Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Millet şu sistem nasıl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71753074/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    08 model yok statör değilmiş bende çok fazla ampül patlatıyor özellikle kısa direk kesiyor büyük ihtimalle çok fazla enerji yüklüyor bunun sebebide konjektör herhalde yada sigorta ile ilgili sıkıntı
    arkadaşım alternatör motorun devrine göre 30 ile 80 volt arasında alternatif voltaj üretir bu voltaj kojektörde önce doğrultulup sonra 14v a düşürülüp sabitlenir yüke bindiğinde yani akü şarj ediliyorsa 12 volta kadar düşer full şarj voltajı 13,7 volta kadar yükselir kontrol ucuna gelen referans voltajında sorun olduğunda çıkış voltajında oynamalar olur işte buda kısa vadede lambalara uzun vadede aküye zarar verir birimci derecede könjektörün çıkış voltajını ölçtürün derim sık sık lamba kesiyorsa ha bu arada sizin motor ne bu benim söylediğim yeni jenerasyon motorlar için geçerli eski mıknatıssız statörlü dinamolar için geçerli değil ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Öncelikle detaylı anlatımınız için teşekkürler Şenol Bey motorum 2008 model ybr sanırım benimki için geçerli değil Akü değişimi bu sıkıntıyı çözebilirmi yani düşünün seyir halindeyim devir 7.bin üzerine çıkınca far kısa konumdayken sürekli kendi kendine açılıp kapanıyor uzun konuma getirince stabil çalışıyor.

Bu arada videodaki alt sakal grenajından Türkiye'de bulmamız mümkünmüdür ?

http://www.youtube.com/watch?v=y06cwzuH3zQ
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor da sık sık ampül patlatıyor ona bi anahtar yaptırmak lazım ben yaptıracağım başka bi sıkıntı yok sadece açma kapama düğmesi gerekli
    abi ampulü h4 yap seninki armutdu galiba h4 daha uzun süre dayanır

psyche kardeş şu videoda senin dediğin sakal daha iyi belli ama ben şarkıyı beğendim yes yes yamaha

http://www.youtube.com/watch?v=keQcO...eature=related
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    koray motoru baştan imal edecek yakında ondan korkarım
    herkese günaydın...

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray motoru baştan imal edecek yakında ondan korkarım
    herkese günaydın...
    sağol abi sana da günaydın evet baştan aşağıya değiştirecek bu gidişle

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    işin tuhaf tarafı motoru satmasam bende bi dörtlü koydurmak isteyecem ama

Motosikleti
    işin tuhaf tarafı motoru satmasam bende bi dörtlü koydurmak isteyecem ama
    fazer almak için mi satıyon abi motoru

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bakalım gönlümde yatan aslan fazer....
    nasip nedir bilemem..ellerimi açtım Allah'a dua ettim...
    Hazinesi bol Rabbim'in... Ol der bir bakmışım fazer altımda...

Motosikleti
    bakalım gönlümde yatan aslan fazer....
    nasip nedir bilemem..ellerimi açtım Allah'a dua ettim...
    Hazinesi bol Rabbim'in... Ol der bir bakmışım fazer altımda...
    abi allah gönlüne göre verir inş.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    amin kardeim cümlemizin...
    param olsa ybr yi hiç satmam...
    şehir içi ondan güzeli yok, hem işe git gel hem gez dolaş işlerini gör...
    kıvrak, bakım masrafı yok, yakıt zaten yok...
    ohh canavar gibi....
    ama işte...
    eğer ki fazer olmassa kawasaki er5 bakacam..

Motosikleti
    amin kardeim cümlemizin...
    param olsa ybr yi hiç satmam...
    şehir içi ondan güzeli yok, hem işe git gel hem gez dolaş işlerini gör...
    kıvrak, bakım masrafı yok, yakıt zaten yok...
    ohh canavar gibi....
    ama işte...
    eğer ki fazer olmassa kawasaki er5 bakacam..
    aynen abi para olsa zaten ufak motor evde şart büyükle her yere gidilmez ama fazer alamazsan er5 yerine er6n alsan daha iyi olmaz mı abi eğer maddiyatsa dert gs500 al derim er5 yerine

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    gs500 e içim ısınmadı hiç...
    hani er6'ya kadarçıksam zaten er 6 almam fazeralırım...
    ikisininde ortalama olarak fiyatları aynı...

Motosikleti
    gs500 e içim ısınmadı hiç...
    hani er6'ya kadarçıksam zaten er 6 almam fazeralırım...
    ikisininde ortalama olarak fiyatları aynı...
    hayırlısı ne ise o olsun abi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Öncelikle detaylı anlatımınız için teşekkürler Şenol Bey motorum 2008 model ybr sanırım benimki için geçerli değil Akü değişimi bu sıkıntıyı çözebilirmi yani düşünün seyir halindeyim devir 7.bin üzerine çıkınca far kısa konumdayken sürekli kendi kendine açılıp kapanıyor uzun konuma getirince stabil çalışıyor.

Bu arada videodaki alt sakal grenajından Türkiye'de bulmamız mümkünmüdür ?

http://www.youtube.com/watch?v=y06cwzuH3zQ
    Hocam böyle videolar koyup niye bizi hasta ediyorsunuz gerçi bu yamaha buraya gelmez ama acaba ya geelirse ya ben almakla çok erken davrandıysam bak şimdi yaaa herifler 2012 yamahada jikleyi sol kütüklüğe almış ayrıca bir düğme daha var ne olduğunu anlamadım selektör olabilir sağ kütüklüktede otomatik elektrik kesme düğmesi var eksoz harika direksiyon yükselmiş daha ne diyeyim sakala gelince 50 tl ye biyerde gördüm sitede ama gebzedemine yapıyorlardı galiba ama ben renk tutarmı diye şüphe ettiğimden pek üstüne gitmediydim

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam böyle videolar koyup niye bizi hasta ediyorsunuz gerçi bu yamaha buraya gelmez ama acaba ya geelirse ya ben almakla çok erken davrandıysam bak şimdi yaaa herifler 2012 yamahada jikleyi sol kütüklüğe almış ayrıca bir düğme daha var ne olduğunu anlamadım selektör olabilir sağ kütüklüktede otomatik elektrik kesme düğmesi var eksoz harika direksiyon yükselmiş daha ne diyeyim sakala gelince 50 tl ye biyerde gördüm sitede ama gebzedemine yapıyorlardı galiba ama ben renk tutarmı diye şüphe ettiğimden pek üstüne gitmediydim
    Evet yamaha ybr 125 ss de baya radikal değişikliklere gitmiş ama bence sizin kullandığınız esd tasarım olarak çok daha estetik yuvarlak farlı esd uzay kafayı sevmiyorum ben ybr 125 ss te alt grenaja bayıldım normal sakal grenajıda burda gırla her yerde var ama renkler bariz varklı ve çoğu bretonda falan var böyle kapsamlı bir alt grenaja hiç denk gelmedim açıkçası :S onun dışında ybr 125 ss bence ybr serisinin en güzel egzostunu barındırıyor birde arka frend diske dönmüş bu da güzel gelişme motor kısmında pek değişiklik yok sanırım hoş Türkiyeye gelmeyecek zaten esd var hali hazırda bir ipte 2 cambaz oynamaz
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    korayım bak bak millet nelerle uğraşıyo bak benide gaza getirdiler şimdi ön granajı söküp parkın içine maviled döşeyeceğim ne zamandır aklımdaydı http://www.youtube.com/watch?v=Q-ZXR...eature=related
    psyche arkadaşım ben videoya bir daha bakacağım ama arka kampanagibi geldi bana ..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yamaha ya mail atacağım..
    mt ybr topiğine gelin de bakın...
    koray ve ghostcorc nikli arkadaşları bünyenizde tasarımcı olarak çalıştırın...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Evet yamaha ybr 125 ss de baya radikal değişikliklere gitmiş ama bence sizin kullandığınız esd tasarım olarak çok daha estetik yuvarlak farlı esd uzay kafayı sevmiyorum ben ybr 125 ss te alt grenaja bayıldım normal sakal grenajıda burda gırla her yerde var ama renkler bariz varklı ve çoğu bretonda falan var böyle kapsamlı bir alt grenaja hiç denk gelmedim açıkçası :S onun dışında ybr 125 ss bence ybr serisinin en güzel egzostunu barındırıyor birde arka frend diske dönmüş bu da güzel gelişme motor kısmında pek değişiklik yok sanırım hoş Türkiyeye gelmeyecek zaten esd var hali hazırda bir ipte 2 cambaz oynamaz
    Evet iyi incelerseniz maalesef arka fren drum,disk değil ben scooterimi aldığımda en çok sıkıntıyı arka frenden yaşadığım için ilk işim arkaya disk fren takmak oldu bunda ise sıkıntı yok ama balatası çabuk bitiyor o kadar fren kullanmadığım halde aldığım günden beri arkaya disk araştırması içindeyim ama şu borçlar bitmeden ciddi olarak üzerine eğilemiyorum ama aklımda ilk sırada o .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    şenol abi ben depo yanı grenajlarinin araya arka çamurluğun altına farın altına her yere led döşedim ama adamların motorları kalıplı güzel duruyor ybr cılız kaçıyor bir de ışıkları yakınca tam sıska duruyor o yüzden komple söktüm hatta rgb led döşedim 4 renk olanlarindan kafama göre de renk değiştiriyordum ön koruma demirine sarıcam ledleri orada daha estetik duruyor ama vakit yok ıste : (

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    motor tek marşta alıyor. arka lastik dediğim gibi şambrelli lastikmiş ve içinde şambrel yolmuş . şambrel taktırdım şimdilik sorunum yok.

depo boşalmış gibi duruyordu. kırmızııyı da bitirmişti beyaz çizginin üstündeydi. götürüp fulleyeyim dedim. 12 litre benzin almadı, yedek depoya alıp mı fullemem gerekirdi? 9 küsür litre benzin aldı 40.4 liralık. tripmetreyi de sıfırladım bakalım 100 km sonra kaç litre benzin alacak?

sürerken ideal devir kaçtır mesela? 5000 devir altına inme gibi bir tavsiyeniz var mı?

motordan her indiğimde kuyruk sokumumdaki kemik çok ağrıyor. her binişimden sonra üstelik. motorda yanlış mı oturuyorum?

havalar buzz gibi... motosiklet pantolonu almam gerekiyor... 28inden sonra zcdeki malzemeleri ybrye taşımaya başlayacağım.

ybr ssde ön fren çift kaliperli disk, arka fren de disk olmuş. gayet güzel bence. egzozu ve sakalı da güzel.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler