Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Teşekkürler, peşin 140 YTL'ye taktırdım, sirkeci özen motorda. Neyseki bizim motorda aparata falan gerek yok bide ona para vermiyoruz.
    güle güle kullan güzel olmuş çanta, bende önce bir çin almıştım 2 gün geçmeden düştü gitti arkadan, şimdi SHAD 33 Lt aldım. taktırmayı düşünen arkadaşlar varsa tavsiye ediyorum çok şık ve sağlam bir çanta...boşken de doluyken de ses filan yapmıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan güzel olmuş çanta, bende önce bir çin almıştım 2 gün geçmeden düştü gitti arkadan, şimdi SHAD 33 Lt aldım. taktırmayı düşünen arkadaşlar varsa tavsiye ediyorum çok şık ve sağlam bir çanta...boşken de doluyken de ses filan yapmıyor...
    hayırlı olsun ama böyle kuru kuru olmaz resim isterük

redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    bugun karaköyde koruma demiri sordum 100 ytl dediler görüntü olarak beğenmiyorum ama motorun rengi siyah çok sırıtmaz diye düşünüyorum kararsızım bende
    kenny çok şık olmuş çanta güle güle kullan

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Alıntı redshark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden yaptırdığını söyleyebilirmisin yaptırmayı düşünüyorum konuştuğum yer scooterlara yüksek fiyat veriyorlar honda bayiliğide yapıyorlar honda beat göre fiyat vermişlerdi bugun sitelerine baktım 783 ytl indirmişler
    O dönem çok araştırdım. Birçok sigorta şirketi ile konuştum ancak hiçbiri scooterlara kasko yapmıyor. Yapanlar da eğer kapalı garajda olması koşulu ile kasko yaptıklarını söylediler. Yani evin dışında olan hırsızlıklara karışmıyorlar. Soyguncu zihniyet işte. Bunu da önlemek için dediğin gibi anormal fiyatlar çekiyorlar ki kendilerini riske etmesinler.
    Ben kaskoyu MRT sigortaya yaptırdım. www.mrtsigorta.com iletişim bilgilerini bulabilirsin. Orada Murat bey var çok ilgileniyor. Zaten arabamın kasko ve sigortalarını bundan sonra ona yaptıracam.Bizim motorların değeri kasko sisteminde 3000 ytl gözüküyor. Çalınma durumunda %75 ini ödüyorlar. Bu da 2250 liraya denk geliyor ki bir çoğumuz motoru bu fiyata aldık. herkese kazasız ürüşler...

redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    teşekkürler dark mojo ben kapalı otoparka bırakıyorum ama dışarı çıktığımda bi yere bıraktım mı aklım hep motorda oluyo bide allah göstermesin kaza durumunda zaten canınla uğraşıyorsun bari malda kafam rahat olsun istiyorum

Motosikleti
    kymco ck 125,sym gts 250
    arkadaslar hepınıze selam bıse sorcam mondializzet kardesım sahibinden com daki motor sana mı ait satılık (1800 ytl üsküdar) ıstıorsun bılgı verırmısın cunku bende almayı dusunuom ama belkı ıkıncı elde alabılırım bılgı beklıorum oke aeo

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ankarada oturuyorum.yazın sonuna doğru ehliyetimi alıcam.ama sabredemiyorum öss yi bekliyorum haziranın sonlarına doğru almayı düşünüyorum motoru.anıttepe deki bayiye ben daha gitmedim.fiyat peşinat konusunda ne söyledi sana.bende ybr düşünüyorum ama suzuki daha hoşuma gidiyor niyeyse.600cc olmadıktan sonra vitesli motoru napayım diyorum.bende almaya karar verirsem eğer gider alırız motorları
    ben aldım bordo bi suzuki an 125 ama yarın gelicek ... anıttepeden ya sanırım okudumda biraz parçaları sanki pahalı gibi plaka sigorta masrafları filan 2510 gibi bi fiat çıkıcak internet sitelerinde aradım ucuz olanları yok elimizde yok şuan gelicek var filan diyo gerçekten herşey dahil 2250 ye suzuki an 125 yok olsa ben alırdım merak etmeyin ha bide plaka masrafını ilave etmeyi unutmayın ....

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Alıntı tnsuzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aldım bordo bi suzuki an 125 ama yarın gelicek ... anıttepeden ya sanırım okudumda biraz parçaları sanki pahalı gibi plaka sigorta masrafları filan 2510 gibi bi fiat çıkıcak internet sitelerinde aradım ucuz olanları yok elimizde yok şuan gelicek var filan diyo gerçekten herşey dahil 2250 ye suzuki an 125 yok olsa ben alırdım merak etmeyin ha bide plaka masrafını ilave etmeyi unutmayın ....
    Size tam olarak kaça mal olduğunu da sonuçta belirtirseniz sevinirim.Bu arada Ankara'da An 125 sahibi olan bu forumda siz ve ben varım sanırım

Motosikleti
    kymco ck 125,sym gts 250
    arkadaslar bu motorun ruhsat işlemlerini biz halletsek kça mal olur

bide bıse daha sorcam arkadaslar ben buyuk ıhtımal bu motoru ıkıncı el alacam sımdı alacagım motor farzedelımkı rodaj suresınde hızlı kullanılmıs + ne bılım ıkı kısı kullanılmıs yanı kısacası zorlanmıs yani pekı ben bunu anlayabılırmıyım.O sekılde alsam motoru ne problemı olur bu ıslerde yenıyım ılk motorum olacak ıns ondan dolayı sıkı bır bılgı ıstıorum sımdıden cok tesekkurler

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı Dark Mojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dönem çok araştırdım. Birçok sigorta şirketi ile konuştum ancak hiçbiri scooterlara kasko yapmıyor. Yapanlar da eğer kapalı garajda olması koşulu ile kasko yaptıklarını söylediler. Yani evin dışında olan hırsızlıklara karışmıyorlar. Soyguncu zihniyet işte. Bunu da önlemek için dediğin gibi anormal fiyatlar çekiyorlar ki kendilerini riske etmesinler.
    Ben kaskoyu MRT sigortaya yaptırdım. www.mrtsigorta.com iletişim bilgilerini bulabilirsin. Orada Murat bey var çok ilgileniyor. Zaten arabamın kasko ve sigortalarını bundan sonra ona yaptıracam.Bizim motorların değeri kasko sisteminde 3000 ytl gözüküyor. Çalınma durumunda %75 ini ödüyorlar. Bu da 2250 liraya denk geliyor ki bir çoğumuz motoru bu fiyata aldık. herkese kazasız ürüşler...
    kaskonuzu kaça yaptırdınız acaba?az önce mrt sigortayı arayıp fiyat bilgisi aldım.motorun kasko değeri 2500ytl(değeri kendiniz belirliyormuşsunuz) ise 450 ytl kasko ücreti varmış ki bana biraz pahalı geldi.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskonuzu kaça yaptırdınız acaba?az önce mrt sigortayı arayıp fiyat bilgisi aldım.motorun kasko değeri 2500ytl(değeri kendiniz belirliyormuşsunuz) ise 450 ytl kasko ücreti varmış ki bana biraz pahalı geldi.
    Ben 426 ytl 5 taksit yaptırdım. O zaman murat bey motorun yeni bir model olmasından dolayı sisteme tanımlı olmadığını belirtmişti. Daha sonra ise 3000 ytl değer verildiğini söyleyip bu fiyata kasko yaptırmıştım. Tabi araba kaskolarına göre biraz pahalı ama diğer sigorta şirketleri 750-1000 ytl arası fiyat söyleyip kapalı garaj ve kilit altında olması şartı arıyorlar. Oturduğum semtte hırsızlık olayları çok olduğu için mecburen yaptırdım. Hatta motoru aldığım gün aracımdan teybi çalmışlardı. hiç düşünmeden yaptırdım.

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rodaj sonrası izlenimler

125 cc scooterlar arasında tartışılmaz en güzeli ve en güçlüsü. 500 km rodajımı tamamladım ve hergeçen gün motora dahada alıştım 10 numara scooter.Suzuki bence markasına yakışır bir araç yapmış tebrikler.

Araçla ilgili:
    -Motoru 125 cc ve 9 beygir olduğundan gerçekten güçlü ve çok seri.
    -Tip göreceli birşey ama görüpte beğenmeyen olmadı şimdiye kadar.
    -Yakıt daha rodajdayım ama 20 ytl benzinle 200 km rahat şehir içinde yapıyorum.
    -Scooter trafikten kurtulmanın ve hayatınıza keyif katmanın bir parçası
    -Aeaçla ilgili negatif eleştirim yok çünkü gerçekten yoook.125 cc kaliteli bir scooterden beklenen herşey fazlasıyla var.

Alıntı sali@com adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc scooterlar arasında tartışılmaz en güzeli ve en güçlüsü. 500 km rodajımı tamamladım ve hergeçen gün motora dahada alıştım 10 numara scooter.Suzuki bence markasına yakışır bir araç yapmış tebrikler.

Araçla ilgili:
    -Motoru 125 cc ve 9 beygir olduğundan gerçekten güçlü ve çok seri.
    -Tip göreceli birşey ama görüpte beğenmeyen olmadı şimdiye kadar.
    -Yakıt daha rodajdayım ama 20 ytl benzinle 200 km rahat şehir içinde yapıyorum.
    -Scooter trafikten kurtulmanın ve hayatınıza keyif katmanın bir parçası
    -Aeaçla ilgili negatif eleştirim yok çünkü gerçekten yoook.125 cc kaliteli bir scooterden beklenen herşey fazlasıyla var.

sali@com

çok teşekkür ederimm resimler we scooter hakkındaa daha çok şey paylaşırsann çokk güzell olurr tekrarr tşk ederimm

selam

selam arkadaşlar.bugün ilk motorumu aldım.başlangıc için suzuki tercih etiik.ettik diyorum çünkü arkadaşımla beraber aldık.benimki siyah onunki mavi.henüz kask da almadık.ne tür bi kask uygun olur ve bu motorda nelere dikka etmeliyim paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Artık Yok
    Arkadaşım kask seçimi yapmak senin zevkin ama açık kask almamanı öneririm.birde nolan-shoei gibi sağlam markalar gerçi onların fiyatları biraz yüksek ama en sağlamı onlar yani.GDR-Lazer de alabilirsin 150-300 arasında gider gelir nolan ve shoei kadar olmasada çin mallarından çok çok iyidir.Mesala bende GDR var ve iki kişiyi biliyorum GDR kask ile kaza yaptılar birisi 8,5 metre yerde sürüklendi ve bırak kafasını kask sapa sağlamdı çizikler hariç.ve tekrar GDR aldılar.Ayrıyaten GDR'de ses ve rüzgar neredeyse yok denecek kadar az.Buğu yapmıyor.güneş vizörüde var çeneden açılır modelinden bahsediyorum.Unutmadan kaza yapanlara sordum bu kaskın açılır çenesi kaza yaptıklarında açılmamış sağlam yani.

Motosikleti
    kymco ck 125,sym gts 250
    arkadaslar bırkac soru sordum ama kımse cevap vermedı neden acaba kırılıyorum ama

Motosikleti
    suzuki an 125 hk

selamlar

arkadaslar iki gun once an 125 im ile bakirkoy sahil yolunda kaza yaptim
    ben ucuz atlattim ama motor icin ayni seyi diyemicem.
    neyse motoru aldigim yere (tekay moto)servise biraktim
    on granaj yani on kaporta hasarli,far ve sol aynada hasarli
    degismesi gerekiyor.
    fakat tekay yedek parca konusunda cok pahali servis hizmeti ciddi paralara
    yapiliyor.
    bu parcalarin hepsine iscilik haric 400 ytl istediler.
    sizce fiyat normalmidir. benden haber bekliyolar motoru yapmak icin
    daha ucuza yaptirabilecegimiz bir yer varmidir?
    bu konuda bilgisi olan arkadaslar acil cevap yazarlarsa sevirim.
    herkese selamlar.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Kask tavsiyem Airoh SV55 modelidir. çene açılır, çift vizör, italyan malı, E3 sertifikası var, yanak pedleri çıkarılıp temizlenebilir, hava sirkülasyon kanalları mevcut ve sportifdir. Kaza yaptım kafamı yere vurup sürüklendim ve sadece vizörün yan tarafı çok hafif çizildi. belli bile olmuyor neredeyse...

Alıntı deeper78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    degismesi gerekiyor.
    yapiliyor.
    herkese selamlar.
    Arkadaşım geçmiş olsun. Suzuki internet sitesinde yedek parça fiyat listesini bir gözden geçir. ( http://www.suzuki.com.tr/motosiklet/...yfa=yedekparca )Ayrıca istersen (Avrupa yakasında oturuyorsun herhalde ama) bilgi almak için, Korlas yedek parça servisinin numarasını vereyim buradan da fiyat al bence 0216 660 12 20
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    ömer bilal
    arkadaslar bu motorun ruhsat işlemlerini biz halletsek kça mal olur

bide bıse daha sorcam arkadaslar ben buyuk ıhtımal bu motoru ıkıncı el alacam sımdı alacagım motor farzedelımkı rodaj suresınde hızlı kullanılmıs + ne bılım ıkı kısı kullanılmıs yanı kısacası zorlanmıs yani pekı ben bunu anlayabılırmıyım.O sekılde alsam motoru ne problemı olur bu ıslerde yenıyım ılk motorum olacak ıns ondan dolayı sıkı bır bılgı ıstıorum sımdıden cok tesekkurler
    Arkadaşım muameleci+vekalet 120 YTL tutar sen kendin yaparsan 70 -80 YTL civarında tutar, valla sen bilirsin ama bu sıcaklarda kendin hiç uğraşma pişman olursun...git gel...

Forumumuzun Eski sayfaları incelersen rodaj ve ruhsat konularında bir çok bilgiye ulaşabilirsin...Motorun ömrünü ve çalışmasını etkileyen ilk husus rodaj, burada bazı arkadaşlar kabul etmese de ben rodaj önemsizdir rodaja boşverin diyen bir ustaya ya da profosyonel motorcuya rastlamadım...

Selamlar Kolaylıklar

deeper78
    degismesi gerekiyor.
    yapiliyor.
    herkese selamlar.
    Arkadaşım geçmiş olsun TEKAY bildiğim kadarı iel yetkili bayi değil artık...Bu bilgiyi Suzuki Genel Merkezden aldım beni Bakırköy Batuhan veya Karaköy Korlas'a yönlerdirdiler. Suzukinin web sayfasında parça fiyatları var sanırım ayrıca yetkili bayiler telefonlada yardımcı olabilirler...

Bir de kaza nasıl oldu, koruman var mıydı ? Kaskında filan bir hasar var mı? Biraz bilgi verirsen bizde daha çok dikkat ederiz.

Buyuk geçmiş olsun....

gokayugur
    Kask tavsiyem Airoh SV55 modelidir. çene açılır, çift vizör, italyan malı, E3 sertifikası var, yanak pedleri çıkarılıp temizlenebilir, hava sirkülasyon kanalları mevcut ve sportifdir. Kaza yaptım kafamı yere vurup sürüklendim ve sadece vizörün yan tarafı çok hafif çizildi. belli bile olmuyor neredeyse...
    Gökay kardes kaskı kullanmıyorsun hala umarım çünkü oyle bir izlenim edindim

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Benimkinin benzin göstergesi kafayı yedi zaten

Ne yapabilirim ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)