Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yağ konusunda 1 lt lık yağı boşaltın . 900 gr koyuyor kurnaz 100 gram kar edecek 10 kısıye bunu yapsa 1 lt yanı 10 ytl ıscılık dahıl 20 ytl kar ıyı para

bnm egsozumu cızse sert bır dılle uyarırım . yada kanuniye şıkayet ederım
    Yağ olayında olayın garibi kalan yağı karşımda attı çöpe ve kullanılmaz bir duruma geldi o yağ.

Egsozu çizme olayında ise elemanda garip bir mantık var ben uyarmama rağmen sölediği söz "dostum sende nekadar çok parlatmışsın motoru okadar özenme bence buda nazarlık olsun" şeklindeydi artık diyecek bişey bulamadım ben

Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten kullanım klavuzunda rodajdan çıkana kadar 55'i geçme yazmışlar.
    Tabi böle birşey ne kadar doğru bilmiyorum benim motor rodajdan çıkmadı daha ama 80 yaptım.
    Titreme normal, vibrasyon bu motorların vazgeçilmezi. Rodaj'dan sonra biraz daha azalacağı söyleniyor.

İnsanlar titremeyi en aza indirmek için V motor kullanıyo. Ama bence 1az titereşim güzeldir.

2tekerde olduğumu anlamam lazım benim yolda :D
    Katılıyorum biraz titreşim iyidir.Titresim çok azaldı şuan 810 Km deyim...
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    caracal 200/siyah

nazarlık olsun......

demek nazarlık olsun dedi ha ?..

E....yuh diyorum !.... ondan sonra diyorlarki kanuni nin servisleri kötü.
    Böyle bir dünya yok be kardeşim,"nazarlık olsun" muş !...

motoru çok parlattın demek !.... yav ucuz basit bir scooter alırsın , serviste "aabi kaç paralık motorki bu zaten, olur bu kadar,kalitesi bu" muamelesi görürsün, markası içerisinde orta halli bir motor alırsın, bu seferde " çok parlatmışsın,nazarlık olsun" derler.

iyi ustaları bulmak lazım....paylaşalım lütfen arkadaşlar...

bu iyi ustalar nereye kayboldu ?..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ olayında olayın garibi kalan yağı karşımda attı çöpe ve kullanılmaz bir duruma geldi o yağ.

Egsozu çizme olayında ise elemanda garip bir mantık var ben uyarmama rağmen sölediği söz "dostum sende nekadar çok parlatmışsın motoru okadar özenme bence buda nazarlık olsun" şeklindeydi artık diyecek bişey bulamadım ben

Katılıyorum biraz titreşim iyidir.Titresim çok azaldı şuan 810 Km deyim...

GECE sende iyi yıkanmış parlamışsın gel bende senin burnunu kırayım yanuk burun nazarlık olur diyecektin hemen kanuni ye bir şikayet dilekçesi gönder
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    55'i gecmemek imkansiz ya. okudum ben de gozlerime inanamadim. ben 150 km'deyim maks 60 yaptim su ana kadar. ve genelde 30-50 km arasi kullaniyorum aleti. 3500-4000 devirde tutuyorum. vites buyutecegim zaman 4000'i biraz zorluyorum ki vites gecince motor zorlanmasin.

gerek estetigi, gerek ebadi, gerek 3000 devirdeki sesi olsun, bence cok guzel bir motor. ben aldigima cok memnun oldum..

scootech, eger istanbul'daysan, avcilar'daki servisin iyi oldugunu soyluyorlar. herkesten ayni seyi duyuyorum. bilgine...

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    selam CARACAL cılarr
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    arkadaslar dun en uzun yolumu gittim. beylikduzu'nden b.cekmece sahiline oldukca dik bir yokus indim. inerken 3'uncu vites, 3700-4000 devirde gittim. zaten gaza basmama hic gerek olmadi cunku yokus epey dikti. dik yokuslari inerken ve cikarken tavsiyeleriniz var mi?

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    GECE sende iyi yıkanmış parlamışsın gel bende senin burnunu kırayım yanuk burun nazarlık olur diyecektin hemen kanuni ye bir şikayet dilekçesi gönder
    Dostum haklısınız dilekçe gönder diyorsunuz ama bişey değişeceğini pek sanmıyorum.Yinede en kısa zaman göndericeğim.Bana önerebileceğiniz iyi bir usta varmı Kocaeli-Tuzla arasında, yakınlarında.Gerçi artık ustaya falan gitmem kendim tamir ederim daha iyi hiç yoktan çizmem motoru

Günaydınlar;

Arkadaşlar çok merek ediyorum sizin caracallarda da 4000 deviri geçmeye başlayınca sibop sesi geliyormu bu ses beni oldukça rahatsız ediyor.O güzelim egsoz sesi azalıp sibop sesi hiç hoş olmuyor,

Ayrıca birde zincir germe konusunda temizlik yaparken farkettim arka teker eskiden elimle çevirdiğimde rahat dönüyordu gerildikten sonra baya zor dönüyor.Eskiden çevirip bıraktığımda 1 tur dönerken şimdi 4/1 kadar ancak dönebiliyor, acaba zincir çokmu gergindir.Zincir gerginliğini nekadar olmalı nasıl anlayabilirim sizce.

Şimdiden teşekkürler...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Arkadaşlar çok merek ediyorum sizin caracallarda da 4000 deviri geçmeye başlayınca sibop sesi geliyormu bu ses beni oldukça rahatsız ediyor.O güzelim egsoz sesi azalıp sibop sesi hiç hoş olmuyor
    dostum bende 4'uncu viteste geliyor ses. "şıkırtı" gibi bir sey. nasil tarif edecegimi bilmiyorum. sanki zincirden geliyor gibi.. bu herkeste var mi acaba?

Motosikleti
    arkadasım o zincire egil bak korumalıgı var metal birsey ona sürtüyordur zincirin sıkırtı ondan gelir biraz zincirini sıktır yada o metal ile zincir arasına kavucuk yapıstır sıkırtıyı keser

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Canercaracal hoşgeldin aramıza..

Motosikleti
    hosbulduk huysuz arkadasım ben edirneliyim aslında 1 ay once falan bu foruma yazmıstım istanbula geliorum baska caracalcı varsa toplanalım diye ama kimseden ses cıkmadı simdi eskisehirdeyim

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım o zincire egil bak korumalıgı var metal birsey ona sürtüyordur zincirin sıkırtı ondan gelir biraz zincirini sıktır yada o metal ile zincir arasına kavucuk yapıstır sıkırtıyı keser

Dostum haklısın bende de caracalımı ilk aldığımda söylediğiniz gibi ses yapıyordu özellikle yolcu olduğunda çok ses yapıyordu sonra zinciri gererek halletik.Fakat bu sübap sesi 4000 devri aşınca başlıyor ama bazende yapmıyor işin ilginç yanı...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    bisey merak ettim vitesi kacbin devirde degistiriyorsunuz ben ilk aldıgımda 5 bin devirde degistiriyordum simdi 7 bin devirde degistiriyorum ve motorum cok iyi gidiyor ?

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bisey merak ettim vitesi kacbin devirde degistiriyorsunuz ben ilk aldıgımda 5 bin devirde degistiriyordum simdi 7 bin devirde degistiriyorum ve motorum cok iyi gidiyor ?

Aaaa ben ilk aldığımda 4000 de şimdi 5000 devire yaklaşınca değiştiriyorum.7000 devirde motor zarar görmez mi acaba
    Saygılarımla...

Motosikleti
    walla benim motoru ilk aldıgımda devir saati bozukmus sonradan anladım onu da biraz basınca anladım motor 6000 devire gelince takılıodu sora bi asagı bi yukarı gidip geliodu sora degistirdim bi de baktım ki motoru ben hep 5000 devirde falan degistiriomusum simdi 7000de degistiriorm o kadar cok bagırmıo oncelerde cok bagırıodu simdi 9000e kadar geliorm o zmn bagırıo beni degstir diye ama motor ii gidio benim cok ruzgar oldugunda bile cok rahat 100-105e cıkıo normalde tak die 120 yapıo sıkıstırınca uzun yolda 130u gordum bu da yeter de artar sonucta hız motoru degil ama ben cok uzun yol yaptım benim motorla belki ondan alısmıstır motor bilemiorum ama arkadasta da yamaha ybr var 4 yıllık motor ilk zamanlar o da diodu ufak devirde bile bagırıodu simdi yuksek devirde bile bagırmıo dedi zamanla alısıo motor dedi senin kac km de motor??

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Dostum haklısınız dilekçe gönder diyorsunuz ama bişey değişeceğini pek sanmıyorum.Yinede en kısa zaman göndericeğim.Bana önerebileceğiniz iyi bir usta varmı Kocaeli-Tuzla arasında, yakınlarında.Gerçi artık ustaya falan gitmem kendim tamir ederim daha iyi hiç yoktan çizmem motoru

Günaydınlar;

Arkadaşlar çok merek ediyorum sizin caracallarda da 4000 deviri geçmeye başlayınca sibop sesi geliyormu bu ses beni oldukça rahatsız ediyor.O güzelim egsoz sesi azalıp sibop sesi hiç hoş olmuyor,

Ayrıca birde zincir germe konusunda temizlik yaparken farkettim arka teker eskiden elimle çevirdiğimde rahat dönüyordu gerildikten sonra baya zor dönüyor.Eskiden çevirip bıraktığımda 1 tur dönerken şimdi 4/1 kadar ancak dönebiliyor, acaba zincir çokmu gergindir.Zincir gerginliğini nekadar olmalı nasıl anlayabilirim sizce.

Şimdiden teşekkürler...

kanuni firması müşterisinin arkasında duruyor yaşadığım için biliyorum

caracal ıle hıc durmadan 5 dakıkalık 3 çş molası hariç balıkesirden eskişehire geldim sabah ama her yerim ağrıdı o yolda

persembe sabahı 5 de yola cıkıp bu öğlen 12 de geldik toplam 1200 km yol yapmısız caracal ıyı cekıyor 2 kısı oldugumuz halde maşallah

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    walla benim motoru ilk aldıgımda devir saati bozukmus sonradan anladım onu da biraz basınca anladım motor 6000 devire gelince takılıodu sora bi asagı bi yukarı gidip geliodu sora degistirdim bi de baktım ki motoru ben hep 5000 devirde falan degistiriomusum simdi 7000de degistiriorm o kadar cok bagırmıo oncelerde cok bagırıodu simdi 9000e kadar geliorm o zmn bagırıo beni degstir diye ama motor ii gidio benim cok ruzgar oldugunda bile cok rahat 100-105e cıkıo normalde tak die 120 yapıo sıkıstırınca uzun yolda 130u gordum bu da yeter de artar sonucta hız motoru degil ama ben cok uzun yol yaptım benim motorla belki ondan alısmıstır motor bilemiorum ama arkadasta da yamaha ybr var 4 yıllık motor ilk zamanlar o da diodu ufak devirde bile bagırıodu simdi yuksek devirde bile bagırmıo dedi zamanla alısıo motor dedi senin kac km de motor??
    Motor şuan 900 Km de ve 5000 devir bana şuan için fazla bile rotasyonda olunca malum...

kanuni firması müşterisinin arkasında duruyor yaşadığım için biliyorum

caracal ıle hıc durmadan 5 dakıkalık 3 çş molası hariç balıkesirden eskişehire geldim sabah ama her yerim ağrıdı o yolda

persembe sabahı 5 de yola cıkıp bu öğlen 12 de geldik toplam 1200 km yol yapmısız caracal ıyı cekıyor 2 kısı oldugumuz halde maşallah
    Firmanın kullanıcıların arkasında durması çok iyi...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Motor şuan 900 Km de ve 5000 devir bana şuan için fazla bile rotasyonda olunca malum...

Firmanın kullanıcıların arkasında durması çok iyi...
    servis çözemedi kanuniye bir mail attım çözün onu demişler gaz telim kopuyordu sorun gaz pımının takıldıgı yer sıyrılmıs telı kesıyormus allaha sukur oyle bır sorunum kalmadı

Motosikleti
    marantz motorun daha yeniymis zorlama motoru benim motor 3000de ondan basıyorum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar şu ilana bakarmısınız lütfen!!! http://www.sahibinden.com/mukemmel_m...XQQdisplayitem
    allah aşkına birde 450 cc'diye yazmış satan arkadaş.. istediği fiyata'da dikkat!!! dudağım uçukladı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler