Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6
    güzel kardeşim motor kullanıcısı az degil motor sahibi olanlara hepsp deil tabi ne oluyosa bilgilerini yazmıyorlar azlarından cımbızla zorla laf veriyolar . bende motor sahibi olmadan çok sordum cevap veren yazan pek çıkmıyo motoru alan kayboluyo. o da onların sorunu tabi. oncelikle yola akısı gidisi viraj kabiliyeti oldukça güzel görsellik ve ebat olarak yeterince tatmin edici resimlerden dahada güzel yakından gören arkadaşlar anlar. güç olarak 15 beygir. konfor olarak taci recng oldundan bilekleree fazla yuk biniyo il baslarda bıraz agrıtıyo ama zamanla alısıyo insan. seriligi iyi dahaca yeni oldugu için fazla sert kullanamıyorum son hızını dahaca bende bilmiyorum . sürdükce motorun km ilerledikce hep beraber ögrençaz . bildikleriimi sizinle elimden geldince paylaşçam

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

inşallah kardeşim. motor için yukardaki yazdımın haricinde su an başka birşey diyemicam. yeni kasa cbr göremedim veya binemedim için bişey diyemicam ama eski kasayla kıyaslarsak ondan baya bi heybetli ve göze baya bi şık geliyo her ısıklarda gözler üstünüzde oluyo. ama parformans için bisey diyemem şimdilik bi kapışmamız olmadı dahaca motorum yenioldugu için ama kalkışda çokdaha seri yalnız yzf de devir kesici oldundan ve cbr da devir kesici olmadından uzun yolda yamahanın hondaya fazla bi fark atcanı sanmıyorum arkasında dibine girer gelir diye düşünüyorum tabi. yeni gelişmeler olursa motorumun rodajını güzelce tamaladıkdan sonra kesin bilgileri sunarım ozaman .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    kral-kaptan hayırlı olsun tekerin düz bassın daima iletişim içinde olalım motorlarımız hakkında sohbet edelim
    devir kesici olduğu için 135 i gecemiyoruz ama 2 vitesde bile arka teker patinaja gidiyor çok seri 0 100 ü sanırım 10 saniye civarı falan bende. bu arada 60 kiloyum bunun etkisi çok olabilir. Apaçilerle kapıştım bir kere en son sağ aynamdaydı gerisini hatırlamıyorum
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    yzf R6
    teşekkür ederim . allah bütün motorcu kardeşlerime kaza bela vermesin . herkeze saygılar...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı kral-kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

süper bir tercih...
    Allah kaza bela vermesin güle güle kullanman dileğiyle...
    600 lüğe geçmessem benimde düşüncemde bu var, ve siyah renki çok başka göstermiş motoru....

Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Biraz geç cevap verdim bir YZF R125 kullanıcısı olarak k.bakmayın ^^

Son hız 135km/h 10.5 RPM'de kesiciye giriyor motosiklet. Redline 10-11-12 devir arası. 2011 CBR'da 13bin RPM var Düz yolda ve yokuş yukarı [Aprilia 125rs 2t dışında] kendi sınıfında en iyi diyebilirim (YBR-CBR-Apache-yarıotomatikler.. ile kıyaslama fırsatı buldum). Serilik olarak gerçekten paranın hakkını veren bir motosiklet ayrıca 135km/h giderken bile titreşim yorucu seviyeye ulaşmıyor (%100 garanti verebilirim bunun için). Tek sorun uzun yolda biraz tümsek ve benzeri , motosikleti zıplatacak yol bozuklukları varsa bel agrısı yapıyor hafiften, birde avuç içini yoruyor çok fazla. SS tarzından dolayı diye düşünüyorum. Yokuş aşagıda son hız 135km/h oluyor devir kesiciden kaynaklı 0-80 gayet seri 80-100 arası biraz daha agır kalıyor 0-80'e göre ancak 0-100 belirtildiği gibi 9sn-13sn arası değişiyor kullanıcıya göre.
    Sonuç olarak ne kadar 8410 TL gibi 125cc için yüksek bir rakam olsa da parasının hakkını veriyor diyebilirim. Devir Kesici 11.5RPM gibi devreye girse çok daha iyi olabilirdi tabi ki
    CBR ile kıyaslamak istemiyorum ya da hiç bir şekilde o motosikleti küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın zaten 140+ son hıza sahip bir motosiklet 2011CBR eğimli yol koşullarında , ancak aradaki 2810 TL'lik farkı titreşimsiz bir sürüşe , 2sübab fazlalığa ve kısmen biraz daha yüksek torkuna veriyorsunuz diyebilirim kısaca )
    Yardımcı olacak bilgiler verebildiysem ne mutlu bana Geç olsun güç olmasın

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr yzfr arasında kalmış biri olarak tercihimi cbr'den yana yaptım
    fakat bir gün yzf'ye binmeyi kullanmayı çok isterim arasındaki 3bin küsür liranın büyük fark olup olmadığını anlamak için
    bayramın 3. günü motorumu almaya gidiyorum inşallah cbr'ye alışınca yorumlar gelicek inşallah

ayrıca cbr'de titreşim olduğuna dair bir yorum hiç görmedim eski kasalardan mı bahsediyorsunuz ?

tekeriniz düz bassın

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr yzfr arasında kalmış biri olarak tercihimi cbr'den yana yaptım
    fakat bir gün yzf'ye binmeyi kullanmayı çok isterim arasındaki 3bin küsür liranın büyük fark olup olmadığını anlamak için
    bayramın 3. günü motorumu almaya gidiyorum inşallah cbr'ye alışınca yorumlar gelicek inşallah

ayrıca cbr'de titreşim olduğuna dair bir yorum hiç görmedim eski kasalardan mı bahsediyorsunuz ?

tekeriniz düz bassın
    Hayir dostum bildigin gibi bende yeni kasa kullanicisiyim bu titresim olayi bizim motorlarda var.Yuksek devirlerde titresim yapiyo ama asiri rahatsiz edicek derecede degil.Ama olmada iyi olur tabi

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben eski kasalarda var sanıyordum neyse artık aldık hayırlısı diyelim

Motosikleti
    yzf R6
    bende yaz r125 ci olarak motorum 600km devirdi ve tadını ança anlamaya başladım motor gerçekden her yonuyle çok hoşşş herkeze tavsiye ederim. serilik görsellik yakıtta cimrilik kaliye yol tutusu yola akısı hepsi süper

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    100 km'de ne kadar yakıyor rodaj öncesi bilgiler neler söylüyor paylaşır mısınız ?

Motosikleti
    yzf R6
    Alıntı br ooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km'de ne kadar yakıyor rodaj öncesi bilgiler neler söylüyor paylaşır mısınız ?
    tabi kardeşim ilk aldımda 30 milyona 245 km gitti peşine 10 milyonluk ben zine 90 km gitti simdi rodayı bitmek üzere başdan gene bakıçam ozaman gene paylasırım tahminen 100 kuruşla 110 kuruş arası yakıyor benim makinem ole tabi kullanmadan kullanmaya fark eder

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı kral-kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi kardeşim ilk aldımda 30 milyona 245 km gitti peşine 10 milyonluk ben zine 90 km gitti simdi rodayı bitmek üzere başdan gene bakıçam ozaman gene paylasırım tahminen 100 kuruşla 110 kuruş arası yakıyor benim makinem ole tabi kullanmadan kullanmaya fark eder
    iyimiş cidden
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler topik ne kadar aktif olmasada.....
    bir kaç şey soracağım size...
    motor rahatlıkla 120-130 lu hızlara çıkıp o seyride ilerleyebiliyormu?
    son hız nedir?

Motosikleti
    yzf R6
    [QUOTE=-unnamed-;2446352]beyler topik ne kadar aktif olmasada.....
    bir kaç şey soracağım size...
    motor rahatlıkla 120-130 lu hızlara çıkıp o seyride ilerleyebiliyormu?
    son hız nedir

120 rahatlıkla çıkıyo 120 dede gayet iyi giediyo 50km nasıl gidiyosa aynı ama 130 yavaşca cıkıyo birden deil zaten 133 devir kesici giriyor ve motoru birden 130 za düşürüyor gitmesine izin vermiyor. son hız ben 134 gördüm ama birden devir kesicidevreye giriyor ve hızını düşürtüyor. yardımcı olabildiysem ne mutlu. ama makina harika tek kkelimeyle

Motosikleti
    yzf R6
    hey yzf kullanıcıları nerlerdesiniz ya topiçlerde hiç görün muyonuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz??????????????????

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yzf'ciler malesef ama malesef aktiflikte değil pasiflikte yarışıyorlar
    hiç problem yok heralde motorda sürekli gazlıyorlar

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Anlamlı bir foto

Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    az kaldi 22 kASIMMM.... ANAVATANA DONUSS

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    varmı motorunu satan babayiğit(:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)