Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Dogin

Gerekli açıklamayı yaptım ama yeterli gelmedi sanırım sana?? Türkiyede distribütör firma olmadığı için ithalatı gerçekleşmiyecekmiş...

Evet arkadaşlar bu jonathan marka 350'lik motosiklet dışında sizlere bişey sormak istiyorum.... Egsoz'ların ikisinden de son susturucuları çıkarmak istiyorum fakat bana zararı olacak mı bilmiyorum yardım pls
    Motorsiklet Dostun,Rüzgar Arkadaşın Olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Yeni Anket... Uğrayı verin.
    Yeni bir Chopper/Cruiser 250cc alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz?
    http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @janbi

300cc'lik olan bana sızan bilgilere göre piston, biyel le oynanılması sonucu hacim arttırma ile yapılmış bir motormuş. Tiger'ın birebir aynısı olabilir sadece renkler ve bir iki ufak makyaj yapılır. Fazla birşey değişeceğini sanmıyorum.

Beta firması direkt suzuki motoru kullanır. Çatı olarak aynıdır.

Ben motorumu satıyorum şu an. Eğer Tiger almak isteyen olursa haberiniz olsun.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    oldu işte en sonunda oldu yılların hasreti bitti ve bir motorum oldu
    hem de o bir KAPLAN...

ben demin üye oldum daha okuyunca yazamadan gecemedim
    arakadaşın biri 90 sanla 120 km arası hız yapıyoo demiş bide birinci viteste arkandakiler ezer falan demiş ben birinci viteste kalkamıyorum cünkü pati cekiyo genelde ikinci vitesi kullanıyorum kalkarken birle kalkınca önünü bile kaldırdıgım motor arkadaştaken nasıl olmuşta gitmiyormuş onu cözemedim
    ben normal olarak bastıgımda 140 km yi cok rahat görüyorum devri şıkıştırarak basarsan 175 km yi çok rahat bir şekilde görüyoo en azından ben görüyorum artı özellik olarak bir tek eksozların son susturucularını açtım o kadar ses yapıyoo bide benzinin içine ediyoo ama hız konusunda 175 te gidiyo hatta 6 istiyoo ama 5 te bitiyoo ne yazıkki sonuç olarak memnunum cok ta rahat kullanımı var bir ara satmayı düşündündüm ama şimdi öyle bir niyetimde kalmadı helede yaz gelmiş ken bide sizden bir rica okuyan arkadaşlardan tiger için arka dayanmalık istiyorum nereden alacagımı ve fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşların yarıdımı bekliyorum yoksa kalkarken birini bırakıcam yolda

ibrahim35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VAN 54 TİGER
    Arkadaşlar herkese selamlar ben de az önce kayıt oldum hemen dalayım dedim muhabbete

Motosikleti
    İbrahim35 Hoşgeldin... Ne iyi yapmışsın buraya kayıt olmakla...

Sanırım senin'de KANUNİ TİGER 250'in var eğer bi problemin bi derdin olursa burda rahatça konuşabiliriz, biz birbirimize destek olmak için burdayız

kozmikfare
    ben demin üye oldum daha okuyunca yazamadan gecemedim
    arakadaşın biri 90 sanla 120 km arası hız yapıyoo demiş bide birinci viteste arkandakiler ezer falan demiş ben birinci viteste kalkamıyorum cünkü pati cekiyo genelde ikinci vitesi kullanıyorum kalkarken birle kalkınca önünü bile kaldırdıgım motor arkadaştaken nasıl olmuşta gitmiyormuş onu cözemedim
    ben normal olarak bastıgımda 140 km yi cok rahat görüyorum devri şıkıştırarak basarsan 175 km yi çok rahat bir şekilde görüyoo en azından ben görüyorum artı özellik olarak bir tek eksozların son susturucularını açtım o kadar ses yapıyoo bide benzinin içine ediyoo ama hız konusunda 175 te gidiyo hatta 6 istiyoo ama 5 te bitiyoo ne yazıkki sonuç olarak memnunum cok ta rahat kullanımı var bir ara satmayı düşündündüm ama şimdi öyle bir niyetimde kalmadı helede yaz gelmiş ken bide sizden bir rica okuyan arkadaşlardan tiger için arka dayanmalık istiyorum nereden alacagımı ve fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşların yarıdımı bekliyorum yoksa kalkarken birini bırakıcam yolda
    Ben şu olaya da çok şaşırdım nasıl oluyorda 175 km hızı görebiliyosun dostum,nasıl oluyorda 1. vitesle pati çekmeden kalkabiliyosun ?? senin motorda ne var böyle nos falan mı taktın yoksa sende 15 dişliyi taktırdın mı??

Bize bi açıklama yap hocam işin aslı vallahi çok merak ettim...

İbrahim35 arkadaşım söylediklerimi abartılı buluyorsan geliboluya geldigin zaman sor bal rengi kanunusi olan bir genç arıyorum die bende sana seve seve nasıl gittigini gösteririm çift kişiyle bile o hızı buluyomu kendin gör motorda oynama yapılan tek yer eksozlerı boşaltılmış başkada bir oynama yok ben 185 kiloluk motorla ön dahi kaldırıyorum sana da seve seve kullanman için veririm bide kendin test ederek görebilirsin motor sürekli gelibolu internetin önünde duruyoo yalnızca tek sorun arka saplamalrı kırıyooo:(

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    ikiteker.org'dan çin'deki fuara giden bir arkadaş sayesinde bizim motorun orjinini buldum...

www.loncinmotor.com

Aynı zamanda Arjantin'de falan galiba (ispanyolca konuşan bi memleket de) satışı var...

http://www.supermotos.com.mx/lx250-8.html
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

murat977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Merhaba, tiger sevenler artık bende aranıza katıldım, sanırım iyide ettim, bu başlığı uzun zamandır takip ediyordum sonunda kanıma girdiniz ve aldım kaplanımı. Aklımda size danışmak istediğim bir kaç husus var 15 dişli taktırmayı düşünüyorum bir yandanda motoru yoracağı endişesi taşıyorum boşver orjinali iyidir deyip ikilem içerisinde kalıyorum, diğer mevzu ise egzoslardaki susturucunun çıkarılması, motor sesi derinden gelip eski tip bombardıman uçağı sesi edasına bürünsede bununda dezavantajları var, bu konular hakkında siz deneyimli tiger kullanıcıları tecrübelerinizi yazarsanız memnun olurum, keyifli sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı murat977 adlı üyeden alıntı
    Merhaba, tiger sevenler artık bende aranıza katıldım, sanırım iyide ettim, bu başlığı uzun zamandır takip ediyordum sonunda kanıma girdiniz ve aldım kaplanımı. Aklımda size danışmak istediğim bir kaç husus var 15 dişli taktırmayı düşünüyorum bir yandanda motoru yoracağı endişesi taşıyorum boşver orjinali iyidir deyip ikilem içerisinde kalıyorum, diğer mevzu ise egzoslardaki susturucunun çıkarılması, motor sesi derinden gelip eski tip bombardıman uçağı sesi edasına bürünsede bununda dezavantajları var, bu konular hakkında siz deneyimli tiger kullanıcıları tecrübelerinizi yazarsanız memnun olurum, keyifli sürüşler...
    Hayırlı olsun murat977 bence gayet güzel bi seçim yapmışsın... Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin...

Motorun ön dişli değişimi konusundaki hassasiyetini bence 2000 Km'yi geçtikten sonraya sakla... Neden diyeceksin ben sana anlatayım...

Öncelikle motorun rodaj süresi var ve bu rodajı ne kadar iyi ve temiz geçirirsen senin lehine olur ben böyle düşünüyorum ve en mantıklısıda bu...Daha sonrasında da biliyosun ki dişliyi değiştirince motorun biraz tork'dan düşücek fakat daha hızlı ve vites araları uzun olacak bu da biraz daha fazla benzin sarfiyatı demek sen en iyisi rodajını aç ondan sonra dişliyi değiştirisin bak benim motor 7200 e geldi ama ben hala memnunum fakat 8000 Km de senin dediğini yaptırıcam

Egsoz konusuna gelince kesinlikle güzel bi egsoz usatasında son susturucuları çıkarttır derim çnkü o kadar tok bir ses veriyor ki anlatamam ama o operasyonu da git maslak sanayi sitesinde güzel bi yerde yaptırt

Herkese teşekkürler...

Bu arada İstanbul-Avrupa yakasından TİGER'cı arkadaşlar sesim size şöyle güzel bi TİGER toplnatısı yapalım eksi ve artılarımızı,yapılıcak şeyleri,motorlarımıza gidicek aksesuarları konuşalım ne dersiniz?? Hemde şu güzel yaz günleri yaklaşırken piknik havasında bişeyler yapalım?? Ne dersiniz iyi olmazmı ??

Motosikleti
    Tiger 250
    Teşekkürler tavsiyelerin için. buarada benim makina 1 yaşında 7000 de, bugün sirkecideydim dükkanlara göz attım 15 dişli sordum hani piyasa orasıya belki vardır ellerinde diye ama yokmuş çokta şaşırmadım olsa zaten süpriz olurdu, bu dişliyi nereden bulabilirim fiyatı nedir ben 35 ytl diye duymuştum, takması sorun değil hallederim, ama öncelikle temin etmem lazım, istanbul avrupa yakasında biryer söylerseniz dişliyi değiştireceğim. Egzos konusunda emin değilim uzun yolda kafa yorması ve benzin sarfiyatını arttırması olaya biraz olumsuz bakmama neden oluyor...
    Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı murat977 adlı üyeden alıntı
    Teşekkürler tavsiyelerin için. buarada benim makina 1 yaşında 7000 de, bugün sirkecideydim dükkanlara göz attım 15 dişli sordum hani piyasa orasıya belki vardır ellerinde diye ama yokmuş çokta şaşırmadım olsa zaten süpriz olurdu, bu dişliyi nereden bulabilirim fiyatı nedir ben 35 ytl diye duymuştum, takması sorun değil hallederim, ama öncelikle temin etmem lazım, istanbul avrupa yakasında biryer söylerseniz dişliyi değiştireceğim. Egzos konusunda emin değilim uzun yolda kafa yorması ve benzin sarfiyatını arttırması olaya biraz olumsuz bakmama neden oluyor...
    Teşekkürler
    Yaw sen bana motorum 1 senelik demedin ki yaaahuuu

Neise hocam şimdi sen 15 dişliyi taktır pek problem olmaz... Egsoz konusundaki düşüncelerinde çok doğru fakat sana şunları da söyliyim sadece kalkışlarda biraz daha tok ses cıkarıyo o kadar daha sonrasında da çok fazla bi fark yok...

Son olarak da 15 dişliyi temin edebileceğin yer yetkili kanuni bayileri... Montajıyla beraber en fazla 70 liraya gelir...

Görüşmek ümidiyle...

Motosikleti
    Evvet arkadaslar en sonunda motorumun arka sırtlık yani sisy bar'ını taktım ve yan çantaları çıkarttım şu anda motorum gerçekten mükemmel denebilcek kıvama geldi en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım resimlerini...

Not: Bu arada çok büyük bir sorun yaşadım umarım sizlerde de böyle bir problem yoktur...

Yolda seyir halindeyken ışıklar vardı ve ışıklarda durdum tamam buraya kadar hiç birşey yok ama bundan sonrası en önemli nokta 1. vitese taktım ve normal bi şekilde kalkış yaptım 2. viteste de motorun devirini biraz zorladım ve tam 3. vitese geçicekkten motorsiklet aniden kendini 1. vitese attı ve motorda bir bağarış bir çığırış derken hemen debriyajı sıktım 3. vitese taktım zorlamadan gittim...

Bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar ben tam olarak problemi anlayamadım??

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Üstat öyle bir hata olması çok zor. Hadi 3.de vitese geçmedi geri attı vitesten 2 ye düşmesi gerekir. 1'e düşmesi çok ilginç. Arada birde Null var. Şu an normal çalışıyor mu peki?
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Üstat öyle bir hata olması çok zor. Hadi 3.de vitese geçmedi geri attı vitesten 2 ye düşmesi gerekir. 1'e düşmesi çok ilginç. Arada birde Null var. Şu an normal çalışıyor mu peki?
    Yok hocam sen beni tam anlamadın sanırım daha dogrusu ben tam olarak anlatamadım kusura bakma...

Durum şu ben 1. vitesle kalktım motoru biraz zorliyim dedim bagarttım, 2. vitese aldım yine bağarttım devri yükselttim hiç bi şekilde vitese yada debriyaja dokunmadım motor kendi kendine 1. vitese attı... Durum budur hasan abi... Sanırım şanzuman problemi var yada dişlide yeme var yani servisin yolları taştan zaten 7500-8000 bakımı gelmişti...

Motosikleti
    Tiger 250
    Merhaba arkadaşlar, sonunda bende 15 dişliyi taktım pekte kolay olmadı malzeme yoksunu olduğumdan kolay olmadı ama yaptım, aslında üzerinde olması gereken dişli buymuş makina 16 hatta 17 dişliyi bile kaldırır torku sağlam, dün benzin istasyonunda pompaya yanaşmış şekilde beklerken burnuma koku geldi ilk önce frenler yumşadığı için arka frentelini biraz germiştim oradan kıllandım acaba çok sıktığım için balatalarmı ısındı diye orayı koklarken birden deponun altından beyaz dumanlar yükseldi can havliyle hemen biraz su döktüm pompanın yanından hızla uzaklaştım biraz bekledim ve tekrar marşa bastım baktımki akü bitmiş aklıma gelen ilk şey kısa devreydi önceki günde alarm bağlatmıştım cenmax marka araba alarmı birkere olsun sağlam olsun diye yaptım usta güzelde bağladı motor kilidi yani cihaz devredeyken marş basmıyor vurdurarak çalıştıramıyorsun neyse depoyu söktüm kabloları kontrol ettim birşey yok elektrikçiye götürdüm aküyü şarj etti çalıştırdım yine kablolar sağlam oda birşey anlamadı sonra konjektöre dokundumki yanıyor kablolar ateş gibi hemen söktüm baktımki arka tarafı patlamış erimiş neyseki ucuz parça katalogtan baktım 25 ytl, inşallah bu sorunu tekrar yapmaz yaparsa muhtemelen alternatör elektrik akımını fazla gönderiyo olabilir diye düşünüyorum aklıma gelen başıma gelirse masraf büyüyecek, ama alev topuna dönmekten iyidir

Herkese Merhabalar;
    Foruma yeni uye oldum ve ilk olarak bu basliga girdim. Ben Kanuni Tiger 250 modeline 1 senedir kafayi takmis durumdayim. Cok sukur bu aralar motoru pesin alabilme durumum olustu. Ancak kime soylediysem hep olumsuz seyler soylediler. Saatlerce internette gezindim, arastirma yaptim. Acaba asli astari var mi diye.

Servis cok kotuymus, ilgilenmiyormus, dogru durust tamir edemiyormus, motor adiymis, falancanin arkadasi kaza yapmismis, ayagina platin takilmis, yedek parca pahaliymis, motoru berbatmis..... neler duymadim neler. Butun bu duydugum olumsuz elestirilere ragmen, Harley tarzina benzeyen yapisi nedeniyle Tiger almak istiyorum ancak buradaki basligi gorunce sevinerek sormak istedim. Butun sayfalari tek tek okudugumu belirteyim oncelikle ve olumsuz bir sey yoktu, aksine herkes ne kadar memnun oldugunu anlatmis ama yine de sormak istiyorum. Nedir bu Tiger? Niye bu kadar elestiriliyor?

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    bence kimsenin dedigine bakma çekemediklerinden diyolardır yoksa taş gibi motor hoşuna gittiyse al derim başkalarının dediklerini düşünürsen motor bile alamazsın sen bi kezdaha bakmaya git ama paran cebinde olsun ozaman kararını verirsin

bir firmaya kiralanmak üzre satın alındı ihale fes edilidği için 6 aydır depoda yatıyor trfaiğe çıkmadı 2 km demi 22 km demi hatırlamıyorum sıfır hiç kullanmılmadı 3600 ytl ye vericez bir tane kaldı 0535 681 3996

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler