Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bugün bir arkadaşımı daha ybr cenahına almış bulunmaktayım

2004 model oldukça hor kullanılmış ve kir pasak içerisinde bir ybr aldık,valla motoru bayram paşadan alıp gelmeye korktum biraz masrafı ve eksiği var.

en önemlisi motor rektefiye yapılmış 100000 km civarı şuan sübablardan felaket ses geliyor

yarın resimleri paylaşırım,alan arkadaş motoru o haşat haliyle benim şevkatli kollarıma bırakacak bende elimden geldiği kadar toplamaya güzelleştirmeye çalışacağım

2004 ybr sahibi arkadaşlara bir sorum olacak,ruhsatta ybr 125 sd yazıyor ne demek?

fiyat olarak nakit paraya almadık laptopla takas yaptık her iki tarafta memnun oldu
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    abi resimler nerde kaldi banyodami
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim koyalım abiler...gözümüz gönlümüz açılsın

alonso_51196 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu sabah artçımla birlikte iş dönüşünde fren yaptıgımda acaip bişi hissettim. sanki fren balatasının oldugu yer yamulmuş gibi yani fen esneme gibi bişe yaptı bi tutuyo bi bırakıodu pedaldaki ayağıma o hissi veriyodu esneme gibi bişe. acaba dedim iki kişiyiz ondanmı oluyo ama anlamadım bi türlü sonra artçım indiğinde kendim tekrar tekrar denedim hatta orta sehpaya aldım frene hafif bastım bi elimle dier elimlede tekeri çevirdim bi yere gelince boşlukmu oluyo die hiç bişe yok.ama acaip tedirgin oldum dedim bu ya kopucak şimdi yada göbek dağılıo.sonra tek başıma o kadar denememe ragmen hiç bişi hissedemedim. inş. anlamışsınızdır ne demek istediğimi.
    ne demek istediğini anladım aynısı bende de oluyor artçı olduğu zaman sağ taraftak peg frene bastığım zaman kopçakmış gibi oluyor ama tek bindiğimde böyle birşeyle karşılaşmıyorum ben de neden böyle birşey olduğunu anlamadım doğrusu

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    City'ler in sesi normal Ybr'den daha değişik sanki..daha kalın çıkıyor..

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    City'ler in sesi normal Ybr'den daha değişik sanki..daha kalın çıkıyor..
    ben pek bi fark göremedim ses olarak bildigin ybr işteayaklik sistemi harika yan ayak açikken 10 cm ya gidiyo ya gitmiyo stop ediyor

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ben pek bi fark göremedim ses olarak bildigin ybr işteayaklik sistemi harika yan ayak açikken 10 cm ya gidiyo ya gitmiyo stop ediyor
    ben bugün petrolden çıkarken açık unuttum düşüyodum nerdeyse inşallah şaseye bişe olmamıştır. o sistemden bende taktırim bari

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün petrolden çıkarken açık unuttum düşüyodum nerdeyse inşallah şaseye bişe olmamıştır. o sistemden bende taktırim bari
    şaseye öyle kolay kolay bişey olmaz korkma.... o sistem sonradan yapilirmi bilmem ama pahali olur heralde

Motosikleti
    YBR 125
    bu arka sol sinyal sizinde kırılıomu ya zırt pırt ? yeni aldım taktım bugun yine kırıldı dierinide söksem nasıl durur acaba tipsiz dururmu varmı bi önerisi yada başka bi yöntem uygulayan ?

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arka sol sinyal sizinde kırılıomu ya zırt pırt ? yeni aldım taktım bugun yine kırıldı dierinide söksem nasıl durur acaba tipsiz dururmu varmı bi önerisi yada başka bi yöntem uygulayan ?
    sinyal degilde benim çamurlugum çatladi sag taraftan 1-2 cm lik bi kişim var o tutuyo yukardan aşagiya kadar çatlamiş yani bi yan sanayi camurluk alsam hiç fena olmaz aslinda(12 ytl)bence sökme diger sinyali başka bi çare bul sinyalsiz sırıtır ayni böyle

Motosikleti
    YBR 125
    ayaklik sistemi harika yan ayak açikken 10 cm ya gidiyo ya gitmiyo stop ediyor
    Yan ayağı birkaç kez açık unutmuş ve bir keresinde de düşmüştüm,
    bu durum fazlasıyla canımı sıktığı için biraz uğraştım ve çözdüm.
    Bulduğum yan ayak müşirleri uymadığı için sıfırdan kendim bir tane
    ürettim (!) bir de 555 li alarm devresi yaptım, yan ayak açıkken
    arabaların geri vites uyarısı gibi bir sinyali veriyor.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Comet
    Alıntı cell-im adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim koyalım abiler...gözümüz gönlümüz açılsın
    valla motor iş yerinde yatıyor biraz sağına soluna bakındımda durum daha vahim gözüktü

düşündüğümden daha fazla iş var,iş yerimde yoğundum resim çekmeyi daha doğrusu makinayı evde unuttum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Zinciri nasıl yağlıyoruz; ben zinciri tinerle silip onun üstüne shell in bi tüp içinde satılan özel yağı ile zinciri yağlıyorum ama fıs fıs şeklinde olan bu tüple zinciri 2 tur attırıp mı yağlıycaz yoksa tek tur yeterli mi , zincirin ortasına sıkacağım diye biliyorum,yan yüzlere sıkmaya gerek var mı, yanlışım varsa uyarınız.

Motosikleti
    yamaha ybr 125cc
    selam arkadaşlar bu ybr lere nasıl modifiye gider ben motoru super sport gibi modife etmek istiyorum kafa granajı ve farları cift yapıp kaplama tarzı bişey düşünüyorum yorumu olan arkadaşlar veya öle bir tazda motor görenler msn adresim yardımcı olursanız sevinirim cagdasemren@hotmail.com

Motosikleti
    Comet
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri nasıl yağlıyoruz; ben zinciri tinerle silip onun üstüne shell in bi tüp içinde satılan özel yağı ile zinciri yağlıyorum ama fıs fıs şeklinde olan bu tüple zinciri 2 tur attırıp mı yağlıycaz yoksa tek tur yeterli mi , zincirin ortasına sıkacağım diye biliyorum,yan yüzlere sıkmaya gerek var mı, yanlışım varsa uyarınız.
    zinciri tinerle silme sakın,zincir baklalarının arasında keçe var onlara zarar veriyorsun.

temizlik için gaz yağı kullanın

kemalkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ağustos gibi uzun yola cıkmayı düşünüyorum. özellikle dikkat edilmesi gereken şeyler konusunda bilgisi olanlar biraz fikir verebilirlermi.
    my course my curse

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı kemalkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağustos gibi uzun yola cıkmayı düşünüyorum. özellikle dikkat edilmesi gereken şeyler konusunda bilgisi olanlar biraz fikir verebilirlermi.
    60-90 arası hızla bol bol mola vererek çok rahat gidersin. Çok sıcakta çıkacaksan bol bol su iç. Yanına da buji ve lastik tamiri için takım al tamamdır.

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay sonra uzun yol yapmayı planlıyorum, lastiklerim hala sakura, metzeller düşünüyorum ama İstanbul'da net bulabileceğim bi yer var mıdır, ön arka mı değiştirsek yoksa arka yeterli olur mu , birde araziye fazla giriyorum motorumla inşallah uyumlu olur bu lastikler ; tanıdık bi motorcu abim duro ve Irc satıyor acaba Metzeller i bırakıp onları mı taktırsam Metzeller ile aralarında aman aman bi fark olurmu ki ; kafam karışık 1 hafta iznim olacak acaba ege turu mu yapsam yoksa memlekete Malatya ya mı gitsem,yoksa otur oturduğun yerde mi desem içinizden diyosunuzdur ne kafası karışık, kararsız bi adam diye... yanıma yedek buji,zincir yağı alsam ve lastikleride tubeles yaptırsam yeterli mi , bunun dışında nelere dikkat edilir uzun yola cıkarken...
    Dostum bende lastik konusunda çok düşünmüştüm. Sağ olsun forumdan da arkadaşlar yardımcı oldu. Ben şambriyelli arka michelin ön metzeller aldım.(buz motor diye bir yerden aldım, lastikleri tavsiye ederim ama buz motoru tavsiye etmem) Şambriyelli lastiğin patlaması daha kolaydır. ancak tamiri basit.yanında gerekli alet edevat varsa 20 dk da halledersin. Tubeless lastiğinde patlaması zordur ancak ciddi bir şekilde patlarsa da tamiri zordur.(gerçi 20 liraya spreyler varmış patlayan lastiği onunla şişirince 100 km mi ne gidiyomuş. ne kadar doğru bilemiyorum.) Lastiği tubeless yapıp yanına yedek iç lastik alanda var. yani tercih sana kalmış.patlamaya karşı önlemini aldıktan sonra tubeless, iç lastikli bence çok önemli değil. Bu arada metzeller iç lastikle kullanıma uygundur. üstünde tubetype(tüplü) yazıyor. Pirelli, Duro, İrc tubeless kullanıma uygun diye biliyorum. Michelin, pirelli, metzeller, duro, İrc gibi lastiklerin tabi ki kalite farkı vardır ama kanaatimce ybr 125 te bu kalite farkı çokta önemli değil. Ama sakuralar her an kayabiliyor.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Babaçi , uyarın için teşekkür ederim ; peki bi tur fıs fıslasak yeterli mi ; sanki bana yetersiz gibi geldi ; zincirde mat bi görüntü var , serviste zincirin yan yüzlerini değilde ortadan yağlamam gerektiğini söylemişti ama yan yüzlerde mat bi görüntü var...

berkman ; verdiğin bilgiler için ayrıyeten sana da teşekkür ederim; o zaman benim ustada Irc taktırsam çokta bi problem olmaz heralde, sağol dostum...

yenilenmiş boru

Motosikleti
    2000 ford
    hayirli olsun cell_İm şimdi göze batan bi arka lasitklerin var onuda degiştirdin mi tamam oluyor kaç bindesin bu arada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler