Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim görüşüm, makine gidiyorsa problem yok. Herşeye takılmak, insanı huzursuz etmekten başka hiçbir işe yaramaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim görüşüm, makine gidiyorsa problem yok. Herşeye takılmak, insanı huzursuz etmekten başka hiçbir işe yaramaz.

ya makinada problem yok ama sıfır makine niye ses gelsin ki yada niye sesli çalışsın..
    yoksa motorla 350 km yaptık rüzgar dışında negatif bi durum yoktu zaten başka makina olsaydı nasıl olurdu diye merak ediyorum.. ve bi kere daha iyiki YBR iyiki YAMAHA diyorum..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bı sıcakta 10 40 yağ koymak acayip sesler çıkarmasına sebeb olur havalar soğuduğu zaman hiçbir ses kalmaz merak etme...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim çanta takılı, yarın gündüz gözüyle bir fotoğraf çekeyim. Akşam da eklerim. En azından görünce bir fikir edinebilirsiniz.
    @mustafa.buda: Kusura bakmayın. Motosikletin çantalı fotoğrafını ekleyecektim ama gündüz fotoğraf çekmeyi unutmuşum.
    Eğer unutmasam yarın mutlaka eklerim.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Birkaç sıkıntım var, çözsem YBR tam süper olcak.

1- Devir yavaş düşüyor. Nasıl yani ? Şöyle; Gazı 10.000 e kadar verdiğimde boştayken yada debriyajda, devir yavaş yavaş düşüyor, diğer ESD lerde falan bu yok.

2- Debriyajı bırakıncaki o atma sorunu.

3- Sert fren yaptığımda tak diye gelen bir ses ön taraftan. Birdaha yaparsam sorun olmuyor ama.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

10 40 subab sesi ve zırıltıya benzer bir ses yapabilir.

Ama takacak bir durum yok bence. Yazın yağ değişimini biraz daha erken yapmak lazım. 2500 km'de 10 40 kararmıştı. Ama motoru hiç zorlamıyor,rahatlatıyor. Ben 10 40'tan aşırı memnunum.

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    rica ederim ya kusuru mu olur.çok teşekkür ederim bekliyorum fotonuzu.
    Yaşamak için Sür, Sürdükçe keyif al.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı mustafa.buda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederim ya kusuru mu olur.çok teşekkür ederim bekliyorum fotonuzu.
    Karanlıkta çekeyim. Belki fikir oluşturabilir.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Esd lerin hepsinde var bu ses 10 km lik Esd gördüm catır catır ötüyor , arkadasımın 2012 esd diyle 18.000 km falan yaptık öyle catır catır saydırıyordu,Kronik bu,YBR BİTTİ ARTIK Ne varsa KRAL KASA (ESKİ) kasada var.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    @onur
    sert fren yaptiginizda gelen ses motoru durdugu yerde on frene basarak ileri geri salladiginizda da geliyorsa normaldir, yeni amortisorler bi noktada tak diye ses cikarabiliyor, sadece giderken oluyorsa on takimin saseye baglandigi nokta ile ilgili bi gevseklik falan olabilir bi göster servise

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Pek net olmasa da 3 açıdan fotoğraflar. Bu çanta bahsettiğim arwic 31 litre.

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    O ses zırıltı olayı bendede oldu yağ değişiminden sonra ayrıca subap ayarı yapmıslar havalar sıcak oldugu için motorun aşırı ısınmasından kaçınmak için öyle bir ayar gerekıyormus sanırım kısın tekrar ayar yapılır we o ses kesilir.

Servisin söylediği bir başka şeyide aktarıyım arkadaşlar, daha önceki yorurumda bahsetmiştim belki görmüşsünüzdür depo yakıt eksiltioyr gibiydi akşam motoru bırakır sabah aldıgımda ibrede hafif oynama olur ve yola çıktıkdan sonra seyir halindeyken bile ibrenin oynadığını görürdüm bu daha önce olmazdı ve bu şekildeyken benzinim daha çabuk biterdi. Meğerse bu olay sıcak havadan kaynaklanıyormuş servis bana motorumu güneşin altında fazla bırakmamamı söyledi çünkü benzin uçma yapıyormuş bazı arkadaşlar demişlerdi motorun yanına geliyorum benzin kokusu var diye işte bendede öyleydi meğer benzin uçtuğundan eksiliyormuş ve koku yapıyormuş.

Sonuç: o günden sonra motorumu güneşte hiç tutmadım we artık motorun yakıtında bariz eksilmeler olmuyor yanına gittiğimde benzin kokusu almıyorum.

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Bu kötü çünkü koyacak kapalı ya da hep gölge kalacak bir yerim yok ne yazık ki benim. Ama bildiğimiz iyi oldu...

Ayrıca bugün İz-moto'yu aradım 1000 bakımının ücretini ve neler yaptıklarını sormak için;
    *yağ değişimi
    *sübap ayarı ve
    *gevşeyen vida civata kontrolü
    60 tl... Sanırım ortalama bir fiyat yetkili servislere göre.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kötü çünkü koyacak kapalı ya da hep gölge kalacak bir yerim yok ne yazık ki benim. Ama bildiğimiz iyi oldu...

Ayrıca bugün İz-moto'yu aradım 1000 bakımının ücretini ve neler yaptıklarını sormak için;
    *yağ değişimi
    *sübap ayarı ve
    fiyat gayet normal, bunları kendim yapmayi dusunuyordum ama bin bakımına gitmeyen motor garantiden dusuyormus, o yüzden servise goturcem

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf

*yağ değişimi
    *sübap ayarı ve
    Ben 2000 bakımına mondial 100 mg prince motorumu götürdüğümde 70 lira ücret çıkarmışlardı.
    Hemde sübap ayarı yapılmayacaktı. Bende "sizin yaptığınız soygundur" deyip, yaptırmamıştım.

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Ben 2000 bakımına mondial 100 mg prince motorumu götürdüğümde 70 lira ücret çıkarmışlardı.
    Hemde sübap ayarı yapılmayacaktı. Bende "sizin yaptığınız soygundur" deyip, yaptırmamıştım.
    O zaman nema problema servisten yana...
    Sizin çanta yakışmış, bir kask dışında bir şey alıyor mu? Ve bir de rüzgar direncinde çok fark yaratıyor mu olumsuz manada?... Kalite olarak iyi demiştiniz sanırım...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O zaman nema problema servisten yana...
    Sizin çanta yakışmış, bir kask dışında bir şey alıyor mu? Ve bir de rüzgar direncinde çok fark yaratıyor mu olumsuz manada?... Kalite olarak iyi demiştiniz sanırım...
    Teşekkür ederim. Ister istemez çanta, rüzgara karşı bir direnç oluşturur. Çok fazla rüzgar yoksa, sürüş konforunu etkileyecek bir savrulma olmadı bende.
    Ybr'de pek tecrübem olmadı. Bu yorumumu eski motosikletlerime göre yaptım.
    Kapasite konusuna gelince, sadece çene açılır ls2 kask alıyor. Üzerine mont falan kesinlikle sığmıyor. En fazla belki eldiven sıgabilir.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bı sıcakta 10 40 yağ koymak acayip sesler çıkarmasına sebeb olur havalar soğuduğu zaman hiçbir ses kalmaz merak etme...
    ya o ses beni rahatsız diyo yani yagı değiştireli 300 km fln oldu acaba diyorum yagın markasından mı yapıo dedim kendi kendime.. yamalube koydurduk castrolle 15 50 ile dğiştirsem mi diye düşünüyorum yani o kadar :D

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 40 subab sesi ve zırıltıya benzer bir ses yapabilir.

Ama takacak bir durum yok bence. Yazın yağ değişimini biraz daha erken yapmak lazım. 2500 km'de 10 40 kararmıştı. Ama motoru hiç zorlamıyor,rahatlatıyor. Ben 10 40'tan aşırı memnunum.
    bende yağın erken değişiminden yanayım bi kutu yağ cüzdanı etkilemez illa yağın kararmasını beklememek gerek erken değiştirmek motorun damarlarındaki kanın yenilenmesi gibi algılarsak faydalı.. :D

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esd lerin hepsinde var bu ses 10 km lik Esd gördüm catır catır ötüyor , arkadasımın 2012 esd diyle 18.000 km falan yaptık öyle catır catır saydırıyordu,Kronik bu,YBR BİTTİ ARTIK Ne varsa KRAL KASA (ESKİ) kasada var.
    eski kasaların seslerini biliyodum gecenlerde yanımdan geçti canımı sıktı tamam makinamdan memnunum ama insan takıyo böyle bazen küçük şeyler olsada..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya o ses beni rahatsız diyo yani yagı değiştireli 300 km fln oldu acaba diyorum yagın markasından mı yapıo dedim kendi kendime.. yamalube koydurduk castrolle 15 50 ile dğiştirsem mi diye düşünüyorum yani o kadar :D

bende yağın erken değişiminden yanayım bi kutu yağ cüzdanı etkilemez illa yağın kararmasını beklememek gerek erken değiştirmek motorun damarlarındaki kanın yenilenmesi gibi algılarsak faydalı.. :D

eski kasaların seslerini biliyodum gecenlerde yanımdan geçti canımı sıktı tamam makinamdan memnunum ama insan takıyo böyle bazen küçük şeyler olsada..
    zaten yağı karartmıyorki ybr 3000 km sonra baktığımda hala sapsarı çıkıyordu kararmayı beklemeyin en geç 3000 de değiştirin yamalube bence castrolden daha uyumlu ybr ye

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Way arkadaş bugun test ettim ve onayladım yakıt göstergesi full de iken mecbur kaldım we motoru güneş altına bıraktım öğlen yaklaşık 45 dk kaldı sonra bir çalıştırdım tabi benzin kokusu wardı we ne göreyim direk yakıt da çeyrek depo düşme gördüm :D ibre full den öndeki cizgiye düşmüş.

Komik bir durum ya e ne yapacağız bu nasıl bir iştir arkadaş depoya kılıf mı geçirelim? yazın bu motorun keyfini çıkaracakken garaj bulup garaja kaldırıp kışın en olmadık zamandamı sürelim bu motoru? bu ufak tefek sorunlar canımı sıkmaya başladı daha büyük we farklı bir sınıf motor yolu göründü sanırım bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler