Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Gökayugur
    Arkadaşlar dün (bilenler varsa) Ümraniye Namazgah yan yoldan Alemdağ cd. sine çıkıyordum. Trafik ışıkları bana yeşil yanıyordu bende durmadan yan yoldan ana caddeye çıktım ve dönüşte motoru biraz fazla yatırdım. Sağ tarafa düşerek kaydım motorla. kafam yere çarptı Allahtan kask kurtardı.
    Arkadaşım buyuk geçmiş olsun, gerçekten motoru aldıktan sonra benim boynum tutuluyor kasılmaktan,önden ne geliyor, arkadan ne gidiyor, adam duracak mı dönecek mi derken perişan oluyor insan İstanbul trafiğinde, dikkati bir an dağıtmaya gelmiyor......

Gökay kardeş KASK görevini yapmış ama internette kazalı kaskı hatta bel hizasından yere düşen kaskı bile tekrar kullanmayın diyor, ona dikkat edersin inşallah...

Dediğin gibi scooter i başka motorla karıştırmamak lazım, virajı, ıslak zemini, çukuru tümseği gördü mü kendini kaybediyor motor...

Tekrar buyuk geçmiş olsun diyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    geçmiş olsun gökay sende bi şey olmaması sevindirici tekrar geçmiş olsun

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lLÜTFEN OKUYUN .... Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım bende 10 sene önce uno marka marka bi araç alıp bodruma gideyim dedim ama yola çıkmadan karşıdan bi araba çarptı ve cama kadar girdi düşünün Bakın ben ,SAĞ KAPIDAN BURNUM BİLE KANAMADAN ÇIKTIM sonrasında inatya bodruma gittim ve tabi sanırım honda kinetix di soocoter tarzı bişi kiraladım , 3 günlüğüne döneceğim son akşam alkolde vardı ama bi önceki günde alkol vardıama son gün kazaaaa.... tabi eskiden ehliyet kask filan öle şeyler yok inanın kazayı nerde nasıl yaptım siz ne biliyosanız bende hiç bişi hatırlamıyorum lütfen bunu ve şu sözü dikkate alın motorda kaporta vucudunuzdur ben gözümü açtığımda komadan çıkmıştım 12 saat geçmiş ve ben nerdeyim diye sordum düşünün beni kim buldu kim getirdi hiç bişi hatırlamadım biri jandarma getirdi biri otel sahibi buldu getirdi net bi cvp yok kafamda hala dikiş izlerim hatıradır allahtan çok çabuk iyileştim,tuvalete ilk kalktığımda , tuvalet aynasına baktığımda aynada kendimi aradım uzun süre düşünün ve bunu unutmayın
    gelelim soruma b ehliyetim var motor ehliyeti alıp ama nasıl tabi kampanya filan yada ne kadara maal olur bu ikincisi ben sanki bilmem ama netten okuduğuma göre an 125 suzuki gibi bişi düşünüyorum ve ankaradan alıcam ve tabiki otobüsle bi şekilde nakil yapıcam fiatı neden bu kadar değişken ve sebebi ne olabilir nerden nasıl almalıyım kredi kartına hiç peşinatsız hem motor hemde ehliyet nasıl alırım uzun yazdım çünkü önemli şimdiden teşekkürler ......

gokayugur kardesım gecmıs olsun sana bısey olmamıs hemen bı sadaka ver.sadaka kazalardan uzak eder .tnsuzun sanada gecmısolsun eskıde olsa ınsan unutamıyor iste .ben sıze suleyman memnun surus egıtımınde bana soylenen bıseyı hatırlatıyım trafıkte kendınızı tamamen hatalı sayarak yol alın dıyordu hoca cunku dıger aracların %80 i sızın varlıgınızı onemsemez.ALLAH butun trafıktekı arkadaslarımızı korusun.

saygılarımla
    ugur

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun

gokayugur arkadaşım geçmiş olsun, daha önce motor kullanıcısımıydın yoksa ilk motorun mu?

rodajımın bitmesine 100 km kaldı. motor yağı tavsiyesi olan var mı? birde bu 500 bakımı maliyetini bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi? Kadiköy kuvvetli motor servisi hakkında yorum yapabilecek arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Korlas servisleri sanki daha profesyonel gibi görünüyor ne dersiniz ?

redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    Alıntı sali@com adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gokayugur arkadaşım geçmiş olsun, daha önce motor kullanıcısımıydın yoksa ilk motorun mu?

rodajımın bitmesine 100 km kaldı. motor yağı tavsiyesi olan var mı? birde bu 500 bakımı maliyetini bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi? Kadiköy kuvvetli motor servisi hakkında yorum yapabilecek arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Korlas servisleri sanki daha profesyonel gibi görünüyor ne dersiniz ?
    500 bakımını tekayda yaptırdım 40 ytl maslak otosanayide fevzi ustada 40 ytl demişti kuvvetli motor ve korlas hakkında bilgim yok ama telefon aç sor ne kadar olduğunu söylemeleri lazım motor yağı konusunda pek bilgim yok malesef

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Bugün Ankara'da iş yerindeki arkadaşlarımdan biri Honda CBR 125 motoru ile bütün korumaları olmasına rağmen kaza geçirerek hayatını kaybetti.Oldukça üzüldüm.Canım çok sıkıldı.Hatta henüz 100 km olan an125imi bile satmayı düşünmeye başladım.Bilmem yanlış mı düşünüyorum ama ülkemizde iki tekerlek üzerinde seyir etmek gerçekten çok tehlikeli.

ceyhunulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK & Honda CBR 1100 XX
    gokayugur kardeşim çok gecmiş olsun .Ucuz atlatmıssın.

Sadece virajlarda değil hız konusundada dikkatli omalıyız bence 80 km den fazl hız tehlikeli ayrıca frenleri hiç güven vermiyor ben zayıf buldum. Motor cok cabuk kontrolden cıkabiliyor ne oldugunu anlamadan kendini yerde bulabilirim gib geliyor. Bu sebeple motorun yapılış amacını unutmadan ve trafikte kimsenin bizi görmediğini düşünerek kullanmakta yarar var .Aracın önünde bile olsanız araç söförüne dikkate edin size bakıyormu yoksa yanındaki ile mi konusuyor radyomu değiştiriyor.

Kazalar ve Scooter Kullanmak

Arkadaşlar Slm ,
    Evet motor kazaları üzücü ancak ,ülkemizde öyle kazalar varki inanılmaz, tesadüf yaşıyoruz maalesef bu ülkede. Her kazadan korkarsak motoru bırakın satmayı sokağa çıkmamamız gerekir aslında.
    125 An scooterımızı mutlaka çok dikkatli kullanmalıyız ,araçlarla mesafeleri çok iyi ayarlamalı özellikle minibüsçülere, dolmuşlara, otobüslere çok dikkat etmeliyiz. Ve en önemlisi scooter bir racing hız motoru değildir, ancak 2 teker üzerinde yinede 90-100 km hız yaptığı için mutlaka kask ve korumalıklı mont kullanılmalıdır.Alkollü asla kullanmayın, çok yağmurlu, rüzgarlı havalarda çıkarmayın risk almayın. Ufacık cocuklarda görüyorum genelde sucu, büfeci yanında çalışanlar bilincsiz kişiler kask yok hiç koruma yok birde çılgın gibi kuralsız kullanıyorlar, yazık bu insanlara geleceklerini görmemek veya bitkisel haytta, tekerlekli sandalyede yaşamak istiyorlar galiba, bilinçsiz bir toplumuz maalesef yaz yazbitmez bu konular.
    Her zaman bilinç ve kurallara uygun kullanımdan zarar gelmez, bu arada bence an 125 in frenleri çok iyi, bir kaç kere ani fren yaptım zımba gibi duruyor genel kullanımdada oldukça yumuşak ve etkili fren sistemi var. Ancak sürekli tek bir freni kullanmayın, 2 frenide aynı anda kullanın.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Hepinize ilginizden dolayı teşekkürler arkadaşlar. Çok şükür ucuz atlattım. 5000 km deyim daha önceden motor tecrübem yoktu. Bu iyi bir ders oldu.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Vallahi Mesajları okudum ve çok sevindim, gerçekten bilinçli ve bilgili bir grup oluşmuş forumumuzda, sevimdim gerçekten insan yolda sokakta bazen utanıyor öyle manyak gibi sörf yapan hem kendini hem başkalarını tehlikeye atan motorcuları görünce...

Arkadaşlar amerikalı bir motosiklet yazarının ve yukarıda bir arkadaşımıznda belirttiği gibi motor kullanırken kwndiniz süpermen olarak değilde bir arabanın kalmış sekilde hayal edin kendinizi frenlemize çok faydası olacaktır. Ben 35 yaşındayım ve bakıyorum bazen ben bile kendimi kaybediyorum trafikte kendimi oradan oraya uçarken buluyorum.

KEndimiz kandırmaya gerek yok arkadaşlar, Riva ya Şileye Kıyıköy gidip Alpleri Aşmış motorcu havasına girersek kötü olur...

Scooter asla gerçek bir motor değildir.

1. Küçük tekerlekleri sebebi ile jiroskopik merkezi yere çok yakındır. Dengede kalması normal bir motora göre çok daha zordur. ( Şöyle düşünün 3 metre boyunda bir direği yere en yakın noktasından dik olarak tutmaya çalışın başaramazsınız, ne kadar yukardan tutarsanız o kadar kolay dengede tutabilirsiniz)

2. Motorun furç merkesi de (direksiyon) sizden yüksektedir. Siz onu değil o sizi kontrol eder.

3. Ve en önemli noktalardan biri, ağırlık merkezi normal bir motosiklette tam altınızdadır, scooter da ise altınızda değil ARKANIZDADIR.

4. Bacaklar Önde oturma pozisyonu dengeyi olumsuz etkilemektedir.

Yani bunlar en temel konular... Haa scooter e tu kaka yapmaya gerek yok, milyonlarca insan asyada avrupaya kullanıyor.... Kurallarına uyarak motoru tanıyarak, dikkati, emniyeti tedbiri elden bırakmayarak keyfini çıkaralım,

Kusura bakmayın biraz uzattım ama daha öncede yazmıştım bir kaza geçirdim ve ağzım yandı, çok kötü kazalar geçiren arkadaşlarım var, anlatıp keyfinizi kaçırmak istemem... Ama kasklar montlar dizlikler eldivenler içinde ve bindikçe gelişen sahte bir özgüvenle demirkuş havasına girmemek lazım....

Hepinize kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum tekrar..

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün (bilenler varsa) Ümraniye Namazgah yan yoldan Alemdağ cd. sine çıkıyordum. Trafik ışıkları bana yeşil yanıyordu bende durmadan yan yoldan ana caddeye çıktım ve dönüşte motoru biraz fazla yatırdım. Sağ tarafa düşerek kaydım motorla. kafam yere çarptı Allahtan kask kurtardı. Sadece sağ bileğim hafif sürtüldü yola. Eldivenleri bir gün önceden yıkatmıştım yanımda değillerdi. Motor sürüklenerek yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarpıp zıplayarak karşı şeride fırladı. Neler olduğunu anlamadım. Allahtan karşıdan gelen araçlar daha uzaktaydılar. Millet durup yardım falan etti. Bende hiç bişey yok bileğimden başka. Kaskın vizörü çizik. Motorda refüje eksoz borusundan çarpmış boru biraz yamulmuş, bide çizikler var. Motoru yolun kemarına çekip kontrol ettim. Çalışmasında elektrikte hiç arıza yok. Ama Eksoz borusu yukarı doğru büraz bükülüp Orada bulunan yuvarlak fan gibi bi aksama temas etmiş. Ben aldırmadan eve kadar binip bu sabahta işe geldim. O yuvarlak plastik malzeme eksoz ile temas ettiğinden eksozun sıcaklığıyla hafif erimiş. Motoruma çok üzüldüm. Grenaj ve eksoz değişecek sanırım... Millet aklınızda bulunsun. virajlarda çok fazla YATIRMAYIN...
    geçmiş olsun..virajlarda limiti zorlamamak lazım,bir de viraj içinde çok(veya ani) gaz vermeyin,arka tekerleği kaydırıp savuruyor,aman dikkat!

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Geçmiş olsun .

tavsiyelerimizi birbirimizden esirgemeyelim

arkadaşlar hafta içi kızltopraktan endo marka bir yazlık mont aldım full korumalıklı ve çok şık tam scooterlık bir mont normal bir mont alıyordum korumalıksız satıcı çok dürüstmüş ve bana şöyle dedi; Niye korumalıklı mont almıyorsunuz? Bende Scooter için çok abartı duruyor dedim. Kendisi bana 80-100 km hız yapıp yapmayacağımı sordu evet dedim, allah korusun bir kazada korumalıklı bir montun faydalarını anlattı, çünkü kendisi motor kazası yapmış biriymiş. Kendisi paramı geri verdi ve gidip bir korumalıklı mont almamı söyledi. Helal olsun işte insan, böyle insanlarda var işte arkadaşlar. Evet montu 100-Ytl aldım yerli üretimmiş ama CE belgesi var ve çok şık siyah acayip tarz bilginize ,şimdi kaliteli bir kask düşünüyorum yarım acık ls2 Tomcat favorim ancak hiçbir yerde bulamıyorum.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    sali@com
    arkadaşlar hafta içi kızltopraktan endo marka bir yazlık mont aldım full korumalıklı ve çok şık tam scooterlık bir mont normal bir mont alıyordum korumalıksız satıcı çok dürüstmüş ve bana şöyle dedi; Niye korumalıklı mont almıyorsunuz? Bende Scooter için çok abartı duruyor dedim. Kendisi bana 80-100 km hız yapıp yapmayacağımı sordu evet dedim, allah korusun bir kazada korumalıklı bir montun faydalarını anlattı, çünkü kendisi motor kazası yapmış biriymiş. Kendisi paramı geri verdi ve gidip bir korumalıklı mont almamı söyledi. Helal olsun işte insan, böyle insanlarda var işte arkadaşlar. Evet montu 100-Ytl aldım yerli üretimmiş ama CE belgesi var ve çok şık siyah acayip tarz bilginize ,şimdi kaliteli bir kask düşünüyorum yarım acık ls2 Tomcat favorim ancak hiçbir yerde bulamıyorum.
    Dostum montu nereden aldın fiyatı uygunmuş gerçekten, rüzgar alıyor mu içine valla benim böbrekler perişan oldu onun için özellikle rüzgarı soruyorum...

Bende LS2 nin fullface modelini kullanıyorum çok memnunum, okmeydanı feyizoğlu motorda www.feyizoglu.com tüm modeller olması lazım...

Birde bu motosiklet olayında bir şey alırken gerçekten ucuza kaçmamak lazımmış 120, 130 verip çanta almamak için 40 YTL ye çakma çin kappa sı almıştım dün akşam taksicinin biri manyak gibi korna basıyor anlamıyorum da kasktan gürülteden filan durdum adam "abi çantan düştü ben aldım kenara koydum" dedi döndüm gittim bizim çin kappa yatıyor kenarda valla 48 saat bile durmadı motorun arkasında ve 1 defa bile kullanmadım, düşünce kilidi de kopmuş üstelik, bugün papaz olacaz bakalım gidip sirkeci esnafıyla, Allah korusun benim yüzümden bir kaza bile olabilirdi Allah tan sakin bir yerde meydana geldi olay...pişman oldum aldığıma alacağıma

slm

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum montu nereden aldın fiyatı uygunmuş gerçekten, rüzgar alıyor mu içine valla benim böbrekler perişan oldu onun için özellikle rüzgarı soruyorum...

Bende LS2 nin fullface modelini kullanıyorum çok memnunum, okmeydanı feyizoğlu motorda www.feyizoglu.com tüm modeller olması lazım...

Birde bu motosiklet olayında bir şey alırken gerçekten ucuza kaçmamak lazımmış 120, 130 verip çanta almamak için 40 YTL ye çakma çin kappa sı almıştım dün akşam taksicinin biri manyak gibi korna basıyor anlamıyorum da kasktan gürülteden filan durdum adam "abi çantan düştü ben aldım kenara koydum" dedi döndüm gittim bizim çin kappa yatıyor kenarda valla 48 saat bile durmadı motorun arkasında ve 1 defa bile kullanmadım, düşünce kilidi de kopmuş üstelik, bugün papaz olacaz bakalım gidip sirkeci esnafıyla, Allah korusun benim yüzümden bir kaza bile olabilirdi Allah tan sakin bir yerde meydana geldi olay...pişman oldum aldığıma alacağıma

Mont yazlık mont yani file mont o yüzden rüzgar geçiriyor, ama yazın öbür montlarla pişersin ben şimdilik içine rüzgar geçirmeyen termal bir t-sort giyiyorum gayet ii, ama 4 mevsim vardı içi çıkıyor vs.. rüzgarda geçirmiyor oda 200-ytl idi hemde çok kaliteli oda kızıltoprakta honda var orda.ama ana distribütörde değil harley eşyaları satan dükkanda.

mrb arkadaslar bende suzıkı an125 hk aldım sıfır sayılır motor 3 aylık eger almak ısteyen olursa hemen satarım sıkıstım kappa cantasıda benden hedıyevurugu cizigi yok 2500 km de 1800 ytl verırım

almak isteyen olursa 542 210 80 87 bu telden ulasabılır bana

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı ironeyess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar bende suzıkı an125 hk aldım sıfır sayılır motor 3 aylık eger almak ısteyen olursa hemen satarım sıkıstım kappa cantasıda benden hedıyevurugu cizigi yok 2500 km de 1800 ytl verırım

almak isteyen olursa 542 210 80 87 bu telden ulasabılır bana
    kardas sifiri 2000 ytl .

ben scoterlardan nefret ediom ustune ıstersen 400cc motorkoy tekerleklerı ufacık bı halta yaramaz ayrıca çin motoru fıkrıne katılıom yazıklar olsun
    :cat:

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Bu da benimki selektör yapıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)