Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sagolun arkadaslar mete abi nasil sürülüyo bu motor bilmiyom ki tam virajda lastik mi patlar lastik patlayinca küt oturdu yere jant sonra sag tarafa yattik...Acilen arka lastige ihtiyacim varLastik yarilmiş

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun sedat. yine mi pert oldu motor yoksa
    bu gidişle 50 bini görmeden pert olacak gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hep sana denk geliyo kanka valla...artık kros makina lazım...ybr seni kesmiyor...ya da sen ybri kesip biçiyorsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Arkadaslar Bıraz Once Isten Donerken Motorun Km Ibresının Ordan Duman Cıkmaya Basladı Ve Yanık Kablo Kokusu Belırdı Ne Olmus Olabılır?

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep sana denk geliyo kanka valla...artık kros makina lazım...ybr seni kesmiyor...ya da sen ybri kesip biçiyorsun...
    abi ybrle ile ben ndense abi kardeş gibiyiz ilerde ya ybr 250 alirim gücüm yeterse yada yine 125 alirim ben şahsen ybr hastasiyim alet gazi verdikçe çildiriyor 1000RR gibi

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    sedat geçmiş olsun
    Olm şu motoru bi dogru düzgün kullanmasını ögrenemedin

Bu arada senin arka lastik dublex değilmiydi ?

Hee bi de tenezzül edersen benim çıkma sakuralar lastikcideydi hala sanırım
    Sorayım duruyorsa yollayayım sana tam bitmemişti lastikler biraz idare eder seni

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat geçmiş olsun
    Olm şu motoru bi dogru düzgün kullanmasını ögrenemedin

Bu arada senin arka lastik dublex değilmiydi ?

Hee bi de tenezzül edersen benim çıkma sakuralar lastikcideydi hala sanırım
    Sorayım duruyorsa yollayayım sana tam bitmemişti lastikler biraz idare eder seni
    sagolasin abi ucuz atlattik yine abi arka lastik dublekti ama ben sambrelli kullaniyodum... lastik 2 yerden yarilmiş 1 er cm yırtık vardi... abi sen o lastigi 26 bin km kullanmamişmiydin yaw

Arkadaslar Bıraz Once Isten Donerken Motorun Km Ibresının Ordan Duman Cıkmaya Basladı Ve Yanık Kablo Kokusu Belırdı Ne Olmus Olabılır

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagolasin abi ucuz atlattik yine abi arka lastik dublekti ama ben sambrelli kullaniyodum... lastik 2 yerden yarilmiş 1 er cm yırtık vardi... abi sen o lastigi 26 bin km kullanmamişmiydin yaw
    Lastik bu
    http://img4.imageshack.us/img4/2672/goruntu050.jpg

necapogas kmkutusunu açıp bak çıplak kablolar birbirine değidiğinden olmuştur

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik bu
    http://img4.imageshack.us/img4/2672/goruntu050.jpg

necapogas kmkutusunu açıp bak çıplak kablolar birbirine değidiğinden olmuştur
    abi bu lastik daha yeniymiş ya

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Sedat geçmiş olsun ucuz atlatmışsın anlaşılan Allah bir daha göstermesin...
    By Hirkil

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Ybr mi geçen yıl satmıştım.En yakın zaman da yine siyah ybr almayı düşünüyorum

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar motorumun jantlarına serit çektim.... bence çok hoş oldu.. şeritleri temin eden lokman arkadaşıma ve düzceden buraya getiren sedat arkadaşıma teşekkür ederim.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Öncelikle kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun.
    Benim ybr ile tanışma kaynaşma mevzum, ne yazık ki iş yoğunluğum nedeniyle ağır aksak ilerlemekte. Alalı iki hafta olacak, daha 30 km falan yapabildim ancak. Debriyaj ve vites olayına alışmakta zorlanmaktayım, yeterli pratikle çözeceğim sanırım ama. Gazı verip tam debriyajı bırakırken motor fıryalayacak gibi geliyor ve korunma içgüdüsü ile istem dışı stop ettiriyorum sık sık. Umarım bu dur kalkların motora ciddi bir zararı olmaz.
    Bu nedenle sık sık kırmızı ışıklarda motoru stop ettirdiğim için motor beni değil de ben motoru taşımak zorunda kalıyorum. Sağolsun o an yoldan geçen motorcu arkadaşlar beni bu vaziyette görünce durup, "benzin mi bitti ? kaza mı oldu ? arıza mı var ?" diye yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor . Yüzüm kızararak, "sağolun, acemiyim de, şu kavşağı ve yoğun trafiği bi geçeyim, ilerde bineceğim" diyorum.
    Allahım sen bana sabır ver :(

Motosikleti
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun.
    Benim ybr ile tanışma kaynaşma mevzum, ne yazık ki iş yoğunluğum nedeniyle ağır aksak ilerlemekte. Alalı iki hafta olacak, daha 30 km falan yapabildim ancak. Debriyaj ve vites olayına alışmakta zorlanmaktayım, yeterli pratikle çözeceğim sanırım ama. Gazı verip tam debriyajı bırakırken motor fıryalayacak gibi geliyor ve korunma içgüdüsü ile istem dışı stop ettiriyorum sık sık. Umarım bu dur kalkların motora ciddi bir zararı olmaz.
    Bu nedenle sık sık kırmızı ışıklarda motoru stop ettirdiğim için motor beni değil de ben motoru taşımak zorunda kalıyorum. Sağolsun o an yoldan geçen motorcu arkadaşlar beni bu vaziyette görünce durup, "benzin mi bitti ? kaza mı oldu ? arıza mı var ?" diye yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor . Yüzüm kızararak, "sağolun, acemiyim de, şu kavşağı ve yoğun trafiği bi geçeyim, ilerde bineceğim" diyorum.
    Allahım sen bana sabır ver :(
    dostum sıkma canını alışırsın..... biz anamızın karnında öğrenmedikya....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    YBR125_09
    herkese selamlar.
    eğer kısmetse yarın akşam bende ybr me kavusuyorum.bu calınandan sonraki 2. ybrem olacak.adım onur.saygılar.
    bide siyah olan yeni motorum için jant şeridi önerilerinizi bekliyorum.
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

Motosikleti
    kırmızı veya fıstık yeşili jant seriti çekmelisin...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı veya fıstık yeşili jant seriti çekmelisin...
    kırmızı motoruma kırmızı aldım da...
    nasıl çekiliyor bu alet alalı kaç ay oldu berbat etmeyeyim diye bekliyorum bakalım nereye kadar.
    bir el atsan nasıl yapayım?
    detaylı anlatırsan minnettar kalırım.
    4

Motosikleti
    YBR125_09
    hocam bende kırmızı diye düşündümde ondan da her motorda görüyorum.sanırım fıstık yeşili yapacam.
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagolun arkadaslar mete abi nasil sürülüyo bu motor bilmiyom ki tam virajda lastik mi patlar lastik patlayinca küt oturdu yere jant sonra sag tarafa yattik...Acilen arka lastige ihtiyacim varLastik yarilmiş

bu gidişle 50 bini görmeden pert olacak gibi
    Geçmiş olsun arkadaşım. Merak etme bu YBRye bir şey olmuyor; bizzat bizim ailedeki kullanan her fert YBRyi 2şer defa yan yatırdı ama hala canavar gibi. Ama artık kafaya koydum bu sefer koruma demiri taktıracağım iyisinden bulursam.

Alıntı necapogas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Bıraz Once Isten Donerken Motorun Km Ibresının Ordan Duman Cıkmaya Basladı Ve Yanık Kablo Kokusu Belırdı Ne Olmus Olabılır
    İlk yılında benim ybr de de olmuştu. Akü ve kontak bozulmuş, ikiside değiştirildi.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar benim motorun çalışmama sorununu çözdük; hatırlarsanız gösterge yanmıyordu üstelik marşta basmıyordu; ayaktanda çalıştıramamıştım; anca yokuşta vurdurarak çalıştırdım ve ustaya gittim; sorun, kontağın alt tarafında bulunan elektrik kablolarına bağlı soketin yanmasından kaynaklanıyormuş;

ama şimdi bi başka sorun çıktı; 15 bin km'ye yaklaştım ; motorda vibrasyon çok arttı ve 7 bin devirden sonra motor sesi çok artmasına rağmen o oranda motorda bi ivmelenme göremedim, sanki gazı verdikçe bişeyin arkadan beni geri çektiğini, motorun hızlanamadığını hissettim ve ustaya gösterdim; debriyajın kaçırdığını söyledi ;

Bir de bi sorum olacak; arka freni kökleyince frenden ses geliyor, bu fren balatasının bittiğini mi gösterir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler