Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar

Motosikletimden 2 3 kere düştüm bu yüzden kafa grenajı çizildi Yuvarlak fara geçmeyi düşünüyorum acaba ortalama ne kadar masraf tutar hangisi ucuza gelir ? Orjinal parçada 200 liraya yakın masraf cıkardılar
    lazım olanlar bu parçalar
    far
    kafa grenajı
    sinyaller
    far bağlama aparatı

http://www.rialli.com/urunler/yamaha...l-ybr-1kalite/

http://www.rialli.com/urunler/yamaha...r-2009-2li-tk/

http://www.rialli.com/urunler/yamaha...-2006-model-m/

http://www.rialli.com/urunler/190_ya...br-125-ms5859/

kargoyla birlikte 120 felan tutar kendin takarsın heralde
    81VATAN__54MEKÂN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Motor beni çok şaşırttı valla inanmıycaklar olabilir saygı duyarım şimdi bir basiyim dedim.4 ncü vites 110 a kadar geldi motor böyle bi boşta gibi oldu bi öne attı kendini 5 e attım şak 120 oturdu eğilmeden hiç bişey yapmadan 120 ye geldi alet anlamadım valla ne oldu ama 30 km benzini yedi ama hakkını verdi.Varmı 4 ncü vites 110 a gelen
    HONDA

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor beni çok şaşırttı valla inanmıycaklar olabilir saygı duyarım şimdi bir basiyim dedim.4 ncü vites 110 a kadar geldi motor böyle bi boşta gibi oldu bi öne attı kendini 5 e attım şak 120 oturdu eğilmeden hiç bişey yapmadan 120 ye geldi alet anlamadım valla ne oldu ama 30 km benzini yedi ama hakkını verdi.Varmı 4 ncü vites 110 a gelen
    benim motor4 viteste 110 yapıyor ama 5 e atıncada 110 daha 4500 de yavaş yavaş açılmaya başladı
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Benimde daha 6000 de.Ama benzini çok yedi valla
    HONDA

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Sedat, motoru görmeden veya video da sesini duymadan nasıl anladın..? Krank bilyalarının deformasyonunu..? merak ettim....
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    motorun çok canını yakıyorsun o da senin cebini yakacak bu gidişle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:14 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat, motoru görmeden veya video da sesini duymadan nasıl anladın..? Krank bilyalarının deformasyonunu..? merak ettim....
    değil mi serdar abi destan gibi yorum yazmış valla
    4

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sentetik yağlar kaç km de bozulur bilen var mı ?
    Kimse cevap vermemiş ama.
    HONDA

Sentetik yağlar kilometre hesabı değil de sıcaklık artınca bozuluyor, o sıcaklık da 170 derece falan.

Gayri resmi sohbetlerde bu işin teknik analizini yapan adamların tam sentetik yağların, motor üreticisi firmanın değiştir dediği kilometrenin 2 katına kadar rahatlıkla görev yaptığını söylediklerini duymuştum.Bunu ispat edemem, kaynak da gösteremem.Ama kesinlikle kendi kafamdan uydurduğum bir rakam değildir.

Yağ konusunda ciddiye alınıyormu, dinleyen, bu yazıları okuyup güvenen oluyor mu bilmiyorum.Ama şunu söylemek istiyorum.Günümüzde yağ teknolojisi çok gelişti.İster sentetik ister mineral olsun, dünyaca bilindik herhangi bir yağ firmasının ürettiği yağı,motorda değişmesi gereken kilometreye kadar içinizde şüphe olmadan kullanabilirsiniz.Erken yağ değiştirmek büyük israftır.Erken yağ değiştiren farkında olmadan memlekete çift yönlü zarar veriyor.Hem boşu boşuna kaynak israfı yapıyor, hem de çevreyi daha fazla kirletiyor.Motor yağları doğru şekilde yok edilmezse doğayı en çok kirleten kimyasallar arasında.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    unigue sana inanıyorum dostum helki bu katalizörü cıakrdıktan sonra senin motr baya bi rahatladı anlaşılan ama bnm hızıma daha ulaşamamıssın
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    artık yok..
    Benimde daha 6000 de.Ama benzini çok yedi valla
    sen naptında bu hızları görüyosun ben 2 kişiyken 120gördüm yatarak ama 5 te motora yaptığın modifikasyon nedir ayrıca yakıtta nekadar farketti?
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    15 ön dişli Katalizör iptal etmiştim sökdüm o parçayı zafer.Bide hava ayarını elletmiştim ondan sonra motor son gazda yakmıyo içiyo valla ama gidiyor.120 km/h eğilmeden görüyor motor.Ama ben rodaj yapmadım o var.Katalizörlü aynı yerde denemedim ama denerim 4n cü vites 110 nasıl oldu bende anlamadım motora bişiler oldu öne attı kendini 5 e takdım lak 120 e geldi
    HONDA

Motosikleti
    artık yok..
    15 ön dişli Katalizör iptal etmiştim sökdüm o parçayı zafer.Bide hava ayarını elletmiştim ondan sonra motor son gazda yakmıyo içiyo valla ama gidiyor.120 km/h eğilmeden görüyor motor.Ama ben rodaj yapmadım o var.Katalizörlü aynı yerde denemedim ama denerim 4n cü vites 110 nasıl oldu bende anlamadım motora bişiler oldu öne attı kendini 5 e takdım lak 120 e geldi
    bn hiçbişi yapmadım düzde 120 görüyorum demek bende senin gibi yapsam uçacak makine geçenlerde cok dik bi yoldan sallandım azraille dans ettim 4. vites 120 daha devir kesmeden 5e attım 135 gördüm azrailide gördüm bıraktım gazı bu motorda hız aşırı tehlikeli yaşasın 80 90
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bayır aşağa kesiciye girse 140 yapar benimki.Bide 4 ncü vitesde 110 da kesiciye girmemişti
    HONDA

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Bayır aşağa kesiciye girse 140 yapar benimki.Bide 4 ncü vitesde 110 da kesiciye girmemişti
    aman dostum motor kesiciye girmeden sen kesilip kalma da... ben hızın her kademesini denedim ybr'de. şehir içi de şehirler arası da. karda da çamurda da yağmurda da kuru havada da denedim aleti. tam bir test yaptım yani. yeri geldi canını çıkardım yeri geldi deposunu okşadım sana benden tavsiye 105 km/s yi geçmemeye gayret et lakin rüzgar direncinden dolayı sapıtıyor motor.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar geldik zurnanın zırt dediği yere temizinden ybr 125 arıyorum antalya içi olursa iyi olur... Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum bu arada bir depoyla kaç km gidiyor ybr?:p

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geldik zurnanın zırt dediği yere temizinden ybr 125 arıyorum antalya içi olursa iyi olur... Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum bu arada bir depoyla kaç km gidiyor ybr?:p
    Ybr nin 12 litre deposu var. Yakıt sarfiyatı bakımına, kullanıma göre değişir; Şehiriçi 350-450 gider, şehirdışı 450 - 600 km gider.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    wowwww çok süper yaaa bi depoyla memlekete giderim demek

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wowwww çok süper yaaa bi depoyla memlekete giderim demek
    Geçen yaz ortalama 90 km hızla tam 12 litre benzinle 500 km yapmıştım. Uygun kullanımla 600 km yapılabilir.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem kimse yorum yapamıyor ben yapıyorum yorumumu. normalde benzin tabancasının ilk attığı yere kadar alırsanız kapasite yedek 3 + normal depo 9 12 lt. ama zorlayınca normal depo 2,5 lt civarı fazla alabiliyor. böylece depomuz 14,5 lt seviyelerinde benzin depolama gücüne sahip oluyor
    bu sabah ibre sonlara yaklaşınca benzin aldım ama bu sefer çok zorlamadım depoyu. tabanca attıktan sonra düz hesap 35 tl olana kadar doldurttum. 435 km de 9,51 lt yakmışım. demek ki gerçekten depo 12 lt'nin üstünde. yoksa bu kadar az yakmam imkansız.

Motosikleti
    artık yok..
    biraz forum renklensin benim makine 22300km de çiçek gibi maşallah

81VATAN__54MEKÂN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler