Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı canntsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tesekkur ederim onerileriniz ve yardimlariniz icin su an itibariyle motoru satin aldm ruhsat plaka islemlerini ypacaklar onu bekliyorum. Umarim ekleyebilirim resim.

http://www.bidepo.com/di/GT0R/image.jpg
    Sevindim Hayırlı olsun, tekerin hep düz bassın... ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canntsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Allah razi olsun tesekkur ederm hrkese. Artik daha teknik konularda caninisi skmaya calisicam

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    [QUOTE=CygnusBursa;3123435]
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide bugun ilk calismada bosta gaz yemiyordu, 5bin devire kadar ikinarak yukseliyordu, isininca duzeliyor tabi ama simdiye kadar oyle olmamisti sogukken de hemen devirleniyordu, biraz kilim ben bu konularda cok kafayi takiyorum da motor yeni ya daha ondandir :D

takıcak birsey yok dostum sogukken yapabilir bendede oluyor

bu arada arkadaşlar uzunca bi dönem farklı motosiklet markalarından sonra aranıza ger geldim sıfır ayarında 2013 bir ybr aldım beni tekrar aranıza alırmısınız :D
    Neden tekrar Ybr'ye döndüğünüzü anlatırsanız alırız aramıza ;)
    Şaka bir yana hangi motorlardı öncekiler, nelerini sevmediniz, bize de kültür olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı canntsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razi olsun tesekkur ederm hrkese. Artik daha teknik konularda caninisi skmaya calisicam
    Lastikleri değişmişsin gibi görünüyor. Kask ve diğerlerini de aldın mı?

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    [QUOTE=cm_strider;3123445]
    Alıntı CygnusBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden tekrar Ybr'ye döndüğünüzü anlatırsanız alırız aramıza ;)
    Şaka bir yana hangi motorlardı öncekiler, nelerini sevmediniz, bize de kültür olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Lastikleri değişmişsin gibi görünüyor. Kask ve diğerlerini de aldın mı?
    üstad 2010 model ybr 125 esd mi sattım hemde hiç b neden yokken gittim honda africa twin750 aldım oda cok büyük geldi sattım sonra gittim cbf 150 aldım cbf150 selesi geniş rhat bi motor ama motora ısınamadım tam 3 ay motosikleti satmaya ugrastım güç bela sattım ve kendime ybr 125 esd aldım neden ybr dereniz viraj kabiliyeti ybr de daha iyi sehir içinde ve dısında en kıvrak motosiklet stabilize yollarda keçi gibi ve her türlü koşulda ybrye hakimiyet daha kolay geldi bana
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tekrar dikkat ettim o tak tak olayina, ugrastim ugrastim yapmadi, kendiliginden duzelmis olamaz heralde, motorun sicakligi ile ilgili olabilir diye düşünüyorum
    Bence yağın ısınmaya bağlı özelliğini kaybetmeye başlamasından ve buna bağlı vites ve kavrama, sesli ve kemikli hale geliyor.
    Bende de oluyor trafikteyken. 15-50 deneyeceğim bu ay sonu, bakalım sorun kalkacak mı?

bir şey sorucam sizdede 1- den 2 ye atmıs giderken 2 den bosa atma oluyormu veya 2 ye girmeme ? motorum 4500 km de 10-40 castrol koyuyorum

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı speedyman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey sorucam sizdede 1- den 2 ye atmıs giderken 2 den bosa atma oluyormu veya 2 ye girmeme ? motorum 4500 km de 10-40 castrol koyuyorum
    arkadaşım vitese biraz kemikli basarsan sorun olmaz yumusak dokununca bazen 2 den boşa düşme olabilir bendede böyle olmuştu viteş gecişlerini biraz kemikli yani biraz sert yaparsan sorun olmaz
    Düş peşindeysen Düş peşime

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tur camını 60 liradan daha ucuza alabileceğimiz bir yer var mı acaba?
    Arkadaşlar bu soruyu sormuştum. Aradım ve daha ucuzunu buldum. Camgöz'den arka çanta, motor yagı, deri depo kılıfı ve tur camı aldım.
    Tamamı 105 lira ve kredi kartına 3 taksit.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Kask i arkadasimdan aldim sadece eldiven ldim. Lastikler motorun uzerindeki orjinal lastikleri herhngi bi degisme yok

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    arkadaşlar 2012 YBR motorum için Top Case çanta arıyorum Feyizoğullarında Maxem marka linkteki çantayı buldum ancak dayanıklı mı bilemiyorum.siz ne dersiniz.bütçen 350-500 lira fln verecek kadar yok çünkü.Görüşlerinizi bekliyorum. http://www.feyizoglu.com/45-lt-Arka-canta_47767.html#0

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    45 litrelik çanta ybr için büyük olmaz mı? Bende dün aldım. 35 litrelik bir çanta aradım.
    Bütçeye uygun bulamayınca 31 litrelik arwic'e devam dedim. Ikinci defa arwic aldım. 31 litreligin fiyatı 50 lira, 48 litreligini de siteden bir arkadaş 85 liraya almıştı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ara ara oluyor bende de.

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben 3 tane 2012 ybrde denedım. atma etme yoktu ya
    Ben bu sorun için özellikle ustama gittim. Normal takma kafaya dedi. Zaten alıştımda.

Ybr'nin vites geçişlerini, diğer çinli muadilleri ile ya da benzeri motorlar ile kıyaslanınca arada muazzam bi fark var. Yumuşacık bizim motorun vitesleri. Başka motora binince aradaki farkı görüp seviniyorum ben

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45 litrelik çanta ybr için büyük olmaz mı? Bende dün aldım. 35 litrelik bir çanta aradım.
    Bütçeye uygun bulamayınca 31 litrelik arwic'e devam dedim. Ikinci defa arwic aldım. 31 litreligin fiyatı 50 lira, 48 litreligini de siteden bir arkadaş 85 liraya almıştı.
    motor ve çantayı bir arada göremediğim için kararsızım açıkcası.küçük olması ve dayanıksız olmasını da istemiyorum.
    Yaşamak için Sür, Sürdükçe keyif al.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim kullandığım arwic çanta, kappa'nın 30 litrelik modeli ile birebir aynı.
    Daha önce başka çantalar da kullandım. Seyir esnasında yerinden çıkan, durmadan ses çıkaran. Bunda bu tür problemler yok.
    Benim 150 lira bütçem olsaydı, kappa'nın 35 litrelik modelini alırdım. Hem sağlam, hem dayanıklı, hem orta boy, hem de marka. Daha ne olsun.
    Genelde 180 liraya falan satılıyor ama 150 liraya da bulunabilir.

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

Benim çanta takılı, yarın gündüz gözüyle bir fotoğraf çekeyim. Akşam da eklerim. En azından görünce bir fikir edinebilirsiniz.

bende 2.vitese zor atıyorum bazen. .ndn kaynaklanıyo bılmıyorum .20/40 castrol koydum .ben ama çastroldan once.de aynı sorun wardi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı mustafa.buda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2012 YBR motorum için Top Case çanta arıyorum Feyizoğullarında Maxem marka linkteki çantayı buldum ancak dayanıklı mı bilemiyorum.siz ne dersiniz.bütçen 350-500 lira fln verecek kadar yok çünkü.Görüşlerinizi bekliyorum. http://www.feyizoglu.com/45-lt-Arka-canta_47767.html#0
    ben 46.lık maxem kullanıyorum ybr.me memnunum 70tlye almıştım

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Arkadaslar birde motor koruma demiri yoktu biraz tirstim bisey olur diye onuda taktirtttim motora

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Yeni ybr ler uzerinde cst matka lastik ile geliyor galiba, bende cst var. Sakura icin kotu diyorlar bu lastik nasil bilmiyorum baska lastik denemedim hic, simdiye kadar arka fren dışında kaymadim, degistirsem mi gerek yok mu bilemedim. Değiştirirsem pirelli dura traction dusunuyorum

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Islak zeminde çok kötü olduğunu söylüyorlardı Sakura'ların. Bunları da ancak yağmurda anlarsın, umarım kolayından anlarsın. İz-moto bana üstündekiler kötü demişti 2013'lerde de ama eylül-ekim gibi değiştirirsin, kuruda sorun olmaz demişti. Benim duyduğum bu kadar.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak zeminde çok kötü olduğunu söylüyorlardı Sakura'ların. Bunları da ancak yağmurda anlarsın, umarım kolayından anlarsın. İz-moto bana üstündekiler kötü demişti 2013'lerde de ama eylül-ekim gibi değiştirirsin, kuruda sorun olmaz demişti. Benim duyduğum bu kadar.
    Eyvallah, ben de eylul gibi degistirmeyi dusunuyorum, dura traction ile irc arasindaydim, irc asfaltta ses yapiyormus hafifte bi titresim olusturuyormus, pirelli dura traction dusunuyorum

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    arkadaşlar esd kullananlar arasında motorlarda ilk yağ değişiminden sonra sesli gelen var mı ? yani motorun yağını değiştirttim 10 40 yamalube koydu servis ellerinde tek o kalmış normalde tercihim catroldu neyse sesli çalışan var mı aramızda yani eski kasa ybrlerin sesini biliyorum taş gibi maşallah tok bi ses var bizimkilerde hafif tizli şırıltılı bir ses kulağıma geliyo acaba diyorum fazla takıntılımıyım ? ( normalde öyleyimde :-D ) yada kullanımdan kaynaklı sorun mu var diyorum kendi kendime.. şu kalkerken tak takır tak gibi ses yapmasıda normalmiş galiba ( oysaki sakin kalkmaya özen gösteririm ) ustada burdakilerle aynı şeyleri söyledi anlam vremedim debriyajda mı sıkıntı var die düşündüm kendi kendime sizlerinde değerli yorumlarını ve fikirlerini almak istedim ve bu ses problemimide sizinle paylaşmak istedim YBR ailesi olarak..

bayramda 350 km'ye yakın yol yaptım yolculuktan da bi kare eklemek istedim buraya buyrun..

ilkerabi bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler