Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Makinan İtalyan olur Çinden yan sanayi kullanmak istemezsin buna eyvallah derim...
    ama orjini çin olan makinana yan sanayi kullanmam dersen bu garip olur...çünkü orjinal dediğim parçanın geldiği yerde Çin...aradaki fiyat farkı servisin sana verdiği öpücüktür...
    durum şu mete abi. ybrnin aynı parçasının hem orjinalini bir elinde hem yan sanayisini bir elinde tutsaydın farkı çok iyi anlardın. bu replik çok geçti: üretim yeri deil malın kalitesi önemli. duruma öyle baktığında honda (cbf150) da çin malı, lifan da. kaliteleri aynı mı?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aydoğan kardeşimiz zaten 45 liraya bize yolluyor...zinciri ondan alırsam...arka dişlimide 20 ye alırsam...5 lirada ön dişli eder 65...

serviste orıngsız sinzir arka ön dişli toplam 81 lira...işçilik haric...
    Buyrun arkadaşlar ihtiyacı olan, YBR'ci arkadaşlarada gönderebilirim.
    İletişim bilgilerim aşağıdaki linklerde mevcut.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ng-zincir.html

http://www.sahibinden.com/cbf150_ve_...XQQdisplayitem
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

MadEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT 700 Deauville - CB125E
    Bugün fuardan ybr ye 1 takım michelin lastik aldım.150 liraya lastikler inşallah iyi çıkar.
    YAMASAKİ

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı MadEnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün fuardan ybr ye 1 takım michelin lastik aldım.150 liraya lastikler inşallah iyi çıkar.
    o lastiği bende gördüm bu gün fuarda fiyat gercekten cok iyi hayirli olsun..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o lastiği bende gördüm bu gün fuarda fiyat gercekten cok iyi hayirli olsun..
    Sedat ybr de kullandığın lastik modelleri kullandığın km ler ve hakkındaki görüşlerini yazabilirmisin arka lastik almayı düşünüyorum.

Ve diğer arkadaşlar içinde geçerli aynı soru.
    Teşekkürler
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat ybr de kullandığın lastik modelleri kullandığın km ler ve hakkındaki görüşlerini yazabilirmisin arka lastik almayı düşünüyorum.

Teşekkürler
    ırc'nin ürettiği pony modelini aynı zamanda aldık,sedat'ınki kısa bir süre sonra virajda yarıldı(nasıl virajsa yada nası girip çıkamadıysa)

Bendeki lastik 10.000 km civarı yol yaptı, limitleri çok zorlamam ama beni memnun etti.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durum şu mete abi. ybrnin aynı parçasının hem orjinalini bir elinde hem yan sanayisini bir elinde tutsaydın farkı çok iyi anlardın. bu replik çok geçti: üretim yeri deil malın kalitesi önemli. duruma öyle baktığında honda (cbf150) da çin malı, lifan da. kaliteleri aynı mı?
    dostum parçaları kıyaslayalım sadece kaliteleri değil ürün birebir aynı...
    örnek veriyorum...sehpam kırıldı geçen ayının biri motoru sürüklemiş ...

servis 40 lira dedi...Sirkeciye gittim 25 dedi sonra 20 ye aldım...servise gittim...iki ürünü kıyasladık...aynı yerden çıkmışlar kesin...kaynağına kadar aynı yani... küçük detaylarına kadar inceledik...en basit örneği bu...Honda parça fiyatlarına bir gecede %300 zam yaptı 1 yıl önce...artık Hondanın bir uygun fiyatlı parça cazibesi kalmadı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:22 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bendeki lastik 10.000 km civarı yol yaptı, limitleri çok zorlamam ama beni memnun etti.
    neyi memnun etti totoş... yatma nedir bilmezsin 80 i geçmezsin...ben orjinal DURO ile 27.000 km gittim...en son 1 ay içinde lastiğe 10 fitil attırdım öyle değiştirdim... sana ne taksak eyvallah dersin...seni kriter olarak sayamayız kanka...sen standart sürücü bile değilsin...kelebek motorcusun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Sedatın takaya 990 lira çalışır helalinden...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr ye bu yağı önerirmisiniz :

http://www.motogiyim.com/main/produc...ID=0&cat_ID=74
    HONDA

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    dostum parçaları kıyaslayalım sadece kaliteleri değil ürün birebir aynı...
    örnek veriyorum...sehpam kırıldı geçen ayının biri motoru sürüklemiş ...

servis 40 lira dedi...Sirkeciye gittim 25 dedi sonra 20 ye aldım...servise gittim...iki ürünü kıyasladık...aynı yerden çıkmışlar kesin...kaynağına kadar aynı yani... küçük detaylarına kadar inceledik...en basit örneği bu...Honda parça fiyatlarına bir gecede %300 zam yaptı 1 yıl önce...artık Hondanın bir uygun fiyatlı parça cazibesi kalmadı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:22 ----------

neyi memnun etti totoş... yatma nedir bilmezsin 80 i geçmezsin...ben orjinal DURO ile 27.000 km gittim...en son 1 ay içinde lastiğe 10 fitil attırdım öyle değiştirdim... sana ne taksak eyvallah dersin...seni kriter olarak sayamayız kanka...sen standart sürücü bile değilsin...kelebek motorcusun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Sedatın takaya 990 lira çalışır helalinden...
    İşletim maliyeti olarak en az masrafı yapan benim sanırım

30000km olacak,değişenim yağ,fren balatası,lastik,birkaç patlayan ampül
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneririm. 10w 40 kullanıyorum. ancak bu yağın daha iyi olduğunu biliyorum. bir dahaki değişimde bu yağı ve ya ipone nin 10w 40 ını koyacağım.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Birebir aynı.30 bin km ye yaklaştım.Balata, lastik, ampül, o kadar.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler
    orj arka lastigimi 19.250 de degiştirdim..pony marka yumusak hamurlu bilastik aldım 45 tl ye 26 bin kmye gelmişti motorum talihsiz bi kaza ile o lastiğim virajda yarıldı onu öylece çöpe attım..ondan sonra 100 lük az kullanilmiş duro lastik aldim..36 bin kmde falandım yanlış olmasın arkaya irc lastik önede cts marka bi lastik taktık şu an onları kullaniyorum..42 bine ramak kaldı maaşallah..sana tavsiyem fuarda 150 liraya michelin lastik vardı abi çifti yeminle öyle bi lastigim olsun asfaltta 30 bin km giderim sadece arkayı
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orj arka lastigimi 19.250 de degiştirdim..pony marka yumusak hamurlu bilastik aldım 45 tl ye 26 bin kmye gelmişti motorum talihsiz bi kaza ile o lastiğim virajda yarıldı onu öylece çöpe attım..ondan sonra 100 lük az kullanilmiş duro lastik aldim..36 bin kmde falandım yanlış olmasın arkaya irc lastik önede cts marka bi lastik taktık şu an onları kullaniyorum..42 bine ramak kaldı maaşallah..sana tavsiyem fuarda 150 liraya michelin lastik vardı abi çifti yeminle öyle bi lastigim olsun asfaltta 30 bin km giderim sadece arkayı
    Bu kış soğuktu lastikler komple çatladı. lastik almam gerekiyor. Bu bahsettiğin lastiklerin modeli nedir bana bi link atta alalım. birde 2008 model ybr min üzerinde 1706 etiketli lastik var değiştirsem iyi olucak.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

tabiki sensin...fasulye motorcu babaçi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneririm. 10w 40 kullanıyorum. ancak bu yağın daha iyi olduğunu biliyorum. bir dahaki değişimde bu yağı ve ya ipone nin 10w 40 ını koyacağım.
    Tam sentetik ve yüksek ısınmaya lkarşı daha korumalı..Bu yağ daha viskoziteli olmalı?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bu gün ışıklarda bekliyorum geri sayıyor işte 30 dan tam 00 oldu yeşil yandı yavaş yavaş kalkarken çok yakından bi breton geçti tamam dedim sen istedin Bastım arkasından oda basıyor ama tabi gazabımdan kurtulamadı 3 ncü vitesde geçdim bir motor farkda attım Dörtyolda o sağa ben sola döndüm dönerken motora bakıyodu yan yan
    HONDA

Supap ayarı 0.08-0.12 ile 0.10-0.14 diye biliyorum.Ayar çakısı 0.05-0.1-0.15... diye gidiyor.

Nasıl ayar yapıyorsunuz?

Egzoz tarafını 0.15 yaptım, çok geldi şakırtı oldu.0.1 yaptım sesi kesti.

Emiş tarafını mecburen 0.1 yaptım.Şakırtı başladı.0.08 yapmak istiyorum, var mı bu ayarda alet?

Bu arada emiş tarafı sıkılaşmıyor haberiniz olsun.Ama egzoz tarafı zamanla sıkılaşıyor.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supap ayarı 0.08-0.12 ile 0.10-0.14 diye biliyorum.Ayar çakısı 0.05-0.1-0.15... diye gidiyor.

Nasıl ayar yapıyorsunuz?

Egzoz tarafını 0.15 yaptım, çok geldi şakırtı oldu.0.1 yaptım sesi kesti.

Emiş tarafını mecburen 0.1 yaptım.Şakırtı başladı.0.08 yapmak istiyorum, var mı bu ayarda alet?

Bu arada emiş tarafı sıkılaşmıyor haberiniz olsun.Ama egzoz tarafı zamanla sıkılaşıyor.
    Hocam o ayarı göz kararı yapman gerekiyor. Şöyleki önce 0,15 olarak ayarla sonra 0.10 sentili koy vidayı cevir 0,10 olana kadar sanırım vida yarım tur dönüyor demek ki çeyrek tur cevirsen 0,125 umarım anlatabilmişimdir. Biraz daha az çevirsen 0,12 olur.
    Emme subab 0,10 iyidir tatlı sıkı yapmışsan motor ısınınca sesi keser. eksoz 0,12 yapsan iyi olur ısınınca motor yüksek devirlerde boğuluyor. tavsiyem emme 0,10 eksoz 0,12

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    newceri
    15 dişli takdım motor gene 110 u geçmiyor

Bide hava filtresindeki süngeri çıkardım hava ayarı istermi ?
    HONDA

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    newceri
    15 dişli takdım motor gene 110 u geçmiyor

Bide hava filtresindeki süngeri çıkardım hava ayarı istermi ?
    Bence kurcalamaya değmez.
    Şimdilik ekonomik bir şekilde binmeye devam et. Bu ekonomiden elde edeceğin kazancla ilerde standart hızıyla sana yeterli olacak bir araç satın alırsın. Bizim motorun standart maksimum hızı 100 dür ve motorumuz ekonomi sınıfındadır.

Uğraşların sonuçu fazla bir kazancın olmaz 15 dişli ile gerekli devir ve viteste kullanırsan sana ekonomik katkı sağlar.

Biraz daha zengin karışım yaptırsan 125i görürsünki fazladan yakacağın benzine değmez bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler