Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yamaha bayisinde xenter 150 gördüm bian bu motoru bununla takas düşündüm adam kafa kafa takas sıcak bakıyordu ama tip yok sele yüksek.elim varmı citynin güzelliği oturaklıği bambaşka bu motora göre.acaba takas mantıkli olurmu.birde ben 32 tl 190 km yapıyorum yanlız sakin kullanım sıkıştirmadan bide ilk çalıştırmada 3 dakka ısınma yapıyorum.bu 100 kmde kaç litre yapıyor kuruş olarak ne yapar
    benzini kaç paradan aldığına göre değişir hesap ama ben 7 lt ile 190km gittiğini varsayarak hesapladım 100km de 3,68lt yapıyor,xenterle değişirsen tahminimce kendini uzun süre affedemezsin ,illa birşeyle değişeyim dersen scarabeo ile değiş en azından güç olarak pek fark yok
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    isooherseli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-city 2012
    tolme kardeşim J costa varyatör ile ilgili düşüncelerin nedir?.

Motosikleti
    Alıntı isooherseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolme kardeşim J costa varyatör ile ilgili düşüncelerin nedir?.
    jcosta yı hiç kullanmadım ama jcostalı xmax ı olan bir arkadaşım var ,kendisi memnun ,ara hızlanmaların çok değiştiğini son hızda ise kayıp olmadığını söylüyor,

bugün motoliz den ısmarladığım 46lt lik orjinal çanta geldi,iyi ki orjinal çanta almışım tam x-city göre yapılmış,içinden çıkan bir ufak bir demir aparat ile x-citynin orjinal demirin üzerine tabla kullanmadan çantayı direk takabiliyorsunuz,çok sağlam ve güzel görünüşlü oldu,montajı 1dk bile sürmedi,almak isteyenlere kesinlikle öneririm ,bu arada motolizde şuan bu çantada kampanya var ve fiyatı 299tl ye inmiş,niyeti olanlar kaçırmasın derim

İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    arkadaşlar facebook grubumuzda kuruldu üye olmak isteyenler için link http://www.facebook.com/groups/382855545065799/

Slm çanta çok yakışmiş.ben iyiki sözünü dinleyip xenterle takas yapmadım kendi city mi yanyana bıraktım kardeş baya bi fark var xenter yanında oyuncak ufacık gibi geldi bide tip sele olarak acayip city nin yanında sırıttı.bide xenter dik selesi var üzerine oturunca motorumun kıymetini daha iyi anlamış oldum.havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı inan dünden 150 km yaptım kmler dayanmıyor sürüş zevki çok güzel insanın inmesi gelmiyor bu motordan.bu arada ben 6200 km deyim.ilk rodajda motor ilk kalkışta titreşim mevcuttu ama şimdi geçti acayip serileşti şimdi daha bi kıvrak atik oldu.bu arada sen bakım yağlarını neyle değiştirmeyi düşünüyorsun ben kitaptaki gibi yamalube 20 -50 ile değiştiriyorum.yamaha serviste castrol vardı bununlada değişebiliriz dediler daha iyi dediler ben yinede yamalube ile değiştirdim.bundan daha iyi bir yağ tavsiyen varmı.bide ECB balata söyledim dandiktir bu balata marka.sen x-city nin orijinali takmaya bak dedi.bu arada benim ikinci mantarda düştü iki tane kaldı o bahsettiğim

Motosikleti
    Slm çanta çok yakışmiş.ben iyiki sözünü dinleyip xenterle takas yapmadım kendi city mi yanyana bıraktım kardeş baya bi fark var xenter yanında oyuncak ufacık gibi geldi bide tip sele olarak acayip city nin yanında sırıttı.bide xenter dik selesi var üzerine oturunca motorumun kıymetini daha iyi anlamış oldum.havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı inan dünden 150 km yaptım kmler dayanmıyor sürüş zevki çok güzel insanın inmesi gelmiyor bu motordan.bu arada ben 6200 km deyim.ilk rodajda motor ilk kalkışta titreşim mevcuttu ama şimdi geçti acayip serileşti şimdi daha bi kıvrak atik oldu.bu arada sen bakım yağlarını neyle değiştirmeyi düşünüyorsun ben kitaptaki gibi yamalube 20 -50 ile değiştiriyorum.yamaha serviste castrol vardı bununlada değişebiliriz dediler daha iyi dediler ben yinede yamalube ile değiştirdim.bundan daha iyi bir yağ tavsiyen varmı.bide ECB balata söyledim dandiktir bu balata marka.sen x-city nin orijinali takmaya bak dedi.bu arada benim ikinci mantarda düştü iki tane kaldı o bahsettiğim
    ben castrol 10-40 scooter power1 i tavsiye ederim,yamalube 20-50 çok kalın bir yağ motorun performansını düşürebilir,sana orjinal balata itelemeye çalışmışlar ellerinde ne varsa onu bu çok güzel diye över servisler ,EBC piyasadaki en iyi balatalardan birisi,google da araştırmanı öneririm.benim mantarlar yerinde duruyorlar olmazsa yapıştırıcı süreyim altlarına

Pardon yamalube 10-40.sen şuan 10-40 castrol mi kullanıyorsun.selenin sonunda sağlı sollu mantar duruyor sele nin arka tarafında o düşmez çünkü sele izin vermez ama ilk sağli sollu mantar belli kmden sonra artık gevşeyip farkında olmadan düşüyor sen yine önlemi al.çokta önemli değil ama eksilen birşey oldumu insanın canını sıkıyor.bu arada benim x-city brezilya yapımı jantlar madein china seninki ne senin 2012 ya bir değişiklik varmı bide tekerler prelli demon

Motosikleti
    Pardon yamalube 10-40.sen şuan 10-40 castrol mi kullanıyorsun.selenin sonunda sağlı sollu mantar duruyor sele nin arka tarafında o düşmez çünkü sele izin vermez ama ilk sağli sollu mantar belli kmden sonra artık gevşeyip farkında olmadan düşüyor sen yine önlemi al.çokta önemli değil ama eksilen birşey oldumu insanın canını sıkıyor.bu arada benim x-city brezilya yapımı jantlar madein china seninki ne senin 2012 ya bir değişiklik varmı bide tekerler prelli demon
    normalinde bütün motosikletlerimde castrol kullanıyorum ama x-city için daha yağ değişimi yapmadım içinde orjinal yağı var,uygunluk belgesine göre motor kısmı italyan motori minarelli(yamahanın kendi fabrikası) ,şase ve geri kalan kısmı ise fransada mbk (yamahanın kendi fabrikası)fabrikalarında toplanıyor,lastikler pirelli deamon sport ,jantlara dikkat etmedim bakar yazarım bir ara

Slm tolga kaç kmdesin city ile ilgili artı eksiler neler edindin gerçeği şuan erkende nasıl aldığına değdimi

Motosikleti
    Slm tolga kaç kmdesin city ile ilgili artı eksiler neler edindin gerçeği şuan erkende nasıl aldığına değdimi
    fazla binme şansım olmadı daha 500km ye yeni geldim ,ilk gördüğüm eksi yanı farların aydınlatmasını beğenmedim,scarabeodan sonra birazda egsoz sesi yüksek geldi,scarabeoda 70-80le giderken elektrik motoru gibi egzost sesini duyamazsın bunda ise az da olsa geliyor,birde ilk 40km ye kadar biraz yavaş hızlanıyor daha sonra ise daha kuvvetli ve atik ,rodaj bitsin daha ayrıntılı düşüncelerimi paylaşacağım ,en başta gelen artısı rahatlığı bu motorla hiç durmadan 200km yol çok rahat gidilir, birde virajları çok muntazam alıyor ve scarabeo ya göre daha güvenli yatıyor,dengeside çok iyi bence,bu arada frenler gün geçtikçe iyileşiyor ,şuan için frenlerden memnunum

500 km yinede güzel km yapmışsin.bence far aydınlatması başarılı buda tabi kişiden kişiye değişir.egzoz açılmaya başlıyor ses ondandir ama hoşuma gidiyor.xmax 4 supapti bunun kaç supap olduğunu öğrenmedim.senin jantlar ne markaydi?bu motoru almadan aklında geçen başka bir model marka varmıydi bu şuan kullandığın city keşke bunu alsaydım dediğin bir model oldumu

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

BEn sh 300 kullanmayı çok düşünüyorum ama sele ve dik sürüşü vardır diye geri adım atıyorum.bir kaç kez düşündüm city ilana verip sh 300 almayı düşündüm ama sadece sh 300 fiyat ve seleden dolayı sıcak bakamıyorum

---------- Post added at 00:48 ---------- Previous post was at 00:45 ----------

Senin seçtiğin renkte güzel ama beyaz olanı görseydin çok daha güzeldi

Motosikleti
    500 km yinede güzel km yapmışsin.bence far aydınlatması başarılı buda tabi kişiden kişiye değişir.egzoz açılmaya başlıyor ses ondandir ama hoşuma gidiyor.xmax 4 supapti bunun kaç supap olduğunu öğrenmedim.senin jantlar ne markaydi?bu motoru almadan aklında geçen başka bir model marka varmıydi bu şuan kullandığın city keşke bunu alsaydım dediğin bir model oldumu

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

BEn sh 300 kullanmayı çok düşünüyorum ama sele ve dik sürüşü vardır diye geri adım atıyorum.bir kaç kez düşündüm city ilana verip sh 300 almayı düşündüm ama sadece sh 300 fiyat ve seleden dolayı sıcak bakamıyorum

---------- Post added at 00:48 ---------- Previous post was at 00:45 ----------

Senin seçtiğin renkte güzel ama beyaz olanı görseydin çok daha güzeldi
    bu paraya alınabileceğin en iyisi buydu,eğer 12-13bin tl civarında param olsaydı piaggio beverly 300 veya kymco downtown 300 de alabilirdim,bu arada sh300 ü fuarda gördüm ve dış görünüş olarak hiç beğenmedim açıkçası,bu arada x-city de 4 subablı,beyaz rengini daha önce gördüm bilerek gri aldım

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    X City niz hayırlı olsun.
    Nihayetinde ben de siyah bir X City sahibi oldum
    Bugün veya yarın teslim alıyorum.
    Aprilia kullandığınız dönemde bilgilendirici yazılarınızdan çok faydalanmış ve
    hatta kısa bir süre için de olsa Scarabeo almaya karar vermiştim ancak
    X City bir başka güzel

Kazasız sürüşler dilerim.
    Tolme bunu beğendi.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

Motosikleti
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X City bir başka güzel

sizde yeni motorunuza kazasız belasız binin bundan sonra hep birlikte x-city başlığındayız

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X City bir başka güzel

Motorunuz hayırlı olsun, çok isabetli bir seçim yapmışsınız. Allah kazasız güzel günlerde eskitmek nasip etsin..

Bu arada benim X-city 30bin oldu. Daha büyük motorların tadına bakmamış olsam kesinlikle ömrümün sonuna kadar kullanabileceğim bir motordu ama şimdi şehir içi için küçük bir scooter ve şehir dışı için bir enduro yada turing düşünüyorum.
    Ama imkanım olsa şehir içi motoru olarak X-city i elimde tutardım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla binme şansım olmadı daha 500km ye yeni geldim ,ilk gördüğüm eksi yanı farların aydınlatmasını beğenmedim,scarabeodan sonra birazda egsoz sesi yüksek geldi,scarabeoda 70-80le giderken elektrik motoru gibi egzost sesini duyamazsın bunda ise az da olsa geliyor,birde ilk 40km ye kadar biraz yavaş hızlanıyor daha sonra ise daha kuvvetli ve atik ,rodaj bitsin daha ayrıntılı düşüncelerimi paylaşacağım ,en başta gelen artısı rahatlığı bu motorla hiç durmadan 200km yol çok rahat gidilir, birde virajları çok muntazam alıyor ve scarabeo ya göre daha güvenli yatıyor,dengeside çok iyi bence,bu arada frenler gün geçtikçe iyileşiyor ,şuan için frenlerden memnunum
    Bu sene şansınıza da havalar pek motosikletle gezmeye müsade etmiyor, kapının önünde yeni motoru olan biri için en kötü şey yeni aşkını doyasıya gezdirememek olsa gerek.

Slm tolga kardeş nasıl gidiyor city kullanımın.bişey soracam sendeki amortisör kaçıncı ayar yani kademede benim ilk aldığımda amortisör 2 ci ayarda.hiç değiştirmedim yanlız bu aralar baya yumuşadı baya esniyor üçe mi alsam.artci ile binişte standart 2 de bir sorun olurmu yoksa bir kademe dahami yükseltmek gerekir.

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

BU kyomco 300 i test sürüşün oldumu.29 hp altın elbiseli adam beğenmiş ama bu adam da her test ettiği scooteri tavsiye ediyor ama kymco 300 daha farklı anlattı.cityden memnunum biraz tarz değişikliği ve biraz daha güç kymco 300 sattın almaya değermi city satıpta

Motosikleti
    Slm tolga kardeş nasıl gidiyor city kullanımın.bişey soracam sendeki amortisör kaçıncı ayar yani kademede benim ilk aldığımda amortisör 2 ci ayarda.hiç değiştirmedim yanlız bu aralar baya yumuşadı baya esniyor üçe mi alsam.artci ile binişte standart 2 de bir sorun olurmu yoksa bir kademe dahami yükseltmek gerekir.

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

BU kyomco 300 i test sürüşün oldumu.29 hp altın elbiseli adam beğenmiş ama bu adam da her test ettiği scooteri tavsiye ediyor ama kymco 300 daha farklı anlattı.cityden memnunum biraz tarz değişikliği ve biraz daha güç kymco 300 sattın almaya değermi city satıpta
    dostum benimde ayarı 2 de ama dediğin gibi 5000-6000km e sonra süspansiyonlar iyice yumuşamaya başlıyor ,benim eski xmax tede aynı durum oldu bende birer kademe sertleştirmiştim ,birde kymco downtown u senin anlatmanla dinleyelim ,benimde merak ettiğim bir scooter,xcity ile karşılaştırılınca neler farklı ve değermi?

Benim sadece honda ps 150 ile yamaha x-city 250 deneyimlerim oldu.ıkisini de test etmeden kullandım beni üzmediler.genelde t gidon tarzım y gidon biraz tuhaf geliyor bana kymco 300i y gidon tarzi var.yamaha honda kendini kanıtlamış bir marka kymco 300 risk almaya değermi orası kafami karıştırıyor çünkü jantlar 13-14 motorun sürüş zevki dengesi vesaire city den daha iyi çıkmaması yada onun gibi olmaması beni üzer hayal kırıkligi yaratmasından korkuyorum çünkü ikinci elleri ağır baya zarar eder.en iyisi çevrede kullanan birinin bir tur atarsin derim ama pek kullanıcısi yok.en iyisi risk almamak lazım cityle yola devam.benim city yakıt tüketimi daha düşmeye başladı hem km nin ilerlemesi hemde havaların bir nebze daha ısınmasından kaynakli.ben genellikle şehir içi çok kullanırım kyomco 300 şehir içinde x-city gibi araç aralarında daha kıvrak olmaz kanısındayim.bu arada hava filitremi kendim temizlerim baya toz almıştı önce biraz hava basıncı vurdum sonrada balata temizleme spreyle temizledim önce bunu yaparken çekiniyordum ama sıfır gibi hava filtre gibi yaptı.bu bir motor ustası tavsiye etti ne dersin iyimi kötümü ama baya işede yaradı

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

Senin daha önce motorun aprılla forumda daha meth ederdin.yeni aldığın x-city de pek fazla kullanım anlamında göremedim.kesin bir kanı olmasında x-city beklentilerini karşılayamadi hayal kırıklığı falan değil demi dostum.

Motosikleti
    Benim sadece honda ps 150 ile yamaha x-city 250 deneyimlerim oldu.ıkisini de test etmeden kullandım beni üzmediler.genelde t gidon tarzım y gidon biraz tuhaf geliyor bana kymco 300i y gidon tarzi var.yamaha honda kendini kanıtlamış bir marka kymco 300 risk almaya değermi orası kafami karıştırıyor çünkü jantlar 13-14 motorun sürüş zevki dengesi vesaire city den daha iyi çıkmaması yada onun gibi olmaması beni üzer hayal kırıkligi yaratmasından korkuyorum çünkü ikinci elleri ağır baya zarar eder.en iyisi çevrede kullanan birinin bir tur atarsin derim ama pek kullanıcısi yok.en iyisi risk almamak lazım cityle yola devam.benim city yakıt tüketimi daha düşmeye başladı hem km nin ilerlemesi hemde havaların bir nebze daha ısınmasından kaynakli.ben genellikle şehir içi çok kullanırım kyomco 300 şehir içinde x-city gibi araç aralarında daha kıvrak olmaz kanısındayim.bu arada hava filitremi kendim temizlerim baya toz almıştı önce biraz hava basıncı vurdum sonrada balata temizleme spreyle temizledim önce bunu yaparken çekiniyordum ama sıfır gibi hava filtre gibi yaptı.bu bir motor ustası tavsiye etti ne dersin iyimi kötümü ama baya işede yaradı

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

Senin daha önce motorun aprılla forumda daha meth ederdin.yeni aldığın x-city de pek fazla kullanım anlamında göremedim.kesin bir kanı olmasında x-city beklentilerini karşılayamadi hayal kırıklığı falan değil demi dostum.
    daha motora doğru dürüst binemedim ki birtek pazar günlerim boş ondada 600km yol yapabildim ,zaten rodajda olduğum için 70-80 ni pek geçmeden tıntın düz yolda gidip geliyoruz,öncede söyledim x-citynin ne olduğunu bilerek aldım bu yüzden hayal kırıklığı yaşamadım,scarabeo ile rahatlığı hariç arada fazla bir fark olmadığı için sanki aynı motoru kullanmaya devam ediyormuşum gibi geliyor,o yüzden belkide yeni motor almamışımda senelerdir bendeymiş gibi geliyor ,bu motoru alırken kendime sorduğum sorular şöyleydi,bana zırt pırt arıza yapmayacak,rahat geniş seleli ,2 kişi heryere gidebileceğim,fazla benzin yakmayan,büyük jantlı bir maxi scooter lazımdı,onu x-city şuan için güzel bir şekilde karşılıyor,ben şahsen ötv si yüzde 37 olan bir motor almayı kendime yediremiyorum,bu yüzden ötv oranları değişene kadar 250 cc ile yetineceğim

Motosikleti
    yeni x-city alanlar arkadaşlar olmuyor böyle,ne foto var ne yorum var ,sizleride bekliyoruz sahneye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)