Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adrenalin952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    100 cc
    arkadaşlar ybr lerin eski kasaları artık satımlıyor galiba bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Petrol ofisi maximoto kullanan varmı 10 40 sentetik birde shell advance 10 40 a bakcam benzinliğe onun fiyatı nedir ?

Alıntı adrenalin952 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr lerin eski kasaları artık satımlıyor galiba bilgisi olan varmı
    Hangi kasası yuvarlakmı uzay kafamı ?
    HONDA

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bize galite lazım gardaş kalıp cüsse çin malındada var napiyim kalıbı heryerşnden ses geldikten sonra hacı abi senin cbf e 2 bin gayme keş oğlu keş para verseler verirmisin
    aga her güzelde bir kusur vardır olmalı...sübaplardan çıtırtı geliyor ne var bunda...

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri kalitemi dedi O zaman Ybr yide sollayan bir motor var

İnnovaaa
    innova her türlü öper ybryide cbfyide...

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw hacı abi git innovani başka motörlarla karşılaştır ya cup motorla commuter birmi kaç kişide var innova o kadar ahım şahımda madembizim rakibimiz cbfçiler onlar gelsin buraya adamlar kmde 12 kurus yakıyor sesleri çıkmıyor aga cbf 150 sahipleri :
    ulen daha düne kadar şambryelli motöre biniyodunuz kekoro...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin tuzun kuru gayrı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bilirsin seviyorum seni
    aga seviyon ama elletmem... öle kuru kuru sevgi yok...bi ara gelem dükkana benim pcyi bi modifiye yap...bi fan tak bi bi işlemci şekli yap...senin makinalardan sökülen şekilden...bi ince ayar ver kanküne...beni seviyomuş ..peh...göster sevgini hacı her türlü...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga her güzelde bir kusur vardır olmalı...sübaplardan çıtırtı geliyor ne var bunda...

innova her türlü öper ybryide cbfyide...

ulen daha düne kadar şambryelli motöre biniyodunuz kekoro...

senin tuzun kuru gayrı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

aga seviyon ama elletmem... öle kuru kuru sevgi yok...bi ara gelem dükkana benim pcyi bi modifiye yap...bi fan tak bi bi işlemci şekli yap...senin makinalardan sökülen şekilden...bi ince ayar ver kanküne...beni seviyomuş ..peh...göster sevgini hacı her türlü...
    kanka bırak bu işleri yok torkmuş yok artçıyla işi bitiyomuş falankamuoyunu yanıltma aramızda ilk defa ybr alacak aradaşlar var gidip cbf almasınlar

ben benim ybr ile artçı ve eşek gibi yüklenmiş haliyle ege-akdeniz turu yaptım hacı motor bi kere error vermedi gerisini sen düşün...ama sonuç ne ; en fazla 117 ye çıkıyo işte motor...newceri ninki ne rakip olma gibi bi derdim yok 123 kg motora 117 km/s hız bilimsel açıdan gayet yeterli kanka fazlası ayıp

zaten uygun bi gs500 bulsam hemen çakıcam bi tane de du bakalım...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaslar; hiç bir motor adı ve marka vermeden, karalama yapmadan,kötülemeden(çünkü çok fazla polemik konusu olur)şunu söylemek isterim: ELİNİZDEKİ YBR'lerin KIYMETİNİ BİLİN .Bir kaç defa takas ,birkaç defa da başka motosiklet alma denemelerim oldu.( bir kaç farklı motosiklet de satın alıp kullandım) Kendi tecrübelerim ve başka tecrübeli ve uzman kişilerin görüşleriyle ölçtüm tartım biçtim sonuç: YBR, YBR ,YBR..
    Varsın 5-10 km daha az hız yapsın.Ülkemiz şartlarında:
    -Yakıt ekonomisi
    -Yedek parça ucuzluğu ve bulunabilirliği
    -Türkiye nin hemen her yerine yayılmış(öyle yada böyle) servis ağı
    -Sağlamlığı,dayanıklılığı
    -Cc sine göre güvenli sürüşü
    -Sorunsuzluğu...... daha ne olsun
    Hepiniz bunların tamamını bilirsiniz elbette ama yine de nacizane hatırlatmak istedim.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar; hiç bir motor adı ve marka vermeden, karalama yapmadan,kötülemeden(çünkü çok fazla polemik konusu olur)şunu söylemek isterim: ELİNİZDEKİ YBR'lerin KIYMETİNİ BİLİN .Bir kaç defa takas ,birkaç defa da başka motosiklet alma denemelerim oldu.( bir kaç farklı motosiklet de satın alıp kullandım) Kendi tecrübelerim ve başka tecrübeli ve uzman kişilerin görüşleriyle ölçtüm tartım biçtim sonuç: YBR, YBR ,YBR..
    -Yakıt ekonomisi
    Hepiniz bunların tamamını bilirsiniz elbette ama yine de nacizane hatırlatmak istedim.
    Hah işte budur
    4

Motosikleti
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bırak bu işleri yok torkmuş yok artçıyla işi bitiyomuş falankamuoyunu yanıltma aramızda ilk defa ybr alacak aradaşlar var gidip cbf almasınlar

ben benim ybr ile artçı ve eşek gibi yüklenmiş haliyle ege-akdeniz turu yaptım hacı motor bi kere error vermedi gerisini sen düşün...ama sonuç ne ; en fazla 117 ye çıkıyo işte motor...newceri ninki ne rakip olma gibi bi derdim yok 123 kg motora 117 km/s hız bilimsel açıdan gayet yeterli kanka fazlası ayıp

zaten uygun bi gs500 bulsam hemen çakıcam bi tane de du bakalım...
    kes ülennn...

error vermez...ybr cbf tvs error nedir bilmez öyle huyları yoktur...gel bana rakip ol eline vereyim kranklarını... olm 130 köklemişim videom var bilin...

hadi sağlamlıkta ybr üstün eyvallah...bari cigerde maksimum hızda kabullen şu durumu...heç makinanda 130 gördünmü hatta 131-132...

117 ye benim makina düzlükte çıkıyor kanka...135 kilo benim ağırlığımla...ama rampada bayılıyor namıssız...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 ----------

-Yakıt ekonomisi
    Hayrola usta yenidenmi aşık oldun makinana...

bende eldekinin kıymetini bilenlerdenim...2007 Ocak ayından beri Allaha şükür canavar gibi makinam ilk gümkü diriliğinde...ama bakacan aga motora...yağsa yağ...zincirse zincir...balataysa balata...acımıcan 3 kuruşa...bak son bakımlarımda zincir setini arka frenbalatalarını takozları ne gelirse aklına dğeiştirdim...arka balatam daha bitmemiş ama değiştirin dedim...lastikleri sıfırladım...elimde debriyaj balatam var...servise değitşirin diyorum hayır bitmeden ellemeyek diyorlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    kes ülennn...

error vermez...ybr cbf tvs error nedir bilmez öyle huyları yoktur...gel bana rakip ol eline vereyim kranklarını... olm 130 köklemişim videom var bilin...

hadi sağlamlıkta ybr üstün eyvallah...bari cigerde maksimum hızda kabullen şu durumu...heç makinanda 130 gördünmü hatta 131-132...

117 ye benim makina düzlükte çıkıyor kanka...135 kilo benim ağırlığımla...ama rampada bayılıyor namıssız...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 ----------

Hayrola usta yenidenmi aşık oldun makinana...

bende eldekinin kıymetini bilenlerdenim...2007 Ocak ayından beri Allaha şükür canavar gibi makinam ilk gümkü diriliğinde...ama bakacan aga motora...yağsa yağ...zincirse zincir...balataysa balata...acımıcan 3 kuruşa...bak son bakımlarımda zincir setini arka frenbalatalarını takozları ne gelirse aklına dğeiştirdim...arka balatam daha bitmemiş ama değiştirin dedim...lastikleri sıfırladım...elimde debriyaj balatam var...servise değitşirin diyorum hayır bitmeden ellemeyek diyorlar...
    Mete takas denemelerini biliriyorsun hatta 1-2 motor için seninle de görüşmüştük.Başkalarıyla da görüştük sonuç hep aynı çıktı ............sonuç: "komşunun tavuğuna bakma elindeki zaten kaz"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:41 ----------

Mete takas denemelerini biliriyorsun hatta 1-2 motor için seninle de görüşmüştük.Başkalarıyla da görüştük sonuç hep aynı çıktı ............sonuç: "komşunun tavuğuna bakma elindeki zaten kaz"
    Hoş ,cbf 150 ye de diyecek birşeyim yok ta hani bi de yağ yakmasa

Motosikleti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:41 ----------

Hoş ,cbf 150 ye de diyecek birşeyim yok ta hani bi de yağ yakmasa
    aga yağ yakma efsanesi 2007 parti modeller için geçerliydi...2008 den itibaren düzeldi namıssızlar...şu an 50-100 gr arası çık sıkıştırılıyorsa yakar...1 litrede 50 gr usta...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    aga yağ yakma efsanesi 2007 parti modeller için geçerliydi...2008 den itibaren düzeldi namıssızlar...şu an 50-100 gr arası çık sıkıştırılıyorsa yakar...1 litrede 50 gr usta...
    Ybr den sonra alacağım motor cbf olur.
    HONDA

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motorunu büyütme zamanın geldibende cbften sonra v-storm alcam anca o keser artık

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla aga bu kadar kiloda boyda olmasam bende ybrmi satmazdım şahsen...ama 85-90 kilo olupda artcı alırsan motor çekmiyor...artcı taşımak zaten işkence ybr ile tamamen çin işkencesi gitmiyor namıssız...bak ybrnin seleside çok yumuşak olmasına rağmen cbf kadar rahat ve büyük değil...önemi ayrıntılar...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr artıçıyla gidiyorda canını çıkarırsan ama tek kişi süper.Zaten honda bana kazık attı 6 milyar çıkardılar bi cbf ye Makul bi fiyat olsaydı şimdi ben cbf ciydim
    HONDA

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    yaw ybr de niye artçı sorunu yaşıyorsunuz ben valideyle ne yokuşlar çıkıyorum bi sorun olmuyo yeni karbratörden olabilirmi bilmem ama çekişi güzel yüksek devirde kullanmak gerekiyo 2 kişi olunca fazla benzin yer o kadar ben hep seri kullanıyorum ok gibi motor daha ne beklenirki mobilet değil bu çekmesin çoğu zaman sabahları durgun olduğumda 2. vitesde durup kalkıyorum motorla 1. vitesde çok fırlıyo tahrik olmıyım diye

Motosikleti
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw ybr de niye artçı sorunu yaşıyorsunuz ben valideyle ne yokuşlar çıkıyorum bi sorun olmuyo yeni karbratörden olabilirmi bilmem ama çekişi güzel yüksek devirde kullanmak gerekiyo 2 kişi olunca fazla benzin yer o kadar ben hep seri kullanıyorum ok gibi motor daha ne beklenirki mobilet değil bu çekmesin çoğu zaman sabahları durgun olduğumda 2. vitesde durup kalkıyorum motorla 1. vitesde çok fırlıyo tahrik olmıyım diye
    biraderim düşük devirlerde ara hızlanmalarda makimalarımız gayet iyi...ama ybr tork fazla ama devir az olduğu için güç az...tork farkını cbfde anlarsın...

bizim cbflerde ise1 litre benzinde yaklaşık 35 Mj enerji vardır, bu enerji de yaklaşık 10kW/saat enerjiye (saatte 15 HP) denktir.

İçten yanmalı motorlar %33'ün altında verimle çalışırlar. Dolayısıyla 1 litre benzinle 1 saatte en fazla 5HP üretebilirler. Kalan %67'lik kısım soğutma sistemi (hava, radyatör, su, yağ) aracılıyla motordan uzaklaştırılır.

11.2HP'lik motosikletim, tam gazda yaklaşık 100km/sa ortalama hız yapabiliyor. 100km/sa hızda beni hızlandırmaya çalışan motor gücü ile beni yavaşlatan hava sürtünmesi birbirine eşit olduğu için ne yavaşlıyorum, ne hızlanıyorum; tamamen sabit hızda kalıyorum.

İlginç bir şekilde, 11.2 HP'lik motorum ortalama 100km/sa hızda, tam gazda, motorun tüm gücünü kullanarak gidince 100km'de (yani 1 saatte) yaklaşık 3 litre benzin tüketiyor Bu hesaba göre CBF150 %26 verimle çalışıyor CBF'in motoru...

(Khutuck sağolsun)

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bişey anlamadım genelde tek kişi biniyorum ama arada bir iki kişi binmek isteyenlerde bu motorlardan alabilirler.

biraderim düşük devirlerde ara hızlanmalarda makimalarımız gayet iyi...ama ybr tork fazla ama devir az olduğu için güç az...tork farkını cbfde anlarsın...

bizim cbflerde ise1 litre benzinde yaklaşık 35 Mj enerji vardır, bu enerji de yaklaşık 10kW/saat enerjiye (saatte 15 HP) denktir.

İçten yanmalı motorlar %33'ün altında verimle çalışırlar. Dolayısıyla 1 litre benzinle 1 saatte en fazla 5HP üretebilirler. Kalan %67'lik kısım soğutma sistemi (hava, radyatör, su, yağ) aracılıyla motordan uzaklaştırılır.

11.2HP'lik motosikletim, tam gazda yaklaşık 100km/sa ortalama hız yapabiliyor. 100km/sa hızda beni hızlandırmaya çalışan motor gücü ile beni yavaşlatan hava sürtünmesi birbirine eşit olduğu için ne yavaşlıyorum, ne hızlanıyorum; tamamen sabit hızda kalıyorum.

İlginç bir şekilde, 11.2 HP'lik motorum ortalama 100km/sa hızda, tam gazda, motorun tüm gücünü kullanarak gidince 100km'de (yani 1 saatte) yaklaşık 3 litre benzin tüketiyor Bu hesaba göre CBF150 %26 verimle çalışıyor CBF'in motoru...

(Khutuck sağolsun)
    bu hesap yanlış Mete abi. yani ybr 100 le giderken 4 litre mi yakıyor?

bir de şehiriçinde düşük cc li motolar yüksek cclerden çok az yakar. rölantide hangisi az tüketiyrsa o az yakıyordur yani

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ybr ile 7000 devirde 5. vitesde 100km/h hız yapabiliyorum bu değer sizlerde nasıl ybrciler aynımıyız?

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    bende 2005 model var,fekat 100 ile gitmesi için 8,500-9,000 devire çıkması gerekiyor.o zaman bu yeni ybr ler daha güçlü,ayrıca motorun hayırlı olsun

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    evet sağolasın 100km/h ye çıkmak sorun olmuyor benim için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler