Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı yorumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR storm un bir yanlışını yakaladım...
    geçenlerde motoru performans sürüşü yapayim dedim...
    bi baktım ki...motorda 4'lü sinyal yok... bunu yapabilirmiyiz?
    kendimiz yani...¿
    yahu zaten çoğu scooter da yok.. ama ben yaptırdım.. bi elektirikçilik işi var anlıyorsan sende yapabilirisin... ben flaşörüde değiştim daha kaliteli bişey taktırdım.. bide düğme yeri yaptırdım.. güzel oldu.. ama dörtlüyü yakmak için ilk önce bi tarafa sinyal vermen lazım..

Alıntı deaerd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğin, iş günleri hem MARŞ DÜĞMESİNDEN hem de MARŞ PEDALINDAN gayet iyi çalışıyor. Ama arada 2 gün kullanmayınca, marş düğmesi zorluyor ancak motoru çalıştırmaya yetmiyor. O zaman da marş pedalından çalıştırmak zorunda kalıyorum. Bu 2 günlük süre için de ne oluyor da marş motoru motoru çalıştıramıyor.
    aynı sorun bendede olmuştu bizimkinde şarj göstergesi var ordan belli oluyordu zaten..death ında belirttiği gibi akünde bi problem vardır.. yada konjektör çalışmaya bilir. ama konjektör çalışmasa motor hiç şarj etmez hiç çalıştıramassın.. bence aküde problem ben değişmiştim..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 zc yada storm 150 olcak:)
    hmm... pekiya bu butonu araban alamazmıyız???yani uymazmı acaba?ama onlar starter falan kullnıyordur...bu arada senin motr kaç bin km oldu abal kardeş...
    ben 3000 km motorda 105 km hız yaptım biraz zorladım yani...sence bi zararı dokunur mu?ama yarın sıfır alıyorum...hadi hayırlısı artık benden çekeceğiniz var kardeşim
    ufak bi sorun daha olcak...yeri değil ama nese...sence kanuni mi yoks asya mı?
    ____Kazasız Belasız Sürüşler Dileğiyle____

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı yorumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm... pekiya bu butonu araban alamazmıyız???yani uymazmı acaba?ama onlar starter falan kullnıyordur...bu arada senin motr kaç bin km oldu abal kardeş...
    ben 3000 km motorda 105 km hız yaptım biraz zorladım yani...sence bi zararı dokunur mu?ama yarın sıfır alıyorum...hadi hayırlısı artık benden çekeceğiniz var kardeşim
    ufak bi sorun daha olcak...yeri değil ama nese...sence kanuni mi yoks asya mı?
    buton derken açma kapama anahtarı modifie malzeme satan yerlerde mevcut ufak bişey alır takarsın.. bir iki kabloyu birbirine bağlıyorlar ama hangisi olduğu önemli yoksa flaşör yanıyor bilmiyorsan deneme
    Allah korusun tesisatı yakarsın.. benim motor 7300 lerde maşallah şua ara bi sorunu yok.. 3000 kmde 105 km iyi motor ara sıra gaz açılmalı sürekli boğuk kullanırsan motoru iyi değildir..bu topikteki hanedan abiyle abanta giderken malesef geride kaldım o 125'i görmüştü benim motorda yakıt ve karbüratör problemi olduğundanmıdır nedir o ara 117 den yukarı çıkmadı.. ama ilkten benimkide 120 yi görüyordu... abanttan gelince çok yakmaya başlamıştı.. karbüratördeki pskürtme memesini falan değiştirdim motor kendine geldi.. daha hız denemeside yapmadım.. ama geçen 2 kişi ile 117 gördüm bende şaşırdım.. daha önce geçtiğim yoldan tek kişi orda 105 i geçmiyordu..birde bu göstergeler yanlışta olabiliyor kafana takma o kadar.. biraz fazla gösteriyor.. bu arada sıfır alıyorum derken kullandığın motor senin değildi galiba.. sıfır alırsan aklına hangisi yatarsa onu al almadan önce bin dene bazen çok hatalı motorlar olabiliyor.. plakayı taktırmadan deneme sürüşü yap mutlaka.. bunu özellikle iste.. rodajda hiç zorlama motoru rodaj süresince sakin kullan sonra yağını zamanında değiş.. sonra rodajın bitince artık yavaş yavaş gaz açmaya başlayabilirsin.. illaki ekikleri olacaktır.. servisi güzel olan birinden al.. asya veya kanuni buna sen karar ver arada fiyat farkı olsun başka fark olsun.. sürünce fark ediliyor çünkü.. motorun şimdiden hayırlı uğurlu olsun.. dediğim gibi servisinin iyi olmasına dikkat et ve alacağın motoru deneme sürüşü yap mutlaka.. ufak tefek sorun çıksada kafana takma illaki sorun çıkıyor.. servsin bunların hepsini halletmesi gerekiyor.. baştan savma iş yaptırma.. sağlam olsun.. servis büyük rol oynuyor.. mesela ben servise gitmiyorum artık.. işin ehli ustaya gidiyorum yemişim garantisini oraya verdiğim paranın 1/3 ünü veriyorum.. hemde motorumun hakkını alıyorum..
    KIRMIZI BOĞA..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı kadir..... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an motor 2300 de merak ediyorum 5000 de bunun hali ne olur .motoru 5000 de olan varmı onlar bu soruya cevap yazsın...

servis banane diyor ilgilenmiyor ayrıca geri vermek istiyorum 2 ay oldu nasıl geri veririm

Sakin Ha Arkadaslar Kymco Dan Vazgecmeyin
    benim stormda 7000 km yi geçti ve çok şükür bir sorunu yok.hele senin söylediklerin hiç olmadı.farlar su aldı demişsin;bende motoru yıkıyorum ve bikaç kezde yağmurda kullandım hiç bişey olmadı

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 hafta önce Beşiktaş'dan yola çıkıp 418km. yol yapıp Çaycuma'ya(Zonguldak) gittim.Oradada baya gezdim (Amasra'yada gittim).5000km bakımını orada yaptırıp yola çıktım ve sahilden (Kaynaşlıya kadar sonrada Adapazarından E-5'e çıktım) 450km yol yapıp İstanbul'a döndüm.10 gün öncede siteden arkadaşlarla Çınarcık'a gittik ve şu an motorum 6100km'de.Ön diskten gelen "cik" sesi ve iç kesimlerden gelen rahatsız edici gıcırtı dışında bir rahatsızlığım yok.Bakım haricinde tamir için servise gitmişliğimde yok.Verdiğim para karşılığında aldığım karşılık brnim için yeterli.Ha bide uygun fiyata satarsam benim için çok iyi olacak.Çünkü daha uzun menzilli gezilere daha rahat bi makinayla çıkmak istiyorum.Çin malları içinde şans faktörü çok önemli.Ben bu açıdan şanslı olanlardanım demekki.
    oğuz abi iyi gezmişsin maşallah ayrıcada senin motorunda sorunsuzlardan benimki gibi inşallah bundan sonrada bişey çıkarmaz

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    death ' sana katılmakla birlikte
    Arkadaşımdaki STORM 7000 km oldu ... can sıkacak pek bir sıkıntısı yok ...
    Benimki de 5000 oldu ... kaza yaptığım içim 1 haftadır yatıyor...
    ufak tefek sorunlar dışında sıkıntı yok ..YOLA DEVAM...
    zaten death ın motoru kafadan arızaydı sattı kurtuldu.inşallah daha iyisini alır

Not: benim şahsi düşüncem motorun ömrü ve dayanıklılığı kullanıcıya bağlı.ben motosikletimi alalı 5 buçuk ay oldu ortalama ve 7000 km yi geçmiş bulunuyorum.Allaha şükür beni hiç yolda bırakmadı.herşey kullanıcıda biter.galiba birazda şans olacak
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim şahsi düşüncem motorun ömrü ve dayanıklılığı kullanıcıya bağlı.ben motosikletimi alalı 5 buçuk ay oldu ortalama ve 7000 km yi geçmiş bulunuyorum.Allaha şükür beni hiç yolda bırakmadı.herşey kullanıcıda biter.galiba birazda şans olacak

ABAl(ahmet)le beraber baya yol yaptık banamısın demedi...
    hız olarak rampa aşa 125 km/h yi buldum ;) (fazla denemeyin ama)
    5000 oldu kaza dışında sorun yok o da 2 parça değiştimi olay tamamdır ...
    Yinede başlangıç motoru olması açısından ideal diye düşünüyorum...

Dimi ama

iyi bayramlar ........................................

Motosikleti
    150 zc yada storm 150 olcak:)
    TÜm MÜslÜman Alemİnİn Bayrami Mubarek Olsun...bÜyÜklerİn Ellerİnden,kÜÇÜklerİn GÖzlerİnden Öperİm......
    ____Kazasız Belasız Sürüşler Dileğiyle____

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    leopessia 20 ytl ye nasl 245 km gidiosun yaaa..çıldırıcammm
    bende aldım 10 gün önce storm 20 ytl ye 100 km gidebildim sadece..rodaj dönemi fln dediler de bu kadar fazla yakması normal değil bence...

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Oo sımdı 20 ytl degıldır benzın oldu 3,06 ytl ben 2,80 cıvarı ıken 5,2 lıtre ıle 204 km gıtmıstım..Topıcte mevcut resımlerı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    ya arkadaşlar rodaj dönemindede olsa bu kadar yakması normalmi benm keretanın...?ilk 100 km de 6 lt içti namussuz:D
    Bİ AKIL VERİN BAN AYİCEM KAFAYI..HAFTAYA gidicem servise şuan usta yokmuş nasl işse...
    ben ist\silivride oturuyorum ve koca silivride sadece bir kanuni bayii si var ondada usta yok..
    bu arada arkadaşlar tam kış olmadan silivriye beklerim sizi motor gezileri için süper bi yer....alt tarafı 50 km cik.... :D

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    100km de 6lt net içtimi benzin istasyonuna gidip denedin dimi.. ibrede bi problem yok.. ozaman bi ayarsızlık var yada motora çok aşırı gaz veriyorsun.. motoru kalkışlarda fazla gaz verme bilhassa rodaj döneminde.. birde motor yeni olduğu için normal bir yakıt olabilir.. bizimkide o kadar yakıyordu.. rodajın bittikten sonra gidip bi ayar yaptırman gerekir. benim motor bi ara bir depo benzinle 100 km gitmiyordu.. bunların ayarları çok hassas.. kullanıdada çok fark ediyor.. gaza çok asılırsan su gibi içer.. çok sakin kullanırsan yaıtın oldukça düşer.. fakat senin motor rodajda olduğu için çok yakması normaldir.. takma kafana fazla daha yeni almışsın motoru.. şimdiden bu yakıtı problem yaparsan olmaz.. rodajını düzgün yapmaya bak.. sonra bi ayar çektir..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    dediklerinde haklısın ama zaten bende öle kullanıorum .rodaj döneminde 50 km yi geçmiorum sadece 2-3 kez bastım 80 km fln yaptım daha fazla zorlamadım bıraktım..
    bu rodaj döneminde başka nelere dikkat etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim...

Sevgili muzip
    hayırlı uğurlu olsun ...motorun öncelikle.
    ilk başlangıçta yani rodajda yakıt normal ...
    bir de şehir içimi değilmi o da önemli...

bir de topicte mevcut ... 1 dolu ile 230-240 km gidebiliyor motor.
    kaza yaptığım için şu an kullanmıyorum malum havalarda soğudu

ama rodaj sürecinde fazla kasma motoru...
    iyi bir rodaj süresi ileride seni bir çok sorundan bretaraf edecektir...

Biz de de oldu ufak tefek sorunlar olsada mesele değil
    Motoru seviyosan bence sorunlarını da zevkle halledeceksindir

İyi güzel vede kazasız sürüşler dilerim ...

Dün gördüm sifiır birtane Storm
    Güneşli meydanda
    seke seke yürürken
    İçim gitti benim kırmızı olmayınca ....
    Yarın hava açık olursa biraz dolaşayın dimi ama

Her ne kadar işlerden başımızı kaldırıp iki satırluık modifiye yapamasakta ...
    Tüm motosiklet kullanıcılarına kazasız belasız bir yıl diliyorum...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar işlerden başımızı kaldırıp iki satırluık modifiye yapamasakta ...
    Tüm motosiklet kullanıcılarına kazasız belasız bir yıl diliyorum...
    Bende iyi dileklerine katılıyorum..

Benim motorda full depo bitinceye kadar tam 200 km yapıyor(70-80km/h hızda).BU ara 7500km bakımına gidicem,extra yaptırmam gereken bişey varmıdır sizce?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Sanmıyorum Darkdiamond
    Rutin bakımları yapıyorlar ...
    Birde senin söylediklerini ...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    vay hanedan ismail abi naber yahu. abi gel gezelim soğuk moğuk kesermi bizi
    abanta gidip kartopu oynarız.. hem motorlarla kayak falan yaparız..
    KIRMIZI BOĞA..

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay hanedan ismail abi naber yahu. abi gel gezelim soğuk moğuk kesermi bizi
    abanta gidip kartopu oynarız.. hem motorlarla kayak falan yaparız..
    Hani gidecektik ya Şile ye kadar... Bu seferde ben yolda kalırım ehue..

Uzun soluklu bir aradan sonra biraz topiğimize yazıştıralım istedim ...
    Motorum(storm 150) 6800 oldu ...devirdik yani.6800 ü

Ciddi bir problem var dı 6500 lerde sorun şu idi
    motor rampa çıkarken birden sanki boşa alır gibi gaz yiyor ve sonra boğuluyordu.

Tabiki müracaat servis idi .

İki ayrı liste olarak küçük not defterine yazdım problemleri verdim ...

Ana hatlatları ile sorunlar şu idi.
    1- Egzost kaçırıyordu ve ilk 1000 de kopan egzost ağzı yine kopmuştu bildiğiniz üzere küçük sayılabilecek bir kaza atlattım ve egzost'un ön tarafındaki aleminyum kısım biraz çizik.
    Buna mukabil garantinin geçersiz kaldığı müjdesini aldım :( (beklentim de bu yönde idi ) ama yapacaklarını düşünmüştüm tabiki ücrete mukabil tamiratının yapılacağını düşünmüştüm.Ama yapılmamış .Gerekli kaynak malzemesi bulunduğum serviste yokmuş. :(

2- Yukarıda yazdığım boğulma olayı debriyaj setinden kaynaklanıyormuş...
    Bu noktada 100-110 ytl tutuyordu (garanti kapsamı içerisinde değiştirildi.

3- Kayış da baya bir yıpranmış .Telefonla arayıp değiştirelimmi diye sordular ,
    Yolda bırakma ihtimali vardı...(Standart olarak 7500 de değişmesi gerekiyormuş benimki biraz erken değişti...)
    4-Arka üst çamurluk (yada plakalık sallanıyordu ilgilenilmesini söylemiştim ancak sanırım unutuldu bende kendim ilgilendim bu hafta sonu...

Diğer bakım kapsamına giren işlemler de yapıldı ...(Buji,Yağ değişimi , balataların değişimi,hava filtresi v.s.)

Toplam maliyet 189,00 ytl idi kdv. dahil ....

kırık 3 adet grenajım var kısmetse yakında onlarıda alacağım ...
    onlarda 155 ytl tutuyor kdv dahil fiyatı....

Gelelim diğer konuya ufak bir sağ kumanda kolu bakımı ve tamiratı ...
    Eski halini almadı ancak görmesi gereken işleri rahatlıkla görüyor ...
    (Aptallığına doymasın arkadaşım hem kendisi uğraştı hem beni uğraştırdı

Mevzu sağ aynanın ayak dibinden kırılmasıyla başlıyor ...
    orayı yapmışken hafif sallanan sağ kumanda panelinide sağlamlaştıralım diyorlar ...

Olanlar da ondan sonra oluyor , Yani macera başlıyor...

Uğraşı buradan başlıyor kumanda panelini söküyorum ...

Buradan matkapı takıyor ve içeriyi dağıtıyor Doymayasın güzelliğine kanka

Gidon bu hale gelmişti ...(doymayasın güzelliğine kanka

devam ediyoruz çalışmaya... ufak bir aradan sora ..
    iç kablolar da dağılmış lehimlemek gerekti ancak ... içerideki bilya veyay kayıp olduğundan bölüm geçişleri belli olmayacak :(

Sağ kumanda panelini sıkıştırmak için pul niyetine sigara paketinden iç jelatini alıp kalıyoruz ve
    pul niyetine gidona sarıyoruz...(dikkat etmemiz gereken nokta ise;kumanda panelinde gidonu sıkıştıran yerlere denk getirmek )

Arkada açılmış olan delikleride su almaması için sıcak slikonla kapatıyoruz ..
    (belki daha iyi bir çözüm yolu bulunabilirdi ancak aklıma bu geldi...)

Farların düğmelerine ait olan bazı kablolar parçalanmış veya kopmuştu...doymayasın güzelliğine kanka tamiratı yapıldı ve yerine takıldı...

İyi bir tamirat oldu ...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler