Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm ybr camiası ooooo bakıyorum topiğe tavan yaptırmışınız sabah sabah ya bizim onur vardı MZ li nerede o gözükmüyor bak ona ne buldum http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...sevenlere.html bide bu harika olmuş özellikle gösterge paneli http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...n-yapilma.html gelelim şu tartıştığınız dişli konusuna arkadaş bu yavaş gidiyor hızlı gitsin benzin sorun değil diyorsanız arka dişliyi küçültün ama yok benim için benzin önemli devir saatide 6. vites ister gibi bağırmasın diyorsanız ön dişliyi büyütün arası yok ha belki şu olabilir öne 15 dişli takılıp arkayıda 45 ten 43 e düşüre biliriz onu denemek lazım ...
    a.s. abi nasılsın maşallah hiç boş durmuyorsun sende

birde abi dişli konusunda anlamadım şimdi arka dişliyi ufaltırsan hız artar önü büyütürsen yakıt mı düşer abi eğer öğleyse bu nasıl oluyor anlamadım

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laf ağızdan çıktı bi kere parayı getirseydi verecektim motoru benim mevzular başka biraz onların motora binmeme karşı çıktığı yok yoksa

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

aleykum selam abi dün sabaha karşı tam senlik ve tam evlere şenlik birşey buldum paylaşayim da bi bak : )
    anladım abi hayırlısı olsun herşeyin hayırlısı
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Çarşıda işim vardı.. geldim açtım mt yi.. dişli ne oluyor şimdi öne 15 mi takıyoruz

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:27 ----------

şenol abi seninle bi abant yapalım mı.. havaların ilk düzelmesi ile.. geçtiğimiz pazar gibi olursa mükemmel olur

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    valla gece çalışıyorum gündüz uyuyorum fatihcim baykuş gibi oldum : ) dün evdekılere kafam attı motoru 3bin liraya bi arkadaş var ona satıyordum inat uğruna allahtan parayı denkleyemedi çocuk
    sende hiç vicdan yokmu nasıl kıyacaktın o yavrucağa o ne ümitlerle gelmişti sana biz durmuşumla ne yolar ne kilometreler katedeceğiz diye hayaller kurmuştu onu hep mutlu edeceğim diye düşünmüştü inşallah ona hissettirmemişindirde sana küsmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

laf ağızdan çıktı bi kere parayı getirseydi verecektim motoru benim mevzular başka biraz onların motora binmeme karşı çıktığı yok yoksa

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

aleykum selam abi dün sabaha karşı tam senlik ve tam evlere şenlik birşey buldum paylaşayim da bi bak : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73369318/detay
    ahanda vallaha pazar günü kartepede bende aynı şeyi düşünmediysem ne olayım motorlarla buraya çıkıp kros yapacaksın dediler bende arka tekeri söküp karda arabaların lastiklerine takılan palet sistemi var ondan yapacaksın diye konuşmuştuk kalp kalbe karşıymış vallaha çünki hazırlıksız çıkmıştık kayacak bişey bulamayınca resimlerdede görmüşünüz dür poşet plastik dosya plastik tepsi vb. gibi şeylerle denedik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    sende hiç vicdan yokmu nasıl kıyacaktın o yavrucağa o ne ümitlerle gelmişti sana biz durmuşumla ne yolar ne kilometreler katedeceğiz diye hayaller kurmuştu onu hep mutlu edeceğim diye düşünmüştü inşallah ona hissettirmemişindirde sana küsmez
    : ) abi lafım malıma geçer gidip birine ağız burun eğmektense kıyar motora satarım yok pahasına satarım ama küsmez o benim cefakar motorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşıda işim vardı.. geldim açtım mt yi.. dişli ne oluyor şimdi öne 15 mi takıyoruz

şenol abi seninle bi abant yapalım mı.. havaların ilk düzelmesi ile.. geçtiğimiz pazar gibi olursa mükemmel olur
    hoş geldin koray 15 takıyoruz ya, da bir ara ya kısa mavi gidon buldum sakaryadan onu alacam ya da carraro bisiklet direksiyonu .. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4486792/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...55052968/detay

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.s. abi nasılsın maşallah hiç boş durmuyorsun sende

birde abi dişli konusunda anlamadım şimdi arka dişliyi ufaltırsan hız artar önü büyütürsen yakıt mı düşer abi eğer öğleyse bu nasıl oluyor anlamadım

anladım abi hayırlısı olsun herşeyin hayırlısı
    mekanik biliyorsan biraz ki google amcaya CVT yaz görsellere gir orada daha detaylı bilgi bulabilirsin ama şöyle izah edeyim sabit devirle dönen bir makaran var diyelim ki bu bizim ön dişli aynı büyüklükte bir makarayı bir kayışla ilk makaraya bağlarsan aynı devirde dönen bir makara elde edersin ama 2. makarayı büyütürsen güç artar ama devir düşer ,2. makarayı küçültürsen bu sefer güç düşer ama devir artar.arkayı(2.makara) sabit tutalım bu sefer 1. makara ile ilgili yorum yapalım 1 makarayı büyütürsen güçte düşme 2. makaraya göre az olur ama 2. makaranın devri artar 1. makarayı küçültürsen güçte artış yüksek olur ama 2. makaranın devri düşer 1. makaradaki bu güç değişimi gücün makaradan gelmesinden kaynaklanıyor eskiden zembelekli büyük saatler vardı onun yelkovanına küçük tüp bağlayıp zembeleğinin orayada küçük oyuncak motorları vardı ondan bağlayıp dolu küçük tüpü yukarı çektiriyordum merak işte naapıcan

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    : ) abi lafım malıma geçer gidip birine ağız burun eğmektense kıyar motora satarım yok pahasına satarım ama küsmez o benim cefakar motorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

hoş geldin koray 15 takıyoruz ya, da bir ara ya kısa mavi gidon buldum sakaryadan onu alacam ya da carraro bisiklet direksiyonu .. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4486792/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...55052968/detay
    eyvallah durmuşcum.. bu gidon çok güzel duruyor ve yakışacağı garanti.. ama kumadayı aynaları takman için ince hesap lazım.. gidonda bunların montajı için özel vidalama delikleri mevcut

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11

yeterki havalar düzelsin oturup yine doğru dürüst sohbet bile edemedik ya ben geldim tam oturayım bi çay içeyim dedim hadi gidiyoruz dediler daha dinlenmeden yine yola koyulduk gittiğimiz yerde ben parklarla uğraşırken millet oh vurmuş muhabbetin dibine ben yine dinlenemedim allahtan irfanım o tahinliyi yapmış getirmişte biraz kendime geldim bir bardak çay zor içtim hadi yola bide kartepe yaptık oradada yorulduk bayağı malum karla boğuştuk ama abant yapacaksak biz bize olalım oturup sohbet edelim

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yeterki havalar düzelsin oturup yine doğru dürüst sohbet bile edemedik ya ben geldim tam oturayım bi çay içeyim dedim hadi gidiyoruz dediler daha dinlenmeden yine yola koyulduk gittiğimiz yerde ben parklarla uğraşırken millet oh vurmuş muhabbetin dibine ben yine dinlenemedim allahtan irfanım o tahinliyi yapmış getirmişte biraz kendime geldim bir bardak çay zor içtim hadi yola bide kartepe yaptık oradada yorulduk bayağı malum karla boğuştuk ama abant yapacaksak biz bize olalım oturup sohbet edelim
    aynen diyorum ya beraber gidelim...
    sohbetin fotonun dibine vururuz..

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    gösterge ampulünün biri patladı bu kadar çabuk patlatan oldumu içinizde

Motosikleti
    mekanik biliyorsan biraz ki google amcaya CVT yaz görsellere gir orada daha detaylı bilgi bulabilirsin ama şöyle izah edeyim sabit devirle dönen bir makaran var diyelim ki bu bizim ön dişli aynı büyüklükte bir makarayı bir kayışla ilk makaraya bağlarsan aynı devirde dönen bir makara elde edersin ama 2. makarayı büyütürsen güç artar ama devir düşer ,2. makarayı küçültürsen bu sefer güç düşer ama devir artar.arkayı(2.makara) sabit tutalım bu sefer 1. makara ile ilgili yorum yapalım 1 makarayı büyütürsen güçte düşme 2. makaraya göre az olur ama 2. makaranın devri artar 1. makarayı küçültürsen güçte artış yüksek olur ama 2. makaranın devri düşer 1. makaradaki bu güç değişimi gücün makaradan gelmesinden kaynaklanıyor eskiden zembelekli büyük saatler vardı onun yelkovanına küçük tüp bağlayıp zembeleğinin orayada küçük oyuncak motorları vardı ondan bağlayıp dolu küçük tüpü yukarı çektiriyordum merak işte naapıcan
    anladım abi teşekkür ederim bilgiler için

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıkadıktan sonra kurulamadıysan ve parka çekip branda çektiysen Vmax ın bile patlar..

Motosikleti
    Yamaha r6
    daha hiç kurulamadım ki neyse bundan sonra kurularım kırmızı led taktım çok güzel oldu daha önce diğer ybrede mavi denemiştik renk uyuşmazlığı olmuştu ama kırmızı tam oldu

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    o zaman tek artısı motoru yüksek devirlerden kurtardı olabilir mi
    gözüm önemli ayrıntıyı kaçırıyorsunuz dişliyi takmadan önce mesela 80 le giderken 5. viteste devir saati kaç gösteriyordu dişliyi takınca 5. viteste 80 le giderken kaç gösteriyor önemli olan bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    hangisini beğendin koray renkli olanı mı siyah bisiklet için olanı mı? depoya değmesinden korkum yok onu bi şekilde çözerim gerekirse yükseltirim kumandalar içinde 2 tane delik açmak lazım o kadar benim düşündüğüm gidonun kalınlığı gaz borusu ile elciklerın cuk diye oturması

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kafadan söktüm hemen şerit led döşedim içeri komple hem heryeri eşit aydınlanıyor hemde çektiği akım daha az en azından ısıyok lambalar ısıdan dolayı biliyorsunuz takıldığı soketini ve zamanlada etrafındaki plastiği sertleştirip çatlamalara sebebiyet veriyor deneyimlerle sabittir .

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    gözüm önemli ayrıntıyı kaçırıyorsunuz dişliyi takmadan önce mesela 80 le giderken 5. viteste devir saati kaç gösteriyordu dişliyi takınca 5. viteste 80 le giderken kaç gösteriyor önemli olan bu
    tamam o tarafını biliyorum abi.. o zaman bi 15 dişli ben alayım....
    sen benle abanta geliyon mu bakim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    devir otomatikman 1,1buçuk aşağı inecek haliyle motor daha az tur atıp daha az benzin tüketip daha az bağıracak

Motosikleti
    Yamaha r6
    ben kafadan söktüm hemen şerit led döşedim içeri komple hem heryeri eşit aydınlanıyor hemde çektiği akım daha az en azından ısıyok lambalar ısıdan dolayı biliyorsunuz takıldığı soketini ve zamanlada etrafındaki plastiği sertleştirip çatlamalara sebebiyet veriyor deneyimlerle sabittir .

senin motorun kafası çok güzel olmuş zaten yakında zamanda bende yapacam onu

Motosikleti
    aynen abi bende şerit beyaz led taktım çok güzel oldu göstergelere

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    çok gerilerde göstergeyi paylaşmıştım ama aramayım atayım yine http://img214.imageshack.us/img214/5745/20110924195147.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler