Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı hakanz adlı üyeden alıntı
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı
    ben güvenlik için geceleri yatarken eve 50 metre ilerdeki üstü kapalı otoparka koyuyorum(aylık 30ytl), dışarda ise biyere gittiğimde motoru görebileceksem(uzaktan, pencereden falan) disk kilidi ve direksiyon kilidi kullanıyorum, yok eğer motoru göremeyeceksem zincirle sabit bi demire bağlıyorum ama aklım motorda kalıyor...
    Valla ben sigortacıyım bana motor kaskosu pahalı geldi motor değerinin %20 si olunca prim iş sigorta mantığından çıkıyor hayatta ilk defa kaderci davranıp ulen giderse 3 milyar gider deyip allaha emanet ediyorum makinayı. Tabi 2 kilitle bağlayıp Gerci makina yarın gelecek şu anda TVS yatıyor kapıda ama neye ne kadar ne bağladığına bağlı olay.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    UNBEATEN 21
    ben motordan memnunum sende bi problem cıkardı mı sende kac para yakıyor servisten memnun musun

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    hakanz hayırlı olsun. distinto resim eklemeyi baya ayrıntılı anlatmışsın sağol. bu mesajdan sonra ekleyecem... ben ilk aldığımda çantaları takmamıştık satın aldığım bayi denge olayını iyice oturt ondan sonra taktırırsın demişti. çantasız hali gerçekten çok agresif görünüyor. ben de o halini çok seviyordum ama bahsedildiği gibi kilit alet takımları mont vs. gibi şeylere yer bulamıyordum. kilidi sissy bara sarıyordum o da başıma iş açacaktı neredeyse, neyse. çantalar benim çok işime yaradı, cüzdan telefon vs. gibi şeylerimi koyduğum çantamdan, montuma, kilitlere, hatta pazartesi işe giderken fırından aldığım patatesli poğaçalara kadar herşeyi çantalara koyuyorum. çok işime yarıyor valla.
    haa unutmadan bugün neredeyse zincir atıyordu. 3.viteste sola dönecektim sonra vazgeçip vites küçülttüm ama 1e attığımı debriyajı bırakırken motorun öne yığılmasından farkedip tekrar debriyajı sıkıp 2ye attım, zincir sesi geldi ve motor gitmekle gitmemek arasında teredütte kaldı. neyse iyice yavaşlayınca tekrar 1e attım düzeldi. olası bi olay mı bu yoksa başka şeyler mi var bilenler bi yazıversin...
    bir de son birşey soracam. boldhead mondial bayisi mi. eğer öyleyse sanırım motoru ondan aldım.

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    işte mondim arkadaşlar...

scubaghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun20-5
    merhabalar 1990 yılından bu yana motosiklet sevdalısıyım 1997 yılında bir zzr600 kavasaki m olmuştu2001 yılında sattıgım bu motordan sonra nerdeyse hiç binemediğim bu iki tekere yeniden dönüş yapmak üzereyim birazda yaşlılıktan sanırım hızlı makineler beni artık cezbetmiyo fakat bu gün bir mondeal 250 mtc inceledim ön teker amortisörler çamurluk ve fren tertibatı mz250-301 lerin aynısı ama tecrübeme dayanarak şunu soyleyebilirim mz ön frende bir kavasakiyle yarısabilir aynı tertibatı kullanan mondialde sanırımbunu test etmiştir,düzenli aralıklarla kontroledilen tel cant çelik e göre daha iyidir,inşallah çok yakında sizlere kullandıktan sonrada diğer motorlarla arasındaki farkı söyleyebilirim,unutmadan lütfen ehliyetsiz ve kasksız kullanmayalımbenim 1990 dan beri araç 1997 den bu yanada C+A2 ehliyetim var bir çokta kaskı kafam içindeyken hiç ummadığım zamanlarda parçaladım kaza geliyorum demez bunu hepimiz biliyoruz ama nedense bana bişey olmaz diyoruz ve kendimizden daha çok sevdiklerimize acı cektiriyoruz o yüzden bilinçki kullanıcı olma yolunda lütfen inatla ilerleyelim tesekkürler sonuna kadar okumayı basarabıldıysenız selamlar

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    mondial50tt ,

Motorumdan oldukça memnunum.En ufak bir problemi yok diyebilirim.Daha servise uğramadım bile.Gerçi daha 400km de.Şu an çok çok memnunum.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    sayin arkadaslarim dun motorumla ankara il sinirlarimizda 100km yaptim anliycaniz dun motorun ustunde gecti. ama alttan ses gelmeye basladi altta baktigimda iki siyah ince boru ve bir ustunde kapak olan saydam bir boru sallaniyor bunun tercumesini bilen bana yardimci olabilirmi bide bu motorlara yag koyuyolar dimi sifir aldigmizda? i: :

lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    asri arkadaşım, motorun hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    bahsettiğin borular ilk gördüğümde beni de korkutmuştu, bunlar burda ne işi var demiştim, ama anlaşılan onlar tahliye hortumları, yani korkulacak birşey yok.
    ses gelmeye başladı demişsin, bak bu enteresan. gerçi alttan geliyor demişsin ama, altta ses yapacak birşey yok aslında. eğer motoru kompresyona bıraktığında veya vites küçülttüğünde geliyorsa ses, zincir gevşek olduğundandır, biraz sıktırınca uzunca bir süre rahat edersin.
    eğer montajı yapan servis ustasının aklı başındaysa yağ koymuş olmalı motora, ama sen yine de ne olur ne olmaz yağ seviyesini bir kontrol et, insanlık hali, eksiktir, fazladır, emin olmakta fayda var ...

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    scubaghost, abim şiir gibi yazmışsın.gençler dinleyin bak dinleyinde tecrübe kazanın.bir musubet bin nasihatten evladır.sakın kasksız yola çıkmayın.lütfen sizlerden rica ediyorum.Benimde 1971 de Yalovada dayım vefat etti kazada.sebebi.Kasksız motora binmek.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    UNBEATEN 21,
    sağol ben de 400km deyim Allah herkese kazasız belasız sürmeyi nasip etsin
    motora 2 kişi bindin mi servis bana binme dedi

Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    lostdwarf arkadasim tessekur ederim paylastigin icin bilgilerini bugun bende ogrendim tahliye icinmis o borular ama biraz kestirmeyi dusunuyorum onlari, beyler bu arada size gurur verici bir kac sey soliycem COGU USTA BU PARAYA BU MOTOR BENCE MUAZAAM DIYOR MOTORU COK BEGENIP FIYATI SORANLAR INANAMIYOR VE GERCEKTEN KIMSENININ YUZUNDE UYDURUK CIN MALI GULUMSEMESI OLMUYOR GERCEKTENDE BUNLARA DIKKAT EDIP IYI BIR SECIM YAPTIGMIZIN FARKINA VARALIM... bakin diger cin mali kullanan arkadaslarimizin sorundan baslarini kaldiramiyolar.. bu arada ankaradaki arkadaslar nerdesinizz.....????????

scubaghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun20-5
    mondial50tt, merhaba bir baska markayı daha incelemeye aldım ne yalan söyliyeyim mondialden artısı var.sana tecrübeme dayanarak söylüyorum motor acılması yani rodajı 3000 km de tamamlanır genelde bu süre içerisinde motoru yarım gaz kullanacagın için iki kişi bindiğinde rampalarda yada kalkışlarda motor zorlanacağı için sende ister istemez gaza asılıcaksın ve buda istemediğin sonuçlara yol açabilecektir bence rodajı tamamlayana kadar sabret iki kişi binme daha rahat ve sıkmadan aç motorunu bu oldukça zordur ama uzun yıllar sorunsuz kullanmak için biraz sabır göster derim

smart87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    beyler konuyla alakası yok ama ben 2 gün önce 150 zat aldım. 80-90 km hızda titremeye başlıyor. başka sorunum yok allaha şükür. ARANIZDA MONDİAL 150 ZAT I OLAN VARSA Bİ YARDIMCI OLSUN..

motorman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rmz qm125t-10d
    birader yeni olduğundan titriyo zamanla geçer

saros22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Arkadaşlar, MONDİAL 250 MCT alanlara bir sorum var..;

Motorun yanında herhangi bir yedek parça veya donanım verdiler mi size.?
    Örneğin; arka sinyal lambalarının yedeği, yedek buji vs...

lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    merhaba saros22,
    250 mct ile birlikte gelen yedekler
    buji x2
    arka sinyaller x2
    büyük somun x2
    küçük somun x4
    6 adet irili ufaklı ampul.
    ayrıca dandikte olsa bir alet takımı.
    daha öncede burada konusu geçmişti, bazı arkadaşlara verilmemiş, muhtemelen montajı yapan ustanın dalgınlığı veya art niyetinden.

arvasi3 ve smart87, kazasız belasız kullanın inşallah ..

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    lostdwarf, sağol kardeş inşallah görüşürüz
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    scubaghost;
    tavsiyen için cok sağol

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    arkadaşlar ben motoru servisin dediği şekilde açtım 80km yi gördüm ama 2 sefer benim motor açılmışmıdır daha fazla acılır mı

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    500km deyim

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler