Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    geçmiş olsun gotti. watergun ında dediği gibi hiçbir zaman vitesi boşa almadan ve üzerinde değilken çalıştırmamak gerek motoru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motoru sonradan takılan parçalarla güzelleştirmek mümkün değil mi
    çok az yakması,sorunsuz olması, marka olması, ucuz olması çok iyi de görünüşü biraz honda cbr gibi olsaymış :(

ya da chopper görünümlü olanı var mı acaba ön far, ön cam, sisler, uzun sisi bar, motor koruma demiri, ayak koyma yerleri, çantalar ....yapan yok mu

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Sevgili büyüklerim ve arkadaşlarım.Uzun süredir sitedeki forumları çin malı chopperlardan tutunda envai çeşit jawa dandy'sine kadar araştırdım ve sizin de fikir ve deneyimlerinizi gözlemleyerek kalite,güven ve fiyat olarak ybr125 uygun geldi.Yazılanlara göre herkez memnun!dedim bari bende alıp bitane memnun olayım Çanakkaledeyim.Kısmetse hafta içi alıcam motorumu fakat ayaktan vitesli ilk motorum olucak o düşündürüyo biraz.kazasız belasız atsak acemiliğini bari yakında bende ybr takımındayım

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Geçmiş olsun gotti kardeşş..

Arkadaşlar bende Kappa çanta düşünüyorum fakat 35 litre almak istesemde merak ettiğim konu, bu kocaman çantaya rüzgar nasıl etkiliyor ?? DAha bu gün otobandan giderken rüzgara karşı 100 ü göremezken bi kamyonun hava boşluğunda 120 gördüm walla (ama marifet deil sakın yapmayın ).. DEmek istediğm rüzgar çantaya çarpınca motorun dengesini bozmazmı, yada hakimiyeti düşürmezmi yada motorun yavaşlatmazmı?? Cewaplarsanız sevinirim. Bide varsa fotosu koyarsanız çok mutlu olurum. İi gecelr..

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    sandman, çantanın rüzgara etkisini ancak ilk kullandığın zamanlar farkediyorsun, sonra alışıyorsun ve rahatsız olmuyorsun. Çanta kullanırken asıl dikkat edilmesii gereken çantanın fazla yüklenmemesi gerektiği (en fazla 5kg) zira çanta yüklendikçe momentten dolayı sizi dönüşlerde aşağı çekmek için fırsat kollar, bu yüzden çanta alıyor ne de olsa diyip çantayı ağır eşyalarla hınca hınç yüklememek gerekir.

insane bişey sorucam :

benim bu motoru ısrarla almaya çalışmamın nedeni bu motoru iş yerinde kullanmaktı yani iş yerinde kullanım için bu zor şartlara uyum sağlıyabileceğini düşünmemdi nedir bu zor şartlar:

uzun süre yazın sıcağında hareket etmek ; motor kolay kolay şişmiyor böyle bir sorunu yok sanırım .

yük taşımak : işte burda kafam karışıyor 30 kg lık( bizim işimiz için maksimum değer) yük taşımam gerekti diyelim bu yükü nereye koymalıyım? çantaya 5k g den fazla konumamalı diyorsunuz peki arka koltuk buna uygunmu? arka koltuğa asılan çantalardan kullansam bu gene denge açısından bir problem olurmu?

not: ben 105 kg ım
    Kask tak!

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    merhaba arkadaşlar.
    çanta olayını çok da abartmayın. alın bir 35 lik, fazla doldurmadan mis gibi kullanın.
    37 lt.'lik shad aldım, takım taklavatı doldurdum, rahat rahat dolaşıyorum.

godfather; motokurye arkadaşların kullandığı büyük çantalar var. önlerine ya da arkalarına bağlıyorlar işine yararmı, sürüşü etkilermi bilmem. (mutlaka etkiler. ama ne ölçüde) bunları yolda gördüğün bir kurye arkadaşa sorarsan, cevap alırsın sanıyorum. (hiç bir kurye, yardımdan kaçmıyor. sağolsunlar)

böyle bir fotograf indirmiştim bir zamanlar.
    eleman bu teşkilatla uzun yola çıkmıştı. ne zaman neresiydi hatırlamıyorum.

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

gurzan :

o tür bir çanta elbetteki işime yarıcaktır ama denge açısından bende bilmiyorum anlatamadım ama ben o açıdan soruyordum bu arada o ybr baya hoşuma gitti sanki uzun yol motoru gibi duruyor zaten en fazla yükleyeceğim işte bu resimlerdeki çantaların tümü kadar olacaktır ancak işte hacimle ağırlık doğru orantılı değil tekstil mallarında çok karıştırdım mesleyi ben en iyisi yolda bir kuryeye danışıyım bu konuyu tabi bulabilirsem zaten ben öyle hızlı yaşayan bir insan değilim bu hem mecazi hemde gerçek anlamda öyle hiçbir işim acele olmaz benim örneğin: derslerden geçmek hep senenin son sınavlarına kalırım tabi bütünlemeleri kastetmiyorum araçta kullandım bir çok kez baya yavaş gidiyom kornalara aldırış etmeden
    Kask tak!

Motosikleti
    BMW F650FB

sana; hem depo üstü, hem yan çanta, hem de topcase lazım.
    ağırlığı dağıtıp, daha rahat taşırsın.
    biraz zahmetli olur ama, yavaş yavaş doldurur boşaltırsın
    kolay gelsin...

valla bu resimdeki çantalar çok güzel biraz pahalı olmalı aceb
    Kask tak!

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba...
    Bugun alcıyı cıkarttım motosıkletı servıse goturdum sınyalı yaptırdım çıktım gene yola
    Size bişey sorucam cok oluyom ama dimi artık günde 10 soru soruyom valla Sizin sinyallere bir bakamısınız sinyal verdiğinizde sağa yada sola benimkinde önce 1-2 sanıyelık bir tırrrttt sesi gelip sonra sınyal tiktak tiktak calısmaya başlıyo sizinkilerde böylemi calısıyo??
    Bide motosikletin ben yan kapaklarını akünün falan bulundugu acamadım yanı anahtarı orayaa sokup cevırıyozda sonra hangı sekılde cıkartıcaz bılemedım zorlamakta ıstemedım hangı yone cıkıyo o kapaklar acaba??
    Sinyal olayına acil cevap bekliyorum arkadaşlar böyle ufak şeyler beni çok kıllandırıyo işte

Herkezlere kazasız belasız sürüşler...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı gotti adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhaba...
    Sizin sinyallere bir bakamısınız sinyal verdiğinizde sağa yada sola benimkinde önce 1-2 sanıyelık bir tırrrttt sesi gelip sonra sınyal tiktak tiktak calısmaya başlıyo sizinkilerde böylemi calısıyo??
    evet öyle yani motor ilk 100km deyken dikkat ediodum cıkıyordu şimdide belki öyledir ama duymuyorum sanki artık yarn dikkat ederim
    Ride your way

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Yaw o tırrt sesini ve tik tak seslerini ancak motor durduğunda ve etrafta ses yokken duyabiliorum ben. Yani tüm ybr'lerde var galiba öncelikle. İkinci olarak onun nasıl söküldüğü kullanıcı el kitabında yazıyor, ben kitabın pdf halini bu siteye link verdim bir zahmet edp okuyun şunu yaa, emin olun çok işinize yarıyacak....
    Ben yine de anlatayım ama, anahtarı çevirdikten sonra sol üst uçtan yawaşça asılıyorsun grenja akabinde pıt diye çıkıyor o uç sonra diğr tarafı da sola doğru çektiğinde grenaj elinde kalıyor. Aynı hareketleri tersine yaparsan da grenaj yerine oturuyor.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı
    ben kitabın pdf halini bu siteye link verdim bir zahmet edp okuyun şunu yaa, emin olun çok işinize yarıyacak....
    Ben yine de anlatayım ama, anahtarı çevirdikten sonra sol üst uçtan yawaşça asılıyorsun grenja akabinde pıt diye çıkıyor o uç sonra diğr tarafı da sola doğru çektiğinde grenaj elinde kalıyor. Aynı hareketleri tersine yaparsan da grenaj yerine oturuyor.
    kitapçık için teşekkürler benim çok işime yaradı kafa grenajına gelince ben onu çıkarmak istediğimden vidalara giriştim sonra bi şey olmadı sinirle dokunduğumda o pıt sesleriyle çıkmıştı bende onu kırdım sanıyordum
    Ride your way

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    "insane"
    Teşekkürler dostum ve dier yardımcı olan tüm arkadaşlar ... (cümle devrik oldu galiba ama idare etcez artık )

insane,hedowich teşekkür ederim bilgilendirdiiğiniz için
    Bende zaten el kitabı var ama okuduum bulamadım içinde o yüzden sordum
    ne kızıyonuz hemen Hem belki güvenmiyom kitaba ondan soruyom size nerden biliyonuz
    Yaws bu arada sitede kaç ybr ceyiz hiç bilmiyoz bi liste yapsak nasıl olur
    Bu motor okadar çok satılıyo ama konuya yazanlar az sanırım

Herkezlere kazasız belasız sürüşler....

insane:

senden bişey rica etsem profilinden arama yaptım ama kullanım kılavuzunu bulamadım ricam şu o konunun veya pdf nin linkini bir daha paylaşabilirmisiniz? şimdiden teşekkür ederim
    Kask tak!

Sevgili godfather arkadaşım bizim forumun 26ıncı sayfasına insane arkadaşımız kullanma kılavuzunun pdf linkini bırakmış oraya bakıver hemen bulucaksın,kolay gelsin...

Arkadaşlar bu arada dün orıon bagaj aldım kalitelimidir orıonlar bana kazık yedım gıbı geldıde bıraz???

Kazasız belasız sürüşler...

gotti sağolasın şu anda buldum ve yüklüyorum insane sanada paylaşımın için teşekkür ederim
    Kask tak!

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    valla bu resimdeki çantalar çok güzel biraz pahalı olmalı aceb
    ilk foto 20 eu
    2. 80 eu
    3. ise 40 eu falan.
    komik di mi?
    burada, bize nasıl yaslıyorlar bunları bilseniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler