Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Rx125SM paylaşımları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçmiş olsun, kazasız atlatmanız iyi olmuş.

Zincir tecrübesi yaşadım bende, hoş bir duygu değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir bu motorlardan arıyorum ama sahibindende baktığımda pek ilan yok. Kimse kullanmıyor mu yoksa kimse satmak istemiyor mu . Bu konuda buraya da konu açmak istedim yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür

İstanbul sarıyerde oturuyorum. İstanbul ve çevresinde sağlam yıpranmamış hyosung xrx 125 veya xrx 125 sm modelinden arıyorum. internetteki ilanlarda istanbulda sadece 1 adet bulabildim başka da yok. Eğer satmayı düşünenler var ise benimle forum üzerinden irtibata geçerlerse sevinirim.

Bugün istanbulda bir adet baktım ve bu motorla ilgili sormak istediğim bir konu var forumda kullanan arkadaşlara. İnternetten araştırdığım kadarıyla hava soğutmalı bir motor olması lazım ancak motorda küçük radyatör gibi bişey var sanki yağ hava soğutmalı gibi görünüyor. Sahibine sorduğumda sadece yağı soğutuyor bu dedi ama pek o da ne olduğundan haberdar değil gibiydi. Bu konuda arkadaşlar net bir cevap verebilirler mi acaba?

Teşekkürler...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yağ soğutma var, bu sayede koreden avrupaya gidip gelmiş biri de var sm ile sm olmayanı karıştırmamanız lazım ...

Evet SM olanda yağ soğutma var biliyorum ama ben bu radyatör gibi olan parçayı düz cross modeli olan xrx 125 de gördüm o yüzden şaşırdım. Zaten SM modelinde arka frenler de disk en belirgin fark olarak ve lastikler asfalt lastiği cross değil diye biliyorum ben. Grenaj olarak da farklar var.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben S&T ye geçtikten sonra tüm 125 modellere

DOHC motor + yağ soğutma + arkaya disk + dijital gösterge

geldi diye biliyorum

Selim sen satmıyor musun artık motoru ??

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    her gün benzine zam geliyor birader ne bileyim, şaşırdım kaldım ...80-90 takılıyorum paşalar gibi

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    aşağıdaki zincirden aldım sanırım 15hp lik bu. ama kime taktıracağım büyük muamma. motor evin önünde yatıyor

Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    F650GS
    selim dişlileri nereden aldın abi? hyo source tan mı? orada orijinali 13-46 gösteriyor? arkaya 44 takayım diyorum ama bulamadım şimdilik.

bir de zincirden önce bakla söküp sonra zinciri takmam gerekiyor. aparat bakıyorum da hiçbiri tatmin etmedi önerebileceğiniz var mı?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hyosungsource dan aldım, benim orijinal 14/46 idi, dişlileri değiş tokuş da duruma göre yapabiliriz ama şu an yurt dışındayım, Eylül'de bakabiliriz ...

Merhabalar,

RX 125 2007 model bir motorum var. Bazı sıkıntıları var. Bunları kendim çözmek istiyorum. Daha önce pek bir tecrübem yok ama deneyeceğim. Fakat uygun parçaları nereden bulacağımı bilemedim. Bana kilometre teli ve sinyal kornanın kontrol edildiği sol kumanda lazım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi günler...

Motosikleti
    F650GS
    online olarak kanuninin sitesinden ya da hyosungsource.com adresinden sipariş verebilirsin. kargo dahil fiyatları karşılaştırmanda fayda var

Çok teşekkür ederim cevap için. Kanuninin sitesinde istediğim ürünler henüz üretilmemiş olarak gözüküyor. tam anlayamadım.

Acaba orjinalini kullanmayıp yan sanayi universal bir sol kumanda ve kilometre teli bulabilir miyim?

Motosikleti
    F650GS
    bahsettiğin parçaları değiştirmedim ama piyasadakilerin uyacağını düşünüyorum. hatta bunu gidondaki tüm parçalar için söyleyebiliriz sanırım. ama sen yine de bir kontrol et

kanuninin sitesindekiler anladığım kadarıyla ellerinde olmayanlar. siparişi verip gelmesini bekleyeceksin. onun yerine selim sorunsuz bir şekilde hyo source dan parça alıyor. ben de yakın zamanda dişli almayı düşünüyorum. online alışveriş yaptıysan deneyebilirsin.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o sitenin alternatifleri de çıkmış ama bu siteninkiler gümrüğe takılmadan geldikleri için onları henüz denemedim, gerçi son gelen gümrükte epey bekledi, adamlar fiyat biçemediler heralde, bekletme parası 2-3 tl gibi bir rakam postacıya vermiştik ...

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    hyosung rx 125 sm mersinde var satılabilir

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    burada bir arkadaş vardı 3000 tl öneriyordu...

bir malın sıfır fiyatının %50'sinin altına neden az yakan, parçası Japonlara göre ucuz olan, gösterişli, sağlamlığı kanıtlanmış (Kore-Avusturya git-gel yapmışlar), teknolojik olarak kötü olmayan (üstten çift eksantrik-yağ soğutma, enjeksiyonu yok), parça sıkıntısı olmayan, özellikle bakımlı olan bir motor satılsın ki?

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    bu motoro dişli lastikler takılırsa nasıl olur polo34 kardeşim

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sahibinden.com da takan vardı, jant değişimi de lazım, sm jantları çok pahalı, yazık olur arazide onlara ayrıca dişli ile de oynamak gerekir, arazi de biraz daha tork lazım, bunu yol için yapmışlar, dümdüz lastik var üzerinde, titreşimi de azaltıyor ...

benim lastikler 5 senelik oldu, km az, ne yapsam değiştirsem mi acaba? shinkolar taş gibi hiç eskimiyor dunlop arrowmax alasım var, arkayı 130 yerine 140 yapıp 5 sene bir lastiğe yeter mi? aniden patlama olur mu? yol tutuşunun bozulduğunu hissediyorum aslında ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com da takan vardı, jant değişimi de lazım, sm jantları çok pahalı, yazık olur arazide onlara ayrıca dişli ile de oynamak gerekir, arazi de biraz daha tork lazım, bunu yol için yapmışlar, dümdüz lastik var üzerinde, titreşimi de azaltıyor ...

benim lastikler 5 senelik oldu, km az, ne yapsam değiştirsem mi acaba? shinkolar taş gibi hiç eskimiyor dunlop arrowmax alasım var, arkayı 130 yerine 140 yapıp 5 sene bir lastiğe yeter mi? aniden patlama olur mu? yol tutuşunun bozulduğunu hissediyorum aslında ...
    Nasıl ya 5 senedir aynı lastikle nasıl gidiyorsun, benim 1 senede arkalar bitti Kenda var bende de, "taş" gibiler Ama nasıl olduysa arkalar bitti. Geçen kış allaha emanettim, su ile arası hiç iyi değildi. Şimdi 1-2 kere su ile test ettim, ama allahım Kışa bu lastiklerle girersem haybeye kaza yaparım gibi geliyor bana... 16.000 km yi geçtim bu arada...
    #sürenadam

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    unilli'ler de çok ucuz, dunlop'un yarı fiyatına mal oluyor, acaba aralarında dağlar kadar fark var mı?

ben motor nasıl gidebiliyorsa ona göre sürüyorum yani motor bana değil ben motora uyuyorum ben tarzım değil motorun nasıl gitmek istediği önemli böyle sürersen 10 senede sürersin aynı lastikle

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler