Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

insane soru soracaktım gerek kalmadı gerçekten teşekkürler po yu kaliteli biliridm niyeki öyle? bide opetten alan varmı onlarınki nasıl?

bide aklıma yeni bir soru geldi kaskı çaldırırsak herhangi bişey yapabilirmiyiz?(polis , ne bileyim işte kanuni bişey) çok saçma olduğunu biliyorum ama akıl bu sorguluyor işte
    Kask tak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GazSesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bu devir işi gerçekten benzin tüketimini etkiliyomuş.Onceden 7 bin ile 8 bin arasında gidiyordum 7,5 - 8 kuruş yakıyodu.
    bu sefer 5 - 6 bin devirde gittim 7,1 kuruş yaktı.Ama yavaş gitmek o kadarda guzel değil ben sevmedim.

Alıntı GazSesi adlı üyeden alıntı
    Bu devir işi gerçekten benzin tüketimini etkiliyomuş.Onceden 7 bin ile 8 bin arasında gidiyordum 7,5 - 8 kuruş yakıyodu.
    bu sefer 5 - 6 bin devirde gittim 7,1 kuruş yaktı.Ama yavaş gitmek o kadarda guzel değil ben sevmedim.
    hehe gerçi motorum yok henüz ama şimdiden yavaş gitme konusunda duruyorum valla yavaş yavaş manzaranın tadını çıkararak gitmek en iyisi hep hayal ediyorum bi pazra günü motorumla sahil yolundan karaköy-kabataş-beşiktaş-ortaköy-arnavutköy sahil-kuruçeşme-bebek-hisar yapmak istiyorum umarım bir gün nasip olur (umarım sıralamam doğrudur)
    Kask tak!

GazSesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125

Vites değiştirme

Maks. gücü : 10 HP- 7.800 devirde
    Maks. Tork : 0.97 kg-m-6.500 devirde

Arkadaşlar yukarıdaki değerleri beldeyamanın sitesinden aldım.
    Şimdi bu arac maks. torku 6500 devirde verdiğine gore bizim vitesi 6500 ü biraz geçince değiştirmemiz iyidir gibi geliyor.Çünkü vites arttırıpta devir düşünce tam maks. torkunu verecek ve en iyi hızlanmayı yapacağız.
    Boyle düşünüyom sizce yanlışlık varmı

Alıntı gurzan adlı üyeden alıntı
    dün yamaha bayisindeydim konustum. 1150 ytl pesin, 2000 ytl kredi.
    plaka ruhsat dahil.
    ya bunu yazan arkaş benimle bir görüşebilirmi acaba ben bu gün bayiye gitti adamlar 2.830 bin fiyat çektiler plaka bila hariç nedemek oluyor şimdi bu.. illere göre fiyatmı biçiliyor bu motorlara , ben izmirliyim açıkçası 1100ytl görünçe koşup gittim ve adam o fiyatı söyleyince şok oldum
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    insane soru soracaktım gerek kalmadı gerçekten teşekkürler po yu kaliteli biliridm niyeki öyle? bide opetten alan varmı onlarınki nasıl?

bide aklıma yeni bir soru geldi kaskı çaldırırsak herhangi bişey yapabilirmiyiz?(polis , ne bileyim işte kanuni bişey) çok saçma olduğunu biliyorum ama akıl bu sorguluyor işte

PO neden performans vermiyor bilmiyorum, benim BP dışında tavsiye edebiliceğim markalardan diğeri de SHELLonun dışında zorunlu olmadıkça başka istasyonlardan benzin almıyorum, alırsam da 5 milyonluk alıyorum yani az alıyorum. OPET'ten de pek memnun olmadım, hatta sanırım en az menzili OPET ile yapıyordum ama çok emin değilim...

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    bende opetten menun değilim. kısa bi dönem opetten aldım hep benzini. sonradan başka yerlerdende alıp karşılaştırmaya başladım. bende bp diyorum. bp ile karşılaştırdığımda ortalama 50 km farkediyordu opetten aldığım benzin. po ve shell de iyi bence. opette 1 sene kadar çalışmış biri olarak mecbur kalmadıkça ordan benzin almayın diyorum.

edit:
    insane
    diversion ın grenajını getirtsek kendi motorlarımıza farı söküp taksak aynısı olur bence. sadece grenajı getirtmenin bir yolu varmıdır acaba. ve nekadara malolur tahmini

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı
    ...
    insane
    diversion ın grenajını getirtsek kendi motorlarımıza farı söküp taksak aynısı olur bence. sadece grenajı getirtmenin bir yolu varmıdır acaba. ve nekadara malolur tahmini
    Valla Fransa'ya giden birinden istenebilir de kim uğraşır, kim taşır ki... Kaldı ki diversion modeli normal satışta bile 500 euro daha pahalı, yedek parça olarak grenaj alındığında çok daha yüksek bir miktar gerekebilir...

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ya bu tip bi grenajı yapabilecek ustalar var die duyuyoruz ama hiç ortalıkta yok nedense.mesela transalpten çıkma bi grenajı ybr ye monteliyebilecek veya uydurabilecek ustaların olması lazım die düşünüyorum.sanayiyle ilgisi bulunan arkadaşların sorup bulabileceğini düşünüyorum.ben sanayiye ilg gidişimde her ustaya sorcam walla ama denizlide olacağını zannetmiyorum çünkü motorla ilgili doğru düzgün hiç bişey yok...
    B rh +(pozitif)

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    arkadaşlar haftaya çanta mont eldiven alıcam ozellikle canta konusunda fikirlerinizi bekliyorum ybrye ne önerirsiniz lt ve model vs birde çantanın takılması motorun dengesini falan bozarmı acaba??

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı MORFiNcik adlı üyeden alıntı
    ya bunu yazan arkaş benimle bir görüşebilirmi acaba ben bu gün bayiye gitti adamlar 2.830 bin fiyat çektiler plaka bila hariç nedemek oluyor şimdi bu.. illere göre fiyatmı biçiliyor bu motorlara , ben izmirliyim açıkçası 1100ytl görünçe koşup gittim ve adam o fiyatı söyleyince şok oldum
    merhaba dostum.
    bu mesajı yanılmıyorsam geçen yıl yazmıştım.
    mesajların üzerinde tarihleri yazar. zamana dikkat edelim.
    yazdığım fiyatta, 1100 + 2000 = 3100 ytl. olarak algılanmalıydı.
    neyse...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar haftaya çanta mont eldiven alıcam ozellikle canta konusunda fikirlerinizi bekliyorum ybrye ne önerirsiniz lt ve model vs birde çantanın takılması motorun dengesini falan bozarmı acaba??
    Çanta olarak şiddetle Kappa'nın 35litrelik modelini öneririm. İyi bir yerleştirme yöntemi ile içine; Nolan N61 full face kask, iki tane ufo mekanik dizlik, alt-üst yağmurluk, eldiven ve yazlık mont sokabiliyorsunuz. Böyle birçok şeyi içine alabilmesi bir yana ben bu çantayı yaklaşık 50-60km/saat hızla giderken yerine kilitlemeyi unuttuğum için düşürdüm ve üzerindeki çizikler dışında hiçbir hasar almadı Çanta için paraya kıyın çin malı çantalara kanmayın... Kanar gibi olduğunuzda da kilit meknizmalarına ve plastik kalitelerine bakın... vazgeçeceksiniz...

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Bende kappayı öneririm 110 ytl dir sirkecide yani o fiyata alabilirsiniz.Bnce üstü gereksiz derim adamlar dandik olan şeye 75 dediler mantıksız geldi zaatenn..
    Motorize Birlikler K.lığı......

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    walla işte bu çinçinler zaten aklımı karıstrıodu shad markasıydı galiba benm baktıgmda tam hatırlamıorm ama kappa yı nekdara almıştın hatırlıomusn insane buarada o unutma olayını bende yaşarım garanti saolasn

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Kappa'yı sirkeci özen motordan 110-120 ytl arası bir fiyata almıştım.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    arkadaşlar siteye resimleri nasıl yükleyebilirim lütfen bi yardım.. ybr için yapıtığım aksesuar uygulamalarının fotolarını ekleyecegim..acillll yardım....
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Alıntı MORFiNcik adlı üyeden alıntı
    ya ne yaptın 2830 mu o fiyat bilem düşük burda 3binlira liste fiyatı o 2bin yazısı baya eski galiba bende önce çok şaşırmıştım bu konu baya eski o eskiden kalma bir yazı sanırsam

Alıntı hakpek adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar siteye resimleri nasıl yükleyebilirim lütfen bi yardım.. ybr için yapıtığım aksesuar uygulamalarının fotolarını ekleyecegim..acillll yardım....
    galiba yöneticilerin yazmış olması lazım ama ben bir kere daha yazayım

www.imageshack.us adresine gir

gözat butonundan resmini seç

host it butonuna bas ve resmin yüklenmesini bekle

yüklendikten sonra bir sayfa açılacak orada:
    Thumbnail for Websites
    Thumbnail for forums (1)
    Thumbnail for forums (2)

benzeri başlıklar var ve yanlarındaki satırlarda linkler olucak

yanında "Thumbnail for forums (1)" yazan linki kopyalayıp foruma yapıştırdığında resmin ufak bir örneği foruma yapıştırılır ve isteyen ona tıklayarak resmi büyütebilir

yanında "Thumbnail for forums (2) " yazan linki kopyalayıp foruma yapıştırdığında forumda bu resim tam açılmış yani büyük haliyle çıkacaktır
    Kask tak!

Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    gotfather==> öncelikle teşekkürler..cok yardımı oldu bu bilğinin sagolasın..

Arkadaşlar benim ybr'm için bir takım aksesuar uygulaması yaptım bunlar ile ilgili resimler çektim ..Bu uygulamalar sis lambasını ön farın altına yerleştirme ve elektriğini akünün sag yanındaki boşluga yerleştirerek motor çalışıp farlar yan maya başladığında kısa/uzun far seçiminde uzun far yandıgında ampüle giden elekt.hattından kablo çekip rölenin çalışması saglanıyor. Akım röle üzerinden gittiği için ne anahtar arızalanıyor ne asıl farın aydınlatmasında bır kısılma oluyor..
    Koruma demirinin üst bağlantı civata boyları kısa geldiginden daha uzun civatalar ile değişmesi gerektı
    Arkaya bir de çanta ekledim..resimleri ekleyebilirsem aşagıda oalcak..

sorusu olan...?

arkadaşlar resimlerin bir veya birkacı iki defa olabilir ilk siteye ekleyişim...
    yorum, öneri ve eleştirileriniz......?

hankpek önemli değil ne demek acaba o sis farı biraz küçükmü ben pek bilmiyorum ama görülmek için yeterli oluyormu deneme fırsatı buldunmu?
    Kask tak!

Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    godfather==>kusura bakma kısmetse p.tesi cevaplayayım bu sorunu, mesai bitmek üzere.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler