Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Rx125SM paylaşımları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim swallow da asfaltta erimeye devame diyor bugun 200 km teptim,
    tatile cıktım kızarkasımla.
    modifiye maxım 80-90 sabit hızla cok rahat (sabit hızla ) yolculugu tamamladı el uyusuklugu olmadan.
    orjınal hali ölümdü, denemiştim dipgaz 85 90 görüyordum

hadi iyisiniz iyi

banada asfaltta erimeyen arazide de coşan bir çift teker bul kardes ama ucuz olsun

Benim lastikler traktör lastiğinden farksız 3 kere araziye girdim onuda beceremedim dün ankara gölbaşı balıkuyumcu motorcus pistine girdim çok keyifli inanılmaz zor felaket adrenalinili bı olay ben beceremem yarışçı gençlere helal olsun o uçuşlarına hastayım. Benim arazi lastiği neyime yol lastiği istiyorum konforlu olsun az yaksın cok gitsin. Yeri öptürmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Senin ön - arka teker 17" mi Deniz??

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir kombinasyon haaa

Valla şurdan bakıyorum da, sava'lar için....

http://www.savatech.eu/tyres/motorcycle-tyres/enduro.html

"Show dimension" deyince mevcut ebatları da gösteriyor. 90/90-21 MC30 modelinde var ama arka için 18" yok. O bilemedim, valla...
    Hayirrrrrrr bana gore arka lastik yokum yaa ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bende elimden geldiğince tekeri yerden kesmeye calısıyorum ama swallow da asfaltta cok cabuk eriyor yoksa arzide fiyat performans olarak cok memnunum

ama asfalt yola cıkarkende orjınal lastıkleri takmaya erindim cunkü yol neyi getirir bilinmez hele de damarda enduro cross kanı dolasıyorsa

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Deniz senin lastiklerin üzerinde yazan ebatları bir okusana, yada buraya yaz.

Şuradan kontrol edelim ;

http://www.savatech.eu/?Itemid=94

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Senin ön - arka teker 17" mi Deniz??
    Arka lastik 110/90-18 on lastik 80/100-21 yazıyor koştum dışarı baktım benim kasar peynirlerine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende elimden geldiğince tekeri yerden kesmeye calısıyorum ama swallow da asfaltta cok cabuk eriyor yoksa arzide fiyat performans olarak cok memnunum

ama asfalt yola cıkarkende orjınal lastıkleri takmaya erindim cunkü yol neyi getirir bilinmez hele de damarda enduro cross kanı dolasıyorsa

Enduro candir Yav bu motorumu satımicam yazlığa goturucem o zaman vurcam dasa topraga
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Deniz senin ebatların yola uygun olan lastik tipleri için 90/90-21 ön , 120/80~90-18 olduğunu söyleyebilirim.

Sava'larda böyle yol tipi lastik yok. Pirelli'nin Scorpion Trail modeli vardı ama onda da 18 lik arka lastik bulamadım. Biraz da pahalı zaten.

Valla sana lastik yok, kalmamış

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Deniz senin ebatların yola uygun olan lastik tipleri için 90/90-21 ön , 120/80~90-18 olduğunu söyleyebilirim.

Sava'larda böyle yol tipi lastik yok. Pirelli'nin Scorpion Trail modeli vardı ama onda da 18 lik arka lastik bulamadım. Biraz da pahalı zaten.

Naptın ya olurumu öyle şey ya :....((( napacaz abi vardır illa haa bı el at tam dilenci oldum ha

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Syanur şunlara bı baksana

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-mitas-e-08-on-lastik-90-90-21-136161193/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-kawasaki-klx-250-s-yol-lastiklerinde-kampanya-takimi-325-130411765/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-honda-crf-250l-yol-lastikleri-2013-uretimi-kampanyali-takimi-325-126885323/detay

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ahmet Sarac ( ahmet@savaturkiye.com ) Bey'e email ile sorabilirsiniz, bizim toplu indirimi de hatırlatırsanız karlı çıkarsınız, Selim Bey'den aldık dersiniz emaili ...

Sizin lastiklerle oynanmış olmasın? hyosung rx 125 için orijinal lastik ebatlarını bulsanız iyi olur, mesela 2005 model için 2.75 * 21 45P ön 4.10 * 18 59P arka deniyor ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Deniz, Selimin dediği gibi Ahmet beye bir ulaş. 45P veya 59P olması şimdilik önemli değil, sen 2.75*21 ve 4.10*18 diye sor. Onlar bilir zaten. Yanlız arazi için değil, yola daha uygun bir lastik arıyorum diye belirt.

Zaten şuradan gördüğüm kadarı ile tüm lastikler yola uygun gibi; http://www.savaturkiye.com/Urunler.aspx?KID=1&KAD=Motosiklet%20Lastikleri

Sana uygun çıkarsa MC7 modelinden çıkar, diğerlerinde ebat yok zaten.

Bir de verdiğin linklerdeki tüm lastikler Mitas E08. Aslında sen sürekli asfalt kullanımı yaptığın için şu lastikten bakmıştım yada bunu gibi yapıda olanlar

Pirelli Scorpin Trail

Bunların ön21 arka17 ebatları mevcut. Yol tutuşu gerçekten çok daha farklı olur bu tipteki lastiklerin. Yanlız madem bunlardan alamıyoruz en mantıklısı MitasE08 olur(Eğer Sava'lardan uygun bişey çıkmazsa sana). Onun da desenini ve diğer modellerini şuradan anlarsın

Mitas E08

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Sagolun arkadaşlar şimdi mail atıyorum bakalım uygun lastik varmı. Sava daha iyi lastik sanırım mitas a göre anladığım söylediklerinizden bu. Saygılar. Teşekkürler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Denizic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolun arkadaşlar şimdi mail atıyorum bakalım uygun lastik varmı. Sava daha iyi lastik sanırım mitas a göre anladığım söylediklerinizden bu. Saygılar. Teşekkürler.
    Yok öyle bişey demedik Sava daha ekonomik ve mitas daha çok arazi lastiği üretiyor. Sanırım ~20 ye yakın sert-yumuşak arası arazi (cross-enduro-trial-MX vs, vs,) lastiği var. Hatta arazi konusnda sava'dan çok daha başarılıdır belki. Biz sadece sava daha ekonomik ve asfalt lastiği var diye yöneldik. F//P oranı da çok yüksek, yani bir Unili yada Kenda yada IRC gibi dandik bir maka değil Sava...
    #sürenadam

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Yok öyle bişey demedik Sava daha ekonomik ve mitas daha çok arazi lastiği üretiyor. Sanırım ~20 ye yakın sert-yumuşak arası arazi (cross-enduro-trial-MX vs, vs,) lastiği var. Hatta arazi konusnda sava'dan çok daha başarılıdır belki. Biz sadece sava daha ekonomik ve asfalt lastiği var diye yöneldik. F//P oranı da çok yüksek, yani bir Unili yada Kenda yada IRC gibi dandik bir maka değil Sava...
    Hmm şimdi anladım peki ben bu traktör lastiklerinden sonra bu yoll lastiklerini takınca neler değişecek yani taktığıma degecekmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Ahmet bey den cevap geldi

Merhaba;
    Lastik ölçüleriniz cross ölçüleri, dişli desen olarak iç lastikli modellerimizde var, ayrıca profesyonel cros lastik ölçülerimizde de size uygun ölçüler var, örneğin sitemizi ziyaret ederseniz mc23 desende de size uygun cross lastiklerimiz var.
    Ancak siz asfalt lastiği istiyorsanız, size önerebileceğim lastikler enduro tip lastiklerdir, size uygun olabilecek desende MC24 Invader desenimiz,
    Ölçü olarak kullanabileceğiniz ebatlar,
    90/90-21 MC24 Invader *******120TL
    120/80-18 MC24 Invader *****140TL

Ancak yarı asfalt yarı cross olarak verebileceğim MC23 Rockrider deseninide inceleyebilirsiniz.

90/90-21 MC23 Rockrider *******115TL
    110/80-18 ****MC23 Rockrider *******115TL

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Benim arka lastik stoklarda yokmuş Ekim ayında gelecekmiş şimdi napacaz?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Üstad, MC7 de model yokmuş, 1.durum bu.

2.durum, MC24'leri inceledim, MitasE08 ile aynı mantıkta ve tasarımda lastikler bunlar. Bence Mitas'lara daha fazla para bayılma derim. Hangisi daha iyi yol tutar bilmiyorum ama aralarında okadar fark yoktur. Biz zaten yağmurda dikkatli, kuruda da efendi gibi sürüyoruz Bence Savanın fiyatı iyi.

3.durum, MC23 dediği hakaten yarı asfalt - yarı arazi tipi. Bence senin için uygun değil. Yani madem benim gibi %+90 asfaltta biniyorsun mümkün olduğunca asfalta uygun olan tiplerden almak lazım bence.

Bence Ekim'e kadar sık dişini, az kaldı sayılır. Sava'lar mantıklı gibi...

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

@Selim

Benim Lastikler bugün geldi, kargo ANKARA'YA 9.75 TL tutmuş Çok mutlu oldum...

Yanlız canımı sıkan bir durum oldu. Lastiklerin max basınç değerleri 33 psi çıktı. Benim orjinal lastikler 40psi idi. Ve motosiklette ön-arka 40 psi basınız yazıyordu.

Yanlız büyük ihtimalle yarış-pist amaçlı belirlenen bir değer o sanırım, çünkü 38 psi gibi bir değerde bile motosiklet çok dengesiz olmuştu.

Ben hernekadar 33~35 psi civarlarında kullanıyor olsam da lastiklerimi, bu yeni gelen lastiklerin ön-arka max basınç değerlerinin 33 olması biraz canımı sıkmadı değil...

@deniz Ahmet bey'e benim de selamımı söyleyebilirisn. Çok yardımcı oldu gerçekten. Bak dün parayı almadan yolladılar lastikleri, bugün EFT reddedilmiş benim. Ben de parayı daha şimdi yatırdım tekrar. Hiç sorun çıkarmadılar gerçekten, çok kibar adammış. Sen de söyle, Polat bey de çok memnun kamış, teşekkür ediyormuş, ben de sizin lastikler için ekim ayına kadar bekleyeyim, siz de bana biraz daha yardımcı olun fiyatta felan de.

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Üstad, MC7 de model yokmuş, 1.durum bu.

2.durum, MC24'leri inceledim, MitasE08 ile aynı mantıkta ve tasarımda lastikler bunlar. Bence Mitas'lara daha fazla para bayılma derim. Hangisi daha iyi yol tutar bilmiyorum ama aralarında okadar fark yoktur. Biz zaten yağmurda dikkatli, kuruda da efendi gibi sürüyoruz Bence Savanın fiyatı iyi.

3.durum, MC23 dediği hakaten yarı asfalt - yarı arazi tipi. Bence senin için uygun değil. Yani madem benim gibi %+90 asfaltta biniyorsun mümkün olduğunca asfalta uygun olan tiplerden almak lazım bence.

Bence Ekim'e kadar sık dişini, az kaldı sayılır. Sava'lar mantıklı gibi...

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

@Selim

Benim Lastikler bugün geldi, kargo ANKARA'YA 9.75 TL tutmuş Çok mutlu oldum...

Yanlız canımı sıkan bir durum oldu. Lastiklerin max basınç değerleri 33 psi çıktı. Benim orjinal lastikler 40psi idi. Ve motosiklette ön-arka 40 psi basınız yazıyordu.

Yanlız büyük ihtimalle yarış-pist amaçlı belirlenen bir değer o sanırım, çünkü 38 psi gibi bir değerde bile motosiklet çok dengesiz olmuştu.

Ben hernekadar 33~35 psi civarlarında kullanıyor olsam da lastiklerimi, bu yeni gelen lastiklerin ön-arka max basınç değerlerinin 33 olması biraz canımı sıkmadı değil...

@deniz Ahmet bey'e benim de selamımı söyleyebilirisn. Çok yardımcı oldu gerçekten. Bak dün parayı almadan yolladılar lastikleri, bugün EFT reddedilmiş benim. Ben de parayı daha şimdi yatırdım tekrar. Hiç sorun çıkarmadılar gerçekten, çok kibar adammış. Sen de söyle, Polat bey de çok memnun kamış, teşekkür ediyormuş, ben de sizin lastikler için ekim ayına kadar bekleyeyim, siz de bana biraz daha yardımcı olun fiyatta felan de.

Ben birbucuk ay nasıl beklicem onu düşünüyorum. Napsakki ya

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    lastiklerin basınçlarına aldırma, onlar sm lastiği, benim orjinalden ön 32 arka 28 basılması gerekiyordu, sorun yok yani ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Ekim'e bir şey kalmadı, bekle istersen, yepyeni üretilmiş lastiğin olacak, motorun yatıyorsa üzerindeki tarihlerde önemli ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Lastiklerin basınçlarına aldırma derken ? Şimdi max 33psi yazan bir lastiğe 37 basıp sürdüğümüz zaman deformansyona, çatlamaya(içten) vs, vs, sebep olacağımızı düşünüyorum. Yani çok büyük ihtimalle. Onu nasıl yapcaz?

Bu arada senin ön32, arka28 olduğuna emin misin? Tam tersi olmasın ??

@deniz senin bekleyememe sebebin nedir, çok mu bitik lastikler ?? Yani riske etmek istemiyorsan Mitas'ları düşünebilirsin, direk aynı ebattalar.

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklerin basınçlarına aldırma, onlar sm lastiği, benim orjinalden ön 32 arka 28 basılması gerekiyordu, sorun yok yani ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Ekim'e bir şey kalmadı, bekle istersen, yepyeni üretilmiş lastiğin olacak, motorun yatıyorsa üzerindeki tarihlerde önemli ...
    Lastiklerin basınçlarına aldırma derken ? Şimdi max 33psi yazan bir lastiğe 37 basıp sürdüğümüz zaman deformansyona, çatlamaya(içten) vs, vs, sebep olacağımızı düşünüyorum. Yani çok büyük ihtimalle. Onu nasıl yapcaz?

Bu arada senin ön32, arka28 olduğuna emin misin? Tam tersi olmasın ??

@deniz senin bekleyememe sebebin nedir, çok mu bitik lastikler ?? Yani riske etmek istemiyorsan Mitas'ları düşünebilirsin, direk aynı ebattalar.

Beklicem artık sorun değil lastiklerde problem yok da benim kafamı karıştırdılar benim lastiğin ölçülerini verdim 90 90 21 110 80 18 dedim adam onlar olmaz kaldırmaz 600 lükslere takılıyor sana bu olur dedi :
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-4.10-18-mitas-e-08-enduro-lastik-130317598/detay?showViewPreferences=false

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Polat sen en iyisi durumu ahmet sarac beye sor, hemen cevap yaziyor, dedigin gibi basinclari ters yazmisim, sende neden oyle anormal yuksek basinclar var? Cross lastikler icin o degerler olmasin?

Motosikleti
    Hyosung Rx125
    Ben lastik bulamadım beklicem artık. :( bu gün ne yaptım çok üşüdüm... Lastiklere hava bastım. Arka kırık ve bozuk sinyallerimi söküp orijinaline cok benzeyen 5 liraya aldığım sinyalleri taktım guzel oldu.

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler