Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah belasını versin bu servislerin.Götürdüm motoru ara ara kesik kesik çalışıyordu.Biraz inkar etti sonra kabullendi.Ondan sonra ustası geldi 2 vidikledi hava vidasını açdı sanırım güzel çalışıyor ama hava vidası sanırsam 3,5 turun üstünde deviride 1,5 ayarladı Bende bırakdım öyle bişi olursa motora sorumlusu usta.

Söylemiştim ya abi
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl sığıyor..? Problem olur olmaz böyle şey..
    beraber değiştirdik arkadaşla olduama zaten o motoru aldıgında o şekildeymiş nasıl söktüysek öyle taktık benimde bi sorum olucak benim motor kalkışlarda sarsılıyo silkeleniyo onu neden yapar
    81VATAN__54MEKÂN

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Performans ne oldu...Sende öyle yapmıştın zatii
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Performans ne oldu...Sende öyle yapmıştın zatii
    İyi abi 120 yapıyor alet Bide 20 40 yağ var gerisini sen düşün
    HONDA

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ötme sesi kesilmiştir valla hacı bi 300 metre falan elin frende basılı gitmen lazımarkadaslar yapmayın böyle hatalar..vw 40 oralarda kullanilmaz ben yaptım zamaninda

önce balataları sök ve sıfır zımpara ile zımparala ve tekrar tak. ama güzel zımparala ....normale döner....
    103 hp

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pul duymadım ama normalde 4 balata 3 sac var benim arkadaşta 4 balata 4 sac var ilk sac koyulan yarde ikitane var yanyana 2 3 mm bıraktınmı debriyajı zıplıyo motor gaz vermeye gelmiyo
    sac sıgdıramadık biz yayların oldugu yere 1 er pul koyduk her ışıkta tekerle kalkıyorum

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ybr ye hangi marka ve nasıl yağ koymalıyız.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı sentetik 4T motorsiklet yağlarından kullan...
    İdeal olanı 10W-40 4T yarı sentetik motorsiklet yağı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:24 ----------

Şu arka dişlinin rulman boyutlarını bilen çıkmadı koca topikte..eskiler ustalar...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Yarı sentetik 4T motorsiklet yağlarından kullan...
    İdeal olanı 10W-40 4T yarı sentetik motorsiklet yağı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:24 ----------

Şu arka dişlinin rulman boyutlarını bilen çıkmadı koca topikte..eskiler ustalar...
    rulman no 6204 diye biliyorum

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    İzmire kaç saate gittin..Adam haber verir kardeşim..
    Arka fren balatalarını ben yan sanayi kullanıyorum..
    Mobil full sentetik var..? Onu mu koyacaksın..?
    Shell de durum ne patron..?
    izmire gidiş sıkıntılı oldu biraz uşak-banaz civarında yağmur vardı salihliye kadar sürdü bende benzinliklerde geçirdim vakiti o yüzden biraz uzun sürdü yaklaşık 11-11.5 saat kadar. gelişte 10.5 saatte geldim hava açıktı problem olmadı.

fren balatalarını bende yan sanayi almayı düşünüyorum başkan orjinalleri frene bastığında "cıykk" şeklinde ses yapıyormuş ustanın dediğine göre gerek yok

bu arada shell fena değil vites geçişlerinde çok problem olmuyor ama yağı değiştirdiğimde renk oldukça kötüydü 1300km olmuştu değiştirdiğimde.

1300-1500km de bir değiştiririm dersen rahatlıkla kullan abi shell advance 10w-40 17tl gayet uygun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:59 ----------

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanu çok genel sormuşsun bende genel cevaplayayım 10w-40 aslında yaz-kış ideal ama bence yazın 10w-40 yarı sentetik kışın veya soğuk havalarda 15w-40 veya 15w-50 full sentetik kullanmalısın.

işin önemli kısmı yağ markası değil castrol,mobil,shell,ipone hepsi olur aletler sonuçta performanslı makinalar değil önemli olan değiştirme km aralığın ki bu da 1500-2000km olmalıdır.
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6203 diyende oldu..?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bence mobili pek gözünde büyütme shell daha iyidir ondan..mobil kullandim ben zamaninda 1000 kmden sonra vites geçişleri zorlaşıyordu..alabilirsen kıy paraya motul yag al 15-50 30 gayme senin motoru ben alayım ama fazla para vermem kamyon gibi motor
    hacı bakalım mobili usta öneriyordu muhtemelen bakımda mobil koyar göreceğiz koyunca.

motoru satayım sana hacı 3000tl ye bırakırım çanta dahil(40lt kargo)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:22 ----------

kanu çok genel sormuşsun bende genel cevaplayayım 10w-40 aslında yaz-kış ideal ama bence yazın 10w-40 yarı sentetik kışın veya soğuk havalarda 15w-40 veya 15w-50 full sentetik kullanmalısın.

işin önemli kısmı yağ markası değil castrol,mobil,shell,ipone hepsi olur aletler sonuçta performanslı makinalar değil önemli olan değiştirme km aralığın ki bu da 1500-2000km olmalıdır.[/QUOTE]

ilk paragrafta yaz ve kış terimleri yer değiştirecek yani yazın 15w-40 veya 15w-50 kışın 10w-40 olacak kafam da güzel değil ama nasıl böyle bi hata yaptıysam selamlar kanu...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmire gidiş sıkıntılı oldu biraz uşak-banaz civarında yağmur vardı salihliye kadar sürdü bende benzinliklerde geçirdim vakiti o yüzden biraz uzun sürdü yaklaşık 11-11.5 saat kadar. gelişte 10.5 saatte geldim hava açıktı problem olmadı.

fren balatalarını bende yan sanayi almayı düşünüyorum başkan orjinalleri frene bastığında "cıykk" şeklinde ses yapıyormuş ustanın dediğine göre gerek yok

bu arada shell fena değil vites geçişlerinde çok problem olmuyor ama yağı değiştirdiğimde renk oldukça kötüydü 1300km olmuştu değiştirdiğimde.

1300-1500km de bir değiştiririm dersen rahatlıkla kullan abi shell advance 10w-40 17tl gayet uygun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:59 ----------

işin önemli kısmı yağ markası değil castrol,mobil,shell,ipone hepsi olur aletler sonuçta performanslı makinalar değil önemli olan değiştirme km aralığın ki bu da 1500-2000km olmalıdır.

Bayağı macerelı olmuş..
    Hocam ben actevo 20w-40 koydum bu sefer...
    valla burada çok konuştukta bu yağların en babası bile benim motorda 2000 km de nfazla gitmez gibi geliyor..Shell koydum 2000 km sonra ses, vites geçişleri çok değişiyor..Yağda zift gibi çıktı..Maksimum benim şartlarımda 1500 km abicim...Ama 15w.50 full sentetik dediğin shell advance değil mi...?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bakalım mobili usta öneriyordu muhtemelen bakımda mobil koyar göreceğiz koyunca.

motoru satayım sana hacı 3000tl ye bırakırım çanta dahil(40lt kargo)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:22 ----------

ilk paragrafta yaz ve kış terimleri yer değiştirecek yani yazın 15w-40 veya 15w-50 kışın 10w-40 olacak kafam da güzel değil ama nasıl böyle bi hata yaptıysam selamlar kanu...[/QUOTE]

Hocam, bilgilerimi karıştırdın. Ben kışın 15w-40, yazın 10w-40 diye biliyorum...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Bayağı macerelı olmuş..
    valla burada çok konuştukta bu yağların en babası bile benim motorda 2000 km de nfazla gitmez gibi geliyor..Shell koydum 2000 km sonra ses, vites geçişleri çok değişiyor..Yağda zift gibi çıktı..Maksimum benim şartlarımda 1500 km abicim...Ama 15w.50 full sentetik dediğin shell advance değil mi...?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

ilk paragrafta yaz ve kış terimleri yer değiştirecek yani yazın 15w-40 veya 15w-50 kışın 10w-40 olacak kafam da güzel değil ama nasıl böyle bi hata yaptıysam selamlar kanu...

Hocam, bilgilerimi karıştırdın. Ben kışın 15w-40, yazın 10w-40 diye biliyorum...[/QUOTE]

yok başkan sıcak havada kalın yağ dayanıklı olsun incelmesin diye, soğuk havada ince yağ kolay çalışsın ilk çalıştırmada diye...temel kaide bu ama çok da farketmiyo aslında yaşadığın yere bağlı ankara da farkedeceğini sanmıyorum...

benim koyduğum shell advance yarı sentetik 10w-40 4T dediğin 15w-50 yi geçen yaz koymuştum sıkıntı yaratmamıştı ağustos sıcağında...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    2009 modelde 6204 ,ama senin modelde değişirmi onu bilemem.Eğer garantiye almak istersen ve rulman sorunu yaşıyorsan en iyisi açıp bakmak...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bayağı macerelı olmuş..

Abi sendemi actevocu oldun
    HONDA

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    2009 modelde 6204 ,ama senin modelde değişirmi onu bilemem.Eğer garantiye almak istersen ve rulman sorunu yaşıyorsan en iyisi açıp bakmak...
    Hocam 2005 aldım..20bine geldi.Değiştireyim dedim rulmanları.
    NSK aldım da senin dediğin doğrudur.6204 2RS olacak..herhalde..

Hocam 2005 aldım..20bine geldi.Değiştireyim dedim rulmanları.
    NSK aldım da senin dediğin doğrudur.6204 2RS olacak..herhalde..
    abi bilya doğru . 6204 . ben Sedata 6302 demiştim ama bilyanın göbeğinde burç var. mil 15 mm 5 mm deburç olunca 6204 oluyor. ben burçsuz diye 6302 demiştim. çoğu motor burçsuz oluyor.

kaça aldın abi

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Osmaniyeli abi benim motor tam yatınca 120 gördü 20 40 la.10 40 koyarsam ne kadar fark eder ?
    HONDA

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    yatak mı senin motor iyi uykun gelmemiş
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler