Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dost musun düşman mı
    İnsan sevmediğine kötü tavsiyede bulunur
    40ooo lik cbf in sefil halini gördük hala öneriyorsunuz

Sadece cbf de değil birkaç honda modeline bir haller olmuş hiç ummadığım modelleri yağ yakıyormuş :S
    yahu adam bide takas yapmak istiyor benlen

gül gibi ybr yi verecem sonra yaya kalacaz elimizde grankla
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam isabet olmuş... Gönül rahatlığı ile bas gaza... Ybr 125 in yağ değişimleri 1 - 6 - 12 - 18 - 24 -... X 1000 şeklinde Bilgine.
    sağolasın kullanım kılavuzunda da dediğin şekilde yazıyor ama bence 1000-6000 arası uzun bi mesafe yağ değişimi için 2000 kmde bir değiştirmek lazım bence.hele ki uzun yola falan çıkarsan daha sonra motora sıkıntı yaratabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:37 AM ----------

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 2009 ybr city almayı düşünüyorum....elimdeki motoru satsam hemen alıcam....ama 2010 da yeni modeller gelecek diye beklemekteyim.mesala fazer 150 gibi...ama ben az yakıt ve sağlam bir motor istiyorum...2 kişi rahat 90-100 km hızda gidebilicek bi motor istiyorum açıkçası....öğrenim kredisi borcum olmasa 2 aya kadar ybr city alıcaktım nasip 2010 başına inşallah...
    bence ybr al sıkıntı yaşamassın iki kişi 90-100 ü görür motoru rodajda iyi açarsan.fazer 150 yi falan bence çok bekleme eldeki imkanları değerlendir derim 2010 başı da olsa çok fazla yeni model maalesef türkiye ye getirmiyolar düşük cc lerde...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    ben zzaten hız için almıyorum motoru... sağlam olsun az yaksın beni masrafa sokmasın...şuan ki motorumla da 80 km hızla seyrediyorum...izmir - urla arası gidip geliyorum..evlenince eşimle gidip gelirken sorun çıkarsın istemiyorum...ybr city siyah inci almak istiyorum...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Seviyorum seni YBR'm.
    Kartallar yalnız uçar...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın kullanım kılavuzunda da dediğin şekilde yazıyor ama bence 1000-6000 arası uzun bi mesafe yağ değişimi için 2000 kmde bir değiştirmek lazım bence.hele ki uzun yola falan çıkarsan daha sonra motora sıkıntı yaratabilir.[COLOR="Silver"]
    Hocam Keşke İstanbulda olsandan O 2.000 Km de cıkaracağın yağı ben alsamda üstüne 4.000 de ben kullansam. Eğerki dediğin marka modeli alıp kendin değiştirirsen Ben sana söyleyim 6.000 km bir değiştirmende hiçbir sakınca yok. Arabalar 20.000 km bir değiştiriyor. Onların kullandığı yağ bizimkinin yarısı kalıtesinde. Bu israftan vazgecin.

Onca teknik incelemeler sonrası verilen kararlarla Servis kitabcıklarında bile adamlar 6.000 km bir değiştirin diyor düşününkü yamalube diye bi yağ var Yamahanın. Sonuçta satıcaklar bu yağı derdiki her 500 km bir değiştirin yağı. Bu ışler gerçekten çok çok teknik incelemeler sonucu karar veriliyor kaç km bir değiştirilmesi gerektiği felan. İsraf etmeyelim Dünya tükeniyor....

SAğlıcakla kal.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    ben zzaten hız için almıyorum motoru... sağlam olsun az yaksın beni masrafa sokmasın...şuan ki motorumla da 80 km hızla seyrediyorum...izmir - urla arası gidip geliyorum..evlenince eşimle gidip gelirken sorun çıkarsın istemiyorum...ybr city siyah inci almak istiyorum...
    eşin 65 kilonun üzerindeyse düzenli olarak uzun yol yapman zorlaşır. ben arkadaşımla 2000 km yol gittim yaz sıcagında ama artçım 58 kiloydu. 75-80 kilonun üzerindeki artçılar hem sürüşü zorlaştırıyor hem de performansı fazlaca düşürüyor.

iki kişi kullanım için daha elverişli motosikletlere de bir bak, yok makul bir seçenek bulamazsan gel yine ybr'yi al. herkez biliyor zaten ybr nasıl bir motosiklet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 AM ----------

Hocam Keşke İstanbulda olsandan O 2.000 Km de cıkaracağın yağı ben alsamda üstüne 4.000 de ben kullansam. Eğerki dediğin marka modeli alıp kendin değiştirirsen Ben sana söyleyim 6.000 km bir değiştirmende hiçbir sakınca yok. Arabalar 20.000 km bir değiştiriyor. Onların kullandığı yağ bizimkinin yarısı kalıtesinde. Bu israftan vazgecin.

Onca teknik incelemeler sonrası verilen kararlarla Servis kitabcıklarında bile adamlar 6.000 km bir değiştirin diyor düşününkü yamalube diye bi yağ var Yamahanın. Sonuçta satıcaklar bu yağı derdiki her 500 km bir değiştirin yağı. Bu ışler gerçekten çok çok teknik incelemeler sonucu karar veriliyor kaç km bir değiştirilmesi gerektiği felan. İsraf etmeyelim Dünya tükeniyor....

SAğlıcakla kal.
    öyle diyorsunuz da, en kaliteli yağlar kullanılsa bile 3000 km den sonra motor şakkıdı şukkudu kaşık oynuyor, sesi değişiyor aletin. bu arada hangi kullanım kitapçığı yahu bu? birkaç kişiden 6000 km yağ değişim aralığı meselesini duydum lakin benimkinde 3000'de bir değiştirin diyor. city lerin kitapçığı farklı mı acaba?

son olarak yamalube yağlarına maalesef o kadar güvenemiyorum. Yamaha kendi motosikletleri için dandirik yağ tavsiye etmez diye düşünüyor insan ama bir yandan da bahsettiğim şakırtıların en erken başladığı yağ da bu yamalube.

Motosikleti
    artçım 60 kilo civarı bende 85 kg...yapacağım yol en fazla 100 km...yani pek uzun değil...şimdilik ybr tarzı az yakıt az masraflı motor düşünüorum...bi kaç kişidende apaçhi tavsiyesi aldım ama bende o motora ısınamadım birtürlü....bakalım zaman ne gösterecek....

Motosikleti
    artçım 60 kilo civarı bende 85 kg...yapacağım yol en fazla 100 km...yani pek uzun değil...şimdilik ybr tarzı az yakıt az masraflı motor düşünüorum...bi kaç kişidende apaçhi tavsiyesi aldım ama bende o motora ısınamadım birtürlü....bakalım zaman ne gösterecek....
    o zaman hiç sorun olmaz. aslan gibi gider gelirsiniz.

şimdi düşündüm de artçım 58 kilo ama ben 93 varım anasını satayım. yine aynı hesap.

Arkadaşlar merrhaba,

Dün beni görmeyen bir arabanın neticesinde kırık bir sağ kol ile evde oturuyorum. Darbeye göre ucuz atlattığıma sevinmeliyim herhalde. Bana kazadan sonra ilk söylediği ben seni hiç görmedim oldu, klasik. Belirli bir süre işe de gidemeyeceğim. Umarım bu son olur, kalın sağlıcakla.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merrhaba,

Dün beni görmeyen bir arabanın neticesinde kırık bir sağ kol ile evde oturuyorum. Darbeye göre ucuz atlattığıma sevinmeliyim herhalde. Bana kazadan sonra ilk söylediği ben seni hiç görmedim oldu, klasik. Belirli bir süre işe de gidemeyeceğim. Umarım bu son olur, kalın sağlıcakla.

Geçmiş olsun abicim

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Arkadaşlar merrhaba,

Luca nazar degmıs sana arkadasım cok gecmıs olsun en buyuk kazan bu olsun ıyıkı ayak bacak kırmamıssın uzuldum valla
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city

SAğlıcakla kal.
    hocam ben istda 2 yıl boyunca dandik çin malı scooter ile 25000 km yol yaptım ve en son ustamın bana söylediği 1000 km de bir yağını değiştirecen bu motorların yoksa krankı eline alırsın lafıydıhakkaten de 1000 km de bir yağını değiştirdikten sonra o motorların bile baya performans verdiğini gördüm.tabi eşşekten inip ata binince yani YBR sahibi olunca ister istemez eski alışkanlıklarımız devam ediyohaklı olabilrisin yağ değişimi konusunda 6000 e kadar yağda ve dolayısıyla motorda problem çıkmayabilir ama ben yinede temkinliyim bu konuda 1000km den sonra 3000-4000 arası yağımı değiştiririm gibime geliyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:36 PM ----------

Arkadaşlar merrhaba,

kardeş geçmiş olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:36 PM ----------

öyle diyorsunuz da, en kaliteli yağlar kullanılsa bile 3000 km den sonra motor şakkıdı şukkudu kaşık oynuyor, sesi değişiyor aletin. bu arada hangi kullanım kitapçığı yahu bu? birkaç kişiden 6000 km yağ değişim aralığı meselesini duydum lakin benimkinde 3000'de bir değiştirin diyor. city lerin kitapçığı farklı mı acaba?

son olarak yamalube yağlarına maalesef o kadar güvenemiyorum. Yamaha kendi motosikletleri için dandirik yağ tavsiye etmez diye düşünüyor insan ama bir yandan da bahsettiğim şakırtıların en erken başladığı yağ da bu yamalube.[/QUOTE]

hocam bendeki 2009 city kitapçığında 1000km ve 6000km de yağ değiştirileceği yazıyo ve tabi ondan sonraki her 6000 kmde.yamalube konusunda katılıyorum sana benim ustada aynı şeyi söyledi yamalube nasıl diye sorduğumda.genelde yamaha cılar performansından memnun değil dedi onun için castrol power ve mobil koyuyoruz motorlara dedi.
    saygılar...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Arkadaşlar merrhaba,

çok geçmiş olsun... dikkat etmeliyiz hepimiz.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ybr 125
    Arkadaşlar merrhaba,

Geçmiş olsun Allah Acil şifa versin
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Arkadaşlar merrhaba,

geçmiş olsun arkadaşım...allah beterinden korusun...inşallah kısa zamanda sağlığına kavuşursun....

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşin 65 kilonun üzerindeyse düzenli olarak uzun yol yapman zorlaşır. ben arkadaşımla 2000 km yol gittim yaz sıcagında ama artçım 58 kiloydu. 75-80 kilonun üzerindeki artçılar hem sürüşü zorlaştırıyor hem de performansı fazlaca düşürüyor.

iki kişi kullanım için daha elverişli motosikletlere de bir bak, yok makul bir seçenek bulamazsan gel yine ybr'yi al. herkez biliyor zaten ybr nasıl bir motosiklet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 AM ----------

son olarak yamalube yağlarına maalesef o kadar güvenemiyorum. Yamaha kendi motosikletleri için dandirik yağ tavsiye etmez diye düşünüyor insan ama bir yandan da bahsettiğim şakırtıların en erken başladığı yağ da bu yamalube.
    burdaki başlıktan kitapcıkları indirip inceleyebilirsin ybr nin 2009 ve 2008 kitabcıkları var.Yamaha kullanım kılavuzları

2008 in basılı kitabcığı --2008 ve 2009 city türkçe pdf kitabcığı--2008-2009 city ingilizce kitabcığı -- Yamahanın servislerine gönderdiği servis kitabcığı hepsinde motor yağını 1000-6000-.12.000-18.000... değiştirin diyor.

Senin bu kitapcık hangi modele ait acaba.

Motosikleti
    burdaki başlıktan kitapcıkları indirip inceleyebilirsin ybr nin 2009 ve 2008 kitabcıkları var.Yamaha kullanım kılavuzları

2008 in basılı kitabcığı --2008 ve 2009 city türkçe pdf kitabcığı--2008-2009 city ingilizce kitabcığı -- Yamahanın servislerine gönderdiği servis kitabcığı hepsinde motor yağını 1000-6000-.12.000-18.000... değiştirin diyor.

Senin bu kitapcık hangi modele ait acaba.
    2008 model'in kitapçığı. allah allah şüpheye düşmeyecek kadar da eminim be, üstelik servislerin de 3000'de bir yağ değiştirdiğini göz önüne alırsak yanılıyor olamam. bakayım şu kitapçıklara eğer dediğiniz gibiyse bu güne kadar boşa masraf ettik onca yağa.

edit: kitaba baktım ve büyük şaşkınlık içerisindeyim. bunca zamandır 3000 periyodunu baz almış ybr topiği bakalım bu işe ne diyecek. herkez böyle mi biliyordu bunu ey topic?

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model'in kitapçığı. allah allah şüpheye düşmeyecek kadar da eminim be, üstelik servislerin de 3000'de bir yağ değiştirdiğini göz önüne alırsak yanılıyor olamam. bakayım şu kitapçıklara eğer dediğiniz gibiyse bu güne kadar boşa masraf ettik onca yağa.

edit: kitaba baktım ve büyük şaşkınlık içerisindeyim. bunca zamandır 3000 periyodunu baz almış ybr topiği bakalım bu işe ne diyecek. herkez böyle mi biliyordu bunu ey topic?
    Zararın neresinden dönülürse keardır. (şapkalı a yok klavyede)

Ama şunuda belirtmek gerekir Bu 6.000 km bir yağ değişimi; motosikletler için üretilen kaliteli yağlar içindir.
    Normal arabalar için olan yağlar 2.000-3.000 değiştirilmesi lazım.(ne kadar tavsiye edilmesede kullanılıyor)

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Lucastorn Çok geçmiş olsun..
    Ama gerçekten ne motosikletliler ne de bisikletliler farkediliyor.
    Bu yüzden görünmezmişiz gibi yola çıkmamız lazım..
    Zararın neresinden dönülürse keardır. (şapkalı a yok klavyede)

Ama şunuda belirtmek gerekir Bu 6.000 km bir yağ değişimi; motosikletler için üretilen kaliteli yağlar içindir.
    Normal arabalar için olan yağlar 2.000-3.000 değiştirilmesi lazım.(ne kadar tavsiye edilmesede kullanılıyor)
    Yağ ömrü ;yağın yapısına (sentetik oluşu), iklime (aşırı sıcaklarda yağ daha çabuk özelliğini yitirir),kullanıma (devirli kullanma mesala) göre değişiyor...
    Şimdi ben süper yağ aldım 12ooo devirde giderim de 6ooo km de yağını değiştiririm derseniz olmaz ..

Ben sakin kullanıyorum ve 4-5ooo de değiştiriyorum yağı

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lucastorn Çok geçmiş olsun..
    Ama gerçekten ne motosikletliler ne de bisikletliler farkediliyor.
    Bu yüzden görünmezmişiz gibi yola çıkmamız lazım..

Yağ ömrü ;yağın yapısına (sentetik oluşu), iklime (aşırı sıcaklarda yağ daha çabuk özelliğini yitirir),kullanıma (devirli kullanma mesala) göre değişiyor...
    Şimdi ben süper yağ aldım 12ooo devirde giderim de 6ooo km de yağını değiştiririm derseniz olmaz ..

Ben sakin kullanıyorum ve 4-5ooo de değiştiriyorum yağı
    Tamamen haklısın. Ama Bu tavsiyeler türkiye şartları ve normal kullanımlar için. Eminimki afrikanın sıcak bir ülkesi için bu yağ değişimi 4.000 km dir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 PM ----------

Sürekli elimizin altında bulunması için teknik özelliklerini buraya ekliyorum.
    Tavsiye edilen motor yağı sınıfına dikkat ederseniz Motosikletler için üretilen motor yağlarını işaret ediyor (Api Service SE, SF, SG veya daha yüksek tip)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler