi gerekiyor? lastik ne takmak lazım? motosiklet için birkaç aksesuar istiyorum. biraz masraf yapabilirim. bunları önceden internetten satın alıp aldığım yerde mi taktırmalıyım yoksa servis mi bulmalıyım. hangi aksesuarlar ve koruyucular elzemdir? hangilerini seçmek lazım? bir de arka ve yan çanta takmak istiyorum. içine eşya koymasam da sert bir yan çanta motoru devirdiğimde motorla benim aramda az da olsa bir boşluk oluşturur ve bacağımı korumaya yardımcı olabilir diye düşündüm. gerçeklik payı olabilir mi yoksa çok mu saçma bilemedim. ehliyet işini de en yakın zamanda halledip trafiğe ondan sonra çıkmayı planlıyorum. yani kısacası bu işi doğru düzgün öğrenmek istiyorum ve tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum. başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın.

bir de motora arka ve yan çanta takmak gereken demir için şöyle birşey buldum. honda cbf 150 içinmiş ama ybr 125'e de uyar mı bilemedim. uymazsa ybr 125 için olanı da var mıdır?

http://i.hizliresim.com/6R6ozk.jpg
    YBR karar verdiysen Bursa'da gideceğin yer Start motor. Sırameşelerden merinosa gelmeden tam karşı yönde kalıyor, parkın karşısında. Telefonunu falan google dan bulabilirsin. motoru alırken eğer bayide motor varsa ödeme şeklini anlaşır (peşinse verirsin parayı, kredi kartı ise çekersin kartı) bayi de faturayı keser, gerekli evrakları sana teslim eder. 1-2 gün içinde plakası takılmış olarak alırsın motoru. Yok plaka işlemlerini ben yaparım dersen plakasız olarak da alabilirsin (ben öyle aldım). Elinde motor yoksa kaparo verirsin bir miktar, motor gelince de ödemeyi yaparsın. Yani tamamen sizin anlaşmanıza bağlı, bir çok seçenek var.
    İlk aldığında yağ değiştirmene gerek yok, 1000 kilometre sonra ilk bakımda yağ değişimi yapılır.
    Ybr nin orjinal lastikleri naylon ve çok kalitesiz. İyi bir şey olsun dersen michelin veya pirelli taktırabilirsin.
    Aksesuar senin zevkine kalmış. Koruma demiri kesin şart, onu zaten motoru alırken taktırıp da al. Arkaya bir topcase alabilirsin. Yan çanta işi biraz pahalı. Tamam düşünce motoru ve senin bacağını bir miktar korur ama aynı işi zaten koruma demiri yapıyor. Her düşmede çantalara zarar vereceksin ve bu çantalar baya pahalı. Tabi soft denen bez çantalar da var ama sen koruma olarak düşündüğün için onları eledim.
    Ybr için yan çanta aparatları var ondan alırsın. Sahibinden de arat bol miktarda var.
    Sürüş Eğitimi kesinlikle al, en önemlisi bu. Bursa'da Erhan hoca var bu konuda 1 numara. Düşünürsen telefonunu özelden atarım.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar geçen yazın sonunda ybr mi aldığımda , kurs motosikleti hariç motosiklete binmemiştim.kendi motorumda sürmeyi öğrendim ve düna kadar 3.000 km yol yaptım.bu süre içerisinde başka bir motor hiç sürmemiştim.
    dün arkadaşımın rks 150cc motosikleti ile bir tur attım.
    motosiklet zıplıyor resmen benimkine göre.frenleri de çok güzeldi açıkçası.bilemedim şimdi , satıp ondan mı alsam..

yeni ybr'm
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    COMTAN, Sepetçioğlu ve rs_guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlı olsun, beyazıda bir başka güzel oluormuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen yazın sonunda ybr mi aldığımda , kurs motosikleti hariç motosiklete binmemiştim.kendi motorumda sürmeyi öğrendim ve düna kadar 3.000 km yol yaptım.bu süre içerisinde başka bir motor hiç sürmemiştim.
    motosiklet zıplıyor resmen benimkine göre.frenleri de çok güzeldi açıkçası.bilemedim şimdi , satıp ondan mı alsam..

Tipi hoş bir motor, beğendiysen neden olmasın.
    MD.Murat bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RKS nin titanic 200 modelini kullandım 6 ay kadar. Çok gösterişli, kaliteli sayılabilecek parçalar kullanılmış. Fakat titreşimi fenaydı.
    Kalite olarak YBR ile karşılaştırılamaz, yine de zevk sizin.
    MD.Murat bunu beğendi.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bende 200 var sanırım deneyeceksen onu dene diyecektim,
    Peki 200 gücü torku nasıldı? Yani sabit 120 ile rahat gidebiliyor mu?

Motosikleti
    Honda CBF 500
    RKS Titanic 200 ün gücü 125 lik motorlara göre fark edilir derecede yüksekti ama onda da hız yoktu. 110-120 max hızları ve son devirlerde o hızlara ulaştığı için sürekli o hızda seyahat edemiyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler