Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın 0km ybr 125 alıyorum inşallah, alırken neye dikkat etmeliyim, lastiklerini alır almaz mı değiştireyim bir süre sonra mı değiştireyim? Ruhsat-plaka masrafı ne kadar olur, vergisi sigortası var mıdır, varsa masrafı ne civardadır? Bilgi verebilirseniz sevinirim
    Eğer aldığın yer hem servis hem bayi ise almadan önce deki ben bunun lastiklerini değiştircem bunları alın farkını vereyim yerine artık ne alırsan (prelli,michelin) takın de tescil işlemleri yani Ruhsat plaka masrafı tahmini 220-250 arası (sigorta hariç) tutuyor yıllık mtv vergisi 99TL (49.5 X2) olarak 2 taksitte ödüyorsun sigortası ise ikamet ettiğin il,ruhsat sahibinin yaşı gibi pek çok kritere göre değişiyor bulunduğun yerdeki sigorta acentelerini dolaşarak fiyat al en uygun yere yaptır şimdiden hayırlı olsun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, lastikleri dediğiniz gibi yaparak biraz da ucuza getirebilirim belki :D

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, lastikleri dediğiniz gibi yaparak biraz da ucuza getirebilirim belki :D
    Ben öyle yaptım aldığım yerden, 80 liraya saydırdım. Üzerine 150 dahasına
    Michelin aldım. Aydın'dan İzmir'e gelirken bir de yağmura yakalandım ki
    iyiki değiştirmişim diye diye gelmiştim.
    Benim de tavsiyem değiştirin. 150 tl civarına kafanız rahat olur viraj ve frenlerde...

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Arkadaşlar merhaba

Önceki sayfalarda bahsettiğim YAMALUBE marka zincir yağını almış bulunmaktayım hatta 2.uygulamasını bugün yaptım. WD40 ve basınçlı yıkama ile zinciri temizleyip 2 tur zincire uygulayıp kurumaya bıraktım.

Zincir yağını ben beyendim şahsen. Jantlar, orta ayak,yan ayak, zincir koruma vs. yağ içinde kalmıyor ve gayet iyi de yağlama yapıyor tavsiye ederim.
    toz da tutmuyor ayrıca gres yağı gibi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Muhtemelen gelecek hafta içerisinde sipariş vereceğim sele için kılıfı ve arka çamurluğu. Bir sorum daha var. çantlar siyah ya ve bu da eski olduğu için soyulmalar( BOya atması yani) var o da göze hoş görünmüyor. o konuda da bir yapabileceğimiz birşey var mı? İyi forumlar..

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhaba YBR'ciler ! Tekeriniz düz bassın.

Herkes kullandığı yağları, kullanmakta olduğunu ve bu yağların motora ne gibi tepkiler verdirdiğini yazsın, biraz bilinçlenelim

Ben şuanda Ipone 4t 10w50 yarı sentetik kullanıyorum. Buralardaki en pahalı yağ. Tepkilerden vites geçişlerinden memnunum. Gayet güzel bir yağ YBR'ye yarıyor =)))
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    her zaman castrol tam sentetik 10-40 yağ kullanırım hiç bir zararını görmedim.

ben bilmıyorum hangi yağ war .ama memnunum guzel gdıyo hız olarak falan. ..10 .bın km yapayım servıse goturecem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

tek kızdığım sağ ayna çok ruzgarda. Sabit durmuyor. .duzeltmek zorunda kalıyoM sınır oluyoM benden öncekı sahbi hep kaskını aynaya takmış GALIBA

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    http://imageshack.us/a/img32/131/jer4.jpg

Önceki sayfalarda bahsettiğim YAMALUBE marka zincir yağını almış bulunmaktayım hatta 2.uygulamasını bugün yaptım. WD40 ve basınçlı yıkama ile zinciri temizleyip 2 tur zincire uygulayıp kurumaya bıraktım.
    http://imageshack.us/a/img829/4822/2pu2.jpg
    http://imageshack.us/a/img18/791/sp54.jpg
    Zincir yağını ben beyendim şahsen. Jantlar, orta ayak,yan ayak, zincir koruma vs. yağ içinde kalmıyor ve gayet iyi de yağlama yapıyor tavsiye ederim.
    selam ben benzinle temızlıyorum zararı olur mu acaba zıncıre

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    [/COLOR][QUOTE
    tek kızdığım sağ ayna çok ruzgarda. Sabit durmuyor. .duzeltmek zorunda kalıyoM sınır oluyoM benden öncekı sahbi hep kaskını aynaya takmış GALIBA[/QUOTE]

Emircan,
    Dikkat et,o ayna gidici.Nerden mi biliyorum ? Benimki de öyleydi,geçen gün çok rüzgar vardı,bir anda yere düştü.Hemen durup aldım,neyse bir şey
    olmamış,taktım yerine.Aynayı tutan kıvrık demirde,altta ve üstte birer yumuşak lastik parça var.Onları yavaşça sıyırinca vida ve somunlar ortaya çıkıyor.
    Aynanı ayarla ve anahtarla somunu dikkatlice sıkıp,sabitle.Rüzgarda falan oynamaz.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben benzinle temızlıyorum zararı olur mu acaba zıncıre
    Daha çok gazyağını tavsiye ediyolar, benzinin biraz aşındırıcı etkisi var özellikle oringli zincire.

WD40 ve basınçlı yıkama da güzel bi çözüm gerçi
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Daha çok gazyağını tavsiye ediyolar, benzinin biraz aşındırıcı etkisi var özellikle oringli zincire.

ne bıleyım gaz yağ bulması kolay olmuyo pek. .bı dahj bulmaya çalışacam saol

Motosikleti
    Petrol Ofislerinde oluyor yakında varsa bakarsın

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat eğer arkadaştan alamazsan ben benim 1400 km lik lastikleri vereyim sana kaç paran var bakam
    Fadıl ağam sana para vermek ne haddimize senki ege bölgesinin en donanımlı english teacher i
    Benim vereceğim miktar kargo parasına iyi gelir be ağam Sinop/Ayancık Şube teslim ptt ye yollarsan sağlığınıza dua ederim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar merhaba
    http://imageshack.us/a/img32/131/jer4.jpg

http://imageshack.us/a/img829/4822/2pu2.jpg
    http://imageshack.us/a/img18/791/sp54.jpg
    Bilgilendirme için teşekkürler,ben temizlik için gaz yağı kullanıyorum,çok etkili. Ancak her yerde bulunmuyor malesef. Gaz yagından sonra da basınclı su ile temizlik istiyor...

Alıntı wasabiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Muhtemelen gelecek hafta içerisinde sipariş vereceğim sele için kılıfı ve arka çamurluğu. Bir sorum daha var. çantlar siyah ya ve bu da eski olduğu için soyulmalar( BOya atması yani) var o da göze hoş görünmüyor. o konuda da bir yapabileceğimiz birşey var mı? İyi forumlar..
    Rica ederim. Bu arada ilanlarda 2007'ye uygun olmasına dikkat edin arka camurlugun. Sanırım farklılıklar olabiliyor.
    Jantlar içinde en iyisi profosyonelce boyama yapan yerlere basvurmak gerek. Sprey ile boyanırsa pek randıman alınmaz.Tekrar boya atmaları söz konusu olabilir.

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba YBR'ciler ! Tekeriniz düz bassın.

Herkes kullandığı yağları, kullanmakta olduğunu ve bu yağların motora ne gibi tepkiler verdirdiğini yazsın, biraz bilinçlenelim

Ben şuanda Ipone 4t 10w50 yarı sentetik kullanıyorum. Buralardaki en pahalı yağ. Tepkilerden vites geçişlerinden memnunum. Gayet güzel bir yağ YBR'ye yarıyor =)))
    15.500'de würth 15 40 kullandım. Biraz gec ısınma dısında iyiydi. Ama 1500 km'den sonra vites gecisleri kemiklesti.

17.500'de castrol 10 40 ile değiştirdim. Çok rahat ısınıyor motor. Vites gecisleri halen cok iyi. 2000 km oldu değişeli. 3000 km'de belki değiştiririm. Ancak yağ ince oldugu icin subap sesi daha belirginlesti.

vd40 ım war benım. .basınclı su yok ¤) saol bılgıler için.

castrol fıyatı kac para

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Yağ konusunda castrol'un kendi sitesinde yazan;

-10°C - 20°C arası 10W-30; 10°C - 45°C arası 20W-50

Burada:
    http://www.castrol.com/castrol/secti...tentId=7074757

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Beyler şöyle bi konu açtım,sizde göz atınız.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119156-egr%27yi-egzoz-gazi-resirkulasyonu-%27nu-iptal-ettim-bilenleriniz-iceri-lutfen.html

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şöyle bi konu açtım,sizde göz atınız.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119156-egr%27yi-egzoz-gazi-resirkulasyonu-%27nu-iptal-ettim-bilenleriniz-iceri-lutfen.html
    Konu takibimde,ben bu konuyu cok arastırdım ancak net birsey elde edemedim. Performans olarak nasıl,deneme sansınız oldu mu?

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu takibimde,ben bu konuyu cok arastırdım ancak net birsey elde edemedim. Performans olarak nasıl,deneme sansınız oldu mu?
    Sanki devirlenme rahatladı gibi, belki psikolojiktir hocam.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler