Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R125
    Merhaba arkadaşlar nasipse perşembe günü beyaz 2012 15 binde bir araç alıp aranıza katılacağım 7000 tl ye anlastık. Fakat hiç bi ekipmanım yok yanında da vermiyor tavsiyeleriniz nelerdir yeni baslayan için. Nelere dikkat edip ne ekipman almalıyım. Önerileriniz nedir bütcem kısıtlı motoru alcak fiyatı zor karşıladım ekipman için önerileri bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı afat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sabah serviste çıkarttırdım. dün akşam söyleseydin çıkartıp sana verebilirdim ama çöpe attı usta sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

arkadaşlar arka tekerlek fren yaptığımda kayabiliyor, çok asılırsam arka frene kesin kayıyor bazen çok asılmasamda kayıyor. lastikleri değişmem gerek sanırım. önerebileceğiniz lastik var mı?
    Öncelikle hayırlı olsun motorunuz. Çok güzel gözüküyor maaşallah. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Eldiven konusunda arkadaşlara katılıyorum. Ayrıca yalnızca eldiven değil, muhakkak tüm emniyet aksesuarlarını kullanmanızı öneririm.

Fren konusunda da, eğer bu konuda daha önce bir eğitim almadıysanız, etrafınızda böyle eğitimler veren birileri ya da bir kurum varsa, muhakkak almanızı tavsiye ederim. Nacizane görüşüm, freni kullanmak konusunda detaylı bilgi ve pratiğin, sizi pek çok dertten kurtaracağı şeklindedir. Her iki freni dengeli bir biçimde bir arada kullanmak önemli. Buna dair alışkanlık geliştirmek için çalışmalar yapmak büyük fayda sağlayacaktır.

arkadaşlar motorumu sağlam bir bakıma aldım yaza kadar kullanmayacagim motor yağını değiştirmeyi düşünüyorum tam sentetik mi yarı sentetik mi tavsiye ediyorsunuz?? motul yağ düşünüyorum, tavsiyelere açığım. bir de karenajlar için tavsiye edebileceğiniz koruyucu ürünler var mi? mesela plastik yenileyici, parlatici, cila vs neler tavsiye edersiniz?

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    arkadaşlar yzf kullanıcıları olarak ortak bir whatsapp grubu açalım diye düşünüyorum. tecrübeli ve benim gibi yeni katılan arkadaşlar bilgi alışverişinde bulunur. Herhangi birisi problemi olduğunda anında yardımcı olabiliriz. Aksesuarlar paylaşırız. Belki ilerde buluşmalar ayarlarız. Ne diyorsunuz olur mu?

Motosikleti
    Derbi ETX
    Yigit hayırlı uğurlu ve geçmiş olsun, bu ne hız, bismillah.
    Kan akıt motora, göze geliyor harbiden.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yzf kullanıcıları olarak ortak bir whatsapp grubu açalım diye düşünüyorum. tecrübeli ve benim gibi yeni katılan arkadaşlar bilgi alışverişinde bulunur. Herhangi birisi problemi olduğunda anında yardımcı olabiliriz. Aksesuarlar paylaşırız. Belki ilerde buluşmalar ayarlarız. Ne diyorsunuz olur mu?
    Süper fikir hocam bence de böyle bir şey yapalım. Hatta isteyenler yollasın numaraları özelden ya da buradan kuralım...

şahane fikir ben varım

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yigit hayırlı uğurlu ve geçmiş olsun, bu ne hız, bismillah.
    Kan akıt motora, göze geliyor harbiden.
    Göze geldik harbiden
    Taşerona ödetirim inş.zararı

Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper fikir hocam bence de böyle bir şey yapalım. Hatta isteyenler yollasın numaraları özelden ya da buradan kuralım...
    o zaman özelden yolluyorum sana numarayı kur istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göze geldik harbiden
    Taşerona ödetirim inş.zararı
    dostum çok geçmiş olsun. her kaza bir tecrübedir. önemli olan tecrübeyi küçük kazayla yada kazayı atlatarak kazanmak.

Arladaşlar whatsapp'ta grup açtık herkesi bekleriz şuan 2 kişiyiz özelden ya da buradan numaraları ve isim soy isim yazarsanız daha sağlık olur teşekkürler.

Motosikleti
    mt07
    merhabalar Ankaradan 2011 yzfr125 alarak aranıza katıldım 2011 model arkadaşlar lastikleri degiştirmeyi düşünüyorum daha cok yazın kullanacam tavsiye edeceginiz lastik markası varmı

Alıntı harunk9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar Ankaradan 2011 yzfr125 alarak aranıza katıldım 2011 model arkadaşlar lastikleri degiştirmeyi düşünüyorum daha cok yazın kullanacam tavsiye edeceginiz lastik markası varmı
    Hoşgeldin hocam, rosso 2 araştır derim.
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Alıntı harunk9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim usta michelin pilot önerdi. yazın bende pilot dusunuyorum. rosso2da iyidir.

whatsap grubuna bekleriz yzf kullanıcılarını

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Evet beyler herkesi whatsapp grubumuza bekleriz 4 kişiyiz daha artmamız lazım.

Motosikleti
    mt07
    Xbuky afat teşekkürederim cevaplarınız için

Arkadaşlar whatsapp grubumuza bekleriz. Ayrıca pazar günü yzf' li bi abimiz ile izmirde turlucaz. Buradan bir arkadaş 5 ten sonra gelebilirim dedi. Herkesi bekleriz.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    iyi akşamlar benim kontak kısmının kapağı düşük o satılıyormu acaba? bilgisi olan varmı.

[IMG][/IMG]

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ya abiler günlerdir kafamı kurcalayan bir soru var. YZF r125 cbr 125 r'den daha fazla beygir ve tork gücüne sahip olmasına rağmen cbr gibi yüksek süratlere ulaşamıyor?
    Ya da ulaşıyor da ben mi bilmiyorum

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abiler günlerdir kafamı kurcalayan bir soru var. YZF r125 cbr 125 r'den daha fazla beygir ve tork gücüne sahip olmasına rağmen cbr gibi yüksek süratlere ulaşamıyor?
    Ya da ulaşıyor da ben mi bilmiyorum
    Ne kadar sürat farkı var ki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)