Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat, hacı bak şimdi

1-tekerleğin arkasına bakan zincir gerdirme somunlarını gevşet
    2-tekerleği öne doğru biraz iterek zinciri önceden yere yaydığın bez-karton üzerine bırak
    3-fren telini vidasını sökerek çıkart
    4-tekerleği al, sağdaki göbek kapağını çıkart
    5-içinde balataları görceksin, tornavida yardımıyla tek tarafını kanıttır çıakrt dikkat et yaralanma
    6-yeni balatayı, fren ayırıcı kamaya oturtarak yukarıdaki maddeleri 4ten itibaren geri uygula olay bitmiştir
    hacı yemek tarifi gibi anlatmişsin yasagolasin ben bunu yaparsam tükkan açarim motor tamirleri yaparimBen en iyisi bizim burdaki bisikletçiye bi götüreyim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Sedat kardeşim gel tükan açalım biz. digi_boy26 ya sora sora taşıma suyla değirmeni döndürürüz. (:

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat kardeşim gel tükan açalım biz. digi_boy26 ya sora sora taşıma suyla değirmeni döndürürüz. (:
    olur aslinda biz dükkani açalim digiboyu yanimiza aliriz beraber çalişiriz ben tahsilata giderimdigiyle sende tükkanda durursunuz artik

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    şiişşş topick kaybolmuştu buldum getirdim sahip çıksanıza heeeyyyy.bende olmasam bu topick kimbilir kimlerin eline geçer.topicksiz kala kalırız sonraa
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar motora yeni bir far sistemi yaptım

tam 10 saat uğraştırdı beni.

değdimi değdiii

farlar canafar gibi oldu maşallah,maliyeti 50 ytl civarı ama işçiliği hiç sormayın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Babaçi zahmetli olmazsa bir anlat bakalım meraklandık şimdi.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar...YBR 125 ile ilgili bir problemimiz var...Teşekkürler...

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...-problemi.html

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babaçi zahmetli olmazsa bir anlat bakalım meraklandık şimdi.
    abi işte herşeyi yapıyorumda forumda izah etme yeteneğim fazla değil.

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Gördüğüm kadarıyla ön farın camı ve içi farklı.Nereden buldun, kaç paraya buldun?Ben iyice meraklandım.YBR'de en gıcık kaptığım bu fardı zaten.Satarsam bir gün bilinsin ki bu far yüzünden olacak.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    babaçi ALLAH'tan YBR'em de far sıkıntım yok ... Anladığım kadarıyla far ampul'u ve duy'u değişmiş H4 ampul konmuş. Far içi aynalar ve ucundaki o altıgen şekilli alet arabalardan esinlenmiş ... Bence çok mantıklı ... Ama önemli olan dayanılırlığı ...

Ayrıntılı bilgi bekliyoruz babaçi
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Motosikleti
    2000 ford
    Gördüğüm kadarıyla ön farın camı ve içi farklı.Nereden buldun, kaç paraya buldun?Ben iyice meraklandım.YBR'de en gıcık kaptığım bu fardı zaten.Satarsam bir gün bilinsin ki bu far yüzünden olacak.
    hocam bu gün 15 dişliyi taktirdim hizim vitesler arasinda yaklaşik bi 6-7 km lik bi artiş gösterdi ama maksimum hızımda bi degişme göremedim...3 viteste en son 80 yapiyordum şimdi 86-87 biraz daha beklesem 90 a çikacagindan eminim... titreşiminde bi artiş yada düşüş fark edemedim ama yakittan nasil tasarruf ettini çözdüm kalkişlarda falan da bi artiş yada düşüklük göremedim... şimdilik ilk izlenimlerim bu kadar ama tavsiye ederim düşünen arkadaşlara çekişten düşüryorsa bile o kadar gözler görülür bişey degil..

kararsiz kaldimm

Motosikleti
    Comet
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babaçi ALLAH'tan YBR'em de far sıkıntım yok ... Anladığım kadarıyla far ampul'u ve duy'u değişmiş H4 ampul konmuş. Far içi aynalar ve ucundaki o altıgen şekilli alet arabalardan esinlenmiş ... Bence çok mantıklı ... Ama önemli olan dayanılırlığı ...

Ayrıntılı bilgi bekliyoruz babaçi
    arkadaşlar bu far içini tanıdığım bir firma getirtmiş,normalde otomobil parçası satıyor.
    bir motor servisi bu mallardan sürekli alıyormuş,banada tavsiye etti fakat montajı büyük dert.

far içinde hiç bir vida somun yuvası yada delik yok

ampülün girdiği son noktaya cdrom sürücüsünün kapağını feda ederek bir saç kapak yaptım,ortasını boşaltıp kabloları çıkardım.oradan ybrnin kendi far kapağına monteledim.

fotoğraf çekemedim çünki 10 saat kafam bununla meşgul oldu,eğer sökersem fotoğraflarım.

far içi 25 ytl,20 ytl kobalt Xenon isimli bir ampül aldım,civatalarıyla beraber 50 yi buldu

angel eye özelliğide var fakat mor yanıyo

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu gün 15 dişliyi taktirdim hizim vitesler arasinda yaklaşik bi 6-7 km lik bi artiş gösterdi ama maksimum hızımda bi degişme göremedim...3 viteste en son 80 yapiyordum şimdi 86-87 biraz daha beklesem 90 a çikacagindan eminim... titreşiminde bi artiş yada düşüş fark edemedim ama yakittan nasil tasarruf ettini çözdüm kalkişlarda falan da bi artiş yada düşüklük göremedim... şimdilik ilk izlenimlerim bu kadar ama tavsiye ederim düşünen arkadaşlara çekişten düşüryorsa bile o kadar gözler görülür bişey degil..
    Valla benim gibi tonajın biraz ağırsa(100)süratte hiç bir değişiklik olmaz.Olursa da ancak yokuş aşağı olur.Mesela ben geçtiğimiz yıl Gülek boğazından inerken 130'u gördüm.Normalde 14 dişli ile bu sürati yapmaz.Yakıttan tasarrufu şu.Diyelim ki biri 14 diğeri 15 dişli iki YBR 80 km hızla seyrediyorlar.14 dişli olan 80 km ile gidebilmek için 15 dişli olana göre çok daha fazla devir çevirmek zorunda kalıyor.Çok devir demek çok yakıt ve aynı zamanda vibrasyon demek.Bunlar iyi yönleri.Ama özellikle yokuşlarda 14 dişli YBR 5.vitesten düşmez iken sen 4.vitese düşmek zorunda kalırsın.Bu da eksi yönü.Dediğim gibi uzun yol için iyi, şehir içi için pek gerekli değil.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu far içini tanıdığım bir firma getirtmiş,normalde otomobil parçası satıyor.
    bir motor servisi bu mallardan sürekli alıyormuş,banada tavsiye etti fakat montajı büyük dert.

far içinde hiç bir vida somun yuvası yada delik yok

ampülün girdiği son noktaya cdrom sürücüsünün kapağını feda ederek bir saç kapak yaptım,ortasını boşaltıp kabloları çıkardım.oradan ybrnin kendi far kapağına monteledim.

fotoğraf çekemedim çünki 10 saat kafam bununla meşgul oldu,eğer sökersem fotoğraflarım.

far içi 25 ytl,20 ytl kobalt Xenon isimli bir ampül aldım,civatalarıyla beraber 50 yi buldu

çok masrafli ve dertli bir iş olmuş abi ya ama emegine saygim sonsuz helal olsun

Valla benim gibi tonajın biraz ağırsa(100)süratte hiç bir değişiklik olmaz.Olursa da ancak yokuş aşağı olur.Mesela ben geçtiğimiz yıl Gülek boğazından inerken 130'u gördüm.Normalde 14 dişli ile bu sürati yapmaz.Yakıttan tasarrufu şu.Diyelim ki biri 14 diğeri 15 dişli iki YBR 80 km hızla seyrediyorlar.14 dişli olan 80 km ile gidebilmek için 15 dişli olana göre çok daha fazla devir çevirmek zorunda kalıyor.Çok devir demek çok yakıt ve aynı zamanda vibrasyon demek.Bunlar iyi yönleri.Ama özellikle yokuşlarda 14 dişli YBR 5.vitesten düşmez iken sen 4.vitese düşmek zorunda kalırsın.Bu da eksi yönü.Dediğim gibi uzun yol için iyi, şehir içi için pek gerekli değil.
    bu gün frenlerimin kontrölü yapildi arka balatayi bi kademe daha öne aldik son hakkimida kullandim arka balatada daha alamamfrenler tamam akü tamam.. 15 dişlide hazir sifir hava filtresinide gitmeden takicam tek korkum şimdi lastikler...

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Benim motorda kullandığım ampul de H4.Ancak yine de far bence yetersiz.Yeterli diyebilmem için MZ,CBF 250 veya YBR 250 ayarında bir aydınlatma olmalı.Ben tanıdığım tüm elektrikçi arkadaşlara danıştım.Bu mümkün değil diyorlar.Motorun sisteminin buna uygun olmadığını söylüyorlar.Umarım Babaçi dostumuz bu sorunu kesin çözmüştür.Babaçi dostum bu sorunu gerçekten bir CBF 250'deki gibi çözmüşsen senin adını tarihe geçeceğim.Bir test et de malumatlarını aktar.Şimdiden teşekkürler.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok masrafli ve dertli bir iş olmuş abi ya ama emegine saygim sonsuz helal olsun

bu gün frenlerimin kontrölü yapildi arka balatayi bi kademe daha öne aldik son hakkimida kullandim arka balatada daha alamamfrenler tamam akü tamam.. 15 dişlide hazir sifir hava filtresinide gitmeden takicam tek korkum şimdi lastikler...
    Aman kardeşim en önemlisi lastikler.Bak motorun bozulur yolda kalırsın, farın bozulur gece gidemezsin,akün biter motor çalışmaz ammaa lastik gümledi mi mazallah, söylemeye dilim varmıyor.O nedenle ne yap et kabak lastikle yollara çıkma.Mutlaka da tubilessle değiştir.

Motosikleti
    2000 ford
    Benim motorda kullandığım ampul de H4.Ancak yine de far bence yetersiz.Yeterli diyebilmem için MZ,CBF 250 veya YBR 250 ayarında bir aydınlatma olmalı.Ben tanıdığım tüm elektrikçi arkadaşlara danıştım.Bu mümkün değil diyorlar.Motorun sisteminin buna uygun olmadığını söylüyorlar.Umarım Babaçi dostumuz bu sorunu kesin çözmüştür.Babaçi dostum bu sorunu gerçekten bir CBF 250'deki gibi çözmüşsen senin adını tarihe geçeceğim.Bir test et de malumatlarını aktar.Şimdiden teşekkürler.

Aman kardeşim en önemlisi lastikler.Bak motorun bozulur yolda kalırsın, farın bozulur gece gidemezsin,akün biter motor çalışmaz ammaa lastik gümledi mi mazallah, söylemeye dilim varmıyor.O nedenle ne yap et kabak lastikle yollara çıkma.Mutlaka da tubilessle değiştir.
    abi kabak denecek kadar kötü degil ama 25 binde ybr görmüştüm ilk orjinal lastigi işte dedim kabak lastik bu....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fantazi olur işte daha iyi

Aslında bize gece çekilmiş foto olsa daha iyi işimize yarar.
    Bizimde akü bitmiş durumda 7 amperlik akü ile voltu daha yüksek bi ampül kullanmak mümkün olur mu diye sormaya gidecektim bizim elektrikçi kuzene

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    eline saglık babacı guzel olmus emege saygı diorum gzuel gorunuor bide aksam cekilmiş resimler beklioruz ;)

Motosikleti
    Comet
    Alıntı CRAZYYBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglık babacı guzel olmus emege saygı diorum gzuel gorunuor bide aksam cekilmiş resimler beklioruz ;)
    yoğun istek üzere gidiim çekiiimm bariii

uzun

genel görünüm

kısa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler