Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sabahtan gitmek en güzeli...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    S.a ben geldim.. Beyler ya bu motor nasıl orta ayaklıga alınıcak.Bana baya yüksek ve agır geliyor :S
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a ben geldim.. Beyler ya bu motor nasıl orta ayaklıga alınıcak.Bana baya yüksek ve agır geliyor :S
    alma orta ayaklığa yan ayaklıkta kalsın boş ver..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Kaydım hafiften bugün yağmur yeni başlamıştı ve viraj dönüşlerinde çok zorlanıyorum lastiktenmıdır acaba?

Motosikleti
    Alıntı serkanunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaydım hafiften bugün yağmur yeni başlamıştı ve viraj dönüşlerinde çok zorlanıyorum lastiktenmıdır acaba?

orjinalleri çoook dandik.....

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar bugün profesyonel arkadaşla pendiğe indik bana biraz eğitim verdi.. kendisinin de aprilia pegaso 650 si var...

baya birşey öğrendim..motorumu dahada çok seviyorum artık

yanlız bugün eğitimde bi ara motora bindim... kontağı çevirdim marşa bastım .... hiç bişey olmadı.. fişe takılmamış elektronik eşyanın on-of düğmesine basılınca hiç bişey olmaz onun gibi...

sonra anahtarı çıkardım taktım gene kontağı çevirdim bastım gene olmadı...

arkadaş motoru iler geri yap dedi... yaptım...kontağı çevirdim bastım bu sefer marş bastı ve motor çalıştı... birkereye mahsus böyle birşey oldu..

motoru mağzadan alalı 5 gün oldu .. sıfır alet... bu durum kafama takıldı ama sanırım önemli bişey değildir...bilen varsa yorumları bekliyorum arkadaşlar..

Motosikleti
    kontak speyi sıksın imam ona.. imam derken geçit motrordaki imam...

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak speyi sıksın imam ona.. imam derken geçit motrordaki imam...
    kontak spreyi mi ? .o sprey ne işe yarıyor üstad ?.sorun tam olarak neydi bendeki ?

Motosikleti
    1-2 Sorum var sorsam biraz bilgi verebilirmisiniz..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak spreyi mi ? .o sprey ne işe yarıyor üstad ?.sorun tam olarak neydi bendeki ?
    kontak alt takımı oksit yapmıştır diye tahmin ettim sadece .. ybr de kronikk arızadır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

1-2 Sorum var sorsam biraz bilgi verebilirmisiniz..
    ben kendimi bildim bileli soruyorsun.. sor ne zaman sorduynda cevap vermedik..

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak alt takımı oksit yapmıştır diye tahmin ettim sadece .. ybr de kronikk arızadır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

ben kendimi bildim bileli soruyorsun.. sor ne zaman sorduynda cevap vermedik..

Eyw abi biraz taktige ihtiyacım varki trafikte uygulamam lazım..

Neyse Bu hafta ybr mi bakmaya gidicem.. Ve bayramdan sonra alıcam gibi..

Simdi yarı otomatik motorda.. 1-2-3-4 Te gazı kestinmi Stop etmez..

Debrajlıda ben mesela hızım 40-50 (3 Vitesteyim) Aniden durmam lazım fakat.. Aniden frene bastım diyelim..Motor durma asamasına geliyor..Gaz yemeyince.. Ben bu arada hem frene basıp hem. Vitesmi düşürmeliyim ..Yoksa Debrajımı sıkıp durdukdan sonra vites düşüreyim..?? Bunda kafam cok karısık.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Eyw abi biraz taktige ihtiyacım varki trafikte uygulamam lazım..

Neyse Bu hafta ybr mi bakmaya gidicem.. Ve bayramdan sonra alıcam gibi..

Simdi yarı otomatik motorda.. 1-2-3-4 Te gazı kestinmi Stop etmez..

Debrajlıda ben mesela hızım 40-50 (3 Vitesteyim) Aniden durmam lazım fakat.. Aniden frene bastım diyelim..Motor durma asamasına geliyor..Gaz yemeyince.. Ben bu arada hem frene basıp hem. Vitesmi düşürmeliyim ..Yoksa Debrajımı sıkıp durdukdan sonra vites düşüreyim..?? Bunda kafam cok karısık.
    hayır vites düşürmene gerek yok..aniden frene basarsın durmaya yakın debriyajada basarsın durduktan sonra motor stop etmesin diye..(ya da her ikisine aynı anda bas farketmez) ..iyice durursun..sondan sonra vitesi çıt çıt çıt diye en aşağı 1. vitese alırsın sonra gaza basar kalkar gidersin...

ani druşlarda vites düşürmek imkansız...ben ışıklara yaklaşırken uzaktan kırmızı yanıyorsa yavaş yavaş vites düşürürüm..durduğum yerde yeşili beklerken uğraşmayalım diye..

malum bizde yeniyiz yeni öğreniyoruz.. bugün arkadaş panik freni öğretti falan.. aynı senin dedğin olay

Motosikleti
    hayır vites düşürmene gerek yok..aniden frene basarsın durmaya yakın debriyajada basarsın durduktan sonra motor stop etmesin diye..(ya da her ikisine aynı anda bas farketmez) ..iyice durursun..sondan sonra vitesi çıt çıt çıt diye en aşağı 1. vitese alırsın sonra gaza basar kalkar gidersin...

ani druşlarda vites düşürmek imkansız...ben ışıklara yaklaşırken uzaktan kırmızı yanıyorsa yavaş yavaş vites düşürürüm..durduğum yerde yeşili beklerken uğraşmayalım diye..

malum bizde yeniyiz yeni öğreniyoruz.. bugün arkadaş panik freni öğretti falan.. aynı senin dedğin olay
    Heh bende bunu istiyordum işte.. Cok tsk ederim.. Ögrendim bide.. Son bi sorum daha var. Boyum biraz kısa 1.63 .kilom 50 orta sehpa almak cok zorluk yaratır bana ..Yan ayaklıkdan baska ne gibi cözümler bulabilirim..Ayaklıga almada..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Heh bende bunu istiyordum işte.. Cok tsk ederim.. Ögrendim bide.. Son bi sorum daha var. Boyum biraz kısa 1.63 .kilom 50 orta sehpa almak cok zorluk yaratır bana ..Yan ayaklıkdan baska ne gibi cözümler bulabilirim..Ayaklıga almada..
    boy kilodaki arkadalım klv1000 i ortaayağa alıyo.. takılma bunlara.. dediğim motor 300 kg

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    geçen gün bunu bende düşündüm ... boyum 1.75 yan orta sehbaya alamıyorum yamaha ybr yi gücüm yetmiyo galiba.. ..

ben garajda motoru yan ayaklığa alıyorum...neden başka çözüm arıyosunki.. bunu mağzadan motoru alırken ustaya sormuştum.."motoru garaja koyarken yan ayaklığamı yoksa orta sehpayamı alayım" diye

oda bana "farketmez" hiçbişekilde" demişti...hatta yan ayaklığa koy demişti..daha rahat...orta sehpa da arkadan bir darbe gelirse (araba garajdan çıkarken vurur vs..) motoru öne iter ...orta sehpa yerine gider ve motoru tutacak bişey kalmadığı için motor yere düşer demişti...(biraz ekstreme ama olabilir allah muhafaza )

yani her ikiside makbul..neden yan ayaklıktan başka çözüm arıyosun onu anlamadım.

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy kilodaki arkadalım klv1000 i ortaayağa alıyo.. takılma bunlara.. dediğim motor 300 kg

Abi.. Köyde.. 2005 model 110 Ft yi orta sehpaya almaktan.Sag avuc içim nasır tuttu..Valla nasıl yapıcam sasırdımm

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    yahu benimde bi sorum var bilmemek değil öğrenmemek ayıptır forumlara baktım ama spresifik bir bilgi bulamadım.

bu km sayacında şimdi 6 hane var..alttaki trip metredede 4 hane...6 hanelide en sağdaki hane beyazımsı (alttakinde de aynı) .. bu altı haneli sayaç kaçar kaçar atıyo..

bendeki hane durumu şu an "0-0-1-3-9-1" bu ..... motorum kaç km olmuş oluyor?...vallahi havuz problemi gibi

Motosikleti
    yahu benimde bi sorum var bilmemek değil öğrenmemek ayıptır forumlara baktım ama spresifik bir bilgi bulamadım.

bu km sayacında şimdi 6 hane var..alttaki trip metredede 4 hane...6 hanelide en sağdaki hane beyazımsı (alttakinde de aynı) .. bu altı haneli sayaç kaçar kaçar atıyo..

bendeki hane durumu şu an "0-0-1-3-9-1" bu ..... motorum kaç km olmuş oluyor?...vallahi havuz problemi gibi

Simdi abi.. 0-0-1-3-9 Senin motorun 139 Km de .. Yandaki 1 olan beyaz dalga ise 100 Metrede atlar 1-2-3-4-5-6-7-9 Dan sonra Km 139 Dan sonra 140 olur..

Alltaki 4 hanelideki beyaz da bu işe yarar fakat o km deyildir.. Bu benzin aldıgınızda sıfırlarsınız ne kadar kaldıgını veya gittigini görürsünüz.Veya kac km gezmişşiniz..Onu görürsünüz..

Motosikleti
    pulsar 200ns
    slm arkadaslar benım ybr de 600 km devırdım motorda hosuma pek gıtmeyen bı sey yasadım motor sogukken calıstırdıgımda calısıyo fakat gaz yemıyo 3-5 sanıye sonra stop edıyo tekrar calıstırmak ıstedıgımde baya bı zorlanıyorum bu gaz yememe olayını yolda gıderkende yaptı bu normalmıdır yoksa herhangı bı ayar falanmı gereklı acaba..

Motosikleti
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benım ybr de 600 km devırdım motorda hosuma pek gıtmeyen bı sey yasadım motor sogukken calıstırdıgımda calısıyo fakat gaz yemıyo 3-5 sanıye sonra stop edıyo tekrar calıstırmak ıstedıgımde baya bı zorlanıyorum bu gaz yememe olayını yolda gıderkende yaptı bu normalmıdır yoksa herhangı bı ayar falanmı gereklı acaba..

Allah Allah kendi bilgimle yanıtlamaya calısayım..

Sogukken normalde oluyor ufaktan gaz vermeniz lazım,Ani gazda gene stop eder. Rolantiye baktırın düşük olabilir..

Yolda giderken Gaz yemiyor gibi oluyor demişşiniz.. Jikle acık olabilir.. Benzinden cok hava girdigi için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler