Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Sym Joyride 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    countugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    cenkerdem arkadaşım senin dedigin gibi normalde yapılır ama yaga bakarken geri takayım diye ugraşırken haznenin etrafına sürtünen çubuk yüzünden tam anlamıyla anlayamazsın ama benim dedigim gibi bakıyor herkez motor tamircileri bile bu daha açık olmuştur herhalde ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hocam bende motor attırmam gerek sanırım ne kadar diye ögrenirmisin :( benimde bujim yaglanıyor calıstırırken zor calıstırıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    motorda iki egzost silindiri yani ufak olan iki silindiri ve eksantrik zincir gergisini degiştirdim diger ikisinde sorun yoktu degiştirirecek kadar olsaydı motor yenilenmiş olacaktı komple jontaları felan 250 civarı tuttu,4silindir degişsede tahminimce 400-450tl tutatrdı heralde tahminimce...
    AMA dedigim gibi sorup ögrendigime göre motorcudan yagın fazla koyulmasıda bujiyi yaglarmış zor çalışması her gün kullanıyor olupta zor çalışyorsa başka bir sorunu olabilir belkide motor istemiyordur,benim motorda iki günde bir çalıştırdımda çalışmasında bir sorun olmuyor ama 3-5 gün çalıştırmazsam ilk kontaga bastıgımda almadıgı oluyor bir kaç kere deniyorum yani motorunuzu güvenilir yerlere gösteriniz (serviste olsa onlarda şişirdigi oluyor) hepsi degil tabiki, ufak 1sorunu ya büyük veya 2-3sorun olarak göstere biliyorlar parayı havadan kazanmıyoruz sonucunda kazanıyor olan muhakakda vardır gerçi motorun yenilenmesi degilde motorumun serviste esir oldugu günlerin yani motorsuz kaldıgım günler beni daha çok üzüyor çünki motorum pistonları degişirken 3 hafta beklemiştim buda beni baya zorlamıştı hepinize kolay gelsin.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Sym joyride 200 e geçmiş bulunuyorum. artık aranıza katıldım diyebilirim. Herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    hoş geldin aramıza tilsim86 arkadaşım hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim birde motor deyemini anlatırsan seviniriz joyride200 nasıl buldun

Yardım!!

Öncelikler herkese selamlar ben istanbul anadolu yakasında oturuyorum işim gereği her gun karsıya gıdıp gelmek zorunda kalıyorum bu da 22 km lık bı yol elımde 4 mılyar cıvarında bi para var joyride 200 almamı tavsiye edermısınız forumda okudugum kadarıyla yakıtı bıraz fazlaymıs dıger markalarla kıyaslandıgında çok mu farkedıyor yada bana tavsiye edecegınız baska bı model var mı sımdıden tesekkurler

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Selamlar; bugün ben de joyride sahibi oldum.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı countugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin aramıza tilsim86 arkadaşım hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim birde motor deyemini anlatırsan seviniriz joyride200 nasıl buldun

hoşbulduk teşekkür ederim. Yaklasık 3 yıldır scooter kullanıyorum. Bundan önce mondial 125RT ve 150 ZAT kullandım. ZAT gayet konforlu bir motordur ancak Joyride zatın yerini kesinlikle aratmıyor. Motorumu izmirden alıp istanbula geldim direk. Hiçbir zorlukla karsılasmadım. Motor zaten cok temiz garantisi hala devam etmekte. 12000 kilometredeydi. Yolda 90km/h hızla giderken bile rahat bir sekilde gazı actıgımda sollamaya cıkabiliyorum. Cekişi çok kuvvetli. İzmir sabuncu beli yokuşu hatrı sayılır bir yokuştur. Zat ile 40km/h hızla cıkabildigim yokusu Joyride 85-90km/h hızla cok rahat çıkmaktadır. Boyum 1.83 ve kilom 95 oldugu halde cok rahat ediyorum kesinlikle herkese tavsiye ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:27 ----------

Alıntı Kemal Tahsin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikler herkese selamlar ben istanbul anadolu yakasında oturuyorum işim gereği her gun karsıya gıdıp gelmek zorunda kalıyorum bu da 22 km lık bı yol elımde 4 mılyar cıvarında bi para var joyride 200 almamı tavsiye edermısınız forumda okudugum kadarıyla yakıtı bıraz fazlaymıs dıger markalarla kıyaslandıgında çok mu farkedıyor yada bana tavsiye edecegınız baska bı model var mı sımdıden tesekkurler
    Kemal bey öncelikle 3 yıllık bir scooter deneyimim ardından bu fikirlerimi sunuyorum. Kendim ilk defa çinli bir scooter haricinde scooter sahibi olsamda çok ceşitli scooter kullandım.
    Öncelikle sunu belirteyim joyride bütcenize göre çok uygun bir scooterdir. Sorunlarınıza gelince scooterler vitesli motorlar gibi 80 kurus 90 kurus yakmazlar. Otomatik vites oldugundan dolayı devir yüksek calıstıgından dolayı en az yakan scooter 100 kurus yakmaktadır ki bu fiyatı veren scooterlerde cok azdır. Joyride 200 ile yaklasık olarak 126 kurus yaktım izmirden istanbula gelirken ve bu benim icin gayet iyi bir fiyat cünkü gelirken artcım vardı yani iki kişiydik vede 85km/h hızın altına düşmedim yani performanslı kullandım. Bu veriler dogrultusunda iki defa depoyu doldurdur ve 126-128 kurus gibi bir fiyat cıktı bu gayet iyi bir fiyattır. Siz anadolu yakasından avrupa yakasına gececekseniz otobanı kullanacaksınız ki kesinlikle 200 cc altında bir scooter almayın derim. beklentilerinizi karısılamaz. Ayrıca sehir içi sürüşleri içinde 250 belki kabul olsa 400 cc lik scooterleri cok buluyorum. unutmayınki cc arttıkca motor hacmi artar bu yakıtı direk etkileyeceginden yakıt artacagı gibi sehir ici gezileri için cok büyük kalacaktır.

Kesinlikle tercihinizi joyride200 den yana yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir sorun olursa yardımcı olmaya calısırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:33 ----------

Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar; bugün ben de joyride sahibi oldum.

hayırlı olsun

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    hepiniz hoş geldiniz aramıza arkadaşlar yeni motorlarınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız inşallah........

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    ben hala uygun temiz bir makina bulamadım ya.
    artık tamamen sezonun kapanışını bekleyeceğim sannırım.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

hocam benim sorunuma cevap bulan yok sanırım benim bujim yaglanıyor :( ne kadar masraf cıkartır ban servise gitmeyede korkuyorum param yetmeyip cıkmazsam oradan diye :(

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    öncelikle herkezin ramazan (şeker) bayramını kutlarım mübarel olsun cümlemize inşallah

symjoyride arkadaşım daha önce buji yaglanması hakkında yazmıştık görmedin sanırım ..
    yagı fazla koymuş olabilirsin 900ml veya 1lt arası olması lazım,eger yag fazlalıgından degil ise motorun ömrü azalmış olabilir ya o şekilde idare edersin yagına dikkat ederek yada pistonları degiştirmen lazım ben egzost ufak olan 2 tanesini degiştirdim diger ikisi büyük olanlar sorunsuz oldugu için degiştirmedim tamamı 4 adet zaten 2 piston bir zincir gergisi ve jontaları,işçilikigiyle birlikte 240 tl ödedim,ama serviste yaptırmadım eskiden beri gittim motorcum var orda yaptırdım zaten serviste yaptırsa idim biraz daha fiyat yüklü olurdu. 4 pistonuda degiştirecek olursaydım 400 ile 450 tl geçmezdi tahmin ediyorum...

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    öncelikle herkezin ramazan (şeker) bayramını kutlarım mübarek olsun cümlemize inşallah

symjoyride arkadaşım daha önce buji yaglanması hakkında yazmıştık görmedin sanırım ..
    yagı fazla koymuş olabilirsin 900ml veya 1lt arası olması lazım,eger yag fazlalıgından degil ise motorun ömrü azalmış olabilir ya o şekilde idare edersin yagına dikkat ederek yada pistonları degiştirmen lazım ben egzost ufak olan 2 tanesini degiştirdim diger ikisi büyük olanlar sorunsuz oldugu için degiştirmedim tamamı 4 adet zaten 2 piston bir zincir gergisi ve jontaları,işçilikigiyle birlikte 240 tl ödedim,ama serviste yaptırmadım eskiden beri gittim motorcum var orda yaptırdım zaten serviste yaptırsa idim biraz daha fiyat yüklü olurdu. 4 pistonuda degiştirecek olursaydım 400 ile 450 tl geçmezdi tahmin ediyorum...

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    xenon far taktıran varmı acaba forumda joyride 200 e

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Selam arkadaşlar. Bu yağ çubuğu hakkında sorum olacak.
    Birkaç gün önce yağı değiştirdim çubuğun ucuna ancak deyiyordu motor soğukken hatta hiç değmiyor desem yeri var. Sıcakken tam sınırda gösteriyor.

Bunun standardı nedir?
    Motosiklet orta sehpada iken çubuğu çevirmeden kontrol ediyoruz fakat ön teker mi yerde olacak yoksa arka teker mi?
    Bu işin doğrusunu bilen varsa tarif edebilir mi? Teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    olması gerekene motorun ön tekerleginin yerde olmasıdır. motorunuza topcase takılı degilse normal olarak orta sehpaya alındıgında ön tekerlek yerde olur ancak orta sehpanız ayarı bozuldugunda cok acılarak arka teker yere inmektedir. yag gösterge cubugunun ortasında olan yag normaldir. ancak yag cubugunu sıkmadan takıp kontrol ettiginizde eger cubuga degmiyorsa üst sınıra gelene kadar yag ilave etmeniz gerekmektedir.

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    slm arkadaşlar yedek parça satan yer çokta uygun satan yer bilen varmı ?

Alıntı countugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildigim ön arka fren combo sol fren koluna basınca

MOTOR TİPİ

OHC 4 zamanlı 4 valfli, alüminyum tek silindir

SİLİNDİR HACMİ

171,2 cc

ATEŞLEME

Elektronik ateşleme / Elektrik Marşlı

SOĞUTMA

Su soğutmalı

MAX. GÜÇ (hp/rpm)

14,5 hp / 8000 dd

MAX. HIZ

114 km/h

VİTES

Otomatik

BOYUTLAR(bxexy)mm

2010x760x1155

AĞIRLIK

144 kg

YAKIT TANKI KAPASİTESİ

8.5 lt.

FRENLER

Ön arka disk fren, CBS fren sistemi (sol kol sıkıldığında ön ve arkayı otomatik ayarlayan fren sistemi)

LASTİK ÖLÇÜLERİ

110 / 80 -12 (61L) Tubeless / 130 / 70 -12 (64L) Tubeless

AKÜ

12V-8 AH

http://www.sym-tr.com/default.asp?L=...49&pid=9&did=2

teknik özelliklere bak
    eger bana güvenmiyorsan sym nin kendi sitesinde verdigi özellikler ozaman siteside yanlış veriyor
    Merhaba,
    2006 model joyride200 kullanıyorum ama böyle bir özelliği olduğunu yeni duydum! Bu özellik her modelde var mı? Yksa 2009 - 2010 olan yeni modellerde mi var?
    Şahsen ben arka freni sıktığımda sadece arka aktif oluyor, hatta biraz sert sıkılırsa arka teker kayıyor yani...??

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı jazzyilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2006 model joyride200 kullanıyorum ama böyle bir özelliği olduğunu yeni duydum! Bu özellik her modelde var mı? Yksa 2009 - 2010 olan yeni modellerde mi var?
    Şahsen ben arka freni sıktığımda sadece arka aktif oluyor, hatta biraz sert sıkılırsa arka teker kayıyor yani...??
    bende siteden öğrendim joyride'larda kombine fren sistemi olduğunu , denemek için orta sehpaya alıp baktım ancak 2006 modelde böyle bir fonksiyon olmadığını gördüm
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende siteden öğrendim joyride'larda kombine fren sistemi olduğunu , denemek için orta sehpaya alıp baktım ancak 2006 modelde böyle bir fonksiyon olmadığını gördüm
    Olsaymış iyimiş ama n'apalım... Bu arada yedek parça ile ilgili bildiğiniz bi yer var mı? Bana egzoz koruma demiri lazım hatta ön kafa grenajını da uygun fiyatlı bulursam yenilemeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler