Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı kadir..... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 2 ay önce bir tane aldım pismanım niye ilk aldıgım gün ön farlar agzına kadar su doldu ıkıncı gun ön fren diski yerinden cıktı arka jant delik cıktı ön lastık egrı cıktı sag sinyal kapagı yerinden fırladı seyır halndeyken arka freb kitledı her yeri dökülüyor ses geliyor fabrıkasına sesleniyorum bunu benden gerı alın
    dostum burdan seni fabrika duymazda... bunların hepsini servis göz önünde bulundurması gerekiyor.. farlar ağzına kadar nasıl su doluyo.. bu arka jant nasıl delik çıkıyor bu motoru senin aldığın yer yenisi ile değişmesi lazım... sen farkına ne zaman vardınki böyle oldu.. git aldığın yere şikayet et bişeyler et.. birazda motorunla barışık olmalısın.. ayrıntıları bilmiyorum ama far nasıl ağzına kadar su dolar lastık nasıl eğri olur ilkten fark etmedinmi bunları... 2. günden bile fark ettiysen geri götürcektin motoru..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardesım aldıgım ıkıncı gun geri vermek istedim ama ne servis nede fabrıka yanastı şu anda motor dedigım gıbı durutor yalnız ön farlar duruyor

ne servis ne fabrikanın umrunda degil

kardesım aldıgım ıkıncı gun geri vermek istedim ama ne servis nede fabrıka yanastı şu anda motor dedigım gıbı durutor yalnız ön farlar degıstı

motorun civatalarını komple sıkın

Asla Yakmayin Kendinizi Görünüsüne Aldanmayin Teneke

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Senin motora sen naptında farları su doldu jant delikken motor nasıl gitti nasıl iştir bu anlamadım bi türlü..
    KIRMIZI BOĞA..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben 2 ay önce bir tane aldım pismanım niye ilk aldıgım gün ön farlar agzına kadar su doldu ıkıncı gun ön fren diski yerinden cıktı arka jant delik cıktı ön lastık egrı cıktı sag sinyal kapagı yerinden fırladı seyır halndeyken arka freb kitledı her yeri dökülüyor ses geliyor fabrıkasına sesleniyorum bunu benden gerı alın
    Arkadaşım sen motoru nerden aldınki öncelikle ...
    bu tarz motorlar satıldıkları yere genelde demonte olarak geliyor ve orada birleştiriliyor ...
    öncelikle kabahat satan yerde ....
    ayrıca garanti süresince bir çok şeyi garanti kapsamında araştır ve
    hakkını sonuna kadar ara...
    farlar su alıyorsa garanti kapsamından değişmeleri yada
    tamir etmeleri gerekir...

her ucuz motor gibi bunlarında eksikleri var ancak güzel kullanınca
    hiç te sıkıntı olmuyor...

motoru ankara ulustan aldım hergün lastıgıne hava vuruyorum ön farları aldıgımın ıkıncı gunu yıkadıgımda su aldı yarı yarıya su doldu ayrıca benzin hortumlarıda eridi dikkat edin

suyu tazyikli vurmuşsun o zaman ...
    benim arkadaşın başına da geldi..
    benzin hortumlarında her hangi bir sorunn olmadı lastikler ve jant dahil ..
    ufak tefek aksaklıklarıda yazdık topiği baştan takip edersen okursun ...

cevap

şu an yine tazyikli yıkıyorum am su almıyor yazdıklarımın hepsini servis biliyor arka jantın siparişi 10 günden beri gelmiş degil

şunu biliyorum ki.
    kanuni diğer bezerlerinde 1gömlek üstün diyebilirim ....
    yaptığımız abant yolculuğunda bunu hissettik ...
    tabiki bir avrupa yada japon değil bu makineler.
    ancak ufak tefek sorunlarını da servisin halletmesi gerekir....

şu an motor 2300 de merak ediyorum 5000 de bunun hali ne olur .motoru 5000 de olan varmı onlar bu soruya cevap yazsın...

servis banane diyor ilgilenmiyor ayrıca geri vermek istiyorum 2 ay oldu nasıl geri veririm

Sakin Ha Arkadaslar Kymco Dan Vazgecmeyin

Motosikleti
    tabanvay
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Strom'da lastik ebadını değiştiren veya bilgisi olan arkadaşımız varmıdır?Mesela 130 genişlik yerine arkada 140 genişlik olsa nasıl olur?

zaen pek performanslı bi motor sayılmaz abi performansın hepten düşer.. ama takılıyodur muhtemelen

şu an motor 2300 de merak ediyorum 5000 de bunun hali ne olur .motoru 5000 de olan varmı onlar bu soruya cevap yazsın...

servis banane diyor ilgilenmiyor ayrıca geri vermek istiyorum 2 ay oldu nasıl geri veririm

5600 km de ben sattım
    mola vermeden uzun süre yol gittiğimden (400 km) subapları değiştirdim..
    Ayrıca nitrious81 da asya marka olanı var (motorları aynı) 13.000 km de ve motorla ilgili değişen parçası ve sorunu yok

Bu motoru kymco ile kıyaslamak mantıksız.
    Bu fiyata bu kadar.

death ' sana katılmakla birlikte
    Arkadaşımdaki STORM 7000 km oldu ... can sıkacak pek bir sıkıntısı yok ...
    Benimki de 5000 oldu ... kaza yaptığım içim 1 haftadır yatıyor...
    ufak tefek sorunlar dışında sıkıntı yok ..YOLA DEVAM...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 hafta önce Beşiktaş'dan yola çıkıp 418km. yol yapıp Çaycuma'ya(Zonguldak) gittim.Oradada baya gezdim (Amasra'yada gittim).5000km bakımını orada yaptırıp yola çıktım ve sahilden (Kaynaşlıya kadar sonrada Adapazarından E-5'e çıktım) 450km yol yapıp İstanbul'a döndüm.10 gün öncede siteden arkadaşlarla Çınarcık'a gittik ve şu an motorum 6100km'de.Ön diskten gelen "cik" sesi ve iç kesimlerden gelen rahatsız edici gıcırtı dışında bir rahatsızlığım yok.Bakım haricinde tamir için servise gitmişliğimde yok.Verdiğim para karşılığında aldığım karşılık brnim için yeterli.Ha bide uygun fiyata satarsam benim için çok iyi olacak.Çünkü daha uzun menzilli gezilere daha rahat bi makinayla çıkmak istiyorum.Çin malları içinde şans faktörü çok önemli.Ben bu açıdan şanslı olanlardanım demekki.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Paslanma

1. Kanuni Storm'u yaklaşık 3 ay önce aldım. Motor konusunda çok yeniyim. Sadece 2 defa yağmur gördü, onun dışında metal kısımlarına hiç su vurmadım. Egzos çıkışında içte gözüken bir boru var, paslanmaya başladı ve kısa bir zaman sonra bayağı pas içinde kalacak, gidişat öyle. Bu normal mi, bunlarda hep olur mu ? Başka marka motorlara baktığımda, öyle bir paslanma görmüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz. Teşekkürler.

2. Kanuni Storm motorumu yaklaşık 2 km. uzaklıktaki işime gidiş/geliş için kullanıyorum. Hafta sonları pek kullanmıyorum. Cuma bırakıp, pazartesi sabahı tekrar çalıştırmak istediğim zaman, MARŞ DÜĞMESİNDEN ÇALIŞMIYOR. Ayak marşı ile çalıştırmak zorunda kalıyorum, onda da çoğu defa pek kolay çalışmıyor. Neden böyle oluyor? Cevapları ile yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı deaerd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Kanuni Storm'u yaklaşık 3 ay önce aldım. Motor konusunda çok yeniyim. Sadece 2 defa yağmur gördü, onun dışında metal kısımlarına hiç su vurmadım. Egzos çıkışında içte gözüken bir boru var, paslanmaya başladı ve kısa bir zaman sonra bayağı pas içinde kalacak, gidişat öyle. Bu normal mi, bunlarda hep olur mu ? Başka marka motorlara baktığımda, öyle bir paslanma görmüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz. Teşekkürler.

2. Kanuni Storm motorumu yaklaşık 2 km. uzaklıktaki işime gidiş/geliş için kullanıyorum. Hafta sonları pek kullanmıyorum. Cuma bırakıp, pazartesi sabahı tekrar çalıştırmak istediğim zaman, MARŞ DÜĞMESİNDEN ÇALIŞMIYOR. Ayak marşı ile çalıştırmak zorunda kalıyorum, onda da çoğu defa pek kolay çalışmıyor. Neden böyle oluyor? Cevapları ile yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
    1)nemli bi ortamda en ufak bi çizikten bile pas tutabilir.. benim de var ufak tefek paslar.. yanmaz boya ile boyayan arkadaşlar var.. sende boyayabilirsin..
    2) marş düğmesi hiçmi çalışmıyor yani marş basmıyormu.. yoksa marş basıptamı çalışmıyor anlamadım.. eğerki marş basıpta çalışmıyorsa gazı çok az çevirirsen belki sonuç alabilirsin. rolantini hafiften yükseltmen gerekir.. ayak marşı motor soğukken çok zor çalışıyor malesef.. ayak marşınada basarken hafiften gaz gidonunu çeviriceksin.. bence bunu bide servise göster...

arkadaşım ya sen motoru çok hor kullanıyorsun.. yada senin hiç şansın yok.. darkdiamond'unda dediği gibi bu çin malı işi biraz şans.. ben 7077 km deyim halledilemeyecek sorun çıkarmadı.. ha sorun çıkarmadı değil ama bunda servisin büyük etkisi var.. ben servise götürdüğüm sürece motorum seninki gibi olmaya başladı.. hep eksik... verdiğin paranın karşılığını alamama.. bende gitmiyorum artık servise dışarda bi tanıdık motor tamircisi ustaya götürüyrum adam hem motorun hakkını veriyor.. hemde oraya verdiğimin 1/3 ini ancak vermişimdir.. motorumda karbüratör sorunu vardı.. orjinal karbüratör sürekli sorun çıkarıyordu.. usta kendi sattığı karbüratörü taktı.. sorun kalktı.. en basitinden örnekti bu.. ayrıca 3000 km dir hiç sorun yaşamıyorum yani ustaya o arızayı yaptırdığımdan beri.. hanedan12 ile istanbuldan düzce ve abanta gittik geldik.. çok zorlamadığın sürece sorun yaşamadık.. motoru yokuşlarada son sürat zorlayınca dışarı yağ attı sadece.. ondada mecbur kalmıştık akşam trafiği ortalık kamyon dolmuştu.. yavaş gitsen yanından vızır vızır geçiyorlar.. anlıycan durum böyle.. birde bu motor japon malı bi motor değil.. japon malıda arıza yapar ama verdiğin paraya göre elindeki motor bu.. yaptırmak düzgün bakmak senin elinde olabilen bişey.. bence sen iyi bir usta bul...
    KIRMIZI BOĞA..

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)
    2) marş düğmesi hiçmi çalışmıyor yani marş basmıyormu.. yoksa marş basıptamı çalışmıyor anlamadım.. eğerki marş basıpta çalışmıyorsa gazı çok az çevirirsen belki sonuç alabilirsin. rolantini hafiften yükseltmen gerekir.. ayak marşı motor soğukken çok zor çalışıyor malesef.. ayak marşınada basarken hafiften gaz gidonunu çeviriceksin.. bence bunu bide servise göster...
    Örneğin, iş günleri hem MARŞ DÜĞMESİNDEN hem de MARŞ PEDALINDAN gayet iyi çalışıyor. Ama arada 2 gün kullanmayınca, marş düğmesi zorluyor ancak motoru çalıştırmaya yetmiyor. O zaman da marş pedalından çalıştırmak zorunda kalıyorum. Bu 2 günlük süre için de ne oluyor da marş motoru motoru çalıştıramıyor.

Örneğin, iş günleri hem MARŞ DÜĞMESİNDEN hem de MARŞ PEDALINDAN gayet iyi çalışıyor. Ama arada 2 gün kullanmayınca, marş düğmesi zorluyor ancak motoru çalıştırmaya yetmiyor. O zaman da marş pedalından çalıştırmak zorunda kalıyorum. Bu 2 günlük süre için de ne oluyor da marş motoru motoru çalıştıramıyor.
    2 gün kullanmayınca oluyorsa sebep aküdür.
    Bir elektrikcide kontrol ettir.
    Olmadı bir şarj ettir..

Servis Önerisi

TUZLA/İstanbul'da oturuyorum. Buradaki servis henüz çok yeni. Yakınlarda olup, profesyonel olarak işleri yürüten Kanuni Servis öneriniz var mı? Teşekkürler...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TUZLA/İstanbul'da oturuyorum. Buradaki servis henüz çok yeni. Yakınlarda olup, profesyonel olarak işleri yürüten Kanuni Servis öneriniz var mı? Teşekkürler...
    Kadıköy Nautilius(Carrefour)'un yanındaki Kanuni servisine götürüyorum.Uzmanlık dereceleri her Kanuni servisi kadar yani ortalama.Tavsiyem serviste bile motorunun yanında dur ve ne yaptıklarını öğrenmeye çalış.Zira yarın öbürgün mutlaka lazım olacak bu bilgiler.Çin mallarının en iyi tarafıda teknik olarak insanı ustaya yakın bilgi sahibi yapmaları.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    150 zc yada storm 150 olcak:)
    ARKADAŞLAR storm un bir yanlışını yakaladım...
    geçenlerde motoru performans sürüşü yapayim dedim...
    bi baktım ki...motorda 4'lü sinyal yok... bunu yapabilirmiyiz?
    kendimiz yani...¿
    ____Kazasız Belasız Sürüşler Dileğiyle____

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler