Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yenisi Yamaha AEROX,Eskisi suzukı an125
    Götürdüm ama bişey yapmadı anlattım 12000 de yapılcak dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    bu an125 in benzin göstergesinde ayarsızlık varmış doğrumu acaba 150 km ye kadar full gösteriyomuş ondan sonra hızla düşüyomuş

Motosikleti
    Suzuki AN 125

Benzin Göstergesi

celill
    bu an125 in benzin göstergesinde ayarsızlık varmış doğrumu acaba 150 km ye kadar full gösteriyomuş ondan sonra hızla düşüyomuş
    Evet bende farkettim, depo full doldurulunca şamandıra takılıyor ya da başka bir sorun var sanırım, 100-150 km sürekli full gösteriyor, ondan sonra tak iniyor aşağıya...

Arkadaşlar bende şu 2 soruma da cevap alamadım hala,

1. Sabah ilk çalıştırmada ısıtacak mıyız motoru ve ısıtacaksak ne kadar, ben sesi normalleşene kadar 1-2 dakika çalıştırıyorum şu anda ...

2. Kitapçıkta rodaj 800 demiş servis 500 km dedi. nasıl yapalım, 500 km dolunca hemen artçı taşımaya başlabilir miyiz, sıkıntı olur mu ?

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende farkettim, depo full doldurulunca şamandıra takılıyor ya da başka bir sorun var sanırım, 100-150 km sürekli full gösteriyor, ondan sonra tak iniyor aşağıya...

1. Sabah ilk çalıştırmada ısıtacak mıyız motoru ve ısıtacaksak ne kadar, ben sesi normalleşene kadar 1-2 dakika çalıştırıyorum şu anda ...

2. Kitapçıkta rodaj 800 demiş servis 500 km dedi. nasıl yapalım, 500 km dolunca hemen artçı taşımaya başlabilir miyiz, sıkıntı olur mu ?
    1- sabah ilk çalıştırmada ısıtmakta fayda var, bir iki dakika rölantide bekle, hareket ettikten sonrada motor iyice ısınana kadar çok zorlama gaza yavaş yüklen.

2- kitapçıkta rodaj için ilk 800 km'de 40 km'yi 800 - 1600 km arasındada 50 km'yi geçmemen yazıyor. 500 km'de ilk yağ değişimi 1000 km'de ikinci yağ değişimi sonrasındada 3000 kmde bir yağ değişimi gerektiği yazıyor. yani 500 km'de rodajin bittiği falan yok 500 km sadece ilk yağ değişimi km'si. artçı almak için en azından 1000 km'yi beklemeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    kenyy
    kitapçıkta rodaj için ilk 800 km'de 40 km'yi 800 - 1600 km arasındada 50 km'yi geçmemen yazıyor. 500 km'de ilk yağ değişimi 1000 km'de ikinci yağ değişimi sonrasındada 3000 kmde bir yağ değişimi gerektiği yazıyor. yani 500 km'de rodajin bittiği falan yok 500 km sadece ilk yağ değişimi km'si. artçı almak için en azından 1000 km'yi beklemeni tavsiye ederim.
    cevaplar için teşekkür ederim...canım sıkıldı şimdi ...ben zaten fazla binemiyorum,8 km geliş 8 km gidiş...toplam 16 km.. demekki 1000 km'yi 2-3 ay sonra yazın sonunda ancak tamamlarım bu gidişle valla hanım öldürecek beni bu gidişle...ben dedim ki alıyorum 1 hafta sonra gezmeye başlıyoruz neyse hayırlısı demek ki akşamları eve direk gitmek yerine bir kaç ilçe gezmem gerekecek

redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    şu rodaj olayı benim içinde dert öyle çok km yapacağım bi mesafeye gidemiyorum ama bu hafta içi boş günüm var allahtan sahili baştan sona sakin sakin gidip gelicem

Motosikleti
    SUZUKI AN125
    Alıntı celill adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o ayarsızlık değilmiş onu ben servise sordum benzin deposu genişmiş aşagı dogru daralıyor dar kısıma gelene kadar full gösteriyor dar alana gelincede düşüyor...

motoru çalıştırınca arka teker döner motor ısındıktan sonra o durur ona dikkat edebilirsin ben ilk bakımımı 1000 de yaptırdım bana söylene o 2. bakımı 3000 dediler ayrıca herkez ayrı ayrı şeyle yazıyor kafam allak bullak oldu yaaa

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı demir_rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru çalıştırınca arka teker döner motor ısındıktan sonra o durur ona dikkat edebilirsin ben ilk bakımımı 1000 de yaptırdım bana söylene o 2. bakımı 3000 dediler ayrıca herkez ayrı ayrı şeyle yazıyor kafam allak bullak oldu yaaa

kitapçıkta rodaj için ilk 800 km'de 40 km'yi 800 - 1600 km arasındada 50 km'yi geçmemen yazıyor. 500 km'de ilk yağ değişimi 1000 km'de ikinci yağ değişimi sonrasındada 3000 kmde bir yağ değişimi gerektiği yazıyor. yani 500 km'de rodajin bittiği falan yok 500 km sadece ilk yağ değişimi km'si. artçı almak için en azından 1000 km'yi beklemeni tavsiye ederim.
    son cümlem dışında hiçbir yorum katmadım yazıma dikkat edersen, motosikletin kullanma kılavuzunda ne yazıyorsa onu yazdım. uygulamak senin elinde

Motosikleti
    SUZUKI AN125
    Alıntı kenny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son cümlem dışında hiçbir yorum katmadım yazıma dikkat edersen, motosikletin kullanma kılavuzunda ne yazıyorsa onu yazdım. uygulamak senin elinde
    ya biraz sert çıkışmış gibi oldum galiba kusura bakma yanlış anlaşılmak istemem ama cidden herkez ayrı bişey demiş asıl ben bu servisçilere de kızıyorum yaa

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı demir_rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biraz sert çıkışmış gibi oldum galiba kusura bakma yanlış anlaşılmak istemem ama cidden herkez ayrı bişey demiş asıl ben bu servisçilere de kızıyorum yaa
    yok canım önemli değil iyi bir servis bulmak gerçekten önemli. aslında herkes yazsa hangi suzuki servisini kullandığını iyi olur. ben yenikapıdaki tekay'a götürdüm ilk bakım için. bana yakın olduğu için tercih ettim, epey ilgilendiler sağolsunlar.

Motosikleti
    SUZUKI AN125
    bende tekaya götürüyorum =)

redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    ben de motoru tekaydan aldım bana da alırken 500 km de yağ değişecek dediler

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Selamlar... Arkadaşlar h.sonu pazar günü ümraniye - şile - ağva (orman yolundan Teke köyü v.s.) - şile - ümraniye - 1.köprü - bahçelievler - levent - 2.köprü - ümraniye hanımla beraber gittik. Toplam 264 km yol yaptık. yola çıktığımızda depo yarımdan hafif yukarıdaydı. ilk şilede depoyu fulledik (ibre son kırmızı çizgideydi) akşam bahçelievler dönüşünde mecidiyeköyde tekrar fulledik depoyu (yine son çizgideydi). Arkadaşların belirttiği gibi depo sonlara yaklaşınca birden düşüyor. Tabii buda insanı endişelendiriyor haliyle. Uzun düzlükler ve aşağı inen rampalar dışında köklemedim pek gazı genelde 80km hızlagidip geldik. Daha öncelerde yazmıştım okuyanlar bilir yine böyle bir ağva turunda aşırı köklemekten tekbaşıma debriyajı sıyırtmıştım. (ne demek olduğunu hala bilmiyorum servis öyle demişti) bu sefer şileye kadar mola vermeden yaklaşık 55 dk. yol gittik. Şile sonrsındada yaklaşık 1 er saatte bir 15 - 45 dk (piknik çay vs.) molalar vererek döndük. en son ümraniye - bahçelievlere kadar durmadan bahçelievler ümraniye arasındada benzin ve köprü kgs için durduk. Motorda maaşallah tık yok. Uzun yol sanki performansı daha bir açtı gibi. Rampalarda çekişi dahada güzelleşti. Yolda racingci endurocu cruserci arkadaşlar yınlaya vınlara uçsalarda yanımızdan ben küçük suziciğimden çok memnunum. kelek atmadı bana...

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Selam arkadaşlar. Ben de nihayet ilk motorumu aldım ve aranızdayım. Bu bakımlar konusunda karmaşa çıkacağını tahmin ediyordum. Zaten bu karmaşa aracın kullanım klavuzunda da mevcut. İlk bakımın 1000 km de yapılacağı yazarken başka bir yerinde ilk yağ değişiminin 500 km de yapılacağı yazılmış. Rodaj konusunda da sadece hız sınırlamaları verilmiş. Yani arkanıza artçı almayın diye yazmamış. Tabi motora fazla yük bindirmemek için rodajda artçı almamakta fayda var ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi hanım öldürecek beni de. Walla şimdilik rodajda da olsa hanımı gezdiriyorum. Allahtan 44 kilo ve suzukiyi zorlamıyoruz. Uzun yol tecrübem olmadı ama gökay arkadaşın gezisine benzer bir güzergahta ilk denememi yapacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı Dark Mojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Ben de nihayet ilk motorumu aldım ve aranızdayım. Bu bakımlar konusunda karmaşa çıkacağını tahmin ediyordum. Zaten bu karmaşa aracın kullanım klavuzunda da mevcut. İlk bakımın 1000 km de yapılacağı yazarken başka bir yerinde ilk yağ değişiminin 500 km de yapılacağı yazılmış. Rodaj konusunda da sadece hız sınırlamaları verilmiş. Yani arkanıza artçı almayın diye yazmamış. Tabi motora fazla yük bindirmemek için rodajda artçı almamakta fayda var ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi hanım öldürecek beni de. Walla şimdilik rodajda da olsa hanımı gezdiriyorum. Allahtan 44 kilo ve suzukiyi zorlamıyoruz. Uzun yol tecrübem olmadı ama gökay arkadaşın gezisine benzer bir güzergahta ilk denememi yapacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..
    500 km de yapılan ilk bakımdan sonra 2 kişi uzun yol ve sıkışık trafikte yolculuklar yaptım. Özellikle dur kalklarda veya yavaş girilen dik yokuşlarda motor zorlanıyor. 2000 km bakımına gittiğimde Tekay'da servisteki usta bana motorun maksimum 90 kg taşıma kapasitesinin olduğunu,fazlasının motorun ömründen yiyeceğini söyledi.(Motoru Tekay'dan satın alırken artçılı kullanımı sorduğumda sorun olmaz demişlerdi ama.)

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    yaw ne iş herkes tek başına geziyor fenamı olur şöyle rengarenk 10 ten an 125 gezsek

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    gökay uğur
    Selamlar... Arkadaşlar h.sonu pazar günü ümraniye - şile - ağva (orman yolundan Teke köyü v.s.) - şile - ümraniye - 1.köprü - bahçelievler - levent - 2.köprü - ümraniye hanımla beraber gittik.
    Arkadaşım kazasız belasız yolculuklar diliyorum, daha güzellerini de yaparsınız inşallah...

Benim yine iki sorum var sana

1. Motorun kaç km. de . Ne zaman artçı almaya başladın...

2. Sorması ayıp yenge ile beraber kaç kilosunuz. Şunun için soruyorum hanımla biz toplam 130 kiloyuz. Sen 80 ile gittik geldik demişşsin 130 kilo ile artı ıvır zıvır derken 140-150 li olur bizi çeker mi bu motor acaba diye şüpheleniyorum...

Selamlar Kolaylıklar

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    gökay uğur

Arkadaşım kazasız belasız yolculuklar diliyorum, daha güzellerini de yaparsınız inşallah...

2. Sorması ayıp yenge ile beraber kaç kilosunuz. Şunun için soruyorum hanımla biz toplam 130 kiloyuz. Sen 80 ile gittik geldik demişşsin 130 kilo ile artı ıvır zıvır derken 140-150 li olur bizi çeker mi bu motor acaba diye şüpheleniyorum...

Selamlar Kolaylıklar
    ömercem arkadaşım motorum şuan 3755 km.de
    Benim motoru almamda hanımın hevesi büyük rol oynadı, o neredeyse benden hevesli gibi. O sebeple biz araştırırken hangisini alsak diye falan bayiiye sorduk bu motor bize gelirmi diye. ben şuan 88 kg. hanım 65 kg. ağva gezimizde sele altı, 30 lt.lik topcase ve hatta ön topido full yüklüydü ağzına kadar. 80 km. dediğim tabiki düzlüklerde, yoksa yokuşlarda 40 - 45 km.ye kadar düşüyor hız...
    satın aldığım bayii (aynı zamanda yetkili servis) bana da ilk 500 km. çok çok önemli dedi. Motorun ömrünü bu ilk 500 km. belirlermiş. Bu süredeki kullanımına göre uyarsan şartlara uzun yıllar sağlıklı kullanabilirmişim motoru.kesinlikle yahu bi arka sokağa kadarcık bile olsa sakın artçı almayacaksın ve 50 km. hızı aşmayacaksın dedi.(bu topiğin ilk sayfalarında anlatmıştım) sonra 500 km dolunca getireceksin yağını değiştirip rolanti ayarı yapacağız, sonra hem daha az yakacak hemde istersen 3 kişi binin dedi. (tabii bu şekilde mübalağa yaptı da) yani artçılı binebilirmişim. ben 530 km.lerden sonra hanımı artçı olarak almaya başladım.Şu an bi sıkıntı yok. işe gidiş gelişlerimi otobandan yapıyorum. Şehiriçi durkalklardan gına geliyor. Sanırım bu otoban güzergahındanda motor oldukça serileşti. Yukarıda anlatmıştımya sanki perfonmansı arttı gibi, iyi kaçıyor daha atak gidiyor. Şu an PDA dan yazıyorum. PC de ayrıca resimleride yükleyeceğim. Ama şöyle özetleyeyim 88+65+ yüklerimiz yaklaşık 155-160 kg. motora aşık oldum yeniden. banamısın demedi. İçin rahat olsun. Selametle...

Motosikleti
    SUZUKI AN125
    Alıntı kenny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw ne iş herkes tek başına geziyor fenamı olur şöyle rengarenk 10 ten an 125 gezsek

süper olur bi bululma yapalım derim arkadaşlar

gökay uğur

Selamlar Kolaylıklar

+ olarak şunu eklemek istiyorum bende 90 kg yum ayrıca boy 1.94 aamcamla birlikte biniyoruz ara sıra motora oda 1.85 boyunda 75 kg sadece sorunumuz zor sıgıyoruz motora ikimiz üstündeyken rampa aşagı 110 u gördüm =))

Ayrıca arkadaşlar ben bunla yazın çanakkale gezisi yapmayı düşünüyorum ya ne yalan söylim sorun çıkartırmı diede düşünmüyo değilim

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)