Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende amma sallamışsın ha kullaktan dolma bilgiler bunlar

Solmyr gayet güzel araştırmış daha neden iddalaşıyorsunuz anlamadım :( çok ayıp bilgiye saygı lütfen
    e körmüsün harbitürk sonuç ne çıktı ? ben yuvarlak hesap dedim 1,5 bg diye.2 sene önce zaten hesaplamıştım ben herkez rahat olsun yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 11,5 hp ile 9,3 hp arası çok fark var yaklaşık değiş yani.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    ya arkadaşım 7,5 kw ile 1,35 carpsana bi allah aşkına ?

muhabbet uzadı ya yeter tamamhaklısın arkadaşım, beygir ötesi bi motor, olağan üstü güçlü insan gaz vermeye korkuyo tamam yaw, sadece gücü yetiyo mu diye sordum, şu muhabbete bak yaa.

Motosikleti
    ne dediğini bilmiyorsun sen dostum sana karakaçanınla sağlıklı mutlu huzurlu günler dilerim...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhabbet uzadı ya yeter tamamhaklısın arkadaşım, beygir ötesi bi motor, olağan üstü güçlü insan gaz vermeye korkuyo tamam yaw, sadece gücü yetiyo mu diye sordum, şu muhabbete bak yaa.
    Sl150 topicini çok çabuk kavradın tebrikler..

Burda doğrular söylenmez söyleyeni de yerin dibine sokarlar.

Matamatik kimin neyine bırakalım hesabı onlar yapsın. sende kaçırma ağzının tadını.

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşım 7,5 kw ile 1,35 carpsana bi allah aşkına ?
    Buarada 1,5 e ne oldu birden 1,35 e düştü

Anladık gözün kör yazdığın 1,5 i görmüyorsun bunadınmıki yazdığın 1,5 i unutuyorsun..

Motosikleti
    ya hadi bakın dalganıza ya allah aşkına sizemi laf anlatıcam ben

harbiturk, harbitürksün, birader.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150cc
    merhabalar arkadaşlar...

daha evvelden motor deneyimim olmasına rağmen hiç kendime ait 2 tekerim olmamıştı. bunu da dar bütçemizi sarsmayacak güzel bir motorla halletmiş olduk.
    kuzenimde supershadow vardı, gel sana da superlight alalım dedi... ve 1 haftasını doldurdu garibim... (2006 modelini 6000 km'de aldım, sıfırına o kadar verilmez bence)
    ama bu tarzında zevki bir başka işte. hıza ihtiyaç yok, sadece gezinti için. şimdi birkaç değişiklik düşünüyorum. (ayak koyma yerleri supershadow'unki gibi ufaltılacak, gidon değişimi, egzos değişimi, elbette aynalar ve ön amortisör yükselirse daha bir farklı durur gibi...ve görüntü için birkaç aksesuar)
    Camı yoktu, orjinal çantaları yerine sert ve köşeli duran çantaları mevcut ama Smokehead yazılı harika bir sissybar'ı var :D

Okuduklarıma göre... Evet, superlight 2 sene önce çok yaygınmış ama o kişilerin arasına elbette hepimiz gireceğiz altımızda ne olursa olsun. (gerçi ben geri gittim, gs1200'den sonra tabii :D)

Herkese şu kış aylarında güneşli günler...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Paratoner o dediklerini bi iki hafta sonraya ertele bakarsın bu motordan vazgeçmek istersin masrafın yanına kar kalır

E bütçede kısıtlı diyorsun o halde sen bi ilkbahara kadar o şekilde bin bakalım gün ola harman ola

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buraya her yazı yazanın arkasından motoru kötülerseniz,tabi ki artık foruma kimse yazı yazmaz.. Rezil ettiniz 380 sayfalık forumu..

Motosikleti
    BMW F650 GS
    chimeraby Kötülemiyoruz

Kötü yönlerinden bahsediyoruz

380 sayfalık forumda birkaçkişiden başka kimse kötüyönlerini yazmadı ama şimdi senden başka kimse sl150 kullanmıyor Neden mi ? çünkü yere göğe sığdıramayanlar sattı motorlarını

Motosikleti
    Keeway Superlight 150cc
    evet, motorun kötü yanları var. gözardı edilemeyecek kadar hemde... ancak bu motor birçok kişinin ilk motoru oldu. binmeyi dahi sl150 ile öğrendi. o yüzden seviliyor.
    daha evvel şahsıma zimmetli motorlarım, geçici süreli kullandığım motorlar oldu fakat ruhsatında adım yazılı olan ilk motor sl150 :D o yüzden seviyorum. hem artık satmaya da satılmaz sanırım :D epey bi zarar ettirir :D eşe dosta hibe edilir...

Motosikleti
    keeway sl 150
    iyi akşamlar jameika34 abimizin babası vefat etmiş kendisine başsağlığı iletir taziyelerimi sunarım

anlamıyorum kime ne anlatmaya calışıyor burdaki motoru kötülemeye çalışanlar az çok bindiğimiz motorun iyi kötü yanını biliyoruz milletin hevesini kursağında bırakıyosunuz
    belli bir müddet sonra motor küçük geliyor o nedenle değiştiriyolar kötü diye motorunu satan yok zaten motorculuk türkiyede yeni bi atılım daha düne kadar peugeot 103 lere motor almış adam diyolardı şimdi ise......
    neyse ya kim ne derse desin ben motorumu satmak için almadım beni rezilde etmedi allaha şükür yakıtı da ii bakan dönüp bi daha bakıyo
    bi de yere göğe sığdıramayanlar motorları sattı diyosunuz küçük gelmeye başladımı turşusunu kuracak hali yok adamın hem bi alet insanla beraber yaşayacak die bi kaidede yyok
    gidip eger kendi motorunun sitesi varsa kendi motorunun kötü yönlerini yada ii yönlerini belirtirsen sevinirim bırak alemin motoruyla uğraşmayı
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150cc
    dostum, eminim bu cevap bana değildir... :D
    hitap ettiğin kişinin ismini de yazında geçersen sevinirim.. (üstüme alınır gibi oldum sanki..)

Motosikleti
    keeway sl 150
    harbitürk nickli arkadaşımıza hitaben yazdım bu topiği motorumu almadan öncede takip ediyodum halada takip ediyorum

ve motorunu değiştiren tüm arkadaşlarda takip ediyolar kötü yanlarını anlatmak güzel bilgi sahibi oluyoruz ama motoruda yerin dibine sokmak anlamsız herkes gücü yettiği kadarına binebiliyo sonuçta zevk için biniyoruz bende biliyorum motorumu kalkıp bi shadow la bi dragstarla atıştırmıyoruz kendi sınıfına göre 150 cc cruiser lerin en iyisi servisindende hala bi sıkıntı çekmiyorum en fazla bi gün bekledim hoş öyle büyük bi arızada çıkarmadı hatta hiç çıkarmadı sadece aksesuardan çekiyoruz motorda derdi
    verdiğim topu topu 2 milyar para kat kat helal olsun bu kadar olur verseydim 10 milyar adam gibi olurdu bu paraya bu kadar olur bundan iyisi can sağlığı....
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

Motosikleti
    Alıntı AS_DOPER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbitürk nickli arkadaşımıza hitaben yazdım bu topiği motorumu almadan öncede takip ediyodum halada takip ediyorum

ve motorunu değiştiren tüm arkadaşlarda takip ediyolar kötü yanlarını anlatmak güzel bilgi sahibi oluyoruz ama motoruda yerin dibine sokmak anlamsız herkes gücü yettiği kadarına binebiliyo sonuçta zevk için biniyoruz bende biliyorum motorumu kalkıp bi shadow la bi dragstarla atıştırmıyoruz kendi sınıfına göre 150 cc cruiser lerin en iyisi servisindende hala bi sıkıntı çekmiyorum en fazla bi gün bekledim hoş öyle büyük bi arızada çıkarmadı hatta hiç çıkarmadı sadece aksesuardan çekiyoruz motorda derdi
    verdiğim topu topu 2 milyar para kat kat helal olsun bu kadar olur verseydim 10 milyar adam gibi olurdu bu paraya bu kadar olur bundan iyisi can sağlığı....

tebrikler

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşlar bende sürekli yazılanları takipteyim. Hakan kardeşim başın sağolsun. SL'İ sattıysak model büyütmek adına sattık. Tanıdığım eski arkadaşlarda aynı şekilde...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok abi boşuna açıklamayın,harbitürk zannediyor ki herkes bu motoru nefret ettiğinden sattı.. Bugün elimde para yok,yarın fazladan bi 5-10 milyarım olduğunda tabi ki motorumu satıcam.. Ve inşallah dragstar alıcam.. Ama ne zaman? 5-10 milyar para bulunca.. Titreşim varmış,ağır kalıyomuş.. 2,5 milyar verdim aldım motorumu,o paraya insanlar telefon alıyo.. Ne beklioruz 150 yapmasını mı? Bi dragstar gibi titreşimsiz ama onun kadar tok sesi olmasını mı?

Evet hepimiz nefret edioruz bu motordan ve ondan artık kimse sayfaya yazmıo.. Siz böle bilin,bizim için önemli değil.. Şu anda başka bi sitede sayfalarca yazı devam edio zaten,hangi site olduğunu söyleyemiorum burada malum,site kuralları yüzünden.. Orada herkes yaşadığı sorunu da yazıo ama kötülemeden.. Zaten bilinenleri ilk defa söylüyomuş gibi değil.. Sonra oturup ortak çözüm aranıyo sorunlara..

Ben de artık bırakıorum bu sayfayı tamamen (bu konuda yorum yapmayın,umurunuzda değil biliyorum,olmaması gerekir zaten).. Bırakıyorum çünkü burada paylaşılacak bişi kalmamış artık,burada sorunu yazan var,çözüm üreten yok,sadece "o motor zaten kötü" diyen var..

Hiçkimse kalmadı diyosunuz,bi kısmını yönetim uzaklaştırdı başka sitenin adresini verdi die.. Kimisi de benim gibi girmeme kararı aldı.. Ama hepimiz öbür sitede foruma kaldığımız yerden,bıraktığımız gibi devam edioruz.. Sl kullanan herkese selam ediyorum,motorun kıymetini bilsinler,o paraya alınacak en iyi motoru aldıklarını akıllarından çıkarmasınlar.. Hoşçakalın..

Motosikleti
    Keeway Superlight 150cc
    1 haftalık Superlight'ımdan memnunum. 6500 km'de aldım 7000 oldu. Ama ne değişeni var ne de bir çiziği. Üzerindeki yazılarıda kaldırınca daha bir şekil durdu. (tabii superlight yazısı çıkartılmadı)(gerçi 1.87 boy için birlikteliğimiz biraz çirkin duruyo ama zaten standart Türk kızları da öyle kalıyor yanımda :D)

hiç zorlanmadan 95 yapabiliyorum ki altımızdaki gezinti motoru, otobanda makas atıp duracak değiliz... bu kadar ucuza bu özellik hangi eşdeğerinde var? 150-250 arasında değişen kanuni, arora vb motorlarda bu endam göremedim ayrıca.

evet, yeni ve yüksek motor için satılabilir, çürüyüp gidecek değil ya! 1.750 ytl'ye aldım, en kötü ihtimal 1.250'ye yaz aylarında elimden kaparlar! Arkadaşlarda hasta oldu zaten :D

tartışmak yerine motor hakkında deneyimleri paylaşsak, başımızdan geçen problemleri ve bulduğumuz çözümleri yazmaya devam etsek???

Mesela; bacaklarım uzun olduğu için gidonu değiştirmem gerekiyor benim. Çünkü düşük hızlı dönüşlerde problem yaşıyorum... Aynaları herkes biliyor zaten, benim bazen eğilmem bile gerekiyor... (enduro'da oturmaya alışınca galiba birazda.. düzeltemiyorum)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler