Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SeRHaTeKiNci Demişki...

arkadaşlar, çok teşekkür ederim ama ailemin baskısı ve korkusu yüzünden Kanuni Popcorn'u tercih etmek zorunda kaldım. Sizce bu nasıldır?

Bence Sen israr et popcorn dan daha iyidir storm ...

Güvenlik açısından ikisinde de pek fark yok aslen ...
    Güzel mevlam zarar yazdıysa onla da olur bunlada...

Herşeyden ötesi hayırlı olur inşallah .
    Ha bu arada belirteyim ...
    Arkadaşımın Stormunu servise götürdük ufak tefek şeylerden ötürü
    Sağ elcik, Direksiyondaki boşluk,Buji kablosuda biraz yıpranmış .
    Yakıt konusunda epeydir bir deneme yapmadım
    ama yapacağım zaman mutlaka yanımda ekstradan benzin olacak ...
    yolda kalmayalım sonra..:D

Son yakıt testim 00,10.5 ykr idi kilometrede

Sağ olsunalar kısa sürede hallettiler .

Biz de o boşlukta ehliyet işlemlerini hallettik .
    Belgeleri Beyoğlu emniyet müdürlüğüne teslim ettik .
    Bir kaç güne çıkar her halde.Alırız ehliyetleri...

Bu aralar İstanbulda dikkatli olmak gerekiyor .Motorsiklet denetimleri biraz Sıkılaştırılmış ...
    Geçen gün 30 adet motoru toplamışlar koymuşlar çekiciye...Arkadaşlar aman dikkat .

ÖzRace rardeşim bak Gri Stormunu kıskanmaya başladım ona göre ...

O kadar vaktim olmuyor Aksesuar yapmaya zati.
    Borç da Gırtlakda ..Gıdıklayıp durma "Alırım Anahtarını yoksa " ehue

Şaka bir yana güzel olmuş kardeşim .

Buluşma olaylarına gelince Ahmet kardeşimin organizasyonunda pazara bir şeyler yapılabilir diye düşünüyorum ...
    Yakın olanlar ve istediği yerden gelmek isteyenlere ...

Yapalım bir şeyler yahu . :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    slm storm cular.bugün sabah sınava gitmek için evden çıktım bide ne göreyim.stop lambası yanık vaziyetde kalıyor.hemen gittim servise kapalı.bende çaresiz o vaziyet gittim sınava.sorularda kazıktı zaten inşallah geçeriz.gerçi suç bende değil.kurs internetden çalış 50 sorumuz var onun içinden 20 tane çıkacak dedi.ama çıkan soruların abartısız yarısı alakasızdı.
    neyse sınavıda bitirip dooğğru servise gittim.sonuç tahmin ettiğim gibi çıktı.fren möşürü mort olmuş.sağolsunlar yenisini taktılar.hemde tek kuruş ödemeden.nasılmı?tabiki garantiden servisimi seviyorum yaw.en ufak şeyde gidip soruyorum yardımcı oluyolar sağolsunlar.bitmedi bu arada bagajımın menteşesinin bi parçasıda düşmüştü.ustam onuda yaptı
    vallahi bugün üzerimde bir uğursuzluk vardı.bence kesin hanedan12 nin nazarı değdi aslında nazar boncuğuda var ama.sınavdanda geçersem günü düzeltmiş olucam.inşallah geçeriz.
    saygılar......
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm storm cular.bugün sabah sınava gitmek için evden çıktım bide ne göreyim.stop lambası yanık vaziyetde kalıyor.hemen gittim servise kapalı.bende çaresiz o vaziyet gittim sınava.sorularda kazıktı zaten inşallah geçeriz.gerçi suç bende değil.kurs internetden çalış 50 sorumuz var onun içinden 20 tane çıkacak dedi.ama çıkan soruların abartısız yarısı alakasızdı.
    neyse sınavıda bitirip dooğğru servise gittim.sonuç tahmin ettiğim gibi çıktı.fren möşürü mort olmuş.sağolsunlar yenisini taktılar.hemde tek kuruş ödemeden.nasılmı?tabiki garantiden servisimi seviyorum yaw.en ufak şeyde gidip soruyorum yardımcı oluyolar sağolsunlar.bitmedi bu arada bagajımın menteşesinin bi parçasıda düşmüştü.ustam onuda yaptı
    vallahi bugün üzerimde bir uğursuzluk vardı.bence kesin hanedan12 nin nazarı değdi aslında nazar boncuğuda var ama.sınavdanda geçersem günü düzeltmiş olucam.inşallah geçeriz.
    saygılar......

41,5 kere maşallah tü tü tü :D

Özrace benim nazarım değmez de ... O müşir sorunu benim makine de de oldu ...
    Arka fren müşiri aynen eriyip yapıştı ben kendim sökmüştüm tamamını ama parça olmadığında alamamıştım ...İlk bakımda servise halletmişlerdi. ...

SLM ARKADAŞLAR BEN KONYA DAN MUSTAFA .2 AY ÖNCE BENDE STORM CULAR AİLESİNE GİRDİM.ARTIK BENİ DE ARANIZA ALIRSINIZ UMARIM.SİYAH YAKIŞIKLI Bİ MOTORUM OLDU.

Storm umla gecirdiğim 2 ayı özetlersek
    2700 km yaptım
    Bu süre çercevesinde
    Her bakımda ön çatal sıkıldı, buna rağmen ses kesilmedi.
    Ön fren musuru bozuldu.
    Artık kontağıda bozuk.
    Sabahları ilk çalıştırdıgımda kalkarken acayip titreşim yapiyor.

2700 lira para verdim motora
    satsam acaba 1600 liraya musteri cikar mı diyorum.

Keske almasaydım diyorum suan..

Alıntı ARCEV)A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM ARKADAŞLAR BEN KONYA DAN MUSTAFA .2 AY ÖNCE BENDE STORM CULAR AİLESİNE GİRDİM.ARTIK BENİ DE ARANIZA ALIRSINIZ UMARIM.SİYAH YAKIŞIKLI Bİ MOTORUM OLDU.
    Her zaman aramızdasın arkadaşım ..
    Bir firsatta fotoğraflarınıda görürüz inşallah .

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2700 km yaptım
    Bu süre çercevesinde
    Ön fren musuru bozuldu.
    Artık kontağıda bozuk.

Death Kıymetli hemşerim ..

Aynı sorunları bizde yaşamaktayız ... :( Her serviste ön gidon sıkılmakta .. önden ses gelmekte...
    Kontak anaftarı garantiden değişmesi gerekir.Kanaatimce.
    Titreşim tüm çinlilerde mevcut :(
    Satmak için almadım en azından benim için geçerli ...
    Fiyat konusu ancak sezon başında yüksek olur diğer zamanlarda
    çok düşer malesef :(

Arkadaşim Yazdiklarin Benim Bilgisayar Da Net Okunmuyor.ama Anlaşilan Motorun Dan Pek Memnun Degilsin.bence Ufak Tefek şeyleri Sorun Ediyorsun.sabahlari Titreme Bende De Oluyor, Ama Ben Motordan Fazla Anlamam .co Kard Arabalarinin Bakimiyla Ugraşiyorum .motor Daki Titremede Bence Sabah Motor Soguk Oldugu Için Normal. Sadece Benim Motorun Bi Sorunu Va. Oda Kolduk Tam Kapanmiyor, Arka Tutacaklara Degiyor,sürtüyor .yakinda Aşinacak.serviste Yapamadi.acaba Bu Sorun Diger Arkadaşlar Dada Varmi ?
    Konya Da Storm Bi Tek Bende Var .ve Fikir Alacagim Bi Arkadaşim Da Yok.bi De Nasil Açmam Gerek Hiç Bi Bilgim Yok .şu Anda 110 üstü Gitmiyor.

500 km ye kadar 50km/hz geçmemeni şiddetle tavsiye ederim...
    2500-3000 e kadar da fazla kasma motoru... ;)

Rolantideki motorda titreme normal her motorda olur. yanılmıyorsam.
    Koltuk konusuna gelince . arkaya sürtüyormu bilmem ancak ,
    sele altı bagajı çıkarıp bakmakta fayda var belkide kloltuk 1-2 cm öne doğru çekiledebilir .
    Vidaların yerlerine bakmak lazım ...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşim Yazdiklarin Benim Bilgisayar Da Net Okunmuyor.ama Anlaşilan Motorun Dan Pek Memnun Degilsin.bence Ufak Tefek şeyleri Sorun Ediyorsun.sabahlari Titreme Bende De Oluyor, Ama Ben Motordan Fazla Anlamam .co Kard Arabalarinin Bakimiyla Ugraşiyorum .motor Daki Titremede Bence Sabah Motor Soguk Oldugu Için Normal. Sadece Benim Motorun Bi Sorunu Va. Oda Kolduk Tam Kapanmiyor, Arka Tutacaklara Degiyor,sürtüyor .yakinda Aşinacak.serviste Yapamadi.acaba Bu Sorun Diger Arkadaşlar Dada Varmi ?
    Konya Da Storm Bi Tek Bende Var .ve Fikir Alacagim Bi Arkadaşim Da Yok.bi De Nasil Açmam Gerek Hiç Bi Bilgim Yok .şu Anda 110 üstü Gitmiyor.
    Dostum 110 km/h diyosun,üzeri gitmiyo diyosun! 150cc 8.49hp'lik motordan beklentin fazla değilmi?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    motoru açmak için basmak gerekmiyor.. bi kere rodajdaki bi motor o kadar zorlanmaz.. motorunu açmak istersn ilk önce rodajını sakin bi şekilde bitirmelisin..sonra bu motorlarda max. hız zaten 120

2700 km yaptım
    Bu süre çercevesinde
    Ön fren musuru bozuldu.
    Artık kontağıda bozuk.

kalkarken titreme yapması, kavramada bi sorunu var demektir..bunu srvisin yapması lazım.. valyatör,silindir,silindir seti,kayış,debriyaj balantası.. bunların her hangi biri sorunluysa kalkarken titreme yapabilir..aynı sorun bende dün vardı.. valyatör silinir seti değişti... ön çataldaki sorunu servisin halledemiyorsa, o servsite iş yok demektir.. bence işi ehline göstermelisin.. Yani bi motorcu ustasına.. ben servise gitmiyorum...

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buluşma olaylarına gelince Ahmet kardeşimin organizasyonunda pazara bir şeyler yapılabilir diye düşünüyorum ...
    Yakın olanlar ve istediği yerden gelmek isteyenlere ...

Yapalım bir şeyler yahu . :D
    Yapalım abiyalnız önümüzdeki iki pazar yaş..
    KIRMIZI BOĞA..

teşekkür

Arkadaşlar hepinize ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkürler.Fotograflar var yakında yüklerim inşallah. Bende bi an benimle kimse ilgilenmiyor sanmış üzülmüştüm. Hepinize kazasız belasız sürüşler.::

Selenin arka demire deyme problemi bende de var.
    Hatta koltugun derisi yırtıldı bu sebepten
    garantiden değişcek..
    heralde arka demirin traşlanması lazım biraz.

ben servise gösterdim kardeş , daha da kötü oldu.servis hiç bi şehirde ilgilenmiyor bu bi gerçek.başka motorcuya gitsekte garantiden çıkıyor.mecbur gülü seven dikenine katlanacak.Bi de Death arkadaşım daha önce motorda titreme var demiştin bazı şeyler yazmışsın , motorun 2700 km olmuş.2 ayda baya gezmişin . Benimki de o civarlar da.Sana bi tavsiye bi kaç gün motora binme sonra onu özlüyor ve aynı sevgin devam ediyor.Ve motorunun ne kadar sessiz oldugunu farkediyorsun.ben sıkılınca bi kaçgün uzak duruyorum.

Haklısın ARCEV)A
    Bakalım erken satabilirsem motorumu
    Sezonu cbf 150 ile kapatmayı dusunuyorum

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    benim motorun valyatörünü değiştim demiştim geçende.. bu serferde silindir çok sıkı olmuş.. kavramada sorun yaşıyordum.. yani motor yüksek vitese zor çıkıyordu.. çıktığı zamanda inmiyordu.. kalkış yaparken sanki yüksek vitesteymiş gibi kalkıyordu.. tekrar gittim..bi temizlediler ufaktan zımparaladılar hafifde yağladılar... şimdi kaymak gibi oldu maşallah...

bu arada servis mantığı genelde aynı oluyor para tuzağıı.....
    bazı servsiler hariç tabi mesela bizim bi arkadaş çok memnun servisinden.. ama
    ben 3000 km den sonra artık servise gitmiyorum..şuan 6000 yaklaştı.motor servise gidince sorunları dahada artıyor...
    KIRMIZI BOĞA..

Bugun motorumla amasra ya doğru uzadım
    Çok yoruyor bu beni.. popom, ellerim uyustu
    ve bir resim

Shot with W810i at 2007-07-22

Bugun motorumla amasra ya doğru uzadım
    Çok yoruyor bu beni.. popom, ellerim uyustu
    ve bir resim

Shot with W810i at 2007-07-22
    Hayırlı gezmeler death ..

Oralara gelebilmeyi çok arzu ederdim inan ....

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    2700 km yaptım
    Bu süre çercevesinde
    Ön fren musuru bozuldu.
    Artık kontağıda bozuk.

bu kadar kötümser olma bence herşeyin en iyisine deneme yanılma yöntemiyle ulaşırsın dostum

sen böyle 110 km görmeye devam edersen 1000 km ye gelmeden motoru göremiyeceksin.rodajı doğru yapmanı tavsiye ederim

[QUOTE=hanedan12;736270]500 km ye kadar 50km/hz geçmemeni şiddetle tavsiye ederim...
    2500-3000 e kadar da fazla kasma motoru... ;)

sana katılıyorum hanedan12 .ARCEV)A duydun dimi???
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Benim anlamadıgım bir mevzu var.
    Motorumda 90 km hızı geçtikden sonra gerek titreşim gerekse yolda verdiği güvensizlikten dolayı korkuyorum ve 90 ı geçmemeye özen gösteriyorum.
    110 un üstüne çıkıp ne yapcaksın?
    Azrail in çay ısmarlayacağını mı sanıyorsun?

Benim anlamadıgım bir mevzu var.
    Motorumda 90 km hızı geçtikden sonra gerek titreşim gerekse yolda verdiği güvensizlikten dolayı korkuyorum ve 90 ı geçmemeye özen gösteriyorum.
    110 un üstüne çıkıp ne yapcaksın?
    Azrail in çay ısmarlayacağını mı sanıyorsun?

Harfiyyen katılıyorum .Death.

Ayrıca zaman zaman motoru biraç açmakta fayda var bende kimi zaman
    115-120 km/hız a ulaştım ama bu 3 kez denedim düz ve yokuş aşa yolda ..
    15-20 derece eğimli yolda yokuş yukarı rahatlıkla tek kişi ile 80-90 ı görmekte motosiklet ...

Ayrıca yakın tarihte MOBESE kameralarına yansıyan motosiklet kazasını haberlerde izlemeyeniniz varsa şiddetle izlemenizi tavsiye ederim . :S

Motosiklet dikkat isteyen bir vasıta heleki Normal trafikte daha da dikkat isteyen bir vasıta ...

Güzel ve keyifli Sürüşler dilerim...

"ÖLMEK İÇİN DEĞİL ÖLENE KADAR " Keyfini çıkarmak için dileklerimle.

Aşağıdaki kaza hem ACI hem Ürkütücü Hemde ders verici...------>>>>

Kaza anı MOBESE kameralarına yansıdı

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy İlçesi'nde aşırı hız yapan motosiklet sürücüsü, girdiği kavşakta kamyona çarparak olay yerinde can verdi. Kaza anı, MOBESE kameraları tarafından an be an görüntülendi.
    Kaza, dün akşam saatlerinde Çerkezköy- Kapaklı yolu Yünsa kavşağında meydana geldi. Aşırı hız yaptığı belirtilen 33 yaşındaki Mehmet Emin Deniz, yönetimindeki 59 UN 181 plakalı motosikletiyle girdiği kavşaktan sola dönüş yapan Adnan Gökkara yönetimindeki 07 FD 401 plakalı kamyona çarptı. Paramparça olan motosikletin sürücüsü Mehmet Emin Deniz olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza anı ve sonrasında çevredekilerin yaşadığı panik MOBESE kameralarına yansıdı. Kamyon şoförü gözaltına alınırken, kaza haberiyle olay yerine gelen Mehmet Emin Deniz’in yakınları sinir krizleri geçirdi. Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı Hayati Yelesdağ’ın yaptığı incelemelerinin ardından ceset Çerkezköy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

HIZ KADRANI 125 KİLOMETREDE TAKILI

Kaza yerinde inceleme yapan polis ve teknik ekipler, motosikletin hız kadranının 125 kilometrede takılı kaldığını belirledi. Ölen motosiklet sürücüsü Mehmet Emin Deniz'in ekranında ‘Aşkım’ yazısı belirerek çalan cep telefonu açan polis memuru ise acı haberi sevgilisine vermek zorunda kaldı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Merhuma Allah Rahmet Eylesin ...
    Yakınlarının başı sağ olsun....

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler