Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dershane olmasa ortadoğuya bile giderim. (: Ayrıca cevapların için çok teşekkür ederim. Ve debriyaj ayarının ordaki vidadan olduğunu biliyorumda nasıl yapacağımı bilmiyorum onu serviste ayarlasınlarda bir problem çıkmasın istemiyorum.
    king hocam istanbulun neresindensin buluşmayi dahada olmadi eskişehirde falan sonlandiririz geziiyi orda bitirelim tabi eskişehirli arkadaşlar bii gün misafir ederlerse orda
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketiminizi sakin kullanımda kaç Lt'ye düşürebildiniz ?
    2.2 ile 2.5 arası.Ama bayağı bir sakin kullanmak gerekiyor.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.2 ile 2.5 arası.Ama bayağı bir sakin kullanmak gerekiyor.
    abi ben ne kadar sakin kullansamda 2.5 litrenin altina düşüremedim ya minumum 2.5 maksimum 3.0 bu ara tam 2.8 litre yakiyor 10 ytl=100 km(2.8 litre)

bendede aynı sorun var ne kadar sakin kullanırsam kullanayım 2.8'den aşağı yakmıyor!!! bu ara bakımları tam olduğu halde...

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Şehir dışında rüzgarsız bir ortamda tek kişi devirsiz kullanarak 50-60'ı geçmezseniz ancak düşer.Tabii bu da çok sıkıcı olur.Normalde YBR'ler 2.4 ile 3 lt arasında oynar çok kafanıza takmayın.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    2000 ford
    Şehir dışında rüzgarsız bir ortamda tek kişi devirsiz kullanarak 50-60'ı geçmezseniz ancak düşer.Tabii bu da çok sıkıcı olur.Normalde YBR'ler 2.4 ile 3 lt arasında oynar çok kafanıza takmayın.
    abi sana özelden bi msj atmiştim gördün mü

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sana özelden bi msj atmiştim gördün mü
    Kusura bakma görmemişim.Şimdi okudum.Tavsiyelerim şunlar.Motorun yağını mutlaka değiştir.Zincirinin temizliğini yap ve yağla.Yanına mutlaka zincir yağı al zira ortalama 500 km sonra tekrar yağ sıkman icab eder.Lastiklerin tubiless bile olsa yanına her iki lastik için şambriyel al.Ne olur ne olmaz.Lastik sökecek levye, anahtarlar, ayakla kullanılabilen fazla yer kaplamayan ve lastiğini şişirdiğini önceden test ettiğin bir pompa, ön far ile arka stop lambası ve sinyaller için yedek ampul, yağmurluk, eldiven gibi malzemeleri de yanına mutlaka al.Yola çıkmadan evvel firen balatalarını kontrol ettir.16000 da isen arkada bir sorun yoktur ama ön balataya baktır.Hava filtreni temizle veya yenile, bujini eskimişse yenile, icab ediyorsa karbüratörünü söktür ve temizlet.Akü suyunu kontrol et.Muhtemelen 16000 de olduğuna göre arka lastiğin eğer değiştirmemişsen bir hayli aşınmıştır.Aşınmış lastikle yola çıkma derim.Debriyaj ve gaz tellerini de yağla.Gerisi Allah'a kalmış.Şimdiden hayırlı yolculuklar.Allah yar ve yardımcın olsun.Ha hatırlatmadan edemiyeceğim acele etme kendini yorulunca dinlendir.Geç git ama keyifli git.Zaten 70'ten sonra radara girince cezayı da yapıştırıyorlar.(Bu arada nasipse ben de Ağustos başında Ege yollarında olacağım)

Motosikleti
    2000 ford
    Kusura bakma görmemişim.Şimdi okudum.Tavsiyelerim şunlar.Motorun yağını mutlaka değiştir.Zincirinin temizliğini yap ve yağla.Yanına mutlaka zincir yağı al zira ortalama 500 km sonra tekrar yağ sıkman icab eder.Lastiklerin tubiless bile olsa yanına her iki lastik için şambriyel al.Ne olur ne olmaz.Lastik sökecek levye, anahtarlar, ayakla kullanılabilen fazla yer kaplamayan ve lastiğini şişirdiğini önceden test ettiğin bir pompa, ön far ile arka stop lambası ve sinyaller için yedek ampul, yağmurluk, eldiven gibi malzemeleri de yanına mutlaka al.Yola çıkmadan evvel firen balatalarını kontrol ettir.16000 da isen arkada bir sorun yoktur ama ön balataya baktır.Hava filtreni temizle veya yenile, bujini eskimişse yenile, icab ediyorsa karbüratörünü söktür ve temizlet.Akü suyunu kontrol et.Muhtemelen 16000 de olduğuna göre arka lastiğin eğer değiştirmemişsen bir hayli aşınmıştır.Aşınmış lastikle yola çıkma derim.Debriyaj ve gaz tellerini de yağla.Gerisi Allah'a kalmış.Şimdiden hayırlı yolculuklar.Allah yar ve yardımcın olsun.Ha hatırlatmadan edemiyeceğim acele etme kendini yorulunca dinlendir.Geç git ama keyifli git.Zaten 70'ten sonra radara girince cezayı da yapıştırıyorlar.(Bu arada nasipse ben de Ağustos başında Ege yollarında olacağım)
    yorumun için teşekkür ederim hepsini harfiyen yapmaya çalişacagim arka lastigim evet tahmin ettigin gibi orjinal ve bi hayli aşinmiş beni götürüp getirir diye düşünüyordum ama degiştirmem gerekecek anlaşilan balatalara gelince arka balatam bitti ön daha iyi durumda 20 bini görürüm....

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Enteresan benim motor 30.000'de.Arka balatanın daha bitmeye niyeti yok.Sanıyorum kullanım tarzı bayağı belirleyici oluyor.

Motosikleti
    YBR 125
    walla balata olayı onceki motorumda (bws) cok canımı sıkmıştı. arka balata bitmedi daha var var derken bitmişte içerden göbeği sıyırmıştı 40 ytl verip orjinal alıp taktım nafile olan olmuştu bi kere içerden göbek çizik oldugu için felaket ses yapıodu. korna yanında sönük kalıyodu yani o derece. bence belli bir km den sonra bi kontrol etmekte fayada var.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla balata olayı onceki motorumda (bws) cok canımı sıkmıştı. arka balata bitmedi daha var var derken bitmişte içerden göbeği sıyırmıştı 40 ytl verip orjinal alıp taktım nafile olan olmuştu bi kere içerden göbek çizik oldugu için felaket ses yapıodu. korna yanında sönük kalıyodu yani o derece. bence belli bir km den sonra bi kontrol etmekte fayada var.
    YBR'nin ön veya arka balatalarının bitip bitmediğini anlamak çok kolay.Gözle görülüyor zaten.Buradan görüntü olmadan tarif etmem biraz zor ama herhangi bir servise sorarsanız gösterir kanaatindeyim veya müsait bir zamanda fotoğraflarını yükleyebilirsem izah edeceğim.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    king hocam istanbulun neresindensin buluşmayi dahada olmadi eskişehirde falan sonlandiririz geziiyi orda bitirelim tabi eskişehirli arkadaşlar bii gün misafir ederlerse orda
    gelin tabi eskişehir bi ybr grubu görsün başım üstüne sedatcım

Benim dershane olmasa ortadoğuya bile giderim. (: Ayrıca cevapların için çok teşekkür ederim. Ve debriyaj ayarının ordaki vidadan olduğunu biliyorumda nasıl yapacağımı bilmiyorum onu serviste ayarlasınlarda bir problem çıkmasın istemiyorum.
    vida dipe doğru girdiğinde erken kavrıyor vida dışta kaldımı geç sonlara doğru kavrıyor

tıpkı imza'mdaki gibi ışıklara gelmeden bi 100-200 mt geriden boşa alırsak baya bi düştüor ben 20ytl ile 228 km şehir içinde yapmıştım ama hiç sıkmamıştım paso sakin 60-70 max hızda ve vites değiştirme de 5-6bin devirlerinde

Enteresan benim motor 30.000'de.Arka balatanın daha bitmeye niyeti yok.Sanıyorum kullanım tarzı bayağı belirleyici oluyor.
    allah nazardan saklasın dostum masrafsız motor diyue buna denir işte

Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterda ayda bir değiştirirdim zamanla pedaldan da anlıyosun zaten ya da o kadar basmana rağmen tutmuyor ve aniden kızaklama yapıyorsa değiştirme vakti gelmiştir ben genelde ön frenle koordineli kullanıyorum arka freni de

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Teşekkür ederim digi_boy26 uygulayacağım yarın. (: Madem öyle bir sorum daha var. Ben yan ayak alsam evde kendim takabilirmiyim zor birşey mi? Ve eğer takabilirsem takacağım yer falan nerede bir tarif edebilirmisin?

Motosikleti
    Teşekkür ederim digi_boy26 uygulayacağım yarın. (: Madem öyle bir sorum daha var. Ben yan ayak alsam evde kendim takabilirmiyim zor birşey mi? Ve eğer takabilirsem takacağım yer falan nerede bir tarif edebilirmisin?
    bugün nöbet bende anlaşılan. benim 2de vardiyam doluyo sıradaki gelsin

king,o debriyaj vidası tam tersi de olabilir. çoktandır ayarlamadığım için unuttum yeminle aklımda öle kaldı öle yazdım

bak şurda yan ayaklık görünüyor hatta orta sehpa yok gibi

http://www.beldeyama.com.tr/www/f_a/...5_Left_red.jpg

sol alta vites pedalının hafif çaprazında altta bi küçük delikli parça var. oraya civatasını takcaksın, aynı parçanın üzerinde de yay'ını takmak için küçük parçacık var. yayı biraz serttir alınca kendin bi dene. ama çekme yayı oldugu için takması zor olur tekniğini beceremezsen bence kendin takma. yay atarsa elini filan yaralarsın ama ben denicem takamazsam gider taktırırım dersen de olur belki o anda senden kuvvetli bi arkadaşın olur yannda beraber takarsınız

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

king,o debriyaj vidası tam tersi de olabilir. çoktandır ayarlamadığım için unuttum yeminle aklımda öle kaldı öle yazdım

sol alta vites pedalının hafif çaprazında altta bi küçük delikli parça var. oraya civatasını takcaksın, aynı parçanın üzerinde de yay'ını takmak için küçük parçacık var. yayı biraz serttir alınca kendin bi dene. ama çekme yayı oldugu için takması zor olur tekniğini beceremezsen bence kendin takma. yay atarsa elini filan yaralarsın ama ben denicem takamazsam gider taktırırım dersen de olur belki o anda senden kuvvetli bi arkadaşın olur yannda beraber takarsınız
    Sanırım becerebilirim. (:

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

digiboy mübarek nöbetçi eczane gibisin bende şu balatalari nasil takarim bi tarif et ya servise gitmeyelim ayip olur şimdi

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar,
    Giotine arkadaşımızın çektiği gezi fotoğraflarını nasıl izliyorsunuz. Vermiş olduğu linkten gezi notlarını okudum ama fotoğrafları nasıl göreceğimi bilemiyorum.
    Birileriniz bana fotoğraf yükleme ve fotoğrafları izleme konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
    Sevgi ve saygılarımla,

Link'te bir sorun yok tıkla açılsın yazı ;)

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...e-2210-km.html
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Motosikleti
    digiboy mübarek nöbetçi eczane gibisin bende şu balatalari nasil takarim bi tarif et ya servise gitmeyelim ayip olur şimdi
    sedat, hacı bak şimdi

1-tekerleğin arkasına bakan zincir gerdirme somunlarını gevşet
    2-tekerleği öne doğru biraz iterek zinciri önceden yere yaydığın bez-karton üzerine bırak
    3-fren telini vidasını sökerek çıkart
    4-tekerleği al, sağdaki göbek kapağını çıkart
    5-içinde balataları görceksin, tornavida yardımıyla tek tarafını kanıttır çıakrt dikkat et yaralanma
    6-yeni balatayı, fren ayırıcı kamaya oturtarak yukarıdaki maddeleri 4ten itibaren geri uygula olay bitmiştir

Giotin arkadaşım, yardımcı olmak istiyorsan lütfen mesajımı düzgün oku. Ben linkte bir sorun var demedim. Ayrıca linke girip gezi yazılarını okudum. Çok güzel yazmışşın. Benim öğrenmek istediğim fotoğrafları nasıl ğörebileceğim ve mesajlara nasıl fotoğraf yükleyeceğim konusunda idi.
    Yine de tek sen cevap yazdığın için teşekkürler.

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giotin arkadaşım, yardımcı olmak istiyorsan lütfen mesajımı düzgün oku. Ben linkte bir sorun var demedim. Ayrıca linke girip gezi yazılarını okudum. Çok güzel yazmışşın. Benim öğrenmek istediğim fotoğrafları nasıl ğörebileceğim ve mesajlara nasıl fotoğraf yükleyeceğim konusunda idi.
    Yine de tek sen cevap yazdığın için teşekkürler.

)

İşin garip tarafı fotoğraflar açılıyor bende ve başka bilgisayarlarda sıkıntı yaratmıyor ...

Mesajlara fotoğraf yüklemek için ; eklemek istediğin fotoğrafı www.imageshack.us sitesinde upload edeceksin sana verilen IMG isimli link'i de mesajı yazacağın yere kopyalayacaksın. Mesajı göndermeden önce önizleme yapıp hazırladığın mesajı kontrol edip cevabı gönder'e tıklayacaksın ...

Kirk link'te sorun yok
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler