Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı CARACAL-TAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bunun başka yöntemi var mı zarar vermeden sesini nasıl birazda olsa toklaştırırız.. bir de kulağn ne durumda rahatsız oluyor musun ...kısacası pişman oldun mu aydınlatırsan sevinirim... bir sorum daha var motora yağ dışında bir kaydırıcı filan eklesek bir fayda sağlar mı...
    dostum baska bir yolu oldugunu sanmiyorum. motorun orjinalindeki sesin tonu iyi degil. ama daha kotusu volum cok dusuk. o yuzden ses istiyorsan mudahale edeceksin egzoza. benim gibi cahilce mudahale etme. al eline uzun uclu bir matkap, egzozun ustteki deliklerine cok dikkatlice ve YAVASCA sok. yavas yavas ve abartmadan delik ac. eger ittirerek, bastirarak yaparsan, egzozun ustunde, dis yuzeyinde cikintilar olusur. o yuzden vurarak ya da iterek degil, yavasca delerek yap. benimkinden daha tatmin edici bir ses cikacagindan eminim.

ben su an memnunum. daha volumlu ve daha kalin bir ses cikiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    200 cc den ne ses bekliyorsunuz arkadaşlar

hoooppppp uyumayııııınnn , eskişehirli caracalcılar bana ulaşsın . msn ım bır ön sayfada .

perşembe günü eskişehir de motosiklet korteji yapılacaktır. Kendilerini bilgilendireyim
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 10000km ;

motor arka çamurluk ve amortisörden sesler gelmeye başladı
    çalışması zorlaştı
    rolantisi düştü
    100m gittikten sonra durmayan soğuk motor, durmaya başladı.
    Ampül sorunu olmadı, yeterince gece yol gittim
    Sesi toklaştı, güzelleşti
    Yeterince yağmur yedi, gösterge buhulaşma sorunu olmadı, koruma demirleri küften kahverengi oldu.
    Ayarlarma sırasında sol ayna kırıldı
    Yakıt tüketiminde belirgin bir değişiklik olmadı
    Sisi vidalarının biri kırıldı, diğeri düştü (ilk zamanlar burayada yazdığım gibi vida gevşeme sorunu çok)
    Denriyaj telinin bikaç lifi koptu, komplekopmadan değiştirdim
    Şamandırayı garantiye verdim,2 aydır bekliyorum
    Motoru haftalarca çalıştırmadıktan sonra tek marşta çalışıyor ancak hava soğukken (kışın) çalıştırmak imkansız, ben çalıştıramadım ne vurdurmayla ne marşla çalışmıyo
    Aküsü fena değil, hiç bitmedi, kışın çalıştırmaya çalışırken çok fazla marş yapmamdan döndüremeyecek kadar zayıflamıştı ama çalışınca iyi doluyor.

Şaşırtıcı ki;

9000den sonra, motor stop edince, vitesteyse marş basmıyor, boşa almadan marş basmıyor. bu tip bi özelliğin bazı motorlarda olduğunu biliyorum ama ilk 9000de hangi vitesle olursa olsun marş basıyordu, zincir yağlamasırasında, sehpa üstünde denenmiştir.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 10000km ;

motor arka çamurluk ve amortisörden sesler gelmeye başladı
    çalışması zorlaştı
    rolantisi düştü
    100m gittikten sonra durmayan soğuk motor, durmaya başladı.
    Ampül sorunu olmadı, yeterince gece yol gittim
    Sesi toklaştı, güzelleşti
    Yeterince yağmur yedi, gösterge buhulaşma sorunu olmadı, koruma demirleri küften kahverengi oldu.
    Ayarlarma sırasında sol ayna kırıldı
    Yakıt tüketiminde belirgin bir değişiklik olmadı
    Sisi vidalarının biri kırıldı, diğeri düştü (ilk zamanlar burayada yazdığım gibi vida gevşeme sorunu çok)
    Denriyaj telinin bikaç lifi koptu, komplekopmadan değiştirdim
    Şamandırayı garantiye verdim,2 aydır bekliyorum
    Motoru haftalarca çalıştırmadıktan sonra tek marşta çalışıyor ancak hava soğukken (kışın) çalıştırmak imkansız, ben çalıştıramadım ne vurdurmayla ne marşla çalışmıyo
    Aküsü fena değil, hiç bitmedi, kışın çalıştırmaya çalışırken çok fazla marş yapmamdan döndüremeyecek kadar zayıflamıştı ama çalışınca iyi doluyor.

Şaşırtıcı ki;

9000den sonra, motor stop edince, vitesteyse marş basmıyor, boşa almadan marş basmıyor. bu tip bi özelliğin bazı motorlarda olduğunu biliyorum ama ilk 9000de hangi vitesle olursa olsun marş basıyordu, zincir yağlamasırasında, sehpa üstünde denenmiştir.

soldaki ve sağdaki yuvarlak nikelajları çıkart gördüğün vidaları yağla yanık yağ ile ses kesilecek .

çamurlukta ki sesin kaynağını bul çözüm yolu bulalım . motorun karbüratörünü ayarlattır .

Motosikleti
    Ybr
    eray nerdesin beaa!! senin caracal kaç bin oldu?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    abi 16500 deyım . ben her gece burdayımda siz yoksunuz . caracal harika oldu nazar değmesın . 1 . viteste asfatta patinaj çekiyor .

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 16500 deyım . ben her gece burdayımda siz yoksunuz . caracal harika oldu nazar değmesın . 1 . viteste asfatta patinaj çekiyor .
    yuruyen aksamda degisiklik yaptin mi? yoksa sadece gorunus uzerinde modifiye mi yaptin?

selamlar.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuruyen aksamda degisiklik yaptin mi? yoksa sadece gorunus uzerinde modifiye mi yaptin?

selamlar.
    yok babacan , manifolt çatlamış onu değiştirdim . Herşey aynı iyi de bir karbüratör ayarı

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    dostlar highway hawk urunlerine bakiyorum. ve begeniyorum. bir elcik siparisi verdim bugun. iste su:
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44995

yarin elime gececek. umarim uyum saglar motor ile.. bir dahaki ay da yine highway hawk far ve kaş alacagim. plastik fari pek begenmiyorum.

bu arada bizim sagda solda yer alan parlak bolumler plastik degil mi? aslinda onlari da soyle krom falan kaplatabilsek ne kadar guzel olur :D

10000i geçsin karbüratör ayarına bi baktırıcam, sanırım ses plakalıktan geliyor.

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    elciklerim geldi. uyacak gibi. yarin serviste taktiracagim. cok guzeller :D

WD40 ile paslanan yerleri ve hareketli bolgeleri spreyliyorum. ama sadece sprey yeterli mi? yoksa spreyden sonra silmek mi lazim? WD40'in uzerinde silmeyin yaziyor. bana pek faydali gibi gelmedi bu sprey.... paslar tamamen gecmiyor.

bu arada on fren ve arka frenin daha sıkı olmasi icin ne yapmak lazim?

selamlar..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    elciklerim geldi. uyacak gibi. yarin serviste taktiracagim. cok guzeller :D

WD40 ile paslanan yerleri ve hareketli bolgeleri spreyliyorum. ama sadece sprey yeterli mi? yoksa spreyden sonra silmek mi lazim? WD40'in uzerinde silmeyin yaziyor. bana pek faydali gibi gelmedi bu sprey.... paslar tamamen gecmiyor.

bu arada on fren ve arka frenin daha sıkı olmasi icin ne yapmak lazim?

selamlar..

ön fren kullandıkça sertleşir , arka fren eğer bitmediyse tamburun ustunde vıdayı sıkacaksın

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

geçmiş olsun

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    hoppala.. gecmis olsun kardesim. bir sey var mi sende? motor ne durumda? nasil oldu kaza?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hoppala.. gecmis olsun kardesim. bir sey var mi sende? motor ne durumda? nasil oldu kaza?
    ben konu açtım arastırırsan bulursun aniden önüme çıkan ticariye vurdum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:32 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 AM ----------

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...za-yaptim.html

Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinicem.Yaşım 17 benim bende sizler gibi cruiser hastasıyım.Teknik bilgilerim= modelim 1992 yani 17 yaşındayım bu sene bir hafta önce a2ye yazıldım 65 kiloyum 1.74 te boy var bende bu motor malum 150 kilo ben bu motoru taşıyabilirmiyim önerirmsiniz bu motoru bana. vitesli motora ilk kez başlıyacam bu arada dostlar fikirlerinize çok ihtiyacım var
    Gerçekci ol,imkansızı iste.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkan43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinicem.Yaşım 17 benim bende sizler gibi cruiser hastasıyım.Teknik bilgilerim= modelim 1992 yani 17 yaşındayım bu sene bir hafta önce a2ye yazıldım 65 kiloyum 1.74 te boy var bende bu motor malum 150 kilo ben bu motoru taşıyabilirmiyim önerirmsiniz bu motoru bana. vitesli motora ilk kez başlıyacam bu arada dostlar fikirlerinize çok ihtiyacım var
    Motosikletlerde 2 tekerlek yerden kesilir kesilmez 100 kiloda olsalar, 500 kiloda olsalar artık farketmeyecektir!

Ama dururken motorun kontrolü için başlarda biraz haddinden fazla efor sarfedersin; zamanla tekniği kavradığında sorun kalmaz. Ayrıca 150 kilo ortlama bir ağırlıktır motosikletler için. Çook daha ağırlarıda var.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı furkan43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç sorun teşkil etmez komşu , benim kollarım 2 senede bir kas yaptı bununla şimdi hafif geliyor . Eskiden mobilet bile ter getirirdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:02 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 AM ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerde 2 tekerlek yerden kesilir kesilmez 100 kiloda olsalar, 500 kiloda olsalar artık farketmeyecektir!

Ama dururken motorun kontrolü için başlarda biraz haddinden fazla efor sarfedersin; zamanla tekniği kavradığında sorun kalmaz. Ayrıca 150 kilo ortlama bir ağırlıktır motosikletler için. Çook daha ağırlarıda var.

kardeşim sen kendi topicine gitsene

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç sorun teşkil etmez komşu , benim kollarım 2 senede bir kas yaptı bununla şimdi hafif geliyor . Eskiden mobilet bile ter getirirdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:02 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 AM ----------

kardeşim sen kendi topicine gitsene
    insan ayırmayın olm, insan ayırmayın!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler