Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..Ybr alırken nelere dikkat etmeliyim sonunda ybr mi alıyorum skyjetide satıp kurtuldum Nelere dikkat etmeliyim Yardımcı olursaniz Sevinirim Dostlar..Hayırlı sabahLar
    20-12-2009, 00:53
    tarihinde yazmıştım ...
    çamurluklar plastik zaten onlar çatlak, kırık olmasın.
    kafa grenajı kırık olmasın. ön arka ayak peglerine dikkat edin çizik, yamukluk var mı?
    arka sinyallere bakın diplerinde yapıştırma izleri var mı?
    zincire bakın baklalarda sertleşme var mı, bakımı zamanında yapılmış mı?
    lastiklerdeki yıpranma izlerinden de nasıl kullanıldığı anlaşılabilir biraz dikkatli bakarsanız. ani fren yapıp yapmadığı falan belli olur çok kötü kullanıyorsa eğer. bu da serserice kullandığını falan söyleyebilir, büyük ihtimal.
    sonra...
    gidonun bağlantı yerlerine ya da bu tür somunlu yerlere bakın paslanma falan var mı, yağmur altında çok kalmış mı?
    sonra...
    akü bölümüne bakın... temiz mi kirli mi yağ var mı? bunlar size motorun kullanımı hakkında kesi olmasa da bilgiler verir.
    hava filtresi bölümüne bakın filtre kapağı sık açılıp kapandıysa temizliğe önem vermiştir. (yani)
    depoya dikkatle yandan yukarıdan aşağıdan bakın... düzeltme çizik falan var mı?
    aman bu kadar yeter heralde aklıma gelenleri yazdım diğer arkadaşlar da yazarlar daha.
    4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-12-2009, 00:53
    tarihinde yazmıştım ...
    çamurluklar plastik zaten onlar çatlak, kırık olmasın.
    kafa grenajı kırık olmasın. ön arka ayak peglerine dikkat edin çizik, yamukluk var mı?
    arka sinyallere bakın diplerinde yapıştırma izleri var mı?
    zincire bakın baklalarda sertleşme var mı, bakımı zamanında yapılmış mı?
    lastiklerdeki yıpranma izlerinden de nasıl kullanıldığı anlaşılabilir biraz dikkatli bakarsanız. ani fren yapıp yapmadığı falan belli olur çok kötü kullanıyorsa eğer. bu da serserice kullandığını falan söyleyebilir, büyük ihtimal.
    sonra...
    gidonun bağlantı yerlerine ya da bu tür somunlu yerlere bakın paslanma falan var mı, yağmur altında çok kalmış mı?
    sonra...
    akü bölümüne bakın... temiz mi kirli mi yağ var mı? bunlar size motorun kullanımı hakkında kesi olmasa da bilgiler verir.
    hava filtresi bölümüne bakın filtre kapağı sık açılıp kapandıysa temizliğe önem vermiştir. (yani)
    depoya dikkatle yandan yukarıdan aşağıdan bakın... düzeltme çizik falan var mı?
    aman bu kadar yeter heralde aklıma gelenleri yazdım diğer arkadaşlar da yazarlar daha.
    Çok Çok teşekkür ederim ustam birer birer not alıyorum bu hafta içi motoru görmeye gidiceğim arkadaşla konuştum resimlerine baktım. Hoşuma gitti

Kazası yokmuş. Sadece düşmüş sinyaller kırılmış onlarıda yaptırdığını söyledi ön sinyaller. aynaları mevcutmuş. 2006 Model bir Ybr allah nasip ederse bir sorunu yoksa almayı düşünüyorum motorumu sattım 2 gündür yayan kalmak zor geliyor benim skyjetimdeki yapıştırmalar sökülmüyordu izi kalır dediler sökemedim Bu motordaki yapıştırmalarda iz kalırmı acaba ?

Yorumları beklıyorum ybr alırken nelere dikkat etmeliyim arkadaşlar birer birer not alıyorum tekrardan teşekkürler

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Çok Çok teşekkür ederim ustam birer birer not alıyorum bu hafta içi motoru görmeye gidiceğim arkadaşla konuştum resimlerine baktım. Hoşuma gitti

Kazası yokmuş. Sadece düşmüş sinyaller kırılmış onlarıda yaptırdığını söyledi ön sinyaller. aynaları mevcutmuş. 2006 Model bir Ybr allah nasip ederse bir sorunu yoksa almayı düşünüyorum motorumu sattım 2 gündür yayan kalmak zor geliyor benim skyjetimdeki yapıştırmalar sökülmüyordu izi kalır dediler sökemedim Bu motordaki yapıştırmalarda iz kalırmı acaba ?

Yorumları beklıyorum ybr alırken nelere dikkat etmeliyim arkadaşlar birer birer not alıyorum tekrardan teşekkürler
    depodakiler iz bırakır. ayrıca jant şeritleri bence çok kötü, onları da sökmelisin... bir de aynaların yanında orjinal elciklerini ve orjinal kornasını da iste
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    İşte Ali kardeşimin çalışması üzerine hava ayar vidası ile rölanti vidasının yerini yazdım... İşte bu kadar olay bu....herşey belli olsun istiyorum...Özgürüm bak sende bana hep bizden bekliyon diyodun işte gün geldi....rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

Alıntı malkocoglu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hala hava ayar vidasını anlayamadım bir de hava ayar vidasının ayarının kaçtığını veya iyi olduğunu motordan ne gibi tepkiler sonucu anlarız (çok karizmatik konuştum ya)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

hava ayarı ile rölanti aynı vidamı yoksa
    soran var halen..keşke banada böyle anlatan olsa idi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:28 ----------

Selamlar..Ybr alırken nelere dikkat etmeliyim sonunda ybr mi alıyorum skyjetide satıp kurtuldum Nelere dikkat etmeliyim Yardımcı olursaniz Sevinirim Dostlar..Hayırlı sabahLar

Bence sür biraz kullan...
    Çok anlamıyorsan iyi bir ustaya göster en iyisi....
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

bak ya skyjetten kurtuldum yazılır mı ybr yi al da sen de uyandırdığı artıları eksileri yaz buraya. sky jetten amacımız zaten 1000 lira ayağımızı yerden kesip biraz hız yapıp geri satmak alıp sattığında 100 -200 lira zararın olmadıysa iyi işte.

bir de iyi yönden bak tecrübe edindin. iyi motorun değerini anladın. hem f5 in bazı yönlerini arayacağını umuyorum hala

şöyle düşün MT ye üye olup f5 i 3500 alıp 1500 e satan var adam 2000 lira zarar da sen de o zarar yok yani

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    bencede markalara çok takmamak lazım hepsinin kendi çapında bi artısı oluyor
    benim eskiden mz 251 seyhanım vardı hala arıyotum desem yeridir ybrye göre oturum şekli ve serilik daha iyiydi kalıplı bi motordu ama çok yakıyordu tabi
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Vay eteklerdeki taşlar dökülmeye başladı..
    Biri ybr kötü dese sizi görecem gençler..Hah şöle objektif olun...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ya skyjetten kurtuldum yazılır mı ybr yi al da sen de uyandırdığı artıları eksileri yaz buraya. sky jetten amacımız zaten 1000 lira ayağımızı yerden kesip biraz hız yapıp geri satmak alıp sattığında 100 -200 lira zararın olmadıysa iyi işte.

bir de iyi yönden bak tecrübe edindin. iyi motorun değerini anladın. hem f5 in bazı yönlerini arayacağını umuyorum hala

şöyle düşün MT ye üye olup f5 i 3500 alıp 1500 e satan var adam 2000 lira zarar da sen de o zarar yok yani
    Abi bugun arkadaşın 2008 ybr yle dolaştım 11 bin kmde benim skyjette 11 bindeydi Skyjetten indim Kamyon dan inmiş gibi oldum o derece yani ybr nin gözünü seviyim ya 1000 liram olursa bida motor almıcam dursun bi yerde allahtan zarar etmedim öyle dediğin gibi Sana kolay gelsin abi işin zor bu skyjetle

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depodakiler iz bırakır. ayrıca jant şeritleri bence çok kötü, onları da sökmelisin... bir de aynaların yanında orjinal elciklerini ve orjinal kornasını da iste
    Teşekkürler

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Nitekim ben forumun bir yerinde ybr yi eleştirmiştim..Millet demediğini bırakmamıştı.
    Motorsiklet yaşam tarzı yaşama biçimidir.. Ama bilinçli olalım..GEnçlerin daha objektif olması lazım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    bu deponun ordaki nedir anlıyamadım bilgin varmı acaba

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nitekim ben forumun bir yerinde ybr yi eleştirmiştim..Millet demediğini bırakmamıştı.
    Motorsiklet yaşam tarzı yaşama biçimidir.. Ama bilinçli olalım..GEnçlerin daha objektif olması lazım.
    Katılıyorum abi.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    unutmusum sigorta yenilemeyi 1 ay gecmiş, bugun farkettim 2006 model 31,76 tl ödedim bilginiz olsun ;)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutmusum sigorta yenilemeyi 1 ay gecmiş, bugun farkettim 2006 model 31,76 tl ödedim bilginiz olsun ;)
    hangi sigortaya yaptırdın..?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi bugun arkadaşın 2008 ybr yle dolaştım 11 bin kmde benim skyjette 11 bindeydi Skyjetten indim Kamyon dan inmiş gibi oldum o derece yani ybr nin gözünü seviyim ya 1000 liram olursa bida motor almıcam dursun bi yerde allahtan zarar etmedim öyle dediğin gibi Sana kolay gelsin abi işin zor bu skyjetle

Teşekkürler
    Tabi fark ediyor mondial motoru olan birisi benim ybr ye binmişti çok rahat demişti.
    HONDA

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi sigortaya yaptırdın..?
    aksigorta
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah

Selam dostlar Bir yardım daha almak istiyorum bu motordaki yapılmış olan değişiklikler nelerdir ? Deposu yamahanın hangi modelinin deposu acaba ? Ve bu sakallar nerede satılır teşekkürler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)

Selam dostlar Bir yardım daha almak istiyorum bu motordaki yapılmış olan değişiklikler nelerdir ? Deposu yamahanın hangi modelinin deposu acaba ? Ve bu sakallar nerede satılır teşekkürler.
    ybr 250 deposu. sakal heryerde var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:09 ----------

bu deponun ordaki nedir anlıyamadım bilgin varmı acaba
    deponun üstündeki stickerlar.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    ybr 250 deposu. sakal heryerde var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:09 ----------

deponun üstündeki stickerlar.

Deponun üzerinde sticker yok Benzin deposundaki çizdiğim yer stickersa el işi kağıtı gibi çok dandik Teşekkür ederim ybr 250 deposu için..Hoşuma gitti 125 e.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR

Depo bildiğimiz ybr 125 deposu Fotoğrafla oynamış gibi.

Kalp kırmadan arkadaşlar

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo bildiğimiz ybr 125 deposu Fotoğrafla oynamış gibi.

Kalp kırmadan arkadaşlar
    Teşekkürler ustad ybr 250 fiyatlarına baktım 400 tl ile 600 700 tl arasında güzel gözüküyor eğer ybr 250 ninkiyse uyuyorsa Neden olmasın..

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    recai kardeş daha orjinali bozulmamış bir motor baksan sonrada kendince dizayn etsen daha iyi olur sanki ben araç veya motor alırken orjinal duranlar fabrika çıkışı gibi olanlar yani daha çok hoşuma gidiyor nedense
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler