Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar,

Bugün motosiklet tamircisiyle görüştüm, her ne kadar almayı çok istesem de kendisi superlight 150 hakkında pek iyi şeyler söylemedi, özellikle titreşim sorunu hakkında. Bir de sizden öğrenmek istedim, titreşimin verdiği rahatsızlık ne kadar çoktur, bizleri aldıktan sonra pişman eder mi acaba. Bir de motoru çok yüksek devirlerde, hızlarda kullanmayacağım.
    Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Kocaman_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Bugün motosiklet tamircisiyle görüştüm, her ne kadar almayı çok istesem de kendisi superlight 150 hakkında pek iyi şeyler söylemedi, özellikle titreşim sorunu hakkında. Bir de sizden öğrenmek istedim, titreşimin verdiği rahatsızlık ne kadar çoktur, bizleri aldıktan sonra pişman eder mi acaba. Bir de motoru çok yüksek devirlerde, hızlarda kullanmayacağım.
    Teşekkür ederim.
    Kocaman, Motor Blogu İyi Sıkıldığı Taktirde Vibrasyon İle İlgili Herhangi Bir Sorun Yaşamazsın...Ben 1,5 Senedir SL Kullanıyorum Ve Uzun Yol Yaptığımda Bile Bir Sorun Yaşamıyorum...Ama Şöyle Bir Durum Var Ki, Her Bakıma Soktuğunda Vibrasyon Olmaması İçin Vidaların İyice Sıkılmış Olmasına Dikkat Etmelisin...Yoksa Ayaklarının Uyuşukluğu Bitmez Ve Hatta Bundan En Fazla Artçın Etkilenir...Seni Yolda Bırakmayacak Güzel Bir Alettir...Servisini İyi Seçmelisin, Ben Bu Sorunu Hala Aşamadım Açıkçası...Düşük Hızlarda Kullanıyorsan Zaten Sorun Yok...İstanbul Dan Kırklareliye Kadar 90 İle 100 Arası Yaptığım Yolculuklarda 1 Kez Olsun Dinlendirmeme Gerek Kalmadı...Üstelik Yaz Ayından Bahsediyorum...Hava Soğutmalı Ama Sen Onu Zorlamadıkça Kolay Kolay Şişme Yapacak Bir Motor Değil...

İyi Sürüşler...
    [B][/B]YAVAŞ VE ALÇAKTAN[B][/B]

Motosikleti
    SYM
    Merhabalar arkadaşlar motosiklet hakkında bir kaç soru sormak istiyorum mailiniz varmı?

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    İlginçtir. Dün buraya cevap yazdım ama cevabım yok ?????

Öncelikle bu motordan alacak arkadaşlara bir kaç sözüm olacak.

Bu fiyatalara (ikinci el) bu görüntü ve konfora sahip başka motor bulmanız olasılık dahilinde değil.

Çok masraf ve sorun çıkardığı söyleniyor. Ustalar pek met etmiyorlar. Acaba niye ? Sebebini bende bilmiyorum. Sonuçta piyasada satılan yığınla marka motor var. Scooter vs kastediyorum. %100 çin malı. Türk malı denilenler sadece burda montajı yapılan motorlar. 1 yıl içerisinde çoğunluğu dökülüyor. Neden bunlarada kötü denmiyor ve motor severler kandırılıyor satış yapılırken.

Neyse geçelim bunu.

Keeway SL150 Öncelikle Honda motor Bloğu kullanıyor. Yedeklerinin hepsini Honda olarak alabilir ve kullanabilirsiniz. Yedek parça stoğu bol olmasada bulunamaz değil. Heryerden temin edebilirsiniz.

Akü sorunu, Şanzıman sorunu, egzost sorunu na gelirsek.

Akü sorunu diye bişi yok. Konjektörden kaynaklanan bir sorundur bu kaldıki saddece aküye değil far ve fren ampullerine de etki edip kesiyor. Neyse Konjektörü değiştirir bağlantılarını düzgün yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsın. O yüzden orjinalini almaya dikkat edin. Muadili ürünlerde kablo uçlarının yerleri farklı (DİKKAT). Şanzımanda sorun yaşayan görmedim hiç. Ama tabiki yaşanabilir. Sorun yok honda CG 125 şanzımanı ve parçaları birebir aynı.

Egzost biraz zırıtlı yapıyor birzaman sonra. Ama bence bu dert edilecek bir konu değil.

Titreşim olayı faklı bir konu.

Ya 2007 yada 2008 (emin değilim) yılından sonrakiler Balancer li üretilen motorlar. Ondan önceki versiyonlarda Balancer (dengeleyici) yok. Bu yüzden titreşim oldukça fazla. Ancak bu yüksek devirlerde uzun süre gidilirse rahatsız edici bir durum oluyor. Mesela benim İstanbul'dan Şile'ye gidişim. Şile'ye ulaştığımda el ve ayaklarım yoktu

Ancak yeni versiyonlar oldukça konforlu. çünkü motor blokğunun ön kısmına Balancer yerleştirilmiş ve titreşimi abzorme ediyor. Ama bana göre her iki versiyonda alınır.

Bakarsan aslanlar gibi gidiyor.

Ben olabildiğince zorladım hep seri kullandım. Limitlerde kullandım hep. Ama banamısın demedi. Servis tamir bakım vs. vs. herşeyini kendim yapıyorum ki en sonunda kesip biçtim

Kolumun sakat olmasından dolayı projeyi devam ettiremiyorum şu an. Ama inşallah en kısa zamanda üretime devam edicem.

Lucifercod dostum. Burası forum ve paylaşmak için var. Soracağın bir konu varsa burdan sorki herkes cevap verebilsin sana.

cafeole Proje bildiğin gibi olduğu yerde duruyor. Özelden mesaj da yazdım sana.

Herkese bol sürüşlü kazasız günler diliyorum.

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginçtir. Dün buraya cevap yazdım ama cevabım yok ?????

Öncelikle bu motordan alacak arkadaşlara bir kaç sözüm olacak.

Bu fiyatalara (ikinci el) bu görüntü ve konfora sahip başka motor bulmanız olasılık dahilinde değil.

Çok masraf ve sorun çıkardığı söyleniyor. Ustalar pek met etmiyorlar. Acaba niye ? Sebebini bende bilmiyorum. Sonuçta piyasada satılan yığınla marka motor var. Scooter vs kastediyorum. %100 çin malı. Türk malı denilenler sadece burda montajı yapılan motorlar. 1 yıl içerisinde çoğunluğu dökülüyor. Neden bunlarada kötü denmiyor ve motor severler kandırılıyor satış yapılırken.

Neyse geçelim bunu.

Keeway SL150 Öncelikle Honda motor Bloğu kullanıyor. Yedeklerinin hepsini Honda olarak alabilir ve kullanabilirsiniz. Yedek parça stoğu bol olmasada bulunamaz değil. Heryerden temin edebilirsiniz.

Akü sorunu, Şanzıman sorunu, egzost sorunu na gelirsek.

Akü sorunu diye bişi yok. Konjektörden kaynaklanan bir sorundur bu kaldıki saddece aküye değil far ve fren ampullerine de etki edip kesiyor. Neyse Konjektörü değiştirir bağlantılarını düzgün yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsın. O yüzden orjinalini almaya dikkat edin. Muadili ürünlerde kablo uçlarının yerleri farklı (DİKKAT). Şanzımanda sorun yaşayan görmedim hiç. Ama tabiki yaşanabilir. Sorun yok honda CG 125 şanzımanı ve parçaları birebir aynı.

Egzost biraz zırıtlı yapıyor birzaman sonra. Ama bence bu dert edilecek bir konu değil.

Titreşim olayı faklı bir konu.

Ya 2007 yada 2008 (emin değilim) yılından sonrakiler Balancer li üretilen motorlar. Ondan önceki versiyonlarda Balancer (dengeleyici) yok. Bu yüzden titreşim oldukça fazla. Ancak bu yüksek devirlerde uzun süre gidilirse rahatsız edici bir durum oluyor. Mesela benim İstanbul'dan Şile'ye gidişim. Şile'ye ulaştığımda el ve ayaklarım yoktu

Ancak yeni versiyonlar oldukça konforlu. çünkü motor blokğunun ön kısmına Balancer yerleştirilmiş ve titreşimi abzorme ediyor. Ama bana göre her iki versiyonda alınır.

Bakarsan aslanlar gibi gidiyor.

Ben olabildiğince zorladım hep seri kullandım. Limitlerde kullandım hep. Ama banamısın demedi. Servis tamir bakım vs. vs. herşeyini kendim yapıyorum ki en sonunda kesip biçtim

Kolumun sakat olmasından dolayı projeyi devam ettiremiyorum şu an. Ama inşallah en kısa zamanda üretime devam edicem.

Lucifercod dostum. Burası forum ve paylaşmak için var. Soracağın bir konu varsa burdan sorki herkes cevap verebilsin sana.

cafeole Proje bildiğin gibi olduğu yerde duruyor. Özelden mesaj da yazdım sana.

Herkese bol sürüşlü kazasız günler diliyorum.

tşkler allah razı olsun senin emegini nasıl ödeyecez bilmiyorum cok sağol bilgiler icin

bende bir tane 2el bakıyorum takas yapacaz istanbulda biriyle bakalım nasipse
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Motosikleti
    SYM
    arkadaşlar motosikletin orjinal kmde oldugunu nasıl anlarız?

Motosikleti
    Anlaman biraz sor hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Ayaklıklardan, fren ve vites pedallarından, elciklerden biraz durumunu ortaya çıkarabilirsin ama net bir KM bilgisine sahip olamazsın.

merhaba arkadaşlar buralarda yeniyim.. ikinci el uygun fiyatlı temiz bir superlight arıyorum varsa bildiğiniz yardımcı olursanız bana çok mutlu olurum.. şimdiden teşekkürler. herkese hayırlı geceler.

Merhaba arkadaşlar, cevaplar için teşekkür ederim.
    Biraz garip bir soru olabilir ancak şehir dışından aldıgınız bir motoru yaşadığınız şehire otobüs ile getirmek mümkün müdür? Başına böyle birşey gelen oldu mu acaba?
    Başka ne gibi alternatifler vardır, üzerine atlayıp gelmekten ziyade? Teşekkür ederim
    iyi sürüşler

Motosikleti
    En güzeli otobüse vermektir. Anlaşabilirsen tabi.

Binip gelenlerde var. Kamyonet tutup getirenlerde. Ancak araç turup getirmek oldukça pahalıya geliyor.

merhaba arkadaşlar bende 3 gün önce bir superlıght 150 aldım. sizden öğrenmek istediğim bilgi. bu motorun orjinal yedek parçalarını kim satıyor ? yokmu disbürütörü yada getirten bir firma ? granajları kırıldığı zaman nerden alıcaz parçaları uygun fiyata önerileriniz varmı ?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı korhan_751 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende 3 gün önce bir superlıght 150 aldım. sizden öğrenmek istediğim bilgi. bu motorun orjinal yedek parçalarını kim satıyor ? yokmu disbürütörü yada getirten bir firma ? granajları kırıldığı zaman nerden alıcaz parçaları uygun fiyata önerileriniz varmı ?
    Korhan Arkadaşım Şu An Yedek Parçaları Ve Distirbütörlüğünü Kuba Motor Satın Almış Durumda...www.kubamotor.com' dan İnceleyebilirsin...Tüm Keeway Servisleri Bu Firmadan Temin Ediyor Artık...
    [B][/B]YAVAŞ VE ALÇAKTAN[B][/B]

Merhaba arkadaşlar,

Yoğun kış nedeni ile motorumu garaja kaldırmıştım fakat sehir dısında bir kac ay kaldığım icin motoru hic calistiramadım, garaja girip motoru calistirmayı denedim ama motoru bir turlu calistiramadım

ve daha sonra motorun altına baktığımda yağ damlatmıs ve kurumus zamanla, sanırım vitesin altındaki kutuda bir kacırma soz konusu, bir kac gun sonra motoru calistirmayı basardım ve traktor gibi calismaya basladı hala traktor gibi calisiyor biraz kullandım ve icindeki yag bitmis sanırım diyerek daha sonra bir tamirciye goturdum tamirci motor yapılması lazım dedi yolda kitleyebilir dedi,ama tamirciye güvenemedim motorum gayet temiz ve tüm bakımlarını zamanında yaptım yazık sık sık bostancıdan saroz'a gidip geldim 1 kere beni yolda bırakmadı bir tek debriyaj teli yolda gevsedi onuda yolda kendim hallettim, bana onerebileceğiniz motor yapımı icin iyibir ustanız varmıdır bir baskasına gostermek istiyorum ayrıca, cc yükseltmek icin motorumu satmayı planlıyordum ama yapacağım masraf sonrası sıfır motoru satmak istemiyorum acıkcası onerilerinizi bekliyorum.

captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250

Uploaded with ImageShack.us

Merhaba Arkadaşlar SL150 bir Efsanedir.Her zaman böyle motorlar gelmez.Bu yüzden değerini bilelim ve motorumuzun güzelliğiyle ve bakımıyla zaten o eleştirilere en güzel cevabı veriyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Bu arada Anadolu yakasında oturan arkadaşlar için iyi bir servis önerim var.Altay Motor yedek parça ve servis hizmetleri var.Serkan ve Ahmet usta bir numara ustalar...Sizinde varsa bildiğiniz iyi yerler yazarsanız sevinirim.Siteyi ve sl150 kullanıcılarını güncel tutmak ve bu motoru yasatmak adına birlik olmalıyız.Yoksa yakında bu motor ait hicbir parca bulamayabiliriz.Sonunda ya motorlarımızı satmak yada hurdaya ayırmak zorunda kalırız ki bunu kimse istemez.

Merkez : Alemdağ Caddesi No : 407 Yukarı Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL

Merkez Telefon : 0216 611 30 60 - 313 38 83
    Merkez Fax : 0216 614 03 99

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı captaincenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img26.imageshack.us/img26/2/img00216y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Merhaba Arkadaşlar SL150 bir Efsanedir.Her zaman böyle motorlar gelmez.Bu yüzden değerini bilelim ve motorumuzun güzelliğiyle ve bakımıyla zaten o eleştirilere en güzel cevabı veriyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Bu arada Anadolu yakasında oturan arkadaşlar için iyi bir servis önerim var.Altay Motor yedek parça ve servis hizmetleri var.Serkan ve Ahmet usta bir numara ustalar...Sizinde varsa bildiğiniz iyi yerler yazarsanız sevinirim.Siteyi ve sl150 kullanıcılarını güncel tutmak ve bu motoru yasatmak adına birlik olmalıyız.Yoksa yakında bu motor ait hicbir parca bulamayabiliriz.Sonunda ya motorlarımızı satmak yada hurdaya ayırmak zorunda kalırız ki bunu kimse istemez.

Merkez : Alemdağ Caddesi No : 407 Yukarı Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL

Merkez Telefon : 0216 611 30 60 - 313 38 83
    Merkez Fax : 0216 614 03 99
    Altay motor mu
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Selam Arkadaşlar

Benzin gostergemin camı okunmayacak kadar kirlendi.onun kapagı nasıl cıkıyor bilen varmı? bugün biraz zorladım ama çıkaramadım.cıkaran varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

selam,

Herkesin ortak problemi biliyorum ama su kırılan ve calınan yan plastik kapakları Anadolu yakasında bulabilecegim bir yer varmı?Kesin olarak var olduğunu biliyorsanız yazın lütfen cünkü ben arastırdım biraz yok.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    ...........................

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    kuba motor bayilerine sorun onlar yeni modeli onlarda artık vardır kesin onlarda
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Benzin gostergemin camı okunmayacak kadar kirlendi.onun kapagı nasıl cıkıyor bilen varmı? bugün biraz zorladım ama çıkaramadım.cıkaran varmı?

eregun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    bursa etrafından veya istanbul da tanıdığınız bildiğiniz uygun bir motor varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler