Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    ön 28 arka 30 olarak basıyorum ben.. eğer bozuk yolda gideceksem de ön 28 arka 29 basıyorum bu sefer ..
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi dediğin şekilde cam cok kısa gelmez mi? Ben şöyle birşey yapmıştım.CBF 150 için üretilmiş uzun camlardan alıp birkaç işlemle kendi motoruma taktım.Böyle birşeyde düşünebilirsin.Akü sarj sorununuda önce soketleri kontrol etmende yarar var oksitlenme veya temassızlık olabilir hiç yoktan değiştirmiş olma. Keyifli forumlar.

http://imageshack.us/a/img10/1339/1000668p.jpg
    haklısın da ben ne İstanbul'da ne de başka yerde ybr 125 city için uzun ön cam bulamadım. zeus cama kaç tane mesaj attım ilgilenmediler bile. böyle olunca güzel olacak.

bir de eğer resimlerdeki aynayı referans alırsan senin ve benim camın aynı boyda olacağını görebilirsin . bendeki 2 kat olacak. aslında şeytan diyo bagaj amortisörü ile kafa karenajına bağla, lazım olmadı mı indir gitsin ama uğraşamam. belki de uğraşırım bilmiyorum.

Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba ben yamaha ailesine yeni katıldım.2. el 20bin km 2006 siyah bi ybr aldım.Ybr kullanıcıları olarak size bi kac soru soracacagım.motorla seyir halinde giderken hafif bi ses geliyor sanki arabalar geri viteste giderken wuww ses yapıyorya öyle bir ses normalmı birde vites düsüslerinde vites yükseltneye gere daha zor geciş var bunlar normalmı yoksa yapmam gereken bir bakım varmı? simdiden verdiginizi bilgiler için tesekküler.

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

maxi sen eski 150zc kullanıcısıydın degilmi?
    evet, 2010da zc vardı bende. geçen nisanda sattım. 15.500deydi.

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bi sorum olacak size benzin istasyonlarındaki lastik hava basma zımbırtılarında beni ybr ye hava basacam ön 28 arka 32 basacam fakat abimle konuştugumda bana şöyle birşey söyledi kendisinde şirket aracı var fıat fıorino "32 ben arabaya basıyorum sen nasıl ybrnin lastigine bu ölcülerde basacaksın" dedi şimdi benim kafamı karıştırıan olay şu benzin istasyonundaki elektronik ölçülü cıhaz var oraya ben 32 yi seçip arkaya basacam dimi yani fazla basıp da çatlatmayalım lastiği sizler nasıl yapıyorsunuz hava ayarını
    32-30 dediğin basıncın değeri. otomobil lastiğinin içindeki havanın lastiğin iç hacmine bölünmesi gibi düşün. 10/2=20/4 gibi.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    günaydın millet
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bi sorum olacak size benzin istasyonlarındaki lastik hava basma zımbırtılarında beni ybr ye hava basacam ön 28 arka 32 basacam fakat abimle konuştugumda bana şöyle birşey söyledi kendisinde şirket aracı var fıat fıorino "32 ben arabaya basıyorum sen nasıl ybrnin lastigine bu ölcülerde basacaksın" dedi şimdi benim kafamı karıştırıan olay şu benzin istasyonundaki elektronik ölçülü cıhaz var oraya ben 32 yi seçip arkaya basacam dimi yani fazla basıp da çatlatmayalım lastiği sizler nasıl yapıyorsunuz hava ayarını
    sen o abine bakma bas 28 e 32 devam et
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi dediğin şekilde cam cok kısa gelmez mi? Ben şöyle birşey yapmıştım.CBF 150 için üretilmiş uzun camlardan alıp birkaç işlemle kendi motoruma taktım.Böyle birşeyde düşünebilirsin.Akü sarj sorununuda önce soketleri kontrol etmende yarar var oksitlenme veya temassızlık olabilir hiç yoktan değiştirmiş olma. Keyifli forumlar.

http://imageshack.us/a/img10/1339/1000668p.jpg
    Çok güzelolmuş nasıl yaptınız? Bende benim Cb me uygulamayı düşünüyorum yalnız anes motorda çekilen bi foto görmüştüm onda puntalamışlardı bu daha güzel duruyor.Ellerinize sağlık.
    ZEMHERİ!

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Günaydın millet şimdi gönül rahatlığıyla havamı basabilirim artık
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    herkeze merhaba ben yamaha ailesine yeni katıldım.2. el 20bin km 2006 siyah bi ybr aldım.Ybr kullanıcıları olarak size bi kac soru soracacagım.motorla seyir halinde giderken hafif bi ses geliyor sanki arabalar geri viteste giderken wuww ses yapıyorya öyle bir ses normalmı birde vites düsüslerinde vites yükseltneye gere daha zor geciş var bunlar normalmı yoksa yapmam gereken bir bakım varmı? simdiden verdiginizi bilgiler için tesekküler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yağ kullanım ömrü bitmiş olabilir aklıma başka birşey gelmiyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zozturk hayırlı olsun,zc'den sonra ybr iyi gelecektir.
    Bende cuma günü bi ybr bulmuştum,3 ustaya gösterdim sonra vazgeçtim.
    Motor sesi ile ilgili birşey diyemem ama vites geçişlerindeki sıkıntının benzeri alacağım motorda vardı.
    Yağ kaynaklı dedi 3 ustada,değiştirince problem kalkar dendi.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    wuuww sesi eğer gazı kesip tekrar gazı cevirdiğinizde geliyorsa hava filtresi temizlenmesi gerektiğindendir.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    verdiginiz bilgiler için tesekkürler aldıgım kişide yagı degişmemin gerektigini söylemişti ondan kaynaklacagı aklıma gelmemişti en yakın zamanda degiştireyim yag olarak ne kullanıyorsunuz..

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:36 ----------

ugur biliyorsun zc lerin kaportası sıkıntılı birde süspansiyon hiç yok ybr ye binince anladım gaza yükleinince anında 100 görüyor fazlada yüklenmedim vitesli motora acemiyim biraz işallah zc deki gibi bunda da tecrübe sahibi olurum...

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

gaz verdi,gimde geliyor sanki sanjımandan cok asırı degil belkide normal bir sey ama daha önce baska ybr leri hiç incelemdim yagı degişeyim sonucu sizinle paylasırım baska fikri olan arkadaslar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

Motosikleti
    valla 7000 devirden sonra bi ıslık sesi geliyorsa o normal.

arkadaşlar bi motorla takas teklifi geldi. 98 model bi bmw. üste de az bi para vereceğim. motor sağlammış. en kötü bi gidip başka bi memleket görürüz .

ne dersiniz görüntü olarak zaten on numara, bmwnin motoru temizse takas yapayım mı?

bi fikir verin.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 7000 devirden sonra bi ıslık sesi geliyorsa o normal.

arkadaşlar bi motorla takas teklifi geldi. 98 model bi bmw. üste de az bi para vereceğim. motor sağlammış. en kötü bi gidip başka bi memleket görürüz .

ne dersiniz görüntü olarak zaten on numara, bmwnin motoru temizse takas yapayım mı?

bi fikir verin.
    Hocam bmw'nin hangi modeliyle takas teklifinde bulundular? İlanı felan varmı inceleyelim görelim bakalım
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bmw'nin hangi modeliyle takas teklifinde bulundular? İlanı felan varmı inceleyelim görelim bakalım
    f650.

adam şunu yazmış bana:

"kardeş benim motorumda hiç bir sorun yok ben motoru alırken adam bana reo servisine götürdü orda bakımı yapıldı ben bu motoru giresundan aldım 900 km hç bir sorunsuz geldim 180 km/h da gördüm dedigim gibi su anada garaj a çektim orda duruyor senin yapacagın birşey benzini ni koyup istedigin yere gidecen hiç bir sıkıntısı yok ben bi zincir degiştir orikli zincir aldım 90 tl ye o kadar oda eskimiş ondan motor resimde görüldügü gibidir. gelirsen memnun kalacagına inanırım. istedigin yere gösterebilirsin motorumu sen motoru 3.200 diyelim üstünü tamamla kardeş motoru al git motor 99 model üst kapak açılmamıştır "

2800 de üste vereceğim.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    f650.

adam şunu yazmış bana:

"kardeş benim motorumda hiç bir sorun yok ben motoru alırken adam bana reo servisine götürdü orda bakımı yapıldı ben bu motoru giresundan aldım 900 km hç bir sorunsuz geldim 180 km/h da gördüm dedigim gibi su anada garaj a çektim orda duruyor senin yapacagın birşey benzini ni koyup istedigin yere gidecen hiç bir sıkıntısı yok ben bi zincir degiştir orikli zincir aldım 90 tl ye o kadar oda eskimiş ondan motor resimde görüldügü gibidir. gelirsen memnun kalacagına inanırım. istedigin yere gösterebilirsin motorumu sen motoru 3.200 diyelim üstünü tamamla kardeş motoru al git motor 99 model üst kapak açılmamıştır "

2800 de üste vereceğim.
    süper teklif kaçırma derim
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    f650.

adam şunu yazmış bana:

2800 de üste vereceğim.
    baysamin diye bi üye var bu sitede oda asya gohst u la kafa kafa ya takas etmişti bmw yi çok memnundu motorundan temizse alınır

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ybrciler motor ısınınca çok az bi şıkırdama sesi geliyormu motorlarınızdan ?
    bende oluyor. servise götürdüm. "ybr motorlarının hastalığıdır bu ses" dedi.
    pek inanmadım.
    rahatsız edici değil. sadece motor sıcakken rolantide duyulan hafif bir şıkırdama sesi ?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o ses sıcak havada 10 40 yağ kovarsan genellikle gelir kafaya takılacak bi sorun değil ama her motordan gelmez

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    doğru 10 40 koydukta sonra başladı. bide aşırı sıkıştırdıktan sonra oluyor. mesela devamlı 8000-9000 devir gidiyorum. durup motoru rolantide dinlediğimde duyuyorum.
    neyse önemsememek gerekiyor demekki.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru 10 40 koydukta sonra başladı. bide aşırı sıkıştırdıktan sonra oluyor. mesela devamlı 8000-9000 devir gidiyorum. durup motoru rolantide dinlediğimde duyuyorum.
    neyse önemsememek gerekiyor demekki.
    benim motordada aynısı oluyordu çok sinir oluyordum castrol 15 40 yağ koydum şimdi yapmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler