Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aliagada sabah veriyorum aksam aliyorum plakayi
    iyimiş; plaka çıkartacağım zaman seni rahatsız ederim hocam

bir sorum daha olucak, yıllık vergisi ne kadar ödenmesi gekeiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyimiş; plaka çıkartacağım zaman seni rahatsız ederim hocam

bir sorum daha olucak, yıllık vergisi ne kadar ödenmesi gekeiyor
    yıllık 92lira ama 46x2 iki taksitte ödeniyor.

bugün 1000 bakımını yaptırdım akdemirlerde toplam 110 tl tuttu 4000 e kadar rahatız,bugün fark ettim motoruma yavaş yavaş ısınıyorum daha önce sanki başkasının motorunu kullanıyormuşum gibi geliyordu şimdi ise daha farklı hissediyorum,yağ değişiminden sonra sonra hızlanma sanki daha iyileşti gibi geldi ,plasebo etkiside olabilir :D ama şu kesin yakıt tüketimim düştü
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti

bugün 1000 bakımını yaptırdım akdemirlerde toplam 110 tl tuttu 4000 e kadar rahatız,bugün fark ettim motoruma yavaş yavaş ısınıyorum daha önce sanki başkasının motorunu kullanıyormuşum gibi geliyordu şimdi ise daha farklı hissediyorum,yağ değişiminden sonra sonra hızlanma sanki daha iyileşti gibi geldi ,plasebo etkiside olabilir :D ama şu kesin yakıt tüketimim düştü

yakıt tüketimi 100 km' de 4 lt nin altına düşerse çok iyi olur; keza düşmese bile kararımdan vazgeçmeyeceğim bende alacağım hayırsıyla

Slm tolga kaç gün yoksun.110 tl çok para almış sen hangi bakımı yaptırdın bunun iki tane birer litrelik yağ değişimi 40 tl el emeği de 10 tl olsun zaten başka bakim yapılacak birşey yok.filtre hava basıncı vurulur.adamlar çok almış.bak ben 3 gün önce 1 litre yağ bide bende kalan yarım litre vardı adam 1 litre parası 20 tl el emeğide 5 tl toplam 25 tl hemde bunu yapan yamaha bayisi.yanlız orda çalışan ustalar varyemez değil bunu anladım.asıl ağır bakim 10 bin km olur genel kontroller buji değişimi gaz kolu vesaire

Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm tolga kaç gün yoksun.110 tl çok para almış sen hangi bakımı yaptırdın bunun iki tane birer litrelik yağ değişimi 40 tl el emeği de 10 tl olsun zaten başka bakim yapılacak birşey yok.filtre hava basıncı vurulur.adamlar çok almış.bak ben 3 gün önce 1 litre yağ bide bende kalan yarım litre vardı adam 1 litre parası 20 tl el emeğide 5 tl toplam 25 tl hemde bunu yapan yamaha bayisi.yanlız orda çalışan ustalar varyemez değil bunu anladım.asıl ağır bakim 10 bin km olur genel kontroller buji değişimi gaz kolu vesaire
    1000 km'de bakiminda sadece yag degismiyor + sanzuman yagininda degisimide yapiliyor bunun yani sirada subap ayari yapiliyor. Buda 2 litrelik yag+ sanzuman yagi + mekanik iscilik 100 ila 110 tl arasi tutuyor...
    1000 km sonrasinda ise 5000 km'de ara bir bakim mevcut.

---------- Post added 07-04-2012 at 00:04 ---------- Previous post was 06-04-2012 at 23:57 ----------

yakıt tüketimi 100 km' de 4 lt nin altına düşerse çok iyi olur; keza düşmese bile kararımdan vazgeçmeyeceğim bende alacağım hayırsıyla
    X-city sehirici soft kullanim (arada bir artcili) 3.65 litre. Sehirlerarasi 80-100 km ortalamayla yakit tuketimi ise 3.40 litre 100 km'dir.

Motosikleti
    valla bir kere öperler bende birdahakine başka servise giderim,ama benim akdemiri seçmemdeki asıl sebeb izmirdeki en iyi teşkilata sahip servis o,diğerleri çinli motor tamircisi gibi,motoru götürcem bir yerine zarar vercekler sonra başıma dert olacak,korkulu rüya görmektense merkez servise gitmeyi yeğlerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

tüketimi zaten 4 lt nin altında,eğer hesabımda yanlışlık yoksa 3.3lt tüketimim var
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Tolga benimde yağ değişiminden sonra motorum iyice şahlanmaya başladı.bendeki tabiki 7 bine yaklaştı torkunu gücünü iyi yola veriyor.baya atik kıvrak olmaya başladı.yarın Allah izin verirse eşimle 300 km lik yola çıkacam.bu yılda sabrederim bombayi beverly 350 de patlatacam

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:05 ----------

Bide beverly 350 yi de tadmak istiyorum ama sanırım daha türkiyede satışları stokta yok ah ah %37 bizi motorlara hasret bırakanlar utansınlar

---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

Ben perşembe 35 tl yakıt doldurdum agresif bide bir kaç defa da artcılı 85 km yaptım fulden 2 ibre düştü dostum bu motor 150 cc gibi yakiyor bence.ama 250 keyfi konforu hızlanması o ayrı bişey.x-city yola devam

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

BEnim genelde sarı lamba yandığında hemen fulluyorum.depo bitimine sürmek istemiyorum yakıt pompası arızasini görmek istemem

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:21 ----------

Slm nfs kardeş.şanzıman yağını yazmayi unuttum.hepsi 2 litreyi geçmiyor dostum.motor yağı:1250 mil şanzıman da 250 mil toplamı 1.5 litre.bide supap ayarı 1000 km de daha erken olduğunu düşünüyorum.bu motor 10 binden önce supap ayarı gerektirmez diye

Motosikleti
    tolga hocam şimdiye kadar ki kullanımına göre motosikletinin yol tutuşu nasıl ? + lastik olarak hangi markayı kullanmışlar

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Ben X-city fabrika lastiklerinden sıkıntılıyım. orj. lastikleri 20binde çatlak ve kopmalar yaptı. (lastik dişleri açıldı) bende geçen seneki fuardan orjinal lastikleriyle pirellilerle yeniledim. aradan 2 yıl geçti motor 30bine geldi lastikler yine çatlamaya başladı. birdaha ki lastik değişiminde kesinlikle prelli takmayacağım. michelin almayı düşünüyorum.

Forumda bir arkadaş alacaktı aldımı bilmiyorum eğer michelin kullanan varsa olumlu olumsuz yorumlarını dört gözle bekliyorum.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS

Slm Tolga , 1000 km bakımına xmax için 70 tl ödemiştim bilgine...
    2x1 lt yamaha yağ + şanzuman yağı değişmişti...artan yağıda orda bırakmamıştım bir sonraki bakımda kulllanmam için...

+ Sen benden daha iyi biliyorsun bu motorlar 7-8 bin km den sonra performansını buluyor...

Motosikleti
    tolga hocam şimdiye kadar ki kullanımına göre motosikletinin yol tutuşu nasıl ? + lastik olarak hangi markayı kullanmışlar
    bence bu motorun yol tutuşu şuana kullandığım bütün scooterlerden daha iyi ,özellikle virajlarda çok güven veriyor,hiç sapma veya arkayı kaydırma eğilimine girmiyor,bugün sert rüzgarda kullandım ,şaşırtıcı derecede rüzgara karşı dengeli ve savrulma neredeyse yok gibi, bana göre rüzgara karşı eski dost xmax den daha başarılı ,gelelim lastiklere pirelli lastikler bence ne metzeller nede michelin kadar iyi değiller ama yol tutuşu ve viraj alışları iyi, zaten sürüşü tehlikeye attığını hissettiğim an ikisinide şutlarım ama şuana kadar öyle bir olayımız olmadı,bana metzellerden sonra biraz sert geldiler,10000km sonra pirelli lastikleri emekliye ayırır metzellere geçerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben X-city fabrika lastiklerinden sıkıntılıyım. orj. lastikleri 20binde çatlak ve kopmalar yaptı. (lastik dişleri açıldı) bende geçen seneki fuardan orjinal lastikleriyle pirellilerle yeniledim. aradan 2 yıl geçti motor 30bine geldi lastikler yine çatlamaya başladı. birdaha ki lastik değişiminde kesinlikle prelli takmayacağım. michelin almayı düşünüyorum.

Forumda bir arkadaş alacaktı aldımı bilmiyorum eğer michelin kullanan varsa olumlu olumsuz yorumlarını dört gözle bekliyorum.
    ben olsam listenin en başına metzeller i koyardım ikinci seçenek ise tabiki michelin,metzellerin hamuru daha yumuşak bilginiz olsun

Slm nfs kardeş.şanzıman yağını yazmayi unuttum.hepsi 2 litreyi geçmiyor dostum.motor yağı:1250 mil şanzıman da 250 mil toplamı 1.5 litre.bide supap ayarı 1000 km de daha erken olduğunu düşünüyorum.bu motor 10 binden önce supap ayarı gerektirmez diye.
    Merhaba abi, Ewt. Totalde litre olarak 3 litre degil max. 2 litre falandir.(ben yarim kalan yagi bir sonraki yag degisimi icin almistim.) Gecen 10000 bakimini yaptirdim o zaman kesin yapilmistr.(1000 bakiminda cygnus lada karistiryor olabilirim.)

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Eski motoruma taktırdığım Michelin City Grip ile 9.000 km yol yaptım.
    Islak veya kuru asfaltta yol tutuş ve frenlemede hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    Lastiklerin son durumuna bakınca 9.000 km daha sorunsuz gider gibi görünüyor.

X City nin fabrika çıkış lastiği olan Pirelli Sport Demon hakkında tereddütlerim vardı
    ama en azından kuru koşullarda hiç bir sıkıntı yaşatmadığını cumartesi günü zorunlu
    olarak test edip onayladım

X City ilk depoda 3,8 lt/100 km lik bir tüketim değeri verdi. Rodaj dönemi olduğu için
    genel sürüş elbette ki 80 km/saat ve altındaydı ama otoyolda anlık olarak 120 yi görmek
    durumunda kaldığım anlar da oldu.

Yeni motorumla çoookk mutluyum çok
    Resimler yakında ...
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

Motosikleti
    bu topikten anladığım kadarıyla beklentileri karşılayan ve verilen paranın hakkını veren bir motosiklet

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    tolme senden bişey öğrenmek istiyorum.scarabeo ile xcity arasındaki konfor farkını nasıl anlatırsın.yada uzun mesafede hangis daha az yorgunluk verir.öyle ikisi arasında aman aman bi fark varmıdır.

Motosikleti
    Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolme senden bişey öğrenmek istiyorum.scarabeo ile xcity arasındaki konfor farkını nasıl anlatırsın.yada uzun mesafede hangis daha az yorgunluk verir.öyle ikisi arasında aman aman bi fark varmıdır.
    konfor olarak arada çok fark var en basit usül ile anlatacak olursam birisinde üzeri süngerli yastığı olan bir sandalyede oturuyorsun diğerinde ise evindeki koltuğunda oturuyorsun gibi düşün ,x-city konfor olarak xmax ten de iyi bence,bu arada motor gücü olarak kısaylarsan scarabeo ile arada bir fark yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motoruma taktırdığım Michelin City Grip ile 9.000 km yol yaptım.
    Islak veya kuru asfaltta yol tutuş ve frenlemede hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    Lastiklerin son durumuna bakınca 9.000 km daha sorunsuz gider gibi görünüyor.

X City nin fabrika çıkış lastiği olan Pirelli Sport Demon hakkında tereddütlerim vardı
    ama en azından kuru koşullarda hiç bir sıkıntı yaşatmadığını cumartesi günü zorunlu
    olarak test edip onayladım

X City ilk depoda 3,8 lt/100 km lik bir tüketim değeri verdi. Rodaj dönemi olduğu için
    genel sürüş elbette ki 80 km/saat ve altındaydı ama otoyolda anlık olarak 120 yi görmek
    durumunda kaldığım anlar da oldu.

Yeni motorumla çoookk mutluyum çok
    Resimler yakında ...
    hayırlı uğurlu olsun motorunuz kazasız belasız binin çok keyifli ve güzel bir motosiklet aldınız,fotoları bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

bu topikten anladığım kadarıyla beklentileri karşılayan ve verilen paranın hakkını veren bir motosiklet
    şuan piyasadaki hiçbir motor için bu sözü rahatlıkla kullanamıcam

Slm tolga nasılsın kardeş.bundan beş ay önce amotorumun arka tekeri çivi batmışti bu tabi sanırım sanayiye giderken oldu bu ikinci defa oldu diğer motorumlada sanayiye gitmiştim orda da çivi batmış bu sanayiciler para kazanmak için olsa gerek çivileri güzergahlara serpiyor ne. gelelim asıl soruna çivi daha tekerde duruyordu motoru götürdüğüm usta;tekerdeki havayi iyice boşalttı sonra hava doldurulan supap içine iç lastik hasar gören yeri kapatmaya bir nevi kimyevi ilaç bıraktı sonra hava bastı o ilaç patlayan yerden biraz sızıyordu sonra o sızma durdu teker normale döndü.bu aralar tekerin basıncı düştüğünü hissediyorum dereceyle ölçtüm 20 düşmüştü hava vurdum 32 dereceye çıkardım bu hafta yine ölçecem bakalım düşme varmı diye.usta arka teker uğraştirmalidir hem sana masraf çıkar gerek yok bu ilaç kapatır dedi.arka teker patlagi bir motor için kabus gibi

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

Sen ön ve arkaya hava basıncı kaç dereceye kadar lastiklere hava bırakıyorsun

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    bence bu motorun yol tutuşu şuana kullandığım bütün scooterlerden daha iyi ,özellikle virajlarda çok güven veriyor,hiç sapma veya arkayı kaydırma eğilimine girmiyor,bugün sert rüzgarda kullandım ,şaşırtıcı derecede rüzgara karşı dengeli ve savrulma neredeyse yok gibi, bana göre rüzgara karşı eski dost xmax den daha başarılı ,gelelim lastiklere pirelli lastikler bence ne metzeller nede michelin kadar iyi değiller ama yol tutuşu ve viraj alışları iyi, zaten sürüşü tehlikeye attığını hissettiğim an ikisinide şutlarım ama şuana kadar öyle bir olayımız olmadı,bana metzellerden sonra biraz sert geldiler,10000km sonra pirelli lastikleri emekliye ayırır metzellere geçerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

ben olsam listenin en başına metzeller i koyardım ikinci seçenek ise tabiki michelin,metzellerin hamuru daha yumuşak bilginiz olsun
    metzellerin x city ye uygun ölçüde lastik ebatı üretip üretmediğini bikmiyorum. eğer üretiyorsa ve fiyatıda makulse tabiki değerlendirilmesi gereken bir marka.

benim bildiğim x city için sadece pirelli ve michelin lastik üretiyor.

Motosikleti
    Slm tolga nasılsın kardeş.bundan beş ay önce amotorumun arka tekeri çivi batmışti bu tabi sanırım sanayiye giderken oldu bu ikinci defa oldu diğer motorumlada sanayiye gitmiştim orda da çivi batmış bu sanayiciler para kazanmak için olsa gerek çivileri güzergahlara serpiyor ne. gelelim asıl soruna çivi daha tekerde duruyordu motoru götürdüğüm usta;tekerdeki havayi iyice boşalttı sonra hava doldurulan supap içine iç lastik hasar gören yeri kapatmaya bir nevi kimyevi ilaç bıraktı sonra hava bastı o ilaç patlayan yerden biraz sızıyordu sonra o sızma durdu teker normale döndü.bu aralar tekerin basıncı düştüğünü hissediyorum dereceyle ölçtüm 20 düşmüştü hava vurdum 32 dereceye çıkardım bu hafta yine ölçecem bakalım düşme varmı diye.usta arka teker uğraştirmalidir hem sana masraf çıkar gerek yok bu ilaç kapatır dedi.arka teker patlagi bir motor için kabus gibi

Sen ön ve arkaya hava basıncı kaç dereceye kadar lastiklere hava bırakıyorsun
    dostum ilaç ve spreylerin genel amacı lastiği yaptırana kadar idare etmesidir,düzgün bir motosiklet tamircisine arka lastiği söktürüp mümkünse içerden sıcak yama yaptırman en sağlıklısıdır,fitil olayıda bana pek güvenilir gelmiyor, ben öne 26 arkaya da 30 basıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzellerin x city ye uygun ölçüde lastik ebatı üretip üretmediğini bikmiyorum. eğer üretiyorsa ve fiyatıda makulse tabiki değerlendirilmesi gereken bir marka.

benim bildiğim x city için sadece pirelli ve michelin lastik üretiyor.
    evet ne yazıkki metzeller daha bu ebatlarda üretimi yokmuş

bu arada michelin fiyatları buz motorda
    120/70-16 57P Michelin City Grip 170,00 TL
    140/70-15 69P Michelin City Grip 180,00 TL

toplam 350 kayme :D

birde geçenlerde bir yerde okudum ama doğruluğu ne kadar bilemiyorum pirelli motosiklet lastikleri metzellerin brezilyadaki fabrikalarında fason olarak üretiliyormuş,benim lastikleri kontrol ettim brezilya üretimi ama gerisi hikayede olabilir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada küçük kardeş Xenter 150 nin üzrinde nylon duro lar vardı ve tabiri caizse taş gibi. CBR 125 ve 250 lerde kullanılan İRC ler daha yumuşak bundan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)