Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni caracal 200 (harleyin türkçesi)
    kesinlikle okuyun arkadaşlar
    merhaba arkadaşlar ben böyle arasıra yazarım ama hergün okurum yazılarınızı geçen hafta arkadaşımın ricası üzerine balıkesire gittik ben istanbul etilerde oturuyorum tamam dedim ama önce bibakım yaptım
    zinciri gerdim yağını değiştirdim
    yağa birde 400 gr (doubleup)motor katkı maddesi kattımacayip rahat bir vites değiştirme rahatlığı var neyse sabah 7 de burdan çıktık etilerden kocaeli eskihisara gittim bir saatte ordan feribot ayrıca feribotta arabalar 45 motorlar 8 liraya geçiyor bir ayrıntıtopçulara vardım.oradn depo full bide yedek bidon benzin aldım çantaya gemlik bursa yalova yoluna bir girdim tam 125km hiç inmeden en az 80 enfazla 140km hızla gittim.balıkesire gittik gezdik dolaştık işimiz bitti.dönüyoruz dönüşte yokuş aşağı tam 16 km yol arkamda artçı gazı bir kökledim inanmayacaksınız amam o km kadranı 160.a dayandı ben bile şaşırdım yok olmaz dedim ama yol bitti indim motoruma bir kez daha teşekkür ettim .yeniden devam edecem şimdilik bu kadar
    :bounce: evet bende buranın bir üyesiyim ve benimde bir motorum var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı georgegologny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben böyle arasıra yazarım ama hergün okurum yazılarınızı geçen hafta arkadaşımın ricası üzerine balıkesire gittik ben istanbul etilerde oturuyorum tamam dedim ama önce bibakım yaptım
    yağa birde 400 gr (doubleup)motor katkı maddesi kattımacayip rahat bir vites değiştirme rahatlığı var neyse sabah 7 de burdan çıktık etilerden kocaeli eskihisara gittim bir saatte ordan feribot ayrıca feribotta arabalar 45 motorlar 8 liraya geçiyor bir ayrıntıtopçulara vardım.oradn depo full bide yedek bidon benzin aldım çantaya gemlik bursa yalova yoluna bir girdim tam 125km hiç inmeden en az 80 enfazla 140km hızla gittim.balıkesire gittik gezdik dolaştık işimiz bitti.dönüyoruz dönüşte yokuş aşağı tam 16 km yol arkamda artçı gazı bir kökledim inanmayacaksınız amam o km kadranı 160.a dayandı ben bile şaşırdım yok olmaz dedim ama yol bitti indim motoruma bir kez daha teşekkür ettim .yeniden devam edecem şimdilik bu kadar

motorun kaç km de , açmaya bakar bu işler ve sürücü artçı ağırlığına
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Ybr
    hocam iyiki krank kolu felan çıkarmamaşın

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aklım ermiyo ya nasıl 160 arkadaş? 20 dişlimi taktın? bende motora bakıyom diye geçiniyom, 120yi geçmiyo benimki
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Dostum bence senin caracal in km saati bozuk
    Yada dişli, şanzıman gibi bir oynama vardır
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ben bayır aşağı en son 140 gördüm artçı ile dişli 16 olsaydı 160 bende görürdüm ama kol çıkartırsa , valla ne grank kalır ne silindir . kadran da sorun vardır . Çok iyi açsan dahi yine zor

havanın güzel olduğu ilk gün 17 dişliyi takıp, denicem taş çatlasa 130 yapar benim motor

Motosikleti
    Ybr
    valla arkadaşlar caracal!160'km'hızı yapsa bile ben 1'dakikadan fazla dayanabileceğini sanmıyorum o'hıza,mutlaka bir yerden patlak verir!!

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar caracal!160'km'hızı yapsa bile ben 1'dakikadan fazla dayanabileceğini sanmıyorum o'hıza,mutlaka bir yerden patlak verir!!
    roadstarcı oldu caracalıma bok atıyo alalalaaaa . yapar kardeşim 200 bile yapar hatta istanbulu yeniden feth eder :D:D:D

Motosikleti
    henüz yok
    arkadaşlar ben de bir süredir yazılarınızı takip ediyorum. motor hevesime ucuz bir cruiser la başlamak istiyorum. önce caracal ın "0" larına baktım, şu an için vergi ve ötv indirimiyle 3, 270 liste fiyatı. bunun pazarlıkla 3000e rahatlıkla inebileceğini düşünüyorum. bir yandan da nasılsa geçiş motorum olacak zarar etmiyim ve 2. el alıyım diyorum ama sahibinden.com da 2. el caracallar 2,300 tl den başlıyor. acaba caracal sahipleri mi çok yüksekten uçuyor ya da caracal çok tutulan bir motor da 2. eli mi çok değerli yoksa benim param mı çok kıymetli anlayamadım bir de akıl var mantık var 700 lira fark için (hadi diğer masraflarla 1000 tl olsun) "0" ı varken 2. ele binilir mi?
    bir de her caracal da ortaya çıkan ya da bazılarında çıkıp bazılarında çıkmayan sorunlar epeyce anlatılmış. akü ve lastik haricinde direk sıkıntı yaratacak kalitesiz bir parçası var mı her caracal da kesin olan? mesela ben normalde araba kullanıyorum, geçenlerde trafikte önümde bir scoterın lastiği patladı, zavallıcık götü sağa sola ata ata neler çekti gördüm. bunları yaşamak istemem 3 kuruş fazla verip tubeless lastik alırım. mesela caracalın bunun gibi kesin arıza vericek ya da sorun çıkaracak bir eksikliği var mı bunu öğrenmek istiyorum.
    ayrıca forumunuz çok düzgün kişilerden oluşmuş ve çok seviyeli bir tartışma ortamınız var. hepinizi selamlıyorum. ben bir araba şoförü olarak hepinize yol vermeye çalışıyorum. inşallah ilerde ben de motosikletimi alınca bana da yol veren şoförler olur. amma uzun yazdım tabi günlerce okuyup beş dakkada yazınca böyle oluyo, sorduklarıma deneyimli arkadaşlar kısa ve anlayabileceğim cevaplar verirlerse sevinirim. tekrardan selamlar

mterayes26 Eray arkadaşımda var Caracal satıyor ister pazarlığa oturun
    Ben de sen gibi kafesten 2 tekere yeni geçenlerdenim hoşgeldin. Pazarlık 0 da nasıl edersen 2. elde de et

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı katliwacip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de bir süredir yazılarınızı takip ediyorum. motor hevesime ucuz bir cruiser la başlamak istiyorum. önce caracal ın "0" larına baktım, şu an için vergi ve ötv indirimiyle 3, 270 liste fiyatı. bunun pazarlıkla 3000e rahatlıkla inebileceğini düşünüyorum. bir yandan da nasılsa geçiş motorum olacak zarar etmiyim ve 2. el alıyım diyorum ama sahibinden.com da 2. el caracallar 2,300 tl den başlıyor. acaba caracal sahipleri mi çok yüksekten uçuyor ya da caracal çok tutulan bir motor da 2. eli mi çok değerli yoksa benim param mı çok kıymetli anlayamadım bir de akıl var mantık var 700 lira fark için (hadi diğer masraflarla 1000 tl olsun) "0" ı varken 2. ele binilir mi?
    bir de her caracal da ortaya çıkan ya da bazılarında çıkıp bazılarında çıkmayan sorunlar epeyce anlatılmış. akü ve lastik haricinde direk sıkıntı yaratacak kalitesiz bir parçası var mı her caracal da kesin olan? mesela ben normalde araba kullanıyorum, geçenlerde trafikte önümde bir scoterın lastiği patladı, zavallıcık götü sağa sola ata ata neler çekti gördüm. bunları yaşamak istemem 3 kuruş fazla verip tubeless lastik alırım. mesela caracalın bunun gibi kesin arıza vericek ya da sorun çıkaracak bir eksikliği var mı bunu öğrenmek istiyorum.
    ayrıca forumunuz çok düzgün kişilerden oluşmuş ve çok seviyeli bir tartışma ortamınız var. hepinizi selamlıyorum. ben bir araba şoförü olarak hepinize yol vermeye çalışıyorum. inşallah ilerde ben de motosikletimi alınca bana da yol veren şoförler olur. amma uzun yazdım tabi günlerce okuyup beş dakkada yazınca böyle oluyo, sorduklarıma deneyimli arkadaşlar kısa ve anlayabileceğim cevaplar verirlerse sevinirim. tekrardan selamlar

sahibindende ki caracal ilanları ötv indiriminden önce verildiği için fiyatlar abartı değil yakında onlarda düşecektir . Eğer düşmezse direk 0 al , düşerse de allah kerim . Valla ne diyim bnm teker patladıgında ben 8000 km de flndım . dubelles yaptım rahatladım . caracal , tiger 250 yi resmen salladı geçti onda ki sorunlar halledildi ve caracal 200 ortaya çıktı .Burda ki en eski caracalcı olarak her türlü sorununa cvp verebilirim bu motorun artık afedersin piçi oldum bilmediğim yeri ve olmayacak işi kalmadı herşeyını elımden gecırdım ogrendım çoğu şey ıcın servıse bıle gıtmıyorum . Ben satıp cbf 150 alacaktım , bundan kat kat daha iyi olmasına rağmen ama bunda ki keyfi vermediği için vazgeçtim bugun 15600 kmdeyım . 2 yıldır bınıyorum ve her turlu yolda gıttım bu motoru yıka sil parlat karsısına geçip keyifle izle aksam ustu ışıl ışıl gez dıkkatı ustune topla

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mterayes26 Eray arkadaşımda var Caracal satıyor ister pazarlığa oturun
    Ben de sen gibi kafesten 2 tekere yeni geçenlerdenim hoşgeldin. Pazarlık 0 da nasıl edersen 2. elde de et
    ben satmıyorum artık abi caracalım başkaymış yaa . hele şu an ki fiyatlara asla vermem binerim abi , ben bir caracal daha alsam bunun gibi olmaz

ben yaşadığım tüm sorunları yazdım buraya. cross bile yaptım bu motorla bende 9000lerdeyim lastik ve dişleri hala sağlam. daha öncede yazdığım gibi ben bu motoru pazara değil mezara kadar kullanıcam piyangodan para çıkmazsa. onun hesaplarını yapıyorum, yani o kadar seviyorum. tiger a da çok bindim, elbette caracal torkta onla yarışamaz ama, kullanım rahatlığı, sürüş zevki yakıt ekonomisi çok iyi. 40000 yada 50000 de piston segman krank biyel komple değiştirmeyi düşünüyorum. servisimle yaptığım konuşmada bunun yaklaşık 350lira tutacağını söledi. 100000km de silindir bloğu,şanzıman komple değiştiricem yada böle planım var.

insan vücudu tüm hücrelerini 7 yılda değiştirir ve şu an vücudunuzda 7 yıl önce olan tek bi zerre bile yok. bu motoruda öyle kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Merhabalar
    Motorunuza double up kullandığınızı söylemişsiniz. Gerçekten motorun gidişine bir etki ediyor mu? Yoksa tamamen psikolojik mi? Bir de bu katkı maddesini yağ haznesine ne kadar koydunuz? (yağ hazneniz 1litre herhalde)
    Saygılarımla

2. el konusunda da; ben nasıl kullanıldığını bilmediğim makineyi almam, 2. el virago düşünüyodum, bu yüzden 0 caracal aldım. tavsiyemde 0 almaktır, zati büyük bi mebla değil

Motosikleti
    henüz yok
    solmyr teşekkür ederim, alırsam sıfırında karar kıldım. tigerin yanında biraz kassız gibi duruyo ama "kargaya yavrusu şahin gibidir" alınca severim kesin
    mterayes26 çok haklısın makinen o kadar sorunsuzsa o paralara bende satmazdım zaten aranızda çoktan bir duygusal bağ oluşmuştur

motor yağı katkısıyla ilgili bizim sitede link buldum onu bi yazıyım http://www.motosiklet.net/forum/tekn...i-lazim-2.html

arkadaşlar motosiklet tecrübem yok ama arabadan biliyorum bu şekilde motor yağı katkılarını yeni motorlara(motosiklet değil motor) hiç tavsiye etmiyolar. ben servisten parasıyla satın alıyım dedim adamlar parasıyla vermediler. bana "araban daha 15binde yazıktır" dediler. ama motosiklette değişiktir belki bilemiyorum. zaten linkteki forumda da pek tavsiye etmiyolar bir girip okuyun derim.

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    roadstarcı oldu caracalıma bok atıyo alalalaaaa . yapar kardeşim 200 bile yapar hatta istanbulu yeniden feth eder :D:D:D
    bu sözler yakışmadı eray sana ve arkadaşlığımıza en iyi çinliyi getirin o'bile patlar'' bu benim yeni aldığım motosiklet içinde geçerli..ayrıca 160'km'h yaptığına siz gerçektende inanıyormusunuz eğer inandıysanız ben ne deyim size..2'sene caracal kullandım 120'km'hızı geçemedim...160'km'h yaptığını idda eden arakadaşımız yeşillik olsun diye yazmış olmalı

bu sözler yakışmadı eray sana ve arkadaşlığımıza en iyi çinliyi getirin o'bile patlar'' bu benim yeni aldığım motosiklet içinde geçerli..ayrıca 160'km'h yaptığına siz gerçektende inanıyormusunuz eğer inandıysanız ben ne deyim size..2'sene caracal kullandım 120'km'hızı geçemedim...160'km'h yaptığını idda eden arakadaşımız yeşillik olsun diye yazmış olmalı
    aynen

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Ben bu 120 yi geçememe olayına lastik kalınlığını bağlıyorum. Düşünsenize benim motorumun lastik ebatları ön: 90/90/18, arka: 130/70/18. Bir de honda cbf 150 ye bakın: ön: 80/100/18, arka:90/90/18. Yani bu demek oluyor ki benim ön lastiğim kadar cbf nin arka lastiği var! Şu halde de benim motorumun düz yolda 120yi geçememesi çok normal. Sizler de bilirsiniz ki ince lastik kalın lastiğe göre daha hızlıdır. Bunun en basit örneği dağ bisikletiyle yarış bisikleti arasındaki hız farkıdır.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

abi kusura bakma koymayı unutmuuşum yani o yazıyı yazarken gülüyordum . Şöyle gösteriyim

aldı roadstarı bizim caracala bok atıyor alalalaaaa

ben bugun motorumu cıkarıyorum . Biraz gezeceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler