Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yava yagissiz oldugu surece ben cikarim.

beyler bu arada sunu sorayim, direksiyonu gectikten sonra ehliyeti teslim almak ne kadar suruyor? bekle bekle hayatim beklemek oldu ya.. sikinti geldi artik, servise gidecem gidemiyorum cevirecekler diye yolda.
    Yaklaşık 2 haftada elinde olur ehliyetin..

Bu arada 2000. mesajı yazma şerefine nail oldum Caracal topiğinde!
    Hehe, Caracal sahiplerinin yapamadığını yaptım..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Ben daha alamadım, bilemiyorum :(
    kursa yazıldım, ocakda alırsın dediler ocakı bekliyorum 15gözle..Alır almaz binmeye başlıcam kış, çamur dinlemem (yağmuru dinleyebilirim :D)

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 haftada elinde olur ehliyetin..

Bu arada 2000. mesajı yazma şerefine nail oldum Caracal topiğinde!
    Hehe, Caracal sahiplerinin yapamadığını yaptım..
    abicim yok boyle bir beklemek ya. beklemeler ulkesi... iki haftada ne yapiyorlar sertifikalarla. oksayip seviyorlar mi? her harfini buyutec ile inceliyorlar mi. nedir iki hafta suren anlamadim gitti. agustos sonunda aldim motoru 3 ay gecti hala ehliyet alamiyoruz. yolda cevirince ceza kesmesini biliyor ama devlet. ne dandik bir is bu ya.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    yava yagissiz oldugu surece ben cikarim.

beyler bu arada sunu sorayim, direksiyonu gectikten sonra ehliyeti teslim almak ne kadar suruyor? bekle bekle hayatim beklemek oldu ya.. sikinti geldi artik, servise gidecem gidemiyorum cevirecekler diye yolda.
    en çok 10 gün ben 9 gün sonra almıştım

aynen hem önüne gelene ehliyet verirler . hem böyle bekletirler . türkiyem sana canım feda
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    KANUNİ CARACAL

caracal-tal

mrb.arkadaşlar ben geldim caracalımı alalı 1 hafta oluyor ilk vitesli motor deneyimim ..öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum adana

caracal adana sokaklarında

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı CARACAL-TAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb.arkadaşlar ben geldim caracalımı alalı 1 hafta oluyor ilk vitesli motor deneyimim ..öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum adana

hayirli olsun. kazasiz surusler diliyorum oncelikle.

1) ehliyetin yoksa ehliyet al
    2) klasik olacak ama motoru 3-4 dakika isitmadan surme. yag donsun damarlarda.
    3) 95 oktan benzin kullan.
    4) engebesiz arazide, duz yolda kullanmaya calis. ilk baslarda 4.000 devirde bagirir. cok bagirtma. 3-4-5'inci vitesler arasinda gezin. ilk 500 km'de 60'i zorlama ama surekli 40 ve altinda surme. sonra benim gibi motor niye 70'i gecmiyor diye aglamazsin.
    5) bosa almayi iyi ogren. bazen N isigi yansa da bosa almaz. o yuzden bosa aldiginda debriyaji yavas yavas birak. motor bogulur gibi oluyorsa hala viteste demektir. tekrar bosa almayi dene.

kasksiz yola cikmaman gerektigini soylemiyorum bile.

adana'ya selamlar.

Motosikleti
    Caracal 200
    En iyi performansı 95 oktanda aldım
    Bu arada rodajda yapılmaması gereken herşeyi ben yapmışım ama neyseki 1soun yaşamadım.
    Örnek: Kullanmayı bilmedimden arkadaşımla kask almaya sirkeciye gittik ben ardçı olarak tabi ve 90km hıza çıktık.
    Daha sonraki haftalarda avcılara işimiz düştü 1kere E5den 90km hızla yine, 1kerede yine levente 90km hızla ardçıyla.
    Sonra tabi rodajdan çıktı, motoru 1az daha sıkıştırdık 2kişi 100e çıktık.

Şuan hiçç sorun yaşamıyorum. Hatta bigün 1arkadaşı işe bıraktım ben 70 kilo o 85kilo E5'de yol akıyo ozamanda zorlanmadan 90a çıktım.

Rodajda yapılmaması gerekeni yaptım ama sorun yaşamadım açıkca. Tek kullanırken kaç basıcam denemek sırsatım olmadı çünkü tek başıma rüzgardan daha çok tırsıyorum hemen şeritten atıyo beni, en fazla 80 yapabildim.

Motorun hayırlı olsun bu arada sıfırmı aldın?

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    edirneden veya cevresinden caracalcı arkadaslar warmı ? acabaoww
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edirneden veya cevresinden caracalcı arkadaslar warmı ? acabaoww
    yok çakma eskişehirli

valla önerileri arkadas yazmıs . bana laf dusmedi . motorumu sevıyorum yaaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR

aramıza hoşgeldin yeni caracal'ın hayırlı olsun..arkadaşlar güzel bir şekilde ne yapacağını anlatmışlar bunları uygularsan sıkıntı yaşamazsın..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    caracalcılar . 2010 mayıs 16 kımbılır kımler olacak degılmı . peeh yenı yenı ısımler . aramıza h.g arkadasım

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bu kedilerin ben ya ne dıyım ya kufur etsem ınsan degıl sabah koltugu pert etmışler yaaa zzzzzz geliyolar sabaha kadar bi aile olarak kalıyolar bide pisletiyolar temizlemekten anam gevredı branda varya çiğ yagmıyo tabi çıkıyolar içerden takılıyolar içerde zzzz :S

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    535 km'de problemlerim:

1) araci kullanip park ettikten sonra calisir durumda vitesi bosa almakta inanilmaz zorlaniyorum. birinci vitesten bosa gecmiyor. takilip kaliyor. zorlamak da istemiyorum. mecbur tekrar hareket ediyorum. alet cok dusuk hizda hala seyir halindeyken N'ye alabiliyorum.
    2) arac seyir halindeyken vites kuculturken cok sert bir ses geliyor (taaaak diye)
    3) gaz elciginin sonundaki plastik kisim sallaniyor. elcik cok gevsedi, yalama oldu.

arkadaslar 5'inci viteste arac yavas yavas hizlaniyor. yani uzun yol olsa 80-90 gorecem belki.. ama yani o hizlarda gitmek icin illa 5'e gecip gazi verip beklemek gerekiyor. sizde de boyle mi? yoksa 4'uncu viteste bile rahat 70-80 goruyor musunuz?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    535 km'de problemlerim:

1) araci kullanip park ettikten sonra calisir durumda vitesi bosa almakta inanilmaz zorlaniyorum. birinci vitesten bosa gecmiyor. takilip kaliyor. zorlamak da istemiyorum. mecbur tekrar hareket ediyorum. alet cok dusuk hizda hala seyir halindeyken N'ye alabiliyorum.
    2) arac seyir halindeyken vites kuculturken cok sert bir ses geliyor (taaaak diye)
    3) gaz elciginin sonundaki plastik kisim sallaniyor. elcik cok gevsedi, yalama oldu.

arkadaslar 5'inci viteste arac yavas yavas hizlaniyor. yani uzun yol olsa 80-90 gorecem belki.. ama yani o hizlarda gitmek icin illa 5'e gecip gazi verip beklemek gerekiyor. sizde de boyle mi? yoksa 4'uncu viteste bile rahat 70-80 goruyor musunuz?
    3 problem dediğin şey bendede var bütün caracallarda var . arada bir .bnelik yapıyor

sen a2 ni aldığın gibi servise git . çünkü ben 4.düzyolda 100 hafif meyilli yolda 105 gördüm

Motosikleti
    Caracal 200
    bence 80-90!a 5nci viteste çok hızlı olmasada hızlı olarak çıkmakta. yani normal bir hız, yavaş yavaş olmaması lazım, ama biraz daha motoru sıkıştır bence yakında oda düzelir.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    535 km'de problemlerim:

Sanırım bu ilk motosikletiniz..?

Vitesli motorlar arabalar gibi değildir. Vites değişikliğinin rahat yapılması için motorun hareket halinde olması gerekir. Ayrıca o tak seside hemen hemen tüm vitesli motorlarda ilk 1000-2000km'de olan ve daha sonra azalan bir sestir. Mekanik aksamın birbirine alışması sürecinden sonra daha sessiz olacaktır..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu ilk motosikletiniz..?

Vitesli motorlar arabalar gibi değildir. Vites değişikliğinin rahat yapılması için motorun hareket halinde olması gerekir. Ayrıca o tak seside hemen hemen tüm vitesli motorlarda ilk 1000-2000km'de olan ve daha sonra azalan bir sestir. Mekanik aksamın birbirine alışması sürecinden sonra daha sessiz olacaktır..
    Ses olayına katılıyorum.Motoru yeni aldığımda bende de çok sesliydi vitesler fakat 1800 Km'deyim sadece ses hareket halinde boştan (N) 2. vitese geçerken yapıyor artık.Motor ayrıca 4. viteste 5000 devirdeyken 65 Km hıza çıkıyor 5. vitestede düz yolda 125 yaptım ama devir malum 7500 - 8000 oldu fazlada zorlamadım.Ayrıca bu devire çıktıktan sonra devir göstergesi bozuldu kendi kendine geziniyor servis değiştirecek fakat havalar malum
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses olayına katılıyorum.Motoru yeni aldığımda bende de çok sesliydi vitesler fakat 1800 Km'deyim sadece ses hareket halinde boştan (N) 2. vitese geçerken yapıyor artık.Motor ayrıca 4. viteste 5000 devirdeyken 65 Km hıza çıkıyor 5. vitestede düz yolda 125 yaptım ama devir malum 7500 - 8000 oldu fazlada zorlamadım.Ayrıca bu devire çıktıktan sonra devir göstergesi bozuldu kendi kendine geziniyor servis değiştirecek fakat havalar malum
    bnm motorda yapıyordu . nalet sonra sonra yapmamaya başladı 115 de kalıyor

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm motorda yapıyordu . nalet sonra sonra yapmamaya başladı 115 de kalıyor
    peki
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Motosikleti
    KANUNİ CARACAL

salun arkadaşlar

evet motorumu sıfır aldım önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım ehliyetim yok ama yazıldım hemen ocakta alacağım inşallah bu arada ilk motorum demiştim üstelik bayiden eve getirirken ilk kez vitesli motor sürdüm 2 3 vitesle geldim eve kadar.. dün motor pır pır edip syop ediyordu meğer benzin bitiyormuş ışığına alışamadım daa yedeğe aldım devam ha bide motor bağırıyor ama 70 80 e hemen çıkıyor vites değiştirirken ööle tak diye ses gelmiyor belki debriyajı hızlı kullanıyorum ondandır bilmem kolay boşa geçiyor daha 130 km de şu an sorun yok bir de ön lastik ters düzelteyim mi acb.. böyle kayacak gibi geliyor yaw..hepinize hayırlı sürüşler

çok sağol efe oktay arkadaşım hayırlı şürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler