Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    irfanaltınay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 C Shadow
    öncelikle hayırlı olsun..

geçen yaz başında altın sarı renkli olanında almıştım.İlk baştaa "ya kanuni işte ne beklersin" diyordum fakat kullandıkca daha da hoşuma gitmeye başladı.

hakikaten şöyle üzeriine b gerilince harley gibi oluyordu :D

fakat yaz sonuna doğru egsozdan bi çıtırtı gellmeye başadı.ilk başta önemsememiştim ama zamanla artınca servisine gitti çözüm bulamayınca daa sinirleniip satım.

genel olarak çok iyi.kazasız bin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    champion_ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    black

arkadasım hayırlı olur inşallah...

ben 1 ay önce falan o motoru ceylan ticarette gördüğümde de 3.890 dı.hatta fiyatı sayfaya ben atmıştım.umarım motorun hayırlı olur ama şarköy den yukarı cıkarken dikkat et koyunlar kopekler yolda gaza gelıp de ralli yapmaya kalkan lara aman dikkat ben o yolda cok tehlıke yasadım sende yaşama...

eğer alırda motorla gelısen tabelaları iyi oku inecik tekirdağ ve gümüşyaka da radar var.birde yolda gezen radar arabaları var onlar cogunlukla ekip arabası olur.yokus asagı ınen yollara dıkkat et...

hayırlı olsun...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı champion_ufuk adlı üyeden alıntı
    black

arkadasım hayırlı olur inşallah...

ben 1 ay önce falan o motoru ceylan ticarette gördüğümde de 3.890 dı.hatta fiyatı sayfaya ben atmıştım.umarım motorun hayırlı olur ama şarköy den yukarı cıkarken dikkat et koyunlar kopekler yolda gaza gelıp de ralli yapmaya kalkan lara aman dikkat ben o yolda cok tehlıke yasadım sende yaşama...

eğer alırda motorla gelısen tabelaları iyi oku inecik tekirdağ ve gümüşyaka da radar var.birde yolda gezen radar arabaları var onlar cogunlukla ekip arabası olur.yokus asagı ınen yollara dıkkat et...

hayırlı olsun...
    Bana diyorsan, ben daha önceden almıştım... Bi takas durumu vardı da... Bu arada motorunun fotoğrafını yollayabilir misin bir ara, çantayı nasıl monte ettiğini merak ettim de
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bu topic çok boş kalıyor arkadaşlar güncell
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

pekersertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaslar, ben de istanbulda ki tum bayileri tek tek arayıp sordum sorusturdum, sadece 2 si durust davrandı:tiger in fiyati 3890 a dusmus..Ama (gecen seneden mali kalan)bayiler hala işlemler dahil 4700-4750 fiyat soyluyorlar..Kendi aralarında da bir anlasma yapmıslar gibi..Sadece 18 istanbul bayisinden 2 si durust davrandi..ve istanbul da da 3890(artı masraflar) a alabiliyosunuz..stogunda olmayanlar bu fiyata veriyor anladıgım kadarıyla..Bilgilerinize...

Motosikleti
    TRANSALP
    fuar da ak koyun kara koyun belli olacak en fazla daha 30 gün milleti kandırırlar.

hakandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı leonine adlı üyeden alıntı
    fuar da ak koyun kara koyun belli olacak en fazla daha 30 gün milleti kandırırlar.
    Bana bugün bir arkadaşım söyledi.. Bende gidip buradaki bayiiye sordum bana liste gösterdi.. Doğru satış fiyatı şu an 3890ytl Ama elinde stok olan bayiler fiyatı kırmamışlar.Bizim bayinin elinde yoktu ki bu kadar rahat konuştu.Alacak olanlara hayırlı olsun.

champion_ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    black

arkadasım oncelikle o motor henüz benim değil ama anlaşabilirsem 2 ay içinde alcam yazın 2 hafta kadar kullanmıstım ondan kalma resımler.

çantayıda arkaya bı canta aparatı koymuslar onun ustune monte etmısler...

ama bana sorarsan çanta koyma(zıngırdıyo.tabi çantanın kalitesinde bağlı)ben eğer alırsam eger cantayı cıkartıp 150 lik modellerde olan ccbar ı koymayı planlıyorum.

herkese kazasız günler

Motosikleti
    TRANSALP
    hakdem dostum ben sana 1-2 hafta önce çıtlatmıştım bu konuyu msn de hatırlarsan. şimdi 2. eldede bir düşüş olur dimi

bu pek senin için ii olmadı ama beni sanki biraz daha yaklaştırdı tiger e

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    neden kötü olsunki ben elinde stok yapmış bir bayi değilimki Satmaksa mesele gene satarım zaten alıcısı var Ama şu an bir yandanda aksesuar ekleme çalışmaları başladı. Daha tadını çıkaramadık motorun

SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Arkadaslar bakiyorumda topic'e kimse bisiler yazmamis iice dibe vurmus... silent

Artik araniza benide kabul edersiniz sanirim?? Bende bir TIGER sahibi olarak bol bil konusuruz
    Motorsiklet Dostun,Rüzgar Arkadaşın Olsun...

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Evet uzun bir zamandır bende farkettim ki kayda değer birşeyler yazmıyoruz Tiger Hakıında.....
    Malum sebebi Türkiyede hava şartları herşehirde aynı değil Ankarada binme şansımız çok zordu. Havalar yeni yeni canlanır oldu....
    __________________________________________________ ___

Tiger 250cc'ler havaların da Isınması ile yavaş yavaş yine yollarda görünmeye başladılar. Hal böyle olunca forumlarda biraz canlanmaya başlayacak.

Bugün kar-kış olaylarından sonra motorun marşına 3. basışım oldu ve üzerinde yaptığım son değişiklik olan Ön dişli değişiminden sonra pekde bir deneme fırsatım olmamıstı motoru ama sonucu bende serviste merak ile bekliyorduk. Usta beni uyarmıstı motoru bu şekilde kullanmanın tamamen sürücü ile alakalı oldugunu motorun dişli değişimine vereceği randımanında tamamen kullanım ile alakalı olacagına dair.

Orjinal dişlisinde motorun kalkışları daha seri ve vites aralıkları daha kısa idi yeni takılan 15 dişlide ise kısa vites aralıkları kesinlikle kayboluyor ve bunu hemen hissediyorsunuz. Kalkışta bir ivmeleme beklemek zaten tamamen yanlış bir durum olurki bana göre Tiger devrini sonralardan alan bir motor ve uzun yollarda bu deviri dahada rahat bir şekilde tekerlere aktarabiliyor. Uzun ve biraz daha hızlanıp bakabilecegim bir yola geldiğim de motoru biraz daha zorlayarak 4. Vites de yapabildigim hız 115 km oldu be denemeler sırasında vitesi henüz 5'e takamadım bundan tahminimce cıkardıgım bir fikir ise Motorun normal şartlardaki bir yolda 5. vites de yapabilecegi son hızın 135 km ye kadar ulasabilecegidir...
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Arkadaşlar hekezin motorlarını almasına çok az bir zaman kaldı,herkez son kararını vermeye çalışıyor şahsen ben de öyle,her nekadar baştan beri tiger almak istesemde arada,acaba diyerek başka motorlara bakmıyor değilim,üye olmamın ve bu formu takip etmemin en önemli sebebi,objektif olması,hem olumlu hem de olumsuz yönlerinin gözler önüne serilmesi,bazen diğer forumları takip ediyorum,reklam amaçlı yazılar çok bariz,ben bu sebepten bu foruma yazan tiger kullanıcılarına çok teşekkür ediyorum
    Artık havalar ısındı,tigerci arkadaşların,son yorumlarını,kaç km de olduklarını,benzin sarfiyatlarını,ve yaşadıkları artı ve eksileri merakla bekliyorum
    Bir de merak ettiğim,bir tigerde,logoların silinmiş oluğunu gördüm hoş da olmuştu bunun nasıl yapılmış olduğu
    Yakın zaman da cevap yazarsanız memnun olurum fuara az bir zaman kaldı,şimdiden kullananlara ve kullanacak olanlara kazasız yolculuklar dilerim

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Arkadaşlar 15'li dişli ile yaptığım tüketim testini sonunda bitirdim. 15.7'lt benzin ile 490km yol gittim. Yani full depo ile rahatlıkla 600km yapılabilecek bir motor. Sürüşte özen göstermedim. Otoban 7000-8000rpm'lik sürüşler şehir içi dur kalklar rampalar vb oldukça karışık bir ortamda test yaptım. Sonuca göre araç 100km'de 3.2lt yakıt tüketti. Ben 100kg olunca ayrıca motorda aksesuar olunca yürüyen bir dev konumunda giderken bu tüketim bana normal geldi. Daha hafif bir arkadaşımızda bu motorun çok daha az tüketeceğine inanıyorum.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Sevgili just_life motor ön dişilisini 15 dişli olarak değiştirmekle akselerasyonu azlattın zannedersem bu hissedilir derecede mi Yani şehir içi kullanımda sorun yaşatıyor mu zannedersem şehirlerarası yolculukta rahat olmasını sağlarken şehiriçi kullanımı bozabilir.Kanaatimce yakıt tüketimi de tersine değişecektir.şehir içi kullanımda 15 dişli ile daha fazla yakıt ama şehirlerarası daha rahar seyir ve daha az tüketim manasına mı geliyor kullanıcı olarak senin izlenimlerin neler oldu.. Bujide nasıl bir değişiklik yapılabilir nasıl temin edebilirim.tecrübeli olarak yardım edersen sevinirim zira motorumu satmak yerine ufak makyaj ve modifikasyonlarla kullanmak istiyorum tek şikayetim uzun yola çıkınca beni biraz yorması(belkide motordan ,olduğundan daha fazla şeyler beklememde olabilir.. önemli değil) Teşekkür ederim

Motosikleti

Cok Mutluyuuum Cooooooooook :))

Arkadaslar oncelikle herkese tekrar merhaba

Ne zamandan beri kendime ait bir motorum olmasini istiyordum...Ailemdekilerle bu konu uzerinde cok tartistim cok atistim onlardan gizli gizli gider motorsiklet kiralar kendimi birazda olsun tatmin ederdim... Yasim o'zamanlar bayaa bi ufakti nereden baksaniz 5-6 sene oncesi....

Simdi 20 yasina geldim ve icimdeki motorsiklet arzusu git gide artti, cevremdeki cogu arkadasimin motorsikleti vardi...Calisiyorum ve elime kendime yeticek kadar para da geciyordu artik benimde bir motorsikletim olmali diyordum ve kafamdan ilk onceleri bir scooter tarzi motor geciyordu ve scooter'lar uzerinde uzun capli bir arastirmaya girismistim yaklasik bi 4-5 ay boyunce deli gibi arstirdim nereden baksaniz 7-8 tane bayi gezdim daha sonrasinda babami dinleyip buyuk motorsikletlere bakmaya basladim ve gordugumde asik oldugum, dikkatimi tamemen benden alan motorsiklet HONDA GOLDWING 1600 olmustu fakat fiyat arastirmasina girince bana hayli bir yuksek geldi ve kendimi ondan soyutlamaya basladim fakat, elbet benimde birgun GOLDWING'im olacak...

Eveeeeeeeeet gelelim saadet'e.... Arkadaslar artik bende bir TIGER kullanicisiyim

Bundan boyle KANUNI TIGER 250 Cc ile her turlu sikayet ve begenilerimi anlatmaya ve sizlerden gelen sorulari ve ogrenmek istediklerinizi elimden geldigi kadar yanitlamak yanitlamak istiyorum cunku ben artik bir MOTORSiKLET sahibiyim

Herkese cok tesekkur ederim arkadaslar...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    HeHe hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Evet just_life arkadaşın sorularına cevap bekliyoruz abi.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Hakandemir Arkadaşımında dediği gibi yaz döneminde yaklaşması ve havalarında ısınması ile biraz daha motora rahat binmeye basladık ve daha detaylı birşeyler daha yazmak için biraz daha bekleyeceğim üstün körü bir yazı yazmak istemiyorum... saygılar..

SiCk_BoY
    Dostum hayırlı uğurlu olsun inan senin ne kadar mutlu oldugunu tahmin edebiliyorum. Motoru aldın forumlardan uzaklaşma sakın...

Not: Çok önceki yazılarımda motorun 120 km hızı aşamayacağına okadar emindimki. 15 dişli değişiminden sonra tahminlerim 135 km hız idi. Fakat motorun 140 km hıza çıkabildiginide gördüm...
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Herkese cok tesekkur ederim arkadaslar.... Inanin o kadar mutluyum ki size anlatamam...Fakat sizlere bi kac sey sormak istiyorum...

Ben TIGER'imi 2. el ve 5000 km de aldim fakat arka frende biraz problem var gibi neden diyeceksiniz cunku arka freni kullanirken biraz ses cikariyo ve tam istedigim gibi tutmuyor... Arka frenlerde disk olmadigi icin sanirim icini temizletecegim...

Ve birde benim motorumun garanti belgesi Maslak'ta bir bayideymis kendim almam cok zor cunku daha ehliyetim yok onu oradan iptal edip yenisini cikartmam mumkun mu acabaa??

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Just_life teşekkürler yorumlarını bekliyorum,motorun ufak çalışmalarla daha iyi bir hale gelebileceğine inanıyorum.Bu arada hız göstergemin bozuk olduğunu da öğrendim.. Şimdi 80 den yukarı çıkmıyor .servise başvurdum heralde garantiden değişir..Gördüğüm o 150 li süratler yalanmış.. eh o kadarda mühim değil zaten..Benim motordan beklediğim 80-90 km süratlerde yorulmadan ve motoru daha az zorlayarak gitmek.. Sevgili sick_ boy ben ilk aldığımda ön frenle ilgili sorun yaşamıştım zira çok sertti ama dediğin gibi arka fren temizliği ile çözüm olabilir.Motoru kullandıkça çok güzel dengeli harika bir alet olduğunu göreceksin bence tek kusuru o kasaya 250 cc lik motor koymaları olmuş. Malzeme kalitesi ise o fiyattaki motor için fena sayılmaz.Saygılar

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler