Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Sorun değil gece sen deri bul takarız beraber görüş nasıl oldu iyimi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Gece,deri ile süsleme sanatını henüz motor sektöründe sanayileştirmediler bildiğim kadarıyla.Bulunduğun yerdeki çantacılarda sanatkar varsa özel siparişle her istediğini yaptırabilirsin.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vıceroy saol önerılerın ıcın.ama bana azıcık lazım onun ıcınde gerek yok taa cantacıalra gıdıp.balayyusuf abı daha yapmadım 2 saat sonra kelepcelerı takıcam ayrıca soldakı ayna gusel oldu ama sagdakı daha olmadı zaten sallanıyor bılıyorsun bakalım yapıcaz

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    beyler bu cift ayna nasıl oluyor resim varsa koyarmısınız ?
    ben zaten aynadan zor görüyorum degiştirmeyi planlıyordum sizinkiler nasıl ?
    yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    vala ergeser cok gusel oluyor resım atmayı bılmıyorum bırı gösterırse koyarım

Motosikleti
    Alıntı ergeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu cift ayna nasıl oluyor resim varsa koyarmısınız ?
    ben zaten aynadan zor görüyorum degiştirmeyi planlıyordum sizinkiler nasıl ?
    yardımcı olursanız sevinirim.

valla Gece ile benim motor 4 aynalı şu an süper bir görüş yakaladık bir ara resimlerini çekince koyarız buraya olay şu sirkeciden 20-25 ytl ye satın aldığınız aynaları diğer aynaların saplarına nalburdan aldığınız kelepçeler ile bağlıyorsunuz süper oluyor hemde dikkat çekici bir görünüm yakalamış oluyorsunuz kolay bişey yani sıkılırsanızda kelepçaleri açın çıkartın eski durum tekrar geri geliyor.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Anladığım kadarıyla bizim motorların hız göstergesinde ve özellikle 80 km/h kısmında bi sorun var, çok ciddiyim.. Benim kadran 80 e kadar çok normal hızlanıyor.. 80 e geldiğimde,orda biraz duruyo Bu arada devir hızla artmaya devam ediyor çünkü gaz verip hızlanmaya devam ediorum ama gel gör ki hız göstergesi 80 de bi süre takılı kalıo.. Sonradan tekrar hareket etmeye başlıo ve 90 ı buluorum.. Benim son hız da bu oluo zaten,motor çatlayacak gibi ses çıkarmaya başlıo ben de daha fazla zorlamıorum (devir yanlış hatırlamıosan bu arada 8000 i geçiodu).. Ama 80 de takılıp tekrar hareket etmeye başlayan kadranın son hızına da güvenmiorum en iisi bi arabayla eş zamanlı gidip kontrol etmek.. Saygılar..
    Aynı sorunu ben de yaşadım. Bir türlü 80Km/h'nin üstüne çıkmıyordu. En sonunda yokuş aşağı gittiğim bir gün,motoru da biraz sıkıştırtığımda birden bire 80 Km./h'nin üstüne çıktı. şu an pek şaşırmıyor, ama doğru hızıda gösterdiğini zannetmiyorum. ne kadar sıkıştırsam da Devir saatindeki artışa rağmen 110 km/h'nin üstüne çıkmıyor. Kısaca bizim Km. göstergelerinde bir problem varrrr.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    bu gün subap ayarından sonra motor resmen kendine geldi 8000 devre dayadım neydi o 5000 de vibrasyon başlıyordu balata yaylarınıda ayarlarsak tam olucak ısınınca motorda performans düşüyor bariz şekilde yaylar dandik tam basamıyor
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    Benim sl henüz 1400 km de çok titriyor hele arkada oturan yolcu varsa 20 dk gezsek ayakları karıncalanıyor.Benim merak ettiğim şu:
    1. Bu motorun rodajı ne zaman tamamlanacak?
    2. Rodajı tamamlanınca öncesine göre titreşim % kaç azalacak?
    3. 1500 km de 3. bakımı yaptırsam ve supap,balata..vs.. oynatsak bir faydası olacakmı? Aydınlatacak tecrübeli sl kardeşlerime şimdiden teşekkür ederim.
    Bu arada ben aynaları honda aynası ile değiştirdim. yalnız orjinal yuvayı bozmamak için aynanın üzerinde tornacı oynama yaptı arka görüş problemi 15 ytl ayna 10 ytl tornacı derken bitti. Selamlar.

[/IMG] deneme.........

Motosikleti
    viceroy oncelikle eline anahtar takımını alıyosun boş bi vaktinde motorunun yanına gidip gördüğün ne kadar vida varsa bi güzel sıkıyosun plastik aksamı tutan vidalarda olcuyu kacırma (cam gıbı ) kırabılırsın benim subap ayarını 3000 km de bakımı yapan usta bozmustu ctesı yenıden ayarlattım 5000 de baslayan tıtresim ,zırıltı,vs 8000- 9000 de olmaya basladı bu arada zaten depo falan cıkarılmıs oldugundan bıtun vida somun vs. ıyıce bı sıkıldı 9-17 arası anahtar larla halledebılırsın

not : bu sabah itibarı ile bi depo ile 402 km de yolda kalınacagınıda öğrenmiş bulunuyorum. daha önce bu 440 km idi ne değişti ?? egsoz u deldikten sonra araçlara yerini belirtmek için aragazı verip durursan boyle oluyor tamamen benim kullanım alışkanlığımdan kaynaklandığını düşünüyorum hadi 440 değilde 420 olsun sarfiyat 20 km de benim yuzumden azalmıstır vrooomm vroooommm aragaz aş. iftiharla sunar

Motosikleti
    vıceroy senın motorun daha yol yapması lazım tıtresım normaldır yanı.cobalt motorunun olduguna sevındım ben hıc full depo ile km tutmuyorum ama 10 ytl benınle 130 km fln gıdıyorum.bu arada dun aksam basıma ılgınc bısey geldı.benım sol koruma demırım oynuyordu ben taa vatan caddesıne gelmedn bı baktım vıtes yukseltwemıyorum yanı yukarı gıtmıyor vıtes pedalı sem sert yanı ala ala fln oldum bıde 1. vıtesde kalmazmıyım öle pasaya geldık cıkcık gecmıyor yanı uyuz oldum motoru stop ettırdım elımlen denedım yukarı dogru a bı baktım oldu vıtes gectı yukarı neyse gene guvenmedım ama öle cıktım yola az ılerde gene takıldı ala ala oldum 2. vıtesde geldım göztepeye pasadan aydınlıga cektım bı baktım meyer koruma demırı tam vıtes pedalının ustune gelmıs meyer ondanmıs hey allah oldum yoldada durmak ıstemedım bı daha vıtes gecmez dıye sahsen yemedı yanı öle geldım göztepeye sabah demırı ayagımlan vurdum bıraz ıyıcene yamuldu vıtes atsın dıye artık ustaya bırakıp kaynak yaptırması lazım,bırde kampanayı sıksın

bogachan kesınlıkle katılıyorum benım göstergede öle bozuk 0-140 arası bozuk abı dun halıc köprusunde yardırdım gene en az 120-125 gördum emınım buyna ama gösterge 90 fln gösterıyordu

cobalt ben senı arıcaktım aslında pasada ama elımlen vıtes duzelınce aramadım

Motosikleti
    keske arasaydın alipaşada demiri düzeltecek birilerini bulurduk neyse sagsalım evıne dondun ya onemlı degıl motoru yaptırılır
    bu arada menderes usta ıle tanısmamıza vesıle oldugun için de deşekkür ederim dünya tatlısı bir adam işine de ilgili ;
    bende bu sabah nerdeyse yolda kalıyodum hani sidik zoruyla derler ya ıste oyle geldım benzıncıye

Motosikleti
    yapma ya neyse gene iyi kalmamısın yolda ne demek cnm arklık ne gun ıcın
    neyse koruma demırını ben cıkartıcam bugun kısmetse bu aksam yada yarın aksam sis taktırıyorum her yer aydınlık olucak akuyu degıstırmıcem artık ölunce degıstırırım

Motosikleti
    Arkadaşlar sağolun. Yalnız bu rahatsızlık veren titreşimde tıkırtı veya zırıltı olmayınca vida boşlukları olmadığını düşünüyorum.Her bakımda vidalar elden geçiyor aslında.Tek silindirde titreşim azda olsa kaçınılmaz biliyorum ama 4500 devirde bile rahatsızlık veriyor. Gece bu alet yol yaptıkça titreşimi azalacaksa % kaç azlır diyorsun.Kaç km ye kadar bunu normal karşılamalıyım. Benim diğer scooter da titreşim nerdeyse yok gibi,rodaj öncesi bile böyle ayakta karıncalanma yapmıyordu! sl in koltuğunu bile deri döşeme yaptırırken söktürüp kalçaya uyumlu yontturdum oturuş daha rahat oldu ama titreşi devam...

benim sl 100 km de, 2.2 lt yakıyor.5 defa değişik periyotlarda kontrol ettim.

Motosikleti
    cıveroy oncelıkle scoterla choper motoru karıstırma bence bızım motorda mı dunya muhendıslık var abı yanı kaç tane aksam plastık demır falan fln var e onları tutmak ıcınde bı dunya vıda var dolayısıyla tek sılındır oldugu ıcınde bellı bır km den sonra tıtretıyor he söle bısı var sen ne kadar yol yaparsan senın tırtresım zamanla azalıcak he belkıde psıkolojıkmen azalıcak anlıyormusun.ben söle söylıgım ben tıtresıme hıc takmayan bırısıyım ama ılk baslardan suana kadar cok daha azazldıgını hıssedıyorum bılmıyorum bu belkıde psıkolojıkmendır ama gecen arkımda bındı vay kanka dedı tıtresım baya azalmıs bıde anında 100 km cıkıyor dedı bıde böle bısey var.bence sen takma öle seylere hıc yok tıtrsım yok su bu al bın hayrını gör abı varsa yanlısım duzeltsın arkadslar
    yanı scoter da o kadar aksam yok abı doal oalrakta tıtresımde yok ama ben zat150 ye bındım belkı yok dıyorsun ama delı gıbı ondada var tıtresım hemde ayna oynuyor neyse

bu arada arklar tank bed alan varsa bende ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım motora modıfıye yapıcam bu aksamda sıs taktırıyorum

Motosikleti
    kararsız....
    arkadaşlar slmlar...motor sınavlarını geçerek ehliyet sahibi olma aşamasına geldim ..ve bir ay içerisinde inşallah ikinci el bir sl150 almayı düşünüyorum...doal olarak henüz yeni bir kullanıcı olacağımdan dolayı,ne yapmalıyım sizlere göre?...seçimim yerinde midir?
    ve min. fiatlar 1750 den başlar gibi (sahibinden'de)...son olarak da, özellikle sl ler de ikinci el alırken dikkat etmem gereken bir husus var mı?...çok teşekkürler şimdiden...
    [COLOR="purple"]karadutum..[/COLOR]

Motosikleti
    vastaak slm oncelıkle bızım motoru neden sectıgını ogrenebılırmıyım gelelım konuya bunlar benım dusuncem tabı,sımdı lastık veya km ye bakmana gerek yok nede olsa daha yenı sl150 ondan sonra arka frenden ses gelıyormu gelmıyormu onu ogren bence derım egsoz acıksa zırıltı varmı ondan sonra balatalara saglıklımı bırde motoru kaç basıyormus 90-100 ıse ben tavsıye etmem kımse kusura bakmasın sımdıden.o kadar basıyorsa demekkı motoru acamamıs neyse.benzın serfıyatına.acıkcası söle söylıgım cokta fazla bıseyıne bakmana gerek yok yanı japon malı almıyorsun ama modıfıye yaparsan cok tatlı olur derım motor.benım aklıma sımdılık gelenler bunlar vala arklarda yazar zaten gerekenlerı hadı bakalım hayırlı olsun sımdıden gel sayatım benımkını sana 2.500 ytl ye modıfıyelı hem 130 fln basıyor

Motosikleti
    viceroy arkadaşım Benim motor şu an 4.000 de titreşim yok denecek kadar azaldı muhtemelen kullandıkça azalacaktır yani sen 2-3 bin km daha yap rahatlar motor.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    kararsız....
    türkiyeye geldiğinden beri takip ettiğimden ve doal oalrak maliyet ve uygunluk şartlarından sl die düşündüm..inşala aldıım zman bazı modifikasyonlara girecek sanıyorum da;öncelikle tecrübe kazanmalıyım die düşünüyorum..vmax de prob yaşamamak için çok teşekkürler bu arada...
    [COLOR="purple"]karadutum..[/COLOR]

Motosikleti
    ne demek cnm al al sen ama hayrını gör

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler